Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Island Ísafjörður

Letenka Island Ísafjörður


Letenka na Island a návštěva malebného města Ísafjörður

Island je zemí nádherných scenérií, přírodních krás a fascinujících geotermálních aktivit. Má také řadu malebných měst, z nichž jeden je Ísafjörður. Abychom se tam dostali, bude ale potřeba zakoupit letenku z letiště Reykjavík.

Letenky na Island se dají sehnat za 2 - 3 hodiny letu za zhruba 300 - 400 eur. Nejlepší čas na cestu na Island jsou letní měsíce, tedy od května do září. V tomto období převládají teploty okolo 15 °C a denní světlo trvá až 22 hodin.

Když se pak dostaneme na Letiště Ísafjörður, nacházíme se pouhých pět minut jízdy autem od centra města. Ísafjörður je sice malé, ovšem velmi krásné malebné městečko na západním pobřeží Islandu. Je obklopené překrásnými fjordy, oblými horami a sáňkařskými tratěmi.

V Ísafjörðuru najdeme málo turistů, takže zde máme možnost sblížit se s místními obyvateli a jejich pohostinností. Spoustu času pak můžeme trávit ve venkovské krajině, která se k městu přímo nabízí. Můžeme zde například chodit na turistické výlety po okolí, navštívit krásné vodopády, či se vydat na výlet lodí přes záliv Isafjardardjup s průvodcem, který nám poví o zeměpisné historii.

Island nabízí také řadu možností pro milovníky extrémních sportů. Ísafjörður má jedny z nejlepších lyžařských tratí, sáňkařských a zimních stěn pro horolezectví. Pokud se chceme věnovat rybaření, můžeme se zde vydat na hlubokomořský rybolov, kde chycená ryba se následně může okamžitě připravit k jídlu.

Jestliže máme rádi umění, v Ísafjörðuru naleznete galerie, výstavy a muzea nejvyšší kvality, kde můžeme vidět umělecká díla a znovu osvěžit svoji uměleckou inspiraci.

Když se ozbrojíme mapou a vlastní představivostí, máme velké množství možností, jak trávit volný čas v Ísafjörðuru. Toto malebné městečko je určitě návštěvou, kterou nezapomeneme. Vítejte na Islandu Ísafjörður.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Ísafjörður


Nejčastěji kladené dotazy a odpovědi ohledně města Ísafjörður na Islandu:

1. Jak se dostat do Ísafjörðuru?
- Nejčastěji se do Ísafjörðuru dostanete letecky nebo trajektem. Existují také autobusové a autovlakové spoje, ale jsou méně časté.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Ísafjörðuru?
- Nejlepší doba na návštěvu Ísafjörðuru je v létě, kdy je nejlepší počasí a delší dny. Turistická sezóna trvá obvykle od června do srpna.

3. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Ísafjörðuru?
- Mezi nejlepší turistické atrakce v Ísafjörðuru patří fjordy, horolezecké túry, muzea, jízda na kajaku a pozorování velryb.

4. Existuje možnost ubytování v Ísafjörðuru?
- Ano, v Ísafjörðuru existuje několik hotelů, ubytování v penzionu a kempů.

5. Jaké jsou oblíbené outdoorové aktivity v Ísafjörðuru?
- Oblíbené outdoorové aktivity v Ísafjörðuru zahrnují pěší turistiku, horskou cyklistiku, rybaření a vyhlídkové lety.

6. Jaké jsou možnosti stravování v Ísafjörðuru?
- V Ísafjörðuru najdete několik restaurací, kaváren a kavárenských automatu. Místní specialitou je čerstvá mořská strava, jako jsou ryby a korýši.

7. Jaký je průměrný počet obyvatel v Ísafjörðuru?
- Ísafjörður má průměrně kolem 2 600 obyvatel.

8. Jaké jsou možnosti dopravy v rámci Ísafjörðuru?
- V Ísafjörðuru je možné využít místní autobusovou dopravu, taxi služby nebo si půjčit auto.

9. Je v Ísafjörðuru snadné najít informační centrum?
- Ano, Ísafjörður má informační centrum, kde vám ochotně poskytnou různé informace a mapy.

10. Jaká je nejlepší cesta z Ísafjörðuru na další turistické cíle na Islandu?
- Nejběžnější cestou je použití silnic v Ísafjörðuru a následné spojení se silnicemi na zbytku Islandu. Další možností je využití trajektu nebo letu na další ostrovy.


Počasí Island Ísafjörður


Ísafjörður je malé město na západním pobřeží Islandu, které se nachází v krásné fjordu stejného jména. To, co dělá toto místo opravdu zajímavým, je jeho specifické a proměnlivé počasí.

Island je známý svým drsným podnebím a extrémními povětrnostními podmínkami, a Ísafjörður není výjimkou. Město leží v horském údolí obklopeném horami, což vytváří mikroklima s častými srážkami a silnými větry. Rozmanitost počasí zde je fascinující a přitahuje pozornost mnoha turistů.

Přestože je větrno a deštivo po většinu roku, Ísafjörður má také své krásné slunečné dny. V letních měsících se nejvyšší denní teploty pohybují kolem 15-20 ° C a místní obyvatelé i návštěvníci mohou těžit z dlouhých a jasných letních nocí. Léto je také dobou, kdy je možné podnikat nádherné výlety do okolních hor a fjordů, které mají jedinečnou a nepopsatelnou krásu.

Zima v Ísafjörðuru je přímo idylická pro ty, kdo milují sníh a zimní sporty. Teploty klesají pod bod mrazu a oblast je často pokryta vrstvou sněhu. To vytváří perfektní podmínky pro lyžování, snowboarding a další zimní aktivity. Místní obyvatelé a turisté se obvykle oblékají do teplého oblečení a radují se z toho, že mají možnost prožít takovéto unikátní a působivé zimní podnebí.

Jednou z nejvíce působivých vlastností počasí v Ísafjörðuru jsou však bouřlivé mořské vlny a silné větry. Během zimních měsíců mohou být větry obzvláště silné a dosahovat rychlosti až 80-90 km/h. Tyto větry jsou často doprovázeny intenzivními bouřkami a oceán se mění v divoké a nespoutané místo. Tato dramatická scéna přitahuje fotografy a milovníky přírody z celého světa, kteří hledají jedinečné zážitky.

Vzhledem k proměnlivému počasí a místním klimatickým podmínkám je vhodné se na cestu do Ísafjörðuru řádně připravit. Turisté by měli zahrnout do svého zavazadla teplé oblečení, vodotěsnou obuv a nepromokavé vrstvy, které jim pomohou zvládnout překvapivé změny počasí.

Celkově lze říci, že počasí v Ísafjörðuru je fascinující a nezapomenutelné. Bez ohledu na to, zda si užíváte slunečný letní den nebo se potápíte do vln bouře, toto místo vám nabízí jedinečný zážitek a připomíná, jak nádherná a silná příroda může být.


Ubytování Island Ísafjörður


Island je jedním z nejkrásnějších ostrovů na světě a Ísafjörður je jedno z mnoha krásných měst, které kolem sebe nabízí úchvatnou přírodu.

I když je zhruba 450 km daleko od Reykjavíku, je Ísafjörður jedním z nejvíce oblíbených turistických destinací s množstvím ubytování pro návštěvníky, kteří se chtějí ponořit do krás, které Island nabízí.

Pokud hledáte ubytování na tomto úžasném místě, pak můžete vybírat z mnoha možností, od luxusních hotelů až po příjemné hostely. Pro turisty, kteří chtějí prožít něco autentického, může být určitě hezkou volbou ubytování v tradičních islandských chatách. Tyto chaty, které se nazývají rorby, jsou jedinečné tím, že jsou postaveny na pilotech a zavěšeny nad vodou, což vám umožní nádherný výhled na okolní krajinu.

Pokud hledáte klasické ubytování, nemusíte se bát, že byste museli ustoupit od komfortu. V Ísafjörður naleznete mnoho hotelů, např. Hotel Isafjordur, který nabízí nejen krásné pokoje, ale také spoustu dalších služeb, jako jsou např. sauna a posilovna.

Další možností, jak si užít Island, je ubytování v luxusních nebo pololuxusních apartmánech. Tyto apartmány nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu spolu s četnými příjemnostmi. Příkladem může být např. fitcentrum nebo venkovní vířivka, které jsou k dispozici hostům.

Pokud jste naopak na cestě s omezeným rozpočtem, můžete zkusit ubytování v hostelu. Hostel je obvykle nejlevnější volbou, ale přesto má co nabídnout. V Ísafjörður najdete několik hostels, kde dostanete za své peníze kvalitní služby.

Nemusíte mít žádné obavy, pokud se rozhodnete zůstat v Ísafjörður. Existuje mnoho možností, co se týče ubytování - od nejlevnějších po nejdražší a od nejjednodušších po nejluxusnější. Zdejší ubytování vás bude jistě okouzlovat svou krásou a pohodlím.


Dovolená Island Ísafjörður


Ísafjörður je malebné město na severozápadě Islandu a je to ideální místo pro dovolenou pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. S krásnými horskými vrcholky, fjordy a nedotčenou divokou krajinou nabízí Ísafjörður nádherné prostředí pro objevování a dobrodružství.

Jednou z nejpohodlnějších cest, jak se dostat do Ísafjörðuru, je letadlem. Existuje pravidelné spojení mezi Reykjavíkem a místním letištěm v Ísafjörðuru. Pokud však preferujete pozemní cestu, můžete se tam dostat také autem nebo autobusem přes nádhernou krajinu plnou horských průsmyků a úchvatných výhledů.

Jednou z hlavních atrakcí Ísafjörðuru je jeho okolní příroda. Můžete se vydat na pěší turistiku až k horským vrcholům, jako jsou Hornstrandir nebo Bolafjall, a očekávat impozantní výhledy na fjordy a okolní krajinu. Při hledání dobrodružství se můžete zapojit do vodních aktivit, jako je kajakování, rybaření nebo plavba na loďkách. Existuje také mnoho cyklistických stezek, které vás zavedou z Ísafjörðuru do blízké přírody.

Město samo o sobě je také zajímavé. Staré rybářské domy a úzké uličky dodávají Ísafjörðuru autentický a přátelský pocit. Můžete navštívit místní muzeum a dozvědět se více o historii regionu nebo se vydat na procházku po přístavu, kde najdete kavárny, restaurace a obchody nabízející místní speciality, jako je čerstvý mořský plod.

Pokud se rozhodnete navštívit Ísafjörður v zimě, připravte se na pozoruhodnou zkušenost s polárními světly. Díky své izolaci a malebné povaze je Ísafjörður ideálním místem pro sledování polárních světel. Dívejte se na zelené a fialové záření, jak tancuje na obloze a tvoří kouzelnou atmosféru.

Dále můžete také strávit den v nejbližším národním parku, Jökulsárgljúfur, kde najdete krásné vodopády a kaňony. Tato oblast je proslavená svou jedinečnou geologickou strukturou a je domovem pro vzácné druhy ptáků a další divokou zvěř.

Večer se můžete vrátit do Ísafjörðuru a relaxovat v teplých pramenech, které jsou typické pro Island. Tyto termální lázně nabízejí úžasnou relaxaci a pohodu po náročném dni venku.

Ísafjörður je zkrátka ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří hledají přírodní krásy, dobrodružství a relaxaci ve středu nádherného islandského přírodního prostředí. S rozmanitými možnostmi outdoorových aktivit, fascinující historií a pohostinnými obyvateli, je to místo, které stojí za to navštívit.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky