Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Vietnam Vung Tau

Dovolená Vietnam Vung Tau


Pokud plánujete dovolenou v exotických zemích a hledáte zajímavé a neobvyklé místo k navštívení, Vietnam je jednou z nejlepších možností. Země se pyšní krásnou přírodou, bohatou historií a fascinující kulturou. Mezi mnoha atraktivními místy, která můžete v zemi objevit, patří také malebné město Vung Tau.

Vung Tau se nachází na jihovýchodním pobřeží Vietnamu a je oblíbenou turistickou destinací díky svým krásným plážím a pestrému kulturnímu dědictví. Město je snadno dostupné z hlavního města Ho Či Minova Město, ať už využijete dopravu po silnici nebo trajekt.

Pláže ve Vung Tau jsou jednou z hlavních atrakcí tohoto města. Velkou popularitu získala hlavní pláž Bai Truoc, známá také jako Pláž přední. Má jemný písek a svěží vodu, která je přímo ideální pro koupání nebo slunění. Další známou pláží je Bai Dau, která je oblíbená mezi vodními sporty, jako je surfování, windsurfing nebo vodní lyžování. Pokud hledáte klidnou pláž, pak navštivte Bai Sau, také známou jako Pláž zadní. Tato pláž nabízí klidnou atmosféru a je obklopena nádhernými horami.

Vung Tau není jen o plážích. Město je také známé pro své impozantní Budovatele Jeskyní, který se nachází na horách nade městem. Tato socha je jedním z největších buddhistických monumentů na světě, vysoká až 32 metrů. Výstup na Budovatele Jeskyní bude náročný, ale vyplatí se vám krásný výhled na celé město.

Pro milovníky historie je tu Fort Van Thuong, který byl postaven Francouzi v roce 1879 a sloužil jako strategická obrana proti nájezdům. Nyní se v něm nachází muzeum a nabízí návštěvníkům zajímavý pohled do minulosti. Jinou historickou památkou ve městě je Pagoda Niet Ban Tinh Xa. Tato pagoda byla postavena v roce 1969 a je známá svými působivými postavami Buddhy a klidnou atmosférou pro meditaci.

Vung Tau nabízí také mnoho možností pro gastronomické požitky. Město je známé pro svou čerstvou mořskou stravu, jako jsou krevety, ryby a kraby. Tady si můžete vychutnat autentickou vietnamskou kuchyni ve výborných restauracích a pokusit se o speciality jako pho (tradiční polévka s nudlemi), goi cuon (čerstvé zavinuté saláty) a moc hu tieu (výborná polévka s nudlemi).

Vung Tau je jedno z nejlepších míst v Vietnamu, které můžete navštívit během své dovolené. Jeho krásné pláže, fascinující historie a kulinářské poklady nabízejí zážitky, které si budete pamatovat po zbytek života.


Počasí Vietnam Vung Tau


Vietnam je země s rozmanitým a exotickým počasím, a stejně to platí i pro město Vung Tau. Město se nachází na jihovýchodě země u pobřeží Jihočínského moře. Jeho klima je ovlivňováno monzunovým systémem, kterým jsou charakteristické studené a suché zimy a horké a deštivé léta.

Zimní období v Vung Tau začíná v listopadu a končí v březnu. Průměrná teplota v tomto období se pohybuje mezi 22 a 30°C. Teploty zde obvykle neklesají pod 20°C, což přispívá k tomu, že je Vung Tau populární turistickou destinací i v tomto období. Zimy jsou obecně suché, s minimálním množstvím srážek.

Naopak léto v Vung Tau přináší horké počasí a hojné srážky. Léto zde trvá od dubna do října. Průměrná teplota se pohybuje mezi 29 a 34°C, ale teploty mohou stoupat i nad 40°C. Tropické monzunové bouře jsou obvyklé během tohoto období a přinášejí velké množství srážek. Nejvíce srážek zde spadne v červnu a červenci.

I když monzunové bouře mohou způsobit problémy jako povodně a zemětřesení, přinášejí také osvěžení a zelené oázy po období sucha. Tyto srážky jsou zásadní pro zemědělství v regionu a umožňují růst rýže, tropického ovoce a dalších zemědělských plodin.

Celkově vzato, počasí ve Vung Tau je typické pro tropické pobřežní oblasti s výraznými ročními obdobími. Je to ideální místo pro ty, kteří touží po teplém počasí, exotické krajině a možnosti koupání u moře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Vietnam Vung Tau


1. Jak se dostat z letiště Tan Son Nhat do Vung Tau?
- Existují autobusové linky a taxislužby z letiště Tan Son Nhat do Vung Tau. Cesta trvá přibližně 2-3 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Vung Tau?
- Mezi nejlepší pláže v okolí Vung Tau patří Back Beach (Thuy Van Beach) a Front Beach (Bai Truoc). Obě pláže nabízejí písečné pobřeží a klidné moře.

3. Jaká je nejlepší doba roku na návštěvu Vung Tau?
- Nejlepší doba na návštěvu Vung Tau je v období mezi listopadem a březnem, kdy je počasí příjemné a teploty se pohybují kolem 25-30°C. Ve zbylých měsících může být velmi horko a vlhko.

4. Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce v Vung Tau?
- Mezi nejoblíbenější turistické atrakce v Vung Tau patří Christ of Vung Tau (socha Ježíše), Nui Nho (malá hora), Cape Nghinh Phong, Vung Tau Lighthouse a Thang Tam Temple.

5. Jaká je místní měna v Vietnamu? Kde si mohu vyměnit peníze?
- Místní měnou je vietnamský dong (VND). Peníze si můžete vyměnit ve směnárnách a bankách ve Vung Tau. Je také možné používat platby kartou, ale v menších obchodech a restauracích se častěji platí hotově.

6. Jaká jsou místní jídla, která bych měl vyzkoušet ve Vung Tau?
- Ve Vung Tau byste měli vyzkoušet mořské plody, jako například grilované krevety, mušle nebo ryby. Další populární pokrmy jsou pho (vietnamská nudlová polévka), banh xeo (placka s náplní) a goi cuon (zavináč).

7. Jaká je doprava ve Vung Tau?
- Nejpohodlnějším způsobem dopravy ve Vung Tau je taxi. Existuje také systém mototaxi, který je levnější, ale mějte na paměti, že je to méně bezpečné. Další možností je půjčení motocyklu, ale buďte opatrní na provoz a dodržujte předpisy.

8. Kde se nachází nejlepší místa pro nakupování ve Vung Tau?
- Nejlepší místa pro nakupování ve Vung Tau jsou Back Beach Market, Lotte Mart, Imperial Plaza a Harbour Mall. Zde můžete nalézt široký výběr oblečení, obuvi, suvenýrů a dalších předmětů.

9. Jaké jsou nejbližší atrakce z Vung Tau, které bych měl navštívit?
- Nejblíže Vung Tau se nachází město Long Hai, které je známé svou krásnou pláží a klášterem Agripasana. Další zajímavá místa v okolí Vung Tau jsou města Ho Chi Minh a Ho Tram s jejich historickými památkami a přírodními krásami.

10. Jaká jsou pravidla týkající se oblečení a chování ve veřejných prostorách ve Vietnamu?
- Ve Vietnamu je vhodné nosit zdrženlivé oblečení, zejména při návštěvě náboženských míst a veřejných budov. Oblečení by mělo zakrývat ramena a kolena. Také je vhodné respektovat místní kulturu a obyčeje, jako je zdvořilost a slušné chování ve veřejných prostorách.


Ubytování Vietnam Vung Tau


Vietnam je velmi populární turistickou destinací, která nabízí širokou paletu zajímavých aktivit a památek k prozkoumání. Pokud se chystáte na cestu do Vietnamu a hledáte ideální ubytování, Vung Tau by mohl být pro vás tou správnou volbou.

Vung Tau je malebné město ležící na břehu Jihočínského moře. Nachází se asi 125 km jihozápadně od Ho Či Minova města a je snadno dostupné pomocí vlaku, autobusu nebo letadla. Toto okouzlující město je plné malebných pláží, kde si můžete užít slunce a relaxovat během svého pobytu.

Kde se ubytovat?

Vung Tau nabízí různé typy ubytování, od luxusních resortů po pohodlné hotely a penziony. Zde jsou některé z nejlepších možností, které si můžete vybrat.

Pullman Vung Tau

Pullman Vung Tau se nachází na břehu pláže Back Beach a nabízí nádherné ubytování v moderním stylu. Tento luxusní resort má několik bazénů, fitness centrum a wellness centrum. Pokoje jsou prostorné a nabízejí mořský výhled. K dispozici jsou také restaurace, bary a kavárny.

The Imperial Hotel Vung Tau

The Imperial Hotel Vung Tau je luxusní hotel, který se nachází na břehu pláže Front Beach. Tento elegantní hotel nabízí moderní pokoje a apartmány s výhledem na moře. Klientská základna hotelu se skládá převážně z obchodních cestujících a turistů. K dispozici je také několik restaurací, bazén a wellness centrum.

The Grand Ho Tram Strip

The Grand Ho Tram Strip je mimořádně luxusní resort, který se nachází asi 40 minut jízdy od Vung Tau. Tento fantastický resort nabízí stovky pokojů a apartmánů s nádherným výhledem na moře. Kromě toho je k dispozici také kasino, několik restaurací, golfové hřiště a mnoho dalších výjimečných zařízení.

Seahorse Resort & Spa

Seahorse Resort & Spa se nachází na břehu pláže Back Beach a nabízí krásné ubytování s výhledem na moře. Klientela hotelu je převážně tvořena turisty a rodinami s dětmi. Tento resort má bazén, spa, fitness centrum a restauraci. V blízkosti se nachází také mnoho restaurací a kaváren, takže si můžete vychutnat místní kuchyni a nákupy.

Takže pokud hledáte ubytování v Vietnamu, neváhejte a navštivte Vung Tau. Nejenže si užijete krásné pláže, ale také si vyberete z široké škály luxusních resortů a hotelů, které vám poskytnou nejlepší zážitek během vaší cesty.


Letenka Vietnam Vung Tau


Vietnam Vung Tau: Tajemné město na pobřeží

Vietnam je země bohatá na krásné destinace a fascinující místa, která lákají návštěvníky z celého světa. Jedním z těchto skvělých míst je také kouzelné město Vung Tau. Leží na pobřeží Jihočínského moře a nachází se asi 120 kilometrů jihovýchodně od Ho Či Minova Města. Díky svému poloze je Vung Tau oblíbeným cílem jak pro turisty, tak i pro místní obyvatele.

Jedním ze způsobů, jak se dostat do tohoto půvabného města, je prostřednictvím letecké dopravy. Do Vung Tau přilétáte na mezinárodní letiště Tan Son Nhat, které se nachází ve městě Ho Či Minovo Město, a odtud se můžete vydat na krásnou jízdu po silnici až do Vung Tau. Doba cesty je přibližně 2 a půl hodiny, ale cesta sama o sobě nabízí úžasné výhledy na malebné scenérie a horské hřbety.

Vung Tau je známé svými krásnými plážemi a působivým pobřežním panoramatem. Pláže jsou čisté a nekonečné, s jemným pískem a tyrkysovou vodou. Mezi nejpopulárnější pláže v regionu patří Back Beach a Front Beach, které lákají koupající se, surfaře i návštěvníky, kteří chtějí jen odpočívat a slunit se na pláži. Vuna Tau také nabízí širokou škálu vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování, surfování a rybolov, což dělá z tohoto místa ráj pro dobrodruhy a milovníky mořských aktivit.

Není však jen o plážích. Vung Tau je také bohaté na kulturní zajímavosti a historické památky. Městské centrum je plné dobové architektury a významných budov. Mezi ty nejvýznamnější patří Christova socha – Velký Ježíš, která se tyčí na vrcholku návrší Nho v Tau. Tato socha je nejen symbolickým symbolem města, ale také nabízí úžasné výhledy na celé město a okolní krajinu. Další atrakce zahrnují buddhistický chrám Niet Ban Tinh Xa, který je klidným útočištěm pro ty, kteří hledají mír a duchovní zkušenost.

Město je také známé svými gastronomickými zážitky. Místní kuchyně nabízí širokou škálu lahodných pokrmů, zejména mořských plodů. Můžete si vychutnat čerstvě připravené ryby, krevety, mušle a další plody moře. Vung Tau je také známé svými bublinkovými čajovnami a uličním jídlem, které je neodmyslitelnou součástí vietnamské kultury.

Ať už chcete relaxovat na pláži, objevovat kulturní poklady nebo ochutnat místní delikatesy, Vietnam Vung Tau je místem, které byste neměli vynechat při své návštěvě této nádherné země. Získejte si letenku a připravte se na nezapomenutelné dobrodružství ve Vung Tau.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky