Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)

Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)


1. Jak se dostanu na Lord Howe Island?
- Nejrychlejší způsob je letecky z letiště v Sydney. Existují i charterové lety z jiných australských měst.

2. Potřebuji vízum pro cestu na Lord Howe Island?
- Ano, potřebujete australské turistické vízum.

3. Jak dlouho mohu zůstat na Lord Howe Island?
- Můžete zůstat až 14 dní, pokud máte platné turistické vízum.

4. Kolik stojí ubytování na Lord Howe Island?
- Ceny se liší podle typu ubytování a sezóny, ale očekávejte, že budou vyšší než na pevninské Austrálii.

5. Co je nejlepší doba na návštěvu Lord Howe Island?
- Nejlepší čas na návštěvu je od října do května, kdy je počasí teplejší a suché. V létě je zde také možnost hurikánů.

6. Kde se mohu stravovat na Lord Howe Island?
- Na ostrově je několik restaurací, kaváren a obchodů s potravinami, kde si můžete koupit potraviny a připravit si je sami.

7. Co je největší atrakcí na Lord Howe Island?
- Hlavní atrakcí je neuvěřitelně krásná příroda a pláže ostrova. Můžete si také půjčit kajak nebo jízdní kolo a objevovat okolní ostrovy.

8. Mohu potápět nebo šnorchlovat na Lord Howe Island?
- Ano, potápění a šnorchlování jsou populární aktivity na ostrově. Existuje několik potápěčských center, které nabízejí kurzy a výlety.

9. Jaké další aktivity mohu na Lord Howe Island podniknout?
- Můžete si půjčit kolo a projet se po ostrově, vyrazit na rybaření, plavat v laguně, pěšky objevovat přírodní rezervace a podobně.

10. Je možné si na Lord Howe Island pronajmout auto?
- Ne, na ostrově jsou zakázány auta. Hlavním dopravním prostředkem jsou pěší turistika, jízdní kola a místní doprava.


Počasí Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)


Lord Howe Island je krásný a exotický ostrov, který se nachází v Tichém oceánu a je součástí Nového Jižního Walesu, který je jedním ze států Austrálie. Ostrov je známý svou ohromující přírodou, bohatými korálovými útesy a neobyčejnou biodiverzitou. Ale jaké je počasí na ostrově Lord Howe Island?

Díky své poloze a podnebí, které je ovlivněno oceánem, má Lord Howe Island mírné subtropické podnebí. To znamená, že zdejší teploty jsou příjemné a stabilní po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje od 17°C v zimě do 26°C v létě.

V létě (prosinec až únor) je na ostrově teplé a vlhké počasí s vyššími teplotami. Průměrná teplota se pohybuje kolem 26°C a může dosahovat až 30°C. Léto je také obdobím, kdy je nejvíce srážek, což přispívá ke zeleným lesům a kvetoucím zahradám na ostrově.

Na podzim (březen až květen) je počasí stále teplé, ale srážky se postupně snižují. Teplota se pohybuje kolem 23-25°C a je ideální pro výlety a outdoorové aktivity.

V zimě (červen až srpen) je na Lord Howe Island mírnější, ale stále příjemné počasí. Průměrná teplota se snižuje na 17-19°C, ale slunečních dnů je stále dostatek. S nízkými srážkami je toto období skvělé pro procházky, koupání a potápění v teplém moři.

Jaro (září až listopad) je období, kdy je zdejší počasí velmi příjemné. Teploty se opět zvyšují na 20-23°C, ačkoli je stále možné očekávat občasný deštivý den. Jaro je také dobou, kdy začíná kvést mnoho druhů květin a rostlin na ostrově.

Vzhledem k tomu, že Lord Howe Island je malý ostrov v oceánu, je jeho počasí do určité míry nepředvídatelné. Je dobré si vzít s sebou oblečení vhodné na teplé i chladnější dny a sluneční ochranu, protože slunce může být velmi silné.

Navštěva Lord Howe Island je buď přímořskou dovolenou nebo romantickým útěkem do přírody. Nezáleží na tom, kdy se rozhodnete navštívit tento nádherný ostrov, vždy Vás přivítá příjemné počasí a stále krásné prostředí.


Ubytování Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)


Lord Howe Island je australský ostrov, který leží asi 600 km severovýchodně od Sydney. Je to jedinečné místo s nádhernými plážemi, křišťálově čistou vodou a úchvatnou přírodou - ideální cíl pro milovníky outdoorových aktivit a relaxace na pláži.

Ubytování na Lord Howe Island je poměrně omezené, což zajišťuje, že ostrov zůstane přírodou nezkaženým rajem turistického ruchu. Nachází se zde pouze několik hotelů a apartmánů, ale kromě toho je možnost ubytování v penzionech a soukromých pronájmech.

Hotel Capella Lodge nabízí luxusní ubytování s nádherným výhledem na korálový útes a nedaleké hory. Hotel nabízí celkovou kapacitu pro 20 hostů a je ideální pro hosty, kteří si chtějí užít vysoce kvalitní služby v příjemné a úzkostlivé atmosféře.

Beachcomber Lodge nabízí pohodlné ubytování v privátních pokojích se soukromou koupelnou a venkovním posezením. Hosté se mohou těšit na klidné a tiché prostředí, které nabízí jedinečnou příležitost pro romantickou dovolenou nebo rodinný výlet.

Pokud hledáte něco více cenově přístupného, nabízí Lord Howe Island několik penzionů, jako je Pinetrees Lodge, kde je možné najít čisté a útulné ubytování v pokojích s venkovním posezením. Penzion také nabízí širokou škálu outdoorových aktivit, jako jsou potápěčské výlety nebo půjčování kajaků.

Závěrem lze říci, že ať už hledáte luxusní hotelové ubytování nebo skromnější penzion v přírodě, Lord Howe Island nabízí něco, co vám plně vyhovuje. Tento australský ráj je skvělým cílem pro ty, kteří touží po přírodě a klidu, a všem, kteří se chtějí vzdát každodenního stresu a naprogramovat se na dovolenou s novými zážitky a krásným prostředím.


Dovolená Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)


Austrálie je známá svou ohromující přírodou a nádhernými plážemi. Jedno takové místo, které stojí za návštěvu, je Lord Howe Island. Tato malebná ostrovní destinace se nachází v Tichém oceánu nedaleko pobřeží Nového Jižního Walesu.

Lord Howe Island je jednou z nejkrásnějších ostrovních lokalit na světě. Je známá svými bílými plážemi, tyrkysovými vodami a úchvatnou flórou a faunou. Ostrov je zapsaný jako světové dědictví UNESCO a přitahuje turisty ze všech koutů světa.

K dispozici je jen omezený počet turistů, kteří mohou navštívit ostrov najednou, což zaručuje klid a příjemnou atmosféru. Více než tři čtvrtiny ostrova je chráněno jako přírodní rezervace, což z něj činí ideální místo pro milovníky přírody a outdoorové aktivity.

Pro milovníky potápění je Lord Howe Island rájem. Je zde více než 60 potápěčských lokalit, kde mohou návštěvníci objevovat korálové útesy, jeskyně a škály plné života. Potápěči zde mohou spatřit pestrou škálu druhů ryb, vraků lodí a dokonce i žraloků.

Další oblíbenou aktivitou na ostrově je pěší turistika. Existuje více než 20 turistických tras, které vedou přes krásnou přírodu ostrova. Návštěvníci mohou prozkoumat bujné lesy, strmé útesy a vyhlídky, které skýtají ohromující výhledy na oceán a okolní ostrovy.

Kromě toho mohou turisté relaxovat na některé z nádherných pláží ostrova. Nedotčeným pískem, který se protahuje podél pobřeží, je to ideální místo k odpočinku a užívání si slunce a moře. Pláže nabízejí také skvělé podmínky k zaplouvání do vody, šnorchlování a surfování.

Ostrůvek je také domovem řady vzácných a endemických druhů rostlin a živočichů. Jeden z nejznámějších obyvatel je Lord Howe Islandový déšťový les. Tento les je domovem mnoha unikátních druhů a vytváří neuvěřitelnou atmosféru plnou zeleně a klidu.

Když jde o ubytování, na Lord Howe Island nenajdete luxusní hotely, ale místo toho rodinné penziony a chalupy, které se snoubí s přírodou a kultuřou ostrova. Návštěvníci se mohou těšit na vřelé přijetí a přátelskou atmosféru.

Pokud hledáte destinaci pro svou příští dovolenou s nádhernou přírodou a klidem, pak je Lord Howe Island tou správnou volbou. Tento ostrov nabízí úžasné možnosti pro zážitky a odpočinek, který si budete pamatovat celý život.


Letenka Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)


Lord Howe Island je malý, ale nádherný ostrov ve východní Austrálii, který je známý svou úchvatnou přírodou a bohatým podmořským světem. Leží přibližně 600 km od australského pevninského pobřeží a je součástí státu Nový Jižní Wales.

Jednou z nejlepších způsobů, jak se dostat na Lord Howe Island, je letecky. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí přepravu na ostrov. Nejbližší pevninské letiště se nachází ve městě Port Macquarie a zde je možné si pronajmout letadlo a vydat se na krátkou, ale nádhernou cestu.

Cesta na Lord Howe Island je sama o sobě zážitkem. Z letadla je zřetelně vidět, jak se pevninská Austrálie postupně mění v malý ostrov obklopený tyrkysovými vodami. Přistání je velmi dramatické, protože jediná přistávací dráha na ostrově je víceméně úzkým proužkem písku mezi vodou a strmými horami.

Po přistání na ostrově se rozprostírá nádherná divoká příroda, kterou lze objevovat pěšky či na kole. Lord Howe Island byl zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO díky svojí jedinečnosti a biodiverzitě. Zdejší lesy jsou plné vzácných rostlin a volně žijících živočichů, včetně ohrožených druhů.

Turisté mohou využít mnoho možností prozkoumat krásy této destinace. Jednou z oblíbených aktivit je potápění a šnorchlování. Podmořský svět kolem Lord Howe Island je známý svou různorodostí a výjimečnou krásou. Můžete spatřit korálové útesy, pestrou škálu ryb, želvy a různé druhy rejnoků.

Pro milovníky turistiky je ostrov rájem. Existuje zde mnoho dobře značených turistických stezek, které vedou přes dechberoucí krajiny a nabízejí nádherné výhledy na oceán. Odvážnější návštěvníci si také mohou vyzkoušet horolezectví na Goat House, nejvyšším vrcholu ostrova.

Lord Howe Island nabízí také pestrou nabídku ubytování a restaurací. Milovníci dobrého jídla mohou ochutnat čerstvé mořské plody a další speciality australské kuchyně.

Zkrátka, návštěva Lord Howe Island je jedinečná zkušenost, která zanechá nezapomenutelné vzpomínky. Tento malý kousek ráje je ideálním útočištěm pro ty, kteří hledají poklidnou dovolenou v přírodě. A i když se sem dostanete letecky, atmosféra ostrova je klidná a idylická, takže si můžete naplno vychutnat tuto výjimečnou destinaci.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky