Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Zambie Národní park Bangweulu

Dovolená Zambie Národní park Bangweulu


Zimbabwe je afričtí národní park známý svou úžasnou přírodou a neporušenou divočinou. Název "Bangweulu" v místním nářečí znamená "místo, kde se voda setkává se nebem", a tato přirozená skvostná oblast nedávno získala na popularitě mezi turisty, kteří hledají neuvěřitelnou přírodní krásu a adrenalinové dobrodružství.

Národní park Bangweulu se nachází v severovýchodní části Zambie a je domovem jedinečného ekosystému. Centrem parku je jezero Bangweulu, které je jedním z největších přírodních mokřadů na světě. Jezero je rozlehlé a plné papyrusových ostrovů, které jsou domovem různých druhů ptáků, ryb a dalších vodních živočichů.

Pro milovníky ptáků je Bangweulu rájem na Zemi. Tento region hostí přibližně 433 druhů ptáků, včetně vzácných a ohrožených druhů jako jsou lesoňky, buchanky a čápi marabu. Lze zde vidět i obrovská hejna plameňáků, kteří zahalují jezero do ružových odstínů.

Zajímavé je také to, že Bangweulu je domovem afrických slonů, kteří sem přicházejí vždy během období dešťů, když se travnaté pláně naplní vodou. Jejich přítomnost zde potvrzuje výjimečnost tohoto místa jako útočiště pro zvířata a divočinu. Turisté mají tak jedinečnou příležitost vidět tyto nádherné tvory zblízka a zažít neuvěřitelné množství zvířat v přírodním prostředí.

Kromě pozorování zvěře a ptáků mohou návštěvníci parku Bangweulu zažít mnoho dalších dobrodružství. Jedním z těch nejoblíbenějších je možnost plavby na piroze, což je tradiční loď užívaná místními obyvateli. Prozkoumávání jezera a nalezení skrytých zákoutí mezi papyrusy je opravdu jedinečným zážitkem.

Další možností je nabídka rybolovu, který je v této oblasti velmi populární. Mnoho turistů si užívá chytání sladkovodních ryb jako je kapr, štika nebo africký sumec. Pro ty, kteří hledají ještě více dobrodružství, je k dispozici i safari, během kterého je možné vidět zvířata jako jsou lvi, gepardi, zebry a mnoho dalších.

Pokud se rozhodnete navštívit národní park Bangweulu, měli byste se zařídit vhodnou sezónou. Nejlepší období je během deštivého období, od listopadu do dubna. V tomto období je jezero plné vody a zvěř, ptáci a ryby jsou výrazně aktivnější.

Navštívení národního parku Bangweulu je skutečným dobrodružstvím plným nepopsatelné krásy a přírodního bohatství. Je to skvělé místo pro všechny, kdo milují přírodu, exotickou faunu a flóru a hledají unikátní zážitky.


Počasí Zambie Národní park Bangweulu


Národní park Bangweulu se nachází v Zambii a je jedním z nejvýznamnějších přírodních území v zemi. Nachází se v blízkosti Bangweulu jezera a je domovem mnoha unikátních druhů fauny a flóry. Jaké je však počasí v tomto nádherném parku?

Zambie se nachází na jižní polokouli, což znamená, že má opačnou roční období než severní polokoule. Zambie má dva hlavní roční období - suché a deštivé. Národní park Bangweulu leží v údolí, které obklopuje jezero, a je tedy ovlivněn jak jeho vodním povrchem, tak okolní krajinou.

Během suchého období, které trvá od května do října, je v národním parku Bangweulu sucho a teplé počasí. Průměrné teploty se pohybují kolem 25 až 30 stupňů Celsia, ale mohou se dostat až k 35 stupňům. Je pravděpodobné, že během této doby bude slunečno a prakticky žádný déšť. Suché období je také nejlepší čas na safari, protože zvířata se shromažďují kolem jezera, které v důsledku úbytku vody koncentruje životní prostředí.

Naopak, v deštivém období, které trvá od listopadu do dubna, do Zambie zamíří období dešťů. Národní park Bangweulu získává během této doby svou zelenou krajinu a teploty klesají na průměrně 20 až 25 stupňů Celsia. Voda z jezera a deště přinášejí nový život do parku a je to období, kdy se mnoho ptáků vrátí, aby hnízdily a rozmnožovaly se u jezera. Deštivé období může být však také obtížné, protože občas dochází k silným lijákům a záplavám, které mohou přerušit turistickou činnost a přístup do parku.

V obecnosti, počasí v národním parku Bangweulu je poměrně teplé a vzhledem k blízkosti jezera a okolní krajině je také vlivněno vlhkostí. Je to nádherné a jedinečné místo, které stojí za to navštívit, ať již během suchého období, kdy je možné sledovat velký počet zvířat, nebo během deštivého období, kdy je příroda v plné kráse.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Bangweulu


1. Jak se dostanu do Národního parku Bangweulu v Zambii?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku Bangweulu, je vzít letadlo do nejbližšího města Kasama a odtud pokračovat po silnici do parku.

2. Jaké zvířata mohu vidět v Národním parku Bangweulu?
Odpověď: V parku můžete vidět velkou diverzitu zvířat, včetně buvolů, slonů, levhartů, lvů, hyen, antilop, krokodýlů a mnoha druhů ptáků.

3. Mohu si v parku zapůjčit průvodce?
Odpověď: Ano, je dobré si najmout průvodce, který zná park a může vám pomoci s navigací a identifikací zvířat.

4. Existují ve parku ubytovací zařízení?
Odpověď: Ano, v parku jsou k dispozici některé kempovací místa a chatky, které si můžete pronajmout. Doporučuje se však předem rezervovat.

5. Mohu provozovat rybaření v jezerech Národního parku Bangweulu?
Odpověď: Ano, rybaření je povoleno, ale budete muset mít platnou rybářskou licenci. Vyžaduje se také dodržování určitých pravidel ochrany parku.

6. Jaké aktivity mohu v parku podniknout?
Odpověď: Kromě pozorování zvířat můžete podniknout i pěší túry, rybaření, plavání a různé vodní aktivity.

7. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Národního parku Bangweulu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu je v období sucha, které trvá od května do října. Během tohoto období je snazší pozorovat zvířata, protože se shromažďují u jezer a řek.

8. Jaký je vstupní poplatek do parku?
Odpověď: Vstupní poplatek se může lišit, ale běžně se pohybuje kolem 60-100 USD za dospělého a 30-50 USD za dítě.

9. Mám si s sebou vzít proti malárii?
Odpověď: Ano, je důležité si s sebou vzít proti malarie, protože park se nachází v endemické oblasti. Doporučuje se konzultovat to s lékařem před cestou.

10. Existují v parku možnosti zajištění stravy?
Odpověď: V parku není mnoho možností stravování, takže je nejlepší si s sebou vzít dostatečné zásoby jídla a vody pro dobu pobytu. Doporučuje se také mít záložní zásoby potravin v případě nouze.


Letenka Zambie Národní park Bangweulu


Národní park Bangweulu se nachází v srdci Zambie a je považován za jednu z nejkrásnějších přírodních rezervací v Africe. Tento park je známý svými bažinami, které jsou domovem pro mnoho zvířat a řadí se mezi nejklidnější a nejdůležitější ekosystémy na světě. Pokud chcete tuto nádhernou přírodní rezervaci navštívit, potřebujete si zakoupit letenku do Zambie.

Národní park Bangweulu se nachází na severovýchodě Zambie a jeho rozloha je více než 6 000 km². Tento park je domovem pro mnoho divokých zvířat, včetně slonů, buvolů, levhartů, krokodýlů a mnoha druhů ptáků. Významnými obyvateli parku jsou také endemické druhy antilop a zebry.

Bažiny Národního parku Bangweulu jsou největšími na světě a pozorování ptáků zde je jedním z nejlepších na světě. Mezi tu nejvýznamnější patří kuřákové z generu Sarothrura, rorýsi z generu Caprimulgus a plameňáci, kteří zde hnízdí a odpočívají, když cestují ze svých domovských míst.

Jedním z nejlepších míst k pozorování zvířat je vlhká planina, která je také významným stanovištěm pro slony a buvoly, kteří se krmí na travnatých savanách. Bažiny Národního parku Bangweulu zaručují návštěvníkům pozorování zvířat, které nevidíte nikde jinde na světě.

Národní park Bangweulu má malou populaci turistů a proto jsou návštěvníci přivítáni s velkou srdečností. Pokud si chcete užít opravdu neopakovatelný zážitek a vidět něco skutečně jedinečného, není pro vás lepší destinace než právě Zambie a Národní park Bangweulu.

Na závěr bych chtěl ještě zmínit, že nejdůležitějším faktorem pro návštěvu Národního parku Bangweulu je přístupnost. Potřebujete si totiž zakoupit letenku do Zambie. V mnoha případech je nejlepší volbou využít služby některého z prověřených cestovních kanceláří, které vám pomohou s jakýmikoli potřebami souvisejícími s nákupem letenky a přípravou cesty.


Ubytování Zambie Národní park Bangweulu


Národní park Bangweulu se nachází na severovýchodě Zambie a je známý svým unikátním prostředím. Park je domovem pro mnoho ohrožených druhů zvířat a ptáků a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek z divokého života.

Park leží na břehu jezera Bangweulu, které je jedním z největších přírodních jezer v africkém vnitrozemí. Jeho rozsáhlé mokřady a trávníky se staly útočištěm mnoha vzácných druhů, včetně volavek, lelek a jeřábů. Navštívíte-li park během období migrace, budete svědky mnoha druhů ptáků, které sem přilétají hnízdit.

Pro zájemce o safari je národní park Bangweulu skvělou volbou. Zde lze spatřit slony, buvoly, antilopy a pštrosy. Jelikož je toto místo méně známé než některé jiné národní parky v Africe, je zde menší návštěvnost, což umožňuje intenzivněji prožít divoký život.

Aby bylo možné zůstat ve strážních chatách a tábořištích v parku, je nutné mít povolení. Tato povolení lze získat prostřednictvím zambijské vlády nebo prostřednictvím místních cestovních agentur. Ubytování v chatách je základní, ale čisté a pohodlné. V táborech je možné kempovat a některé z nich nabízejí také jídlo.

Pro ty, kteří hledají luxusnější ubytování, je na jižním pobřeží jezera v blízkosti parku Bangweulu k dispozici několik safari lodží. Tyto lodže nabízejí špičkové služby, elegantní ubytování a vynikající kuchyni. Zde se můžete těšit na komfortní postele, soukromé koupelny a venkovní terasy s nádherným výhledem na jezero.

Národní park Bangweulu je dosud relativně neobjeveným klenotem v zambijském cestovním ruchu. Jeho divoký a přírodní charakter je ideální pro ty, kteří chtějí zažít autentickou safari a uniknout davům turistů. Při návštěvě tohoto parku se můžete těšit na vzácná setkání s ohroženými druhy, pozorování migrujících ptáků a úchvatnou krajinu jezera Bangweulu.

Zambie je stále méně prozkoumanou destinací pro cestovatele, což znamená, že návštěva národního parku Bangweulu je jedinečnou příležitostí zažít Afriku ve své divocejší podobě.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky