Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Azerbajdžán Národní park Zangezur

Počasí Azerbajdžán Národní park Zangezur


Azerbajdžán je země na východním pobřeží Kaspického moře. Nachází se zde spousta barevných, horských a pustých krajin. V této křehké a rozmanité rovnováze vegetace se nachází národní park Zangezur, což je mimořádně speciální místo pro množství druhů zvířat a rostlin, což zahrnuje více než 200 druhů ptáků.

Národní park Zangezur se nachází na východě Azerbajdžánu, v Náhorním Karabachu, což je oblast rozdělená mezi Azerbajdžán a Arménii. Národní park se rozprostírá na ploše více než 880km2 a člověk se zde může setkat s horskými stepemi, alpskými loukami a lesy. V této oblasti žije mnoho divocích zvířat, včetně kamzíka, vlka, rejnoka a lva perského.

Většina oblasti národního parku Zangezur má suché až polosuché podnebí. Léta jsou zde dlouhá, suchá a horká, kde průměrná teplota během léta dosahuje 30°C. Zimy zde jsou suché, studené a větrné, kde průměrná teplota vzhledem k nadmořské výšce klesá na -10°C. Srážky v této oblasti jsou velmi omezené, kudy se pořádné množství vody teče pouze v průběhu jarního tání sněhu.

Národní park Zangezur nabízí unikátní příležitost k pozorování divoké přírody Azerbajdžánu a k užívání si krás hor. V místě se také nacházejí artefakty z minulých dob, jako například archeologické a historické památky. Návštěva národního parku je pro každého cestovatele, který hledá přírodu v pravé podobě, nezapomenutelným zážitkem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Národní park Zangezur


1) Jaké jsou hlavní atrakce v Národním parku Zangezur?
Hlavními atrakcemi jsou přírodní krása parku, jako jsou hory, řeky, jezera a lesy. Turisté si zde mohou prohlédnout také historické památky a zříceniny.

2) Jaké aktivity jsou v parku k dispozici?
V parku se dají provozovat různé aktivity, jako jsou pěší turistika, jízda na koni, rybaření, vodáctví, cykloturistika a alpinismus.

3) Může se v parku kempovat?
Ano, kempování je v parku povoleno, ale je nutné si předem pořídit povolení od správy parku a dodržovat stanovená pravidla.

4) Jsou v parku zvířata?
Ano, v parku se vyskytují různá zvířata, jako jsou medvědi, rysy, vlci, lišky, divoce vlaštovky a mnoho dalších druhů.

5) Jaký je nejlepší čas na návštěvu Národního parku Zangezur?
Nejlepší čas na návštěvu parku je od května do října, kdy je počasí příjemné a zároveň jsou v parku otevřené všechny služby pro turisty.


Ubytování Azerbajdžán Národní park Zangezur


Národní park Zangezur je jedním z nejkrásnějších a nejvýznamnějších národních parků v Azerbajdžánu. Nachází se v oblasti Nakhchivan, v pohoří Zangezur na hranicích s Íránem a Arménií. Jeho rozloha činí přibližně 35 000 hektarů a je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů flóry a fauny.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit tento národní park, je k dispozici několik možností ubytování. Nejbližší město, které poskytuje ubytovací možnosti, je Julfa. Julfa je malebné město, které leží v údolí řeky Aras a je obklopeno kopci Zangezur. Návštěvníci zde mohou najít různé typy ubytování, jako jsou hotely, hostely a penziony. Mnoho ubytovacích zařízení nabízí také možnost stravování v hotelových restauracích, kde si mohou turisté vychutnat tradiční ázerbájdžánskou kuchyni.

Pokud jsou turisté příznivci přírody a chtějí si užít nezapomenutelný zážitek, mohou se rozhodnout pro ubytování ve venkovských domech. V oblasti Zangezur existuje několik vesnic, které poskytují ubytování ve venkovském stylu. Tato možnost umožňuje turistům prožít autentický zážitek z ázerbájdžánského venkova a zároveň se seznamovat s místním způsobem života. Místní obyvatelé jsou velmi přívětiví a ochotní poskytnout turistům veškerou potřebnou pomoc a informace o národním parku a okolí.

Návštěvníci mohou využít mnoho aktivit, které národní park Zangezur nabízí. Oblast je ideální pro turistiku, ať už jde o jednoduché procházky nebo náročné horské túry. Kromě toho je zde také možnost pozorování volně žijících zvířat, jako jsou medvědi, kočky, vlci a mnoho dalších. Národní park je také domovem několika vzácných ptáků, což ho činí skvělým místem pro ornitology.

Aby se turisté mohli co nejlépe připravit na svou návštěvu Národního parku Zangezur, je doporučeno zarezervovat ubytování předem. Existuje několik internetových stránek, které nabízejí možnost rezervace ubytování v této oblasti. Je také možné se obrátit na místní turistické informační centrum, které může poskytnout další informace o ubytování a aktivitách v národním parku.

Národní park Zangezur je bezpochyby jedním z nejvíce fascinujících míst v Azerbajdžánu. Jeho nádherná příroda, pestrost druhů a přátelské prostředí vás jistě okouzlí. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete pro luxusní hotel nebo ubytování ve venkovském domě, návštěva Národního parku Zangezur bude určitě nezapomenutelným zážitkem.


Letenka Azerbajdžán Národní park Zangezur


Azerbajdžán je země s neuvěřitelně bohatou historií, kulturním dědictvím a nádhernou přírodou. Jedním z nejkrásnějších a nejobdivovanějších míst v této zemi je Národní park Zangezur.

Národní park Zangezur se nachází na území jižního Azerbajdžánu a je jedním z největších národních parků v této zemi. Jeho rozloha činí více než 871 kilometrů čtverečních a park leží na převážně hornatém terénu. Národní park Zangezur tak nabízí návštěvníkům neuvěřitelné výhledy na horizont a dokonce i na nedaleké hory Nachičevan.

V parku najdete bohaté množství rostlin a zvířat. Nejčastěji zde můžete spatřit medvědy, vlky, divoké kočky, rysi, jezevce, lišky, zajíce, srnce a jeleny. Z ptáků zde prohánějí křepelky, tetřevi, supi, jestřábi a orli.

V parku se nachází také řada vodopádů, termálních pramenů a divokých řek. Nejznámějším z nich je řeka Aras, která tvoří hranici s Íránem. Řeka Aras tvoří nádherné údolí a je obklopena neuvěřitelnými horami.

Národní park Zangezur je také nejvhodnějším místem pro milovníky turistiky a horolezectví. Tuto oblast si oblíbili křesťané jižního Kavkazu již před více než 10 stoletími. Zájemci se mohou vydat na náročnou cestu na nejvyšší vrchol této oblasti - Bezimyannaya mountain, jejíž vrchol sahá až do 3600 metrů nad mořem.

Pokud byste chtěli navštívit Národní park Zangezur, můžete si zakoupit letenku do hlavního města Baku. Letenky jsou k dispozici u několika leteckých společností jako Turkish Airlines, Qatar Airways a několik dalších. Z hlavního města se pak dostanete do parku vlakem nebo autobusem.

Národní park Zangezur je zkrátka nezapomenutelným zážitkem pro milovníky přírody, turistiky a horolezectví. Neváhejte a vydejte se objevovat krásy tohoto nádherného a neopakovatelného místa.


Dovolená Azerbajdžán Národní park Zangezur


Azerbajdžán je země se širokou škálou přírodních krás a atrakcí. Jedním z nejvýznamnějších míst k návštěvě je Národní park Zangezur, který se nachází na území provincie Nakhchivan.

Národní park Zangezur se rozkládá na ploše přes 18 000 hektarů a je domovem pro mnoho vzácných druhů rostlin a živočichů. Park je považován za jednu z nejvýznamnějších přírodních rezervací v Azerbajdžánu a byl vyhlášen jako chráněné území v roce 2003.

Park je rozdělen na dvě hlavní zóny - zónu přírodní rezervace a zónu přírodního zimování. V rezervaci je zakázáno jakékoliv lidské zásahy a slouží jako útočiště pro ohrožené druhy zvířat a rostlin. Ve zóně přírodního zimování jsou přijímány návštěvníci a nabízí různé možnosti pro outdoorové aktivity.

Jedním z hlavních lákadel Národního parku Zangezur je úchvatná horská krajina. Park se nachází v pohoří Zangezur, které tvoří součást Kavkazského pohoří. Návštěvníci mohou objevovat úchvatné hory, hluboká údolí, divoké řeky a krásná jezera. Pro milovníky turistiky jsou k dispozici různé turistické trasy, které vedou přes tyto přírodní krásy.

Dalším zajímavostem Národního parku Zangezur je jeho biologická rozmanitost. Park je domovem pro více než 150 druhů rostlin, z nichž některé jsou endemické pro toto území. Mezi nimi jsou například vzácné a chráněné druhy orchidejí. Park je také důležitým útočištěm pro řadu vzácných druhů zvířat, včetně rysů, medvědů a vzácných ptáků.

Pro ty, kteří hledají adrenalinové zážitky, je v parku k dispozici mnoho možností pro horskou cyklistiku, horolezectví a jízdu na koni. Zimní období nabízí příležitost pro lyžování a snowboarding díky přítomnosti přírodních svahů.

Pro ty, kteří hledají klid a odpočinek, je návštěva parku Zangezur skvělou možností. Jeho odlehlá poloha a neporušená příroda nabízejí ideální prostředí pro relaxaci a meditaci. V parku naleznete i termální prameny, které jsou skvělé pro relaxační koupele.

Národní park Zangezur je skutečnou oázou pro přírodu a dobrodruhy v Azerbajdžánu. Jeho neobyčejné krásy a bohatá biologická rozmanitost nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a možnost objevovat krásy a přírodní poklady této fascinující země.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky