Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Zambie Národní park Ngonye

Dovolená Zambie Národní park Ngonye


Zambia je země s nádhernou přírodou a rozmanitou faunou a flórou. Jedním z nejvýznamnějších národních parků v zemi je Národní park Ngonye. Tento park se nachází ve středozápadní části země a je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů živočichů.

Národní park Ngonye se rozkládá na ploše více než 60 000 hektarů a je známý díky jedinečnému ekosystému, který se zde nachází. Park zahrnuje řeku Zambezi, která tvoří několik úchvatných vodopádů. Nejznámější z těchto vodopádů je vodopád Ngonye Falls, který je místními nazýván "Devíti vodopádů". Tyto vodopády dosahují výšky až 25 metrů a vytvářejí úchvatný a vzrušující zážitek pro návštěvníky parku.

Výhledy na vodopády a okolní krajinu jsou odtud opravdu dechberoucí a poskytují úžasné fotografické příležitosti. Park je také bohatý na divokou zvěř. Různé druhy antilop, sloni, nosorožci, žirafy a mnoho dalších zvířat se zde volně pohybují a tvoří jedinečou a malebnou atmosféru.

Kromě pozorování zvířat a vodopádů existuje v parku také možnost ubytování ve stanovém táboře nebo v luxusních chatkách. Tato ubytování jsou navržena tak, aby návštěvníkům nabídla pohodlí a soukromí, zatímco si užívají nádhernou přírodu parku.

Turisté mohou také využít možnosti procházek a výletů s průvodcem po parku. Průvodci jsou místními odborníky, kteří mají bohaté znalosti o zdejší fauně a flóře a rádi se podělí o své znalosti s návštěvníky.

Národní park Ngonye je skvělým místem pro dovolenou pro ty, kteří si přejí zažít nádhernou přírodu a zvířata na vlastní kůži. Park nabízí vzrušující a nezapomenutelné zážitky, které budou určitě dlouho trvat v paměti návštěvníků.

Pokud se chystáte navštívit Zambii a máte zájem o přírodu a divokou zvěř, určitě byste neměli vynechat Národní park Ngonye. Tento park nabízí krásy, které se těžko najdou jinde, a vám poskytne nezapomenutelné zážitky během vaší dovolené.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Ngonye


1. Jak se dostanu do Národního parku Ngonye?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku Ngonye, je letecky. Existuje několik přístupových letišť v blízkosti parku, například letiště Livingstone nebo letiště Lusaka. Poté je možné pokračovat po silnici nebo letecky dovedeno na přistávací plochu v blízkosti parku.

2. Kolik stojí vstup do Národního parku Ngonye?
Odpověď: Vstupné do Národního parku Ngonye se liší v závislosti na typu návštěvníka. Pro místní obyvatele a rezidenty Zambie je vstupné obvykle levnější než pro zahraniční turisty. Přesné ceny by měly být ověřeny před návštěvou parku.

3. Jaké aktivity a atrakce mohu v Národním parku Ngonye podniknout?
Odpověď: V Národním parku Ngonye si můžete vychutnat různé outdoorové aktivity, jako je safari, procházky po přírodě a pozorování divokých zvířat. Park je také známý svými impozantními vodopády a můžete si zde vyzkoušet i různé vodní aktivity, jako je plavba na kánoi nebo rybaření.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Národního parku Ngonye?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Národního parku Ngonye je během suchého období, které trvá od května do října. Během tohoto období je méně srážek, což usnadňuje pozorování divokých zvířat a přístup k parku.

5. Mohu si ubytování rezervovat přímo v Národním parku Ngonye?
Odpověď: Ano, v Národním parku Ngonye jsou k dispozici různé možnosti ubytování. Existují kempy, plážové chatky a luxusní safari chaty. Je doporučeno si ubytování předem rezervovat, zejména během turisticky vyhledávaných období.

6. Je v parku bezpečno pozorovat divoká zvířata?
Odpověď: Ano, v Národním parku Ngonye je bezpečno pozorovat divoká zvířata, pokud se dodržují zásady bezpečnosti. Je důležité nepřibližovat se k divokým zvířatům příliš blízko a respektovat jejich prostor. Doporučuje se také mít s sebou průvodce, který zná park a chování zvířat.

7. Může se v parku tábořit?
Odpověď: Ano, v Národním parku Ngonye je povoleno tábořit na určených místech. Existují kempy a stanoviště s vybavením, která mohou být využita pro táboření. Je nutné mít vlastní vybavení pro táboření a dodržovat stanovené pravidla parku.

8. Jaké druhy divokých zvířat mohu v Národním parku Ngonye spatřit?
Odpověď: V Národním parku Ngonye můžete spatřit různé druhy divokých zvířat, včetně slonů, buvolů, antilop, krokodýlů a mnoho dalších. Park je také domovem pro vzácné druhy ptáků.

9. Je v parku dostupná potrava a pitná voda?
Odpověď: Pokud se rozhodnete tábořit nebo ubytovat ve specifických oblastech parku, je třeba si potravu a pitnou vodu zajistit. Doporučuje se také mít dostatečnou zásobu vody a potravin pro celou dobu pobytu v parku.

10. Můžu si zakoupit suvenýry z Národního parku Ngonye?
Odpověď: Ano, v blízkosti Národního parku Ngonye jsou dostupné prodejny se suvenýry, kde můžete zakoupit předměty vyrobené místními řemeslníky. Mezi oblíbené suvenýry patří tradiční šperky, keramika a textilie.


Počasí Zambie Národní park Ngonye


Zambia je africká země, která se nachází v jižní části kontinentu. V této oblasti je počasí velmi rozmanité a závisí na ročním období. Národní park Ngonye se nachází v západní části země a má specifické klima.

Národní park Ngonye se nachází v oblasti zvané "Kopřivová cesta". Tato oblast je známá pro své divoké řeky, které protékají hlubokými kaňony a vytvářejí nádherné vodopády. V parku se nachází největší vodopád v Zambii, který se nazývá "Ngonye Falls".

Počasí v Národním parku Ngonye se může lišit v závislosti na ročním období. Obecně platí, že období dešťů začíná od listopadu do dubna a období sucha je od května do října. Během období dešťů může být v parku Národního parku Ngonye velmi vlhko a horko. Teploty se mohou pohybovat od 24 do 38 stupňů Celsia.

Během období sucha jsou teploty mírnější a může být ve dne kolem 25 a v noci 10 až 15 stupňů. Většina srážek spadne během období dešťů a během období sucha se vyskytují jen sporadické deště.

Národní park Ngonye je přístupný po většinu roku, i když v období dešťů mohou cesty být v horším stavu a některé oblasti, jako jsou vodopády, mohou být nedostupné kvůli silnému proudu řeky.

Pokud se chystáte navštívit Národní park Ngonye, je důležité si uvědomit, že počasí může být velmi proměnlivé a je třeba se přizpůsobit. Doporučuje se mít s sebou dostatek vody a chránit se před sluncem a hmyzem.

Celkově je Národní park Ngonye krásnou oblastí s mnoha přírodními parky a vodopády. Pokud milujete přírodu a dobrodružství, určitě byste měli tuto oblast navštívit. Počasí zde vám však může diktovat, kdy bude letní návštěva nejlepší pro vás.


Ubytování Zambie Národní park Ngonye


Národní park Ngonye se nachází v Zambii, v jižní části země. Tento park láká turisty z celého světa, díky svému unikátnímu prostředí a fascinujícím zvířatům.

Pro turisty, kteří chtějí být co nejblíže této krásné divočině a okusit pravou africkou atmosféru, jsou k dispozici různé druhy ubytování, jako jsou kempy, lodě a luxusní safari stany.

Kempy jsou ideálním ubytováním pro turisty, kteří hledají nejzajímavější okamžiky v přírodě a chtějí se stát součástí této divočiny. Kempy jsou obvykle vybaveny omezeným množstvím služeb, jako jsou táborové ohniště, pitná voda, společné koupelny a záchody. Turisté si tak mohou užít atmosféru naplno.

Lodě jsou dalším způsobem, jak si užít národní park Ngonye. Tyto lodě často vystupují jako plovoucí hotely a turisté se mohou ubytovat v prostorných kajutách s luxusním vybavením. Lodě často nabízejí pohodlné jídelní stoly s výhledem na řeku, salóny s televizorem a klimatizací, knihovnu a plavecký bazén.

Safari stany jsou další variantou luxusního ubytování v národním parku Ngonye. Tyto stany jsou obvykle prostorné a jsou vybaveny pohodlnou postelí, vlastní koupelnou, přímým přístupem na terasu a privátním bazénem. Safari stany také poskytují krásný výhled na přírodu a tou vytváří nezapomenutelnou atmosféru.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si turista vybere, národní park Ngonye nabízí nádherné přírodou, kde mohou turisté potkat různé druhy zvířat, jako jsou sloni, krokodýli, několik druhů opic, antilopy a mnoho dalších.

Pokud tedy hledáte nezapomenutelný zážitek v národním parku Ngonye, vyberte si mezi nabízenými druhy ubytování a užijte si pravou africkou atmosféru.


Letenka Zambie Národní park Ngonye


Zambie je fascinující zemí, která je bohatá na úžasné přírodní scenérie a národní parky. Jedním takovým ohromujícím parkem je Národní park Ngonye. Tento park se nachází na jihozápadě Zambie a nabízí nepopsatelnou krásu, kterou lze zažít pouze osobně.

Národní park Ngonye se rozkládá na území přibližně 70 000 hektarů a je domovem řady druhů volně žijících zvířat. V parku najdeme rozsáhlé lesy, travnaté roviny, řeky a malebná soutěska zaměřená kolem říčky Zambezi. Tento park se řadí mezi nejkrásnější a nejzajímavější oblasti v celé Zambii.

Jedním z největších lákadel Národního parku Ngonye je mohutný vodopád Victoria Falls, který se rozprostírá v délce až 1500 metrů. Jeho impozantní výška navíc činí více než 100 metrů. Tento nádherný vodopád je jedním z nejznámějších na světě a je bezpochyby nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka.

Dalším zajímavým fenoménem Národního parku Ngonye je různorodý ekosystém. V parku můžete pozorovat vzácné druhy zvířat, jako jsou sloni, nosorožci, buvoli a lvi. Místní stromy a vegetace dodávají parku zelený šarm a rozhodně si zde přijdou na své i milovníci botaniky.

Pro návštěvníky, kteří si chtějí park prohlédnout z jiné perspektivy, je k dispozici možnost letu. Prostřednictvím letenky na národní park Ngonye si můžete užít vzrušující pohled na park z výšky. Během letu můžete sledovat tuhou džungli, majestátní Zambezi řeku a samozřejmě neuvěřitelnou krásu Victoria Falls.

Letenka na Národní park Ngonye je jedním z nejlepších způsobů, jak si užít všechny přírodní krásy, které Zambie nabízí. Tato zážitková jízda vám umožní prozkoumat všechny tajemství parku a získat úžasné vzpomínky, které vám zůstanou na celý život.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park Ngonye, nezapomeňte se vybavit kvalitním fotoaparátem a dalekohledem, abyste mohli zachytit každý kouzelný moment. Vydejte se na dobrodružnou cestu a prožijte jedinečný zážitek ve středu přírody.

Letenka na Národní park Ngonye je vstupenkou do úžasných divů Zambie. Připravte se na nadcházející dobrodružství a objevte krásy této země, která zanechává své návštěvníky bez dechu.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky