Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Uruguay Gruta de los Helechos

Dovolená Uruguay Gruta de los Helechos


Uruguay je země ležící na jihovýchodě Jižní Ameriky s nádhernými plážemi, kulturními památkami a přátelským obyvatelstvem. Jeden z nejkrásnějších a nezlomných přírodních záznamů v zemi je Gruta de los Helechos, což je rozsáhlá jeskyně nacházející se v nadmořské výšce 80 metrů v pohoří Cerro Largo.

Vstupování do jeskyně je především pro milovníky turistiky a dobrodružství. Nejbližší město, které Vám může nabídnout ubytování, je Melo s několika hotely a restauracemi. Cesta na místo není příliš náročná, ale určitě si předtím připravte vhodné boty. Pro maximální zážitek doporučujeme také vzít si s sebou batoh s jídlem a pitím.

Když se dostanete k Gruta de los Helechos, budete ohromeni výhledem na krajinu, kterou obklopuje. Z malého parkoviště je možné vidět celé okolí a dokonce i brazilské pohoří na druhé straně řeky Uruguay. Samotná jeskyně je přístupná pěšky, ale je to poměrně strmá cesta. Během cesty si můžete všimnout mnoha druhů rostlin a živočichů, včetně papoušků a opic.

Když se dostanete do jeskyně, máte pocit, jako byste se dostali do zcela jiného světa. Temné stěny a strop naplněné velkými kapkami vody poskytují fascinující pohled. Návštěvníci si mohou prohlédnout různé formace stalaktitů a stalagmitů a poslouchat zvuk vody stékající po stěnách. Pokud máte štěstí, můžete vidět i některé z mnoha jeskynních ryb, které zde žijí.

Gruta de los Helechos je jednou z největších jeskyní v Uruguayi a navíc je to místo s velkým archeologickým významem. Byly zde nalezeny kameny a artefakty z doby, kdy se zde lidé usazovali. Když se podíváte blíže, uvidíte stopy po ohních a dokonce i kameny zpracované na nástroje.

Celkově byla tato jeskyně bezesporu jedním z největších překvapení naší dovolené v Uruguayi. Je to místo plné překvapení a krásy, které stojí za to vidět. Pokud máte možnost navštívit Gruta de los Helechos, určitě ji využijte.


Nejčastější dotazy a odpovědi Uruguay Gruta de los Helechos


Q: Co je to Gruta de los Helechos v Uruguayi?
A: Gruta de los Helechos je jeskyně v Uruguayi, která se nachází v departementu Treinta y Tres.

Q: Jak se dostanu do Gruta de los Helechos?
A: Odtud neexistuje veřejná doprava. Nejlepší volbou je pronajmout si auto a jet do oblasti.

Q: Kolik stojí vstup do Gruta de los Helechos?
A: Vstup do jeskyně je zdarma.

Q: Jaká je délka trasy v jeskyni Gruta de los Helechos?
A: Trasa pro veřejnost je asi 400 metrů dlouhá.

Q: Je v Gruta de los Helechos možné fotografovat?
A: Ano, fotografie jsou povoleny, ale nelze používat blesk.

Q: Jaká je teplota v Gruta de los Helechos?
A: Teplota v jeskyni se pohybuje kolem 15 °C.

Q: Jaké jsou otevírací hodiny Gruta de los Helechos?
A: Jeskyně je otevřena od úterý do neděle od 9 do 16 hodin.

Q: Existuje v jeskyni Gruta de los Helechos průvodce?
A: Ano, jeskyně má průvodce, kteří poskytují výklad v španělštině.

Q: Co by měl návštěvník nosit do Gruta de los Helechos?
A: Návštěvník by měl si vzít světlo, jako např. baterkovou čelovku, a pohodlné boty.

Q: Je Gruta de los Helechos vhodná pro děti?
A: Ano, jeskyně je vhodná pro děti.

Q: Co je historie Gruta de los Helechos?
A: Jeskyně byla objevena v roce 1985 a otevřena pro veřejnost v roce 2018.


Letenka Uruguay Gruta de los Helechos


Uruguay je překrásnou jihoamerickou zemí, která se pyšní nejen svou bohatou historií a kulturou, ale také přírodním bohatstvím. Mezi nespočtem přírodních krás, které Uruguay nabízí, se nachází i úžasná Gruta de los Helechos.

Gruta de los Helechos, což znamená „jeskyně kapradin“, je skvostný přírodní úkaz, který uruguayští turisté a milovníci přírody mohou objevit. Tato kouzelná jeskyně se nachází v departementu Cerro Largo na východě země, přibližně 400 kilometrů severovýchodně od hlavního města Montevideo.

Tato jedinečná jeskyně je bohatě přírodně zdobená kapradinami, které se táhnou po stěnách a stropu. Jejich zelené listy vystupují do popředí ve tmavém prostředí jeskyně, což tvoří neuvěřitelnou a téměř magickou atmosféru. Návštěvníci se mohou ponořit do této surreálné scény a cítit se jako ve filmu.

Gruta de los Helechos je součástí chráněné oblasti v blízkosti přírodní rezervace Quebrada del Higuamo. Procházka k jeskyni je sama o sobě velkým dobrodružstvím, protože turisté mohou pozorovat nádherné krajinu a přírodu, která je bohatá na faunu a floru. Mnoho druhů ptáků, savců a hadů se skrývá v této oblasti a tvoří dokonalý ekosystém.

Vstup do Gruta de los Helechos je možný pouze s průvodcem, který se postará, aby návštěvníci měli bezpečný a zábavný zážitek. Při prohlídce jeskyně průvodce sdílí informace o historii a významu tohoto místa pro přírodu i místní obyvatele. Je to skvělá příležitost naučit se o místní kultuře a ekosystému.

Gruta de los Helechos není jen turistickou atrakcí, ale stala se také důležitým místem pro výzkum biologů a geologů. Vnitřek jeskyně poskytuje jedinečné mikroklima, které podporuje růst a přežití mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů. Vědci studují tyto organizmy a jejich přizpůsobení na život v temnotě a vlhkosti jeskyně.

Pokud plánujete cestu do Uruguaye, nezapomeňte navštívit Grutu de los Helechos. Toto magické místo vám poskytne nezapomenutelný zážitek z přírody a umožní vám poznat a ocenit krásy tohoto jihoměstského ráje. Ať už jste milovníkem přírody, dobrodružstvím nebo jen hledáte klid a odpočinek, Gruta de los Helechos vás jistě nezklame.


Počasí Uruguay Gruta de los Helechos


Uruguay, malá jihoamerická země lemovaná Atlantickým oceánem, je známá svým příjemným a mírným podnebím. Jedním z nejzajímavějších a nejúchvatnějších míst v Uruguayi je Gruta de los Helechos, což je přírodní jeskyně nacházející se v pohoří Cuchilla de Haedo.

Gruta de los Helechos se nachází v departementu Tacuarembó, v blízkosti města Paso de los Toros. Jeskyně je tvořena vápencovými formacemi, které mají neuvěřitelné tvary a jsou obklopeny hustými lesy a bujnou tropickou vegetací. Je pojmenována po kapradí, které zde roste ve velkém množství.

Tato jeskyně je unikátní nejen svou obrovskou estetickou hodnotou, ale také jako přírodní úkryt pro mnoho různých druhů flóry a fauny. Ve světle přicházejícím skrze štěrbiny ve stropě jeskyně rostou různé druhy kapradin, lián, mechorostů a dalších rostlin. Také zde můžete najít vzácné druhy ptáků, hmyz a dalších živočichů, kteří zde nacházejí útočiště.

Kvůli své vzdálenosti od přímořských oblastí, Gruta de los Helechos má relativně chladnější podnebí, než je obvyklé v Uruguayi. V letních měsících se teploty pohybují kolem 25-30 °C, zatímco v zimě mohou klesnout až k 5-10 °C. Srážky jsou v tomto regionu poměrně vyrovnané po celý rok, což napomáhá udržovat vegetaci v této oblasti stále zelenou a živou.

Pro turisty a milovníky přírody je návštěva Gruta de los Helechos jedinečným zážitkem. Můžete se procházet po vybudovaných cestách a obdivovat neuvěřitelnou krásu tohoto místa. Průvodci vám mohou poskytnout další informace o flóře, fauně a historii této oblasti.

V blízkosti jeskyně se také nachází několik pramenů a vodopádů, které dodávají Gruta de los Helechos ještě větší kouzlo a romantiku. Návštěvníci mohou si také vychutnat piknik v příjemné atmosféře a obdivovat nádherné výhledy na okolní krajinu.

Gruta de los Helechos je opravdu unikátní přírodní útvar, který stojí za návštěvu pro každého, kdo se ocitne v Uruguayi. Jeho krása, klid a přírodní poklady jsou něčím, co nelze popsat slovy. Je to místo, které nabízí únik od každodenního ruchu a nezapomenutelný zážitek s přírodou.


Ubytování Uruguay Gruta de los Helechos


Gruta de los Helechos neboli Helechos jeskyně je jedním z největších turistických lákadel v Uruguayi. Tato nádherná jeskyně se nachází na severu země, v departementu Salto, nedaleko města Minas de Corrales. Je obklopena překrásnou přírodou a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek.

Jeskyně Helechos je známa svými ohromujícími a úchvatnými krasovými útvary, které vznikly tisíce let erozí. Její systém chodeb a sálů je jedním z nejrozsáhlejších v zemi a během procházky se návštěvníci mohou věnovat pozorování unikátních stalaktitů, stalagmitů a dalších přírodních úkazů. Jeskyně je známa také díky svým velkým podzemním sálům, které jsou tak rozlehlé, že se v nich mohou konat různé kulturní a společenské akce.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Grutu de los Helechos, je k dispozici možnost ubytování v blízkosti jeskyně. V okolí se nacházejí různé varianty ubytování, od luxusních hotelů až po jednoduché chatky a kempy. Návštěvníci mohou vybrat to, co nejlépe vyhovuje jejich preferencím a rozpočtu.

Jednou z možností je pobyt v blízkém městě Minas de Corrales, které je vzdálené přibližně 15 km od jeskyně. Zde najdou turisté různé hotely a hostely, které nabízejí pohodlné ubytování s veškerým potřebným vybavením. Z většiny těchto zařízení je možné se jednoduše dostat k jeskyni přímo autem.

Pro ty, kteří preferují přímý kontakt s přírodou, existuje také možnost kempování v přírodním parku, který obklopuje Grutu de los Helechos. Kempování je dostupné v určených částech parku a návštěvníci mohou si přinést vlastní stan nebo si pronajmout chatku v okolí. Tato možnost je ideální pro ty, kdo chtějí strávit více času v této překrásné oblasti, prozkoumávat okolní přírodu a vychutnávat si klid a ticho.

Navštívit Grutu de los Helechos je jedinečný zážitek, který by neměl chybět ve výletním plánu při návštěvě Uruguaye. Ubytování v blízkosti jeskyně nabízí různé možnosti, které vyhovují různým preferencím a rozpočtům. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní hotel, přívěs nebo stan, bude vám mimořádně snadné a pohodlné prozkoumávat tento přírodní poklad a vychutnávat si krásy Gruty de los Helechos.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky