Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Zambie Národní park Lavushi Manda

Ubytování Zambie Národní park Lavushi Manda


Národní park Lavushi Manda v Zambii je jedním z nejkrásnějších míst v Africe, kde můžete strávit svou dovolenou v přírodě. Aby se vám pobyt v parku co nejvíce líbil, musíte si vybrat správné ubytování, které bude splňovat vaše požadavky a přání.

V parku Lavushi Manda je celkem tři ubytovací střediska, která jsou ideální pro turisty, kteří hledají pohodlí a klid. Tyto ubytovací střediska jsou:

1) Lavushi Manda Wilderness Camp

Toto ubytování se nachází v srdci národního parku Lavushi Manda a je ideální pro ty, kteří hledají pobyt v přírodě. Lavushi Manda Wilderness Camp nabízí pět luxusních stanů, které jsou vybaveny všemi moderními zařízeními, jako je například koupelna, postele s moskytérovými sítěmi, stůl, židle a zásuvky na elektřinu.

Toto ubytování je ideální pro ty, kteří chtějí vychutnat si klid a pohodu, protože zde nebudete mít rušné městské zvuky, ale jen zvuky přírody. Navíc zde můžete využít i služeb průvodce, kteří vám ukážou okolní krásy parku Lavushi Manda.

2) Lavushi Manda Community Campsite

Pokud hledáte ubytování, které je cenově dostupné a zároveň se nachází v srdci parku Lavushi Manda, pak je Lavushi Manda Community Campsite ideální volbou pro vás. Toto ubytování nabízí stanování, kde si můžete postavit vlastní stan a užít si pocit přirozeného prostředí.

V kempu jsou k dispozici veřejné sprchy a toalety, vodu můžete odčerpávat z místní řeky a využít také kuchyňku na vaření. Navíc zde můžete potkat i místní obyvatele, kteří vám řeknou něco o zdejší kultuře a tradicích.

3) Samonga Camp

Posledním ubytovacím střediskem v parku Lavushi Manda je Samonga Camp. Toto ubytování se nachází nedaleko řeky Luanza a nabízí dva pohodlné stany, které jsou vybaveny všemi moderními zařízeními, jako je například koupelna, postele s moskytérovými sítěmi, stůl, židle a zásuvky na elektřinu.

V Samonga Campu se můžete těšit na nádherný výhled na hory a řeku Luanza, ale zároveň je to ideální místo pro pozorování zvířat, která v parku Lavushi Manda žijí.

Celkově lze říci, že v parku Lavushi Manda máte na výběr z tří různých ubytovacích středisek, která jsou ideální pro turisty, kteří hledají klid a odpočinek v přírodě. Vyberte si to správné ubytování pro sebe a užijte si svou dovolenou v národním parku Lavushi Manda v Zambii.


Počasí Zambie Národní park Lavushi Manda


Národní park Lavushi Manda se nachází ve střední části Zambie a patří mezi jedno z nejvýznamnějších chráněných území v zemi. Park je zasazen do překrásné zelené krajiny, která je bohatá na endemickou flóru a faunu.

Zambie je země s tropickým podnebím, což znamená, že národní park Lavushi Manda může nabídnout rozmanitou a občas i nepředvídatelnou atmosféru. Počasí v tomto regionu je typicky rozděleno do tří hlavních období - suchého, deštivého a přechodného.

Suché období v Národním parku Lavushi Manda přichází v období od května do října. Teploty se pohybují kolem 25-30 stupňů Celsia a srážky jsou minimální. Toto období je ideální pro safari a pozorování divokých zvířat, protože je snazší je sledovat ve vysušených oblastech.

Následuje deštivé období, které se rozprostírá od listopadu do dubna. Během této doby může napadnout až 800 mm srážek, což způsobuje, že park je intenzivně zelený a plný života. Teploty se snižují na příjemných 20-25 stupňů Celsia a vzduch je vlhký. Deště mohou být někdy prudké a bouřkové, ale také může být oblačno až zataženo po celý den.

Přechodné období, které se nachází mezi suchým a deštivým obdobím, je charakterizováno nestabilním počasím. Teploty jsou stále příjemné, ale srážky mohou být nevyzpytatelné a vyskytují se často přeháňky. Toto období je ideální pro ty, kteří chtějí zažít obojí - sucho i déšť.

Národní park Lavushi Manda je také obklopen řekami, což přidává na jeho jedinečnosti. Ty mohou ovlivnit počasí v parku, zejména během deštivého období, kdy mohou přítoky naplnit a tvořit malebné vodopády. Některé partie parku mohou být během deště nebezpečnější a obtížně dostupné.

Díky své poloze a tropickému podnebí nabízí Národní park Lavushi Manda různá počasí v průběhu roku. Každé období má své kouzlo a návštěvníci mohou zažít unikátní atmosféru, která mu dodává jedinečnou krásu. Pamatujte však, že počasí může být vždycky trochu nevyzpytatelné - takže se připravte na všechny představení, která vám park může nabídnout.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Lavushi Manda


1. Jak se dostanu do Národního parku Lavushi Manda?
Odpověď: Nejlépe je dopravit se letecky do letiště Mfuwe a odtud pokračovat po silnici na sever do parku. Je možné se tam také dostat po silnici z města Lusaka.

2. Jaká je vstupní cena do národního parku?
Odpověď: V roce 2021 byla vstupní cena do národního parku Lavushi Manda stanovena na 50 USD za osobu na den.

3. Jaké aktivity jsou dostupné v parku?
Odpověď: V národním parku Lavushi Manda můžete podniknout různé aktivity, včetně safari jeepovými vozy, pěší turistiky, pozorování ptáků a rybolovu.

4. Jaké druhy zvířat mohu očekávat vidět v parku?
Odpověď: V parku se vyskytuje široká škála divokých zvířat, včetně slonů, buvolů, černých nosorožců, lva, leoparda, geparda a mnoha dalších.

5. Kde mohu přenocovat v parku?
Odpověď: V parku nejsou přístupné luxusní lodžie, ale jsou zde jednoduché kempy a tábořiště, které poskytují základní vybavení a možnost stanování.

6. Jaké je nejlepší období pro návštěvu národního parku?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu národního parku Lavushi Manda je během suchého období od června do října, kdy jsou zvířata snáze viditelná a přístupové cesty jsou průjezdné.

7. Je nutné mít očkování před návštěvou parku?
Odpověď: Před návštěvou národního parku by se měli cestovatelé poradit s odborníkem na cestovní medicínu ohledně očkování proti žluté zimnici a dalším preventivním opatřením.

8. Můžu si v parku tábořit a vařit vlastní jídlo?
Odpověď: Ano, v parku jsou k dispozici stanoviště, kde si můžete postavit stan a vařit si vlastní jídlo. Je však důležité dodržovat bezpečnostní pokyny týkající se divokých zvířat a ohně.

9. Kde se nachází nejbližší obchod pro nákup potravin a dalších základních potřeb?
Odpověď: Nejbližší obchod se nachází v městě Mporokoso, které je asi 50 kilometrů od vstupu do národního parku Lavushi Manda.

10. Je v parku možné vidět vzácné druhy ptáků?
Odpověď: Ano, národní park Lavushi Manda je známý svou bohatou avifaunou a je možné zde spatřit mnoho vzácných druhů ptáků, včetně afrického sokola či bělokřídlého květozobce.


Dovolená Zambie Národní park Lavushi Manda


Zambie je jednou z afrických zemí, která se pyšní bohatou přírodní krásou. Jedním z nejslavnějších turistických cílů v této zemi je národní park Lavushi Manda. Tento park se nachází v severní části Zambie a je známý pro svoji neuvěřitelnou biodiverzitu.

Národní park Lavushi Manda leží ve stejnojmenné provincii a zaujímá rozlohu více než 1500 kilometrů čtverečních. Je tvořen z větší části rovinatým, zvlněným terénem, který je pokryt četnými pastvinami a lesy. Park je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, paviánů, krokodýlů a velkého množství ptáků.

Kromě bohaté fauny a flóry je park známý také pro své přírodní jevy. Zvláště oblíbenou atrakcí je vodopád Lumangwe, který je druhým největším vodopádem v Zambii. Jeho kouzlo ještě zvýrazňuje okolní skalnatý kraj, který nabízí úchvatné výhledy a možnost rekreačních aktivit, jako je turistika a pikniky.

Pro milovníky přírody a dobrodružství je národní park Lavushi Manda ideálním místem pro dovolenou. Nabízí širokou škálu outdoorových aktivit, včetně rybaření, kanoistiky, safari a pozorování ptáků. Můžete si také prohlédnout některé z místních vesnic a poznat zdejší kulturu a tradice.

Protože je národní park Lavushi Manda relativně odlehlý, nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek v odlehlé a klidné atmosféře. Park je stále relativně neobjevený turisty a proto je zde možnost zažít africkou divočinu tak, jak byla kdysi.

Nejbližším městem k národnímu parku je Kasama, které leží přibližně 120 kilometrů na jihovýchod. Kasama je ideálním výchozím bodem pro návštěvu parku, nabízí veškeré nezbytné vybavení, jako jsou hotely, restaurace a obchody.

Celkově vzato, národní park Lavushi Manda je místo, které stojí za návštěvu pro všechny cestovatele, kteří touží po dobrodružství v srdci africké divočiny. Jeho bohatá fauna a flóra, malebné krajiny a odlehlá atmosféra z něj činí skutečný ráj pro milovníky přírody.


Letenka Zambie Národní park Lavushi Manda


Zambie je známá svými úchvatnými přírodními scenériemi a nezapomenutelnými safari dobrodružstvími. Jedním z jejích nejohromujících národních parků je Národní park Lavushi Manda, který se nachází v severovýchodní části země. Tento národní park láká návštěvníky z celého světa díky své překrásné divočině a pestrosti volně žijících zvířat.

Rozkládající se na ploše více než 1 500 kilometrů čtverečních, Národní park Lavushi Manda je jedním z největších přírodních rezervací v Zambii. Zahrnuje rozmanitou paletu ekosystémů, včetně bažin, lesů, horských vrcholků a skalnatých soutěsek, které nabízejí domov mnoha vzácným druhům zvířat a ptáků.

Návštěvníci mohou v tomto parku spatřit velké savce, jako jsou sloni, tygří medvědi, buvoli, lvíci, vzácné druhy antilop a dokonce i levharti. Pro mnoho turistů je však největším lákadlem národního parku Lavushi Manda jeho bohatství ohrožených druhů ptáků. Více než 300 druhů ptáků bylo zaznamenáno v tomto parku, což z něj činí ráj pro milovníky ornitologie.

Národní park Lavushi Manda také nabízí neuvěřitelné příležitosti pro dobrodružné aktivity. Turisté mohou podstoupit procházky v pralese, prozkoumat některý z mnoha vodopádů nebo se vydat na fascinující noční safari. V parku je také možné třeba kempovat pod hvězdami a těšit se z ticha a krásy přírody.

Vzhledem k odlehlosti národního parku Lavushi Manda je jeho návštěva poněkud náročnější než u jiných parků v Zambii. Neexistuje zde letiště, takže nejjednodušší způsob, jak se sem dostat, je využít leteckou dopravu do nejbližšího města Mporokoso a odtud pokračovat autem nebo pěšky.

Navzdory tomu však není národní park Lavushi Manda tak často navštěvován turisty jako jiné známé národní parky v Zambii, což z něj činí skutečně unikátní a autentickou destinaci. Pro ty, kteří hledají klid a spojení s přírodou za jejím nejčistším stavu, je to ideální místo.

Pokud máte rádi přírodu, adrenalinová dobrodružství a toužíte po nezapomenutelném zážitku, pak je návštěva Národního parku Lavushi Manda v Zambii tou správnou volbou. Tento park vám poskytne možnost objevovat divokou stranu Zambie a zanechá vám nevymazatelný dojem. Nezapomeňte si vytvořit letenku do Zambie a vyrazit na poznávací výlet této úchvatné destinace do srdce africké divočiny.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky