Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Andorra Průsmyk Coll d'Ordino

Dovolená Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra, malá země v Pyrenejích, je pro mnoho turistů oblíbeným cílem pro zimní a letní dovolenou. Průsmyk Coll d'Ordino se nachází v nadmořské výšce 1980 metrů nad mořem a nabízí nádherné výhledy na okolní hory a přírodu.

Průsmyk Coll d'Ordino je nejen krásným místem, kde se můžete projít a užít si své volné chvíle, ale také významnou dopravní spojnicí mezi dvěma částmi Andorry - Ordino a Canillo. Pro turisty, kteří chtějí objevovat okolní přírodu, je to ideální místo k vycházkám a turistice.

V létě můžete v Průsmyku Coll d'Ordino využít mnoho emocionálních aktivit. Existují zde trasy pro horská kola a pro pěší turistiku. Pokud máte tak rádi outdoorové aktivity, můžete vyzkoušet také bungee jumping a vysokohorskou turistiku. Průsmyk je také oblíbeným místem pro paragliding a hanggliding.

Pro turisty, kteří navštíví Andorru během zimního období, bude Průsmyk Coll d'Ordino ideální volbou. Nachází se zde lyžařské středisko Ordino-Arcalis, které je perfektním místem pro všechny milovníky zimních sportů. Lyžařské středisko nabízí 30 lyžařských tratí a skvělé podmínky pro snowboarding.

Další aktivitou, kterou můžete v průsmyku Coll d'Ordino vyzkoušet, je prohlídka Andorrského národního parku. Je to nejen nádherné místo s výhledy na okolní hory, ale také ideální místo pro turisty, kteří si chtějí užít přírodu a prozkoumat okolí Andorry.

Kromě toho jsou v Průsmyku Coll d'Ordino k dispozici různé restaurace a bary, které vám nabídnou chutná jídla a pití. I když se Průsmyk Coll d'Ordino nachází v nadmořské výšce téměř 2000 metrů, můžete si zde užít teplé a pohodlné prostředí.

Celkově lze říci, že Průsmyk Coll d'Ordino je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí navštívit Andorru a prozkoumat její přírodu a okolní hory. Můžete si zde užít širokou škálu aktivit pro každou roční dobu a pro všechny věkové kategorie. Zajisté si zde užijete svou dovolenou a vrátíte se sem znovu a znovu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Zde jsou nejčastější otázky a odpovědi týkající se průsmyku Coll d'Ordino v Andoře:

1) Jaký je nadmořský výškový rozdíl v průsmyku Coll d'Ordino?

Nadmořská výška průsmyku Coll d'Ordino je 1 980 metrů, což znamená, že nadmořský výškový rozdíl závisí na tom, odkud jedete a kam jedete.

2) Kolik času během roku může být průsmyk Coll d'Ordino uzavřený kvůli sněhu?

Průsmyk Coll d'Ordino může být uzavřen kvůli sněhu v období zimních měsíců, obvykle od listopadu do dubna. Však se musíme řídit povětrnostními podmínkami.

3) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na průsmyk Coll d'Ordino?

Nejlepší způsob, jak se dostat na průsmyk Coll d'Ordino, je autem. K dispozici jsou také autobusové linky, které jezdí z hlavního města Andorry la Velly do vesnic v okolí, včetně průsmyku Coll d'Ordino.

4) Jsou na průsmyku Coll d'Ordino k dispozici stravovací zařízení a toalety?

Ano, na průsmyku Coll d'Ordino se nachází malá kavárna a toalety.

5) Kde se nachází nejbližší parkoviště u průsmyku Coll d'Ordino?

Nejbližší parkoviště u průsmyku Coll d'Ordino se nachází nedaleko kavárny na vrcholu průsmyku. Také je možné parkovat v blízkých vesnicích a jít pěšky nebo využít místní dopravu.

6) Jsou na průsmyku Coll d'Ordino k dispozici turistické stezky?

Ano, průsmyk Coll d'Ordino se nachází v horách a je obklopen mnoha turistickými stezkami různých obtížností.

7) Jak bývá zimní lyžování v oblasti průsmyku Coll d'Ordino?

V oblasti průsmyku Coll d'Ordino se nachází malé lyžařské středisko, které nabízí především lyžování pro začátečníky a rodiny s dětmi. V oblasti je také mnoho dalších lyžařských středisek v Andoře, které nabízejí více náročné tratě a moderní vybavení.


Ubytování Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra je známá především jako daňový ráj a oblíbená destinace pro lyžaře, ale má také mnoho dalších atrakcí, které stojí za to objevit. Jednou z nich je i nádherné ubytování v průsmyku Coll d'Ordino.

Průsmyk Coll d'Ordino se nachází ve východní části Andorry, nedaleko města Ordino. Tento průsmyk je oblíbeným místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci, díky své nádherné přírodě a fantastickým výhledům.

Nabídka ubytování v průsmyku Coll d'Ordino je rozmanitá a splní očekávání každého hosta. Zde najdete luxusní hotely včetně wellness center a lázní, které vás zahřejí a uvolní po náročném dni stráveném na svazích. Existují také menší rodinné hotely, které nabízejí pohodlné a útulné pokoje s výhledem na okolní hory.

Pro ty, kteří preferují přírodní prostředí, jsou zde také možnosti kempování a pobytu v chatách. Tato ubytování vám umožní být co nejblíže přírodě, ať už ve stanu nebo v chatě s výhledem na okolní hory a údolí.

V průsmyku Coll d'Ordino je také možné najít apartmány k pronájmu, které jsou vhodné pro delší pobyty nebo pro ty, kteří preferují vlastní kuchyňku a větší soukromí. Tyto apartmány jsou vybaveny základním zařízením a nabízejí pohodlné spaní a odpočinek po dlouhém dni stráveném objevováním Andorry.

Všem těmto typům ubytování je společné jedno - nádherné prostředí, ve kterém se nacházejí. Průsmyk Coll d'Ordino je obklopen národním parkem, kde se ve volné přírodě můžete těšit na pěší turistiku, horské cyklistiky a další outdoorové aktivity. Není nic lepšího, než se probudit s výhledem na zasněžené vrcholky hor a zažít klid a pokoj, který průsmyk Coll d'Ordino nabízí.

Navíc se průsmyk nachází nedaleko od lyžařských středisek Andorry, takže pokud se chcete vydat na svahy, nemusíte daleko cestovat. Toto místo tedy nabízí ideální kombinaci klidného prostředí a možnosti lyžování.

Pokud plánujete návštěvu Andorry a hledáte ubytování, nezapomeňte zvážit průsmyk Coll d'Ordino. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní hotel, rodinný penzion, kemp nebo apartmán, budete mít jedinečnou příležitost prozkoumat toto malebné místo a užít si klid a relaxaci uprostřed krásné přírody.


Počasí Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra se může pyšnit krásným horským klimatem díky své poloze v Pyrenejích. Jedním z nejvýznamnějších průsmyků v této oblasti je průsmyk Coll d'Ordino.

Průsmyk Coll d'Ordino se nachází v severní části Andorry a spojuje vesnice Ordino na jihu s vesnicí La Massana na severu. Tento průsmyk se nachází ve výši 1 980 metrů nad mořem a nabízí jedinečný výhled na okolní horské štíty a údolí.

Počasí v průsmyku Coll d'Ordino je ovlivněno jeho horskou polohou. V zimě zde panují mírně chladné teploty s průměrnými maximálními teplotami kolem 6 °C a průměrnými minimálními teplotami kolem -4 °C. Díky své poloze na severní straně Pyrenejí zde často napadá sněhová pokrývka, což umožňuje provoz několika lyžařských středisek v okolí průsmyku.

V létě je počasí v průsmyku Coll d'Ordino příjemné a mírně teplé. Průměrné maximální teploty se pohybují kolem 22 °C a průměrné minimální teploty kolem 12 °C. Je zde časté slunečné počasí a nádherné modré nebe, které přitahuje turisty z celého světa.

Průsmyk Coll d'Ordino je také známý svými častými srážkami, zejména v zimě a na jaře. Průměrné srážky dosahují přibližně 1200 mm ročně, což umožňuje, aby okolní horské rostliny a zvířata prosperovaly.

Tato oblast je oblíbeným cílem turistů, zvláště těch, kteří mají rádi přírodu a horské aktivity. Průsmyk Coll d'Ordino nabízí mnoho možností pro turisty, jako je pěší turistika, horská cyklistika, jízda na koni a jiné venkovní aktivity. Místní turistické agentury také nabízejí různé exkurze a výlety, které umožňují návštěvníkům objevovat krásy tohoto regionu.

Zkrátka, průsmyk Coll d'Ordino je nejen důležitou spojnicí mezi dvěma vesnicemi v Andoře, ale také překrásným místem s úchvatným počasím a malebným výhledem na horizont. Ať už jste nadšený horolezec, milovník přírody nebo jen hledáte klidný a krásný prostor pro relaxaci, průsmyk Coll d'Ordino by mohl být pro vás to pravé místo.


Letenka Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra je malá, ale krásná země plná přírodních krás, které stojí za to objevit. Jednou z nejzajímavějších lokalit je Průsmyk Coll d'Ordino. A jak se tam dostat? Samozřejmě letadlem!

Mnoho turistů to neví, ale Andorra má své vlastní mezinárodní letiště v městečku La Seu d'Urgell, které je vzdálené pouhých 10 km od Průsmyku Coll d'Ordino. Z letiště se můžete dostat k průsmyku různými způsoby - najmout si auto, taxi, autobus nebo dokonce pěšky.

Pokud preferujete pohodlí, nabízí se pronájem auta. Díky husté síti silnic v Andoře je tento způsob dopravy velmi pohodlný a zároveň vám umožní prohlédnout si mnoho dalších atrakcí po celé zemi. Pokud to nechcete řešit, můžete využít taxi služby nebo veřejnou dopravu.

Také je možné se vydat na cestu pěšky nebo na kole. Okolní krajina je velmi krásná a nabízí mnoho stezek pro turisty a cyklisty. Pokud to chcete, můžete si pronajmout kolo a vydát se na dobrodružství po horách.

Průsmyk Coll d'Ordino samotný je úchvatný a rozhodně stojí za návštěvu. Je to jedna z nejvyšších oblastí v Andoře, což vám umožní nevšední pohledy na okolní kraj, a to ze všech stran. Můžete se těšit na nádherné výhledy na hory, údolí a horské jezera.

Kromě toho, v této oblasti najdete mnoho dobře značených turistických stezek, které vás provedou skrz mnoho úchvatných scenerií. Mezi nejznámější patří Camí de les Fonts, Camí de l'Obac či Camí de la Solana.

Jelikož Andorra je malá země, můžete si naplánovat výlet na mnoho zajímavých míst v blízkosti Průsmyku Coll d'Ordino. Mezi nejpopulárnější patří Soldeu, Encamp, Canillo a Escaldes-Engordany. Tyto oblasti jsou známé nejen pro své velké lyžařské areály, ale i pro jejich mnoho kulturních a historických památek.

V Andoře se rozhodně nebudete nudit. Je to mnohem víc než jen lyžování a nakupování v daňových rájích. Je to místo, kde si můžete užít krásnou přírodu, historii a kulturu. A samozřejmě, nenechte si ujít úžasné výhledy z Průsmyku Coll d'Ordino!


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky