Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Súdán Národní park Jebel Uweinat

Nejčastější dotazy a odpovědi Súdán Národní park Jebel Uweinat


1. Jak se dostat do Národního parku Jebel Uweinat?
- Súdán je jedinou zemí, která má přístup k tomuto parku. Nejbližším městem, odkud se do parku dá dostat, je město Wadi Halfa. Odsud se lze dopravit na místě dostupným terénním vozidlem nebo přes letiště.

2. Jaké je ideální období pro návštěvu Národního parku Jebel Uweinat?
- Nejlepší období pro návštěvu tohoto parku je od listopadu do února, kdy jsou teploty mírnější. V létě mohou teploty dosáhnout extrémních hodnot.

3. Jaké aktivity mohu v Národním parku Jebel Uweinat provádět?
- V parku je možné provádět turistiku, horolezectví, pozorování zvířat a zážitkové výlety. Park je také známý svými skalními malbami a je ideálním místem pro přírodovědce a archeology.

4. Která zvířata mohu v parku spatřit?
- Mezi zvířata, která můžete v parku spatřit, patří oryx, ibex horský, hyena, núbijský lev, pstros nebo damani.

5. Jsou v parku dostupné ubytovací možnosti?
- V samotném parku nejsou žádné ubytovací možnosti. Nejbližší možností je přenocování ve stanech nebo v městě Wadi Halfa, které je vzdáleno přibližně 200 km od parku.

6. Jaké jsou stravovací možnosti v Národním parku Jebel Uweinat?
- V parku není žádná stravovací zařízení, je proto doporučeno si jídlo a pití přinést s sebou. V okolních městech je možné se stravovat v místních restauracích.

7. Je nutné mít při návštěvě parku s sebou průvodce?
- I když průvodce není striktně nutný, je vhodné mít s sebou místního průvodce, který zná terén a může poskytnout užitečné informace o parku a jeho okolí. Na některých místech je povinné mít průvodce.

Tyto otázky a odpovědi slouží pouze jako příklady a mohou se lišit v závislosti na konkrétních podmínkách a informacích o Národním parku Jebel Uweinat v Súdánu.


Letenka Súdán Národní park Jebel Uweinat


Súdán, země v severovýchodní Africe, je mnoha turisty přehlížena. Může to být dáno nejen politickými poměry v zemi, ale i nedostatkem způsobů, jakým ji lze objevovat. Avšak pokud existuje úžasný důvod, proč se vydat na cestu do Súdánu, pak jím je národní park Jebel Uweinat, který je domovem několika vzácných druhů rostlin a zvířat. A jak se tam dostat? No přeci letenkou do Súdánu.

Letecky do Súdánu se lze dostat z většiny evropských zemí. Nejlepší volbou je možná přímé lety do Chartúmu, hlavního města Súdánu. Zde lze pak pořídit dovozové letenky nebo přímé lety do města Al Kufrah, které je umístěno na jižním okraji národního parku Jebel Uweinat. Vzdálenost mezi těmito městy činí zhruba 300 km. Letenky z Chartúmu do Al Kufrah lze zakoupit i u vnitrostátních aerolinií, jako je např. MISR, či Libyan Arab Airlines.

Po příletu do Al Kufrah se lze dostat k samotnému národnímu parku Jebel Uweinat pěšky za pomoci beduinských vůdců, kteří dobře znají místní podmínky. Vstup do parku lze získat pouze s povolením místních orgánů však díky unikátnosti tohoto národního parku není ochrana přírody nijak přísná.

Národní park Jebel Uweinat se rozkládá převážně na území Súdánu, ale leží také na pomezí Egypta a Libye. Tento park je na seznamu světového dědictví UNESCO a nachází se v oblasti přechodu Sahary a zeleného pásu v Africe. Na území parku žije několik vzácných druhů živočichů, jako například prase divoké či kočka divoká. V parku se také nachází unikátní rostliny, z nichž některé jsou zcela endemické pro tuto oblast.

Park nabízí návštěvníkům nejen výjimečné zážitky, ale také pohled na historická naleziště uměleckých děl, malby a sochy, které se zde nalézají. Nejznámější z těchto nalezišť je skupina skal v Harkhufu, která je považována za největší umělecké dílo v Súdánu.

Je tedy více než zřejmé, že národní park Jebel Uweinat v Súdánu stojí za to navštívit. Díky letence do Chartúmu a následnému přímému letu do Al Kufrah se dostanete do srdce parku snadno a rychle. Uvidíte vzácné zvířata a rostliny, stejně jako úchvatnou krajinu. Súdán a národní park Jebel Uweinat zůstávají dosud skryté poklady Afriky. Vydejte se na cestu a objevte tento kout světa sám.


Dovolená Súdán Národní park Jebel Uweinat


Pokud hledáte neobvyklý a neokoukaný cíl pro svou následující dovolenou, možná byste mohli zvážit Národní park Jebel Uweinat v Súdánu. Toto území o rozloze téměř 8 000 kilometrů čtverečních se nachází na hranicích Súdánu, Egypta a Libye a nabízí návštěvníkům neuvěřitelné přírodní scenérie a kulturní poklady.

Jebel Uweinat je známý svými písečnými dunami, vysokými horami a překvapivě bohatou flórou a faunou. Velké množství druhů rostlin a živočichů zde žije díky své poloze v oblasti, která slouží jako spojovací článek mezi subsaharskou Afrikou a Saharou. Mezi rostlinami, které zde najdete, jsou neobvyklé druhy kaktusů a dokonce i vzácné rostliny, jako je druh s názvem Welwitschia mirabilis, který se nachází jen v několika oblastech na planetě. Mezi živočichy zde žijí antilopy, gazely, hyeny a další savci, stejně jako řada druhů plazů.

V parku se nachází také mnoho archeologických a historických památek, včetně petroglyfů a prehistorických nástěnných maleb, které dokládají, že tento region byl obydlen už před tisíci lety. Kolem parku se nacházejí také Beduíni, kteří zde žijí po staletí a uchovávají mnoho tradic a zvyklostí.

Procestování parku může být náročné a závisí na počasí a podmínkách terénu, ale je to zážitek, který stojí za to. Můžete si objednat turistickou prohlídku nebo najmout místního průvodce, který vám pomůže objevit krásy parku a získat lepší porozumění kultuře a historii regionu.

Oddálenost od civilizace a jeho unikátnost dělá z Národního parku Jebel Uweinat nevšední zážitek pro dobrodruhy a přírodovědce, kteří hledají něco jiného než klasické turistické destinace. Pokud jste připraveni na tuto výzvu, neváhejte a zvažte Súdán jako vaši následující dovolenou.


Počasí Súdán Národní park Jebel Uweinat


Súdán je země v severovýchodní Africe a je známá svými extrémními klimatickými podmínkami - od horkých a suchých pouští v severních oblastech po tropické deštné lesy v jižní části země. Národní park Jebel Uweinat, který se nachází na hranicích Súdánu, Egypta a Libye, je jedním z nejúžasnějších a nejdivočejších míst v této oblasti a také může nabídnout jedinečné klimatické podmínky.

Ve vnitrozemí Súdánu se nachází značná část Národního parku Jebel Uweinat a je charakterizována tím, že jde o nejodlehlejší a nejchudší oblast země. V této oblasti se nachází mnoho vysokých hor a skalních skalisek, které přitahují turisty a horolezce z celého světa. Pokud hledáte pocit klidu a osamělosti, tato oblast je pro vás tou správnou volbou.

Klimatické podmínky v oblasti Národního parku Jebel Uweinat jsou extrémní a rozdílné v závislosti na ročním období. V létě se teplota může pohybovat kolem 45 stupňů Celsia a v noci může klesat až na -10 stupňů Celsia. V zimě jsou teploty mírnější, ale i tak mohou být velmi nízké.

Dešťové srážky jsou v oblasti Národního parku Jebel Uweinat řídké, ale když prší, mohou být velmi intenzivní. Srážky většinou spadnou v létě, ale to neznamená, že tyto srážky znamenají zlepšení klimatu. V létě například prší jen jednou ročně a to ještě velmi intenzivně. Tyto velmi intenzivní srážky mohou způsobit povodně a záplavy, což znamená, že je třeba být opatrný adb4držet se doporučení místních obyvatel.

Přestože jsou klimatické podmínky v oblasti Národního parku Jebel Uweinat velmi extrémní, může být návštěva tohoto místa pro některé turisty nezapomenutelným zážitkem. Jestliže chcete vědět, jak se cítíte, když úplně odříznete ze světa a setkáte se s místní kulturou, může tento národní park být tím pravým místem pro vás.


Ubytování Súdán Národní park Jebel Uweinat


Národní park Jebel Uweinat se nachází v regionu Súdánu a je jedním z nejlákavějších míst pro turisty, kteří se chtějí ponořit do přírody a objevovat nádherné scenérie. Tento národní park je hlavně známý pro své jedinečné geologické útvary a pestrý ekosystém.

Jebel Uweinat, který se rozkládá na pomezí Súdánu, Egypta a Libye, je součástí většího komplexu pohoří, které se vyznačuje svými skalnatými vrcholy a rozsáhlými kamenitými pláními. Tento region je bohatý na sedimentární a magmatické horniny, které poskytují fascinující záznamy o geologické historii této oblasti.

V národním parku Jebel Uweinat se nachází několik horských vrcholů, z nichž nejvyšší je samotný Jebel Uweinat s nadmořskou výškou přes 1 900 metrů. Tento vrchol nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a je oblíbeným místem pro zkušené horolezce.

Jednou z hlavních příčin, proč je Národní park Jebel Uweinat tak zajímavý, je jeho bohaté biodiverzity. Tento region je domovem pro různé druhy živočichů a rostlin, které se adaptují na extrémní podmínky sucha. Některé ze zvířat, která zde můžete spatřit, jsou například velbloudi, gazely nebo gekoni. Rostliny zahrnují sukulenty, jako jsou kaktusy, které jsou přizpůsobeny nedostatku vody.

Pokud se rozhodnete strávit nějaký čas v Národním parku Jebel Uweinat, můžete si vybrat z několika možností ubytování. Většina turistů si volí táboření pod širým nebem, aby zažili opravdový pocit dobrodružství. Existuje několik stanových táborů, které poskytují základní vybavení a stravování a nabízejí také průvodce, kteří vás mohou vzít na zajímavé výlety a expedice v okolí.

Další možností ubytování je pobyt ve venkovském hostinci, který se nachází v nedaleké vesnici. Tento hostinec poskytuje základní pohodlí, jako jsou postele, koupelny a restaurace, a můžete tak si odpočinout po náročném dni stráveném na prozkoumávání regionu.

Národní park Jebel Uweinat je fascinujícím cílem pro turisty, kteří chtějí objevovat jedinečný geologický fenomén a zároveň se ponořit do divoké a neporušené přírody. Tato oblast nabízí jedinečnou kombinaci geologických útvarů, bohaté biodiverzity a příležitostí k dobrodružným aktivitám. Pokud jste milovníkem přírody a dobrodružství, pak je Národní park Jebel Uweinat pro vás to pravé místo.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky