Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Spojené státy americké Portland, Maine

Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené státy americké Portland, Maine


1. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Portlandu?

Portland můžete navštívit přes letiště Portland International Jetport, vlakem nebo autobusem.

2. Co je dobré vidět a dělat v Portlandu?

Portland nabízí mnoho aktivit včetně prohlídky historických památek, návštěvu divadel a muzeí, turistických túr, kulinářského zážitku a mnohého dalšího.

3. Kde se dá nejlépe ubytovat v Portlandu?

V Portlandu najdete mnoho hotelů a apartmánů, včetně luxusních a levných možností. Vyberte si podle ceny a umístění.

4. Co je nejlepší čas na návštěvu Portlandu?

Nejlepší doba na návštěvu Portlandu je od června do srpna, kdy jsou teploty příjemné a neprší tolik.

5. Kde se zdravě najíst v Portlandu?

Portland je známý svou bohatou kuchyní. Doporučujeme navštívit restaurace s místními specialitami, jako jsou mořské plody, čerstvé ryby a chutné dezerty. Mnoho restaurací nabízí také veganskou a vegetariánskou kuchyni.

6. Jak si užít noc v Portlandu?

Portland nabízí mnoho možností na večerní zábavu, jako jsou kulturní akce, bary, kluby a restaurace s atmosférou. Vyberte si podle svého gusta.

7. Co je nejlepší způsob, jak se pohybovat po Portlandu?

Portland nabízí mnoho možností dopravy, včetně pěší zóny, cyklostezek a městského dopravního systému (autobusy, metro a tramvaj). Vyberte si podle svých potřeb.

8. Kde si koupit suvenýry v Portlandu?

Můžete navštívit místní trhy a obchody s místním zbožím, nebo nakoupit suvenýry online.

9. Jaké jsou nejlepší místa na výlet z Portlandu?

Z Portlandu se můžete vydat na výlety do měst a národních parků v okolí, jako jsou Acadia National Park, Kennebunkport a Portsmouth.

10. Co je nejlepší způsob, jak si zarezervovat turistické výlety v Portlandu?

Mnoho turistických agentur nabízí výlety a prohlídky Portlandu a okolí. Vyberte si kvalitní tour s přehlednými informacemi a cenou.


Ubytování Spojené státy americké Portland, Maine


Portland, Maine se nachází na východním pobřeží Spojených států amerických a je známý svými malebnými scenériemi, historickými památkami a úžasnou kuchyní. Tato přímořská destinace je oblíbená jak u turistů, tak u obyvatel. Pokud se rozhodnete navštívit Portland, můžete si být jisti, že zde najdete širokou škálu ubytování, které vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.

Portland nabízí různé typy ubytování, od luxusních hotelů až po levnější možnosti pro cestovatele s omezenějším rozpočtem. Město je známé pro svou architekturu, a proto nebudete mít problém najít hotel s historickým a elegantním designem. Pokud hledáte spojení mezi moderním stylem a pohodlím, nezapomeňte se podívat na nabídku boutique hotelů, které jsou zde také k dispozici.

Pro ty, kteří chtějí zažít více autentickou atmosféru města, je zde také možnost pronájmu apartmánů nebo penzionů. Tato volba může být ideální pro ty, kteří chtějí mít větší svobodu a nezávislost během svého pobytu. Budete se cítit jako doma a zároveň budete mít příležitost poznat místní atmosféru a životní styl.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je zde také možnost ubytování v hostelech nebo na kempech. Hostely nabízejí levnější ceny za ubytování ve společných pokojích, které jsou často vybaveny všemi potřebnými zařízeními. Kempe mohou být zajímavou volbou pro ty, kteří mají rádi přírodu a chtějí strávit svůj pobyt ve venkovském prostředí.

Kromě ubytování město Portland nabízí také širokou škálu restaurací, barů a obchodů. Můžete si vychutnat čerstvé mořské plody ve slavných místních rybích restauracích nebo ochutnat různé druhy piva v jedné z místních pivovarů. Pro ty, kteří mají rádi umění a kulturu, jsou k dispozici místní muzea, galerie a divadla.

Připojení města Portland k přírodě je také velmi atraktivní. Můžete si užít procházky podél přístavu, navštívit místní pláže nebo se vydat na procházku jedním z mnoha parků v okolí. Nedaleko se také nachází Národní park Acadia, který je přímořským rájem pro turisty.

Celkově lze říci, že Portland, Maine nabízí širokou škálu možností ubytování pro turisty. Nezáleží na tom, zda preferujete luxusní hotel, útulný apartmán nebo cenově dostupné ubytování, tato přímořská destinace má všechno. Navíc můžete vychutnávat bohatou gastronomickou scénu a objevovat místní přírodní krásy.


Počasí Spojené státy americké Portland, Maine


Portland, Maine, je město známé svým jedinečným počasím. Nacházející se v severovýchodní části Spojených států amerických, Portland je přímo ovlivňován Atlantským oceánem, což se projevuje v jeho změnlivém a někdy i nevyzpytatelném počasí.

Portland zažívá čtyři výrazná roční období, přičemž každé z nich má své charakteristické vlastnosti. Letní měsíce (červen, červenec a srpen) jsou mírně teplé a vlhké, s průměrnými teplotami kolem 25 °C a postupně rostoucími srážkami. Je běžné, že se Portland dostává pod vliv tropických bouří a hurikánů, které se přes Atlantik dostanou až sem. To vede k silným dešťovým přeháňkám a občasným větrným bouřím.

Podzim (září, říjen a listopad) je v Portlandu obdobím, kdy se začínají projevovat změny v přírodě. Teploty začínají klesat a pohybují se od 15 °C do 20 °C. Listí na stromech začíná měnit barvu a místní obyvatelé a turisté si užívají malebnou podzimní krajinu. Srážky jsou tento roční čas poměrně časté a déšť může být častým společníkem.

Zima (prosinec, leden a únor) v Portlandu je obdobím studených teplot a hojně padajícího sněhu. Teploty se pohybují kolem bodu mrazu a jsou zde časté období, kdy se mínusové teploty drží po delší dobu. Sněhové bouře jsou běžné a mohou vést ke ztíženému cestování a uzavírání silnic. Místní obyvatelé si však zvykli na tuhé zimy a využívají čas například na lyžování nebo jiné zimní radovánky.

Na jaře (březen, duben a květen) se Portland probouzí k životu. Teploty se opět zvedají nad bod mrazu a povaha města se mění. Květiny začínají kvést a zeleň pokrývá krajinu. Srážky se zase zvýší a místní farmy využívají deště pro přípravu svých polí na letní sezónu. Je to období nového začátku a naděje na vrcholnou letní sezónu.

Počasí v Portlandu, Maine toho nabízí mnoho. Od teplého letního počasí, přes barevné podzimní krajobrazy až po zasněžené zimní dny. Každé období je v Portlandu jedinečné a nabízí svým obyvatelům i návštěvníkům řadu outdoorových aktivit. Ať už si člověk přeje relaxovat na pláži, procházet se po malebných uličkách plných historie nebo lyžovat na okolních horách, Portland má pro všechny něco k nabídnutí.


Letenka Spojené státy americké Portland, Maine


Plánování dovolené nebo cestování do zahraničí může být velmi náročné, ale s výběrem správné letenky si můžete usnadnit celý proces. Letiště ve městě Portland v americkém státě Maine je jedním z nejlepších míst, kam se můžete vydat na svou cestu do USA.

Portland se nachází v nejsevernějším státě USA a díky své poloze je zde mnoho možností pro turisty. Můžete si užít krásné výhledy na Atlantský oceán, navštívit národní parky s nádhernými scenériemi a také si vychutnat místní kulinářské speciality.

Pokud plánujete cestovat do Portlandu, musíte začít hledat ideální letenky. Existuje mnoho společností, které létají do Portlandu, a vy si tak můžete vybrat nejlepší možnost pro vaši cestu.

Nejlepší čas na návštěvu Portlandu Maine je v letních měsících. Během těchto měsíců jsou teploty mírné a dny jsou delší, což umožňuje více času pro turistické aktivity. Pokud se rozhodnete letět z Evropy do Portlandu, pravděpodobně budete muset přistát v některém z velkých měst USA, jako je New York nebo Boston, a následně se přepravit do Portlandu.

Jedna z nejlepších společností, které létají z Evropy do USA je Delta Airlines. Tato společnost nabízí denní lety do New Yorku a Bostonského letiště a poté se můžete přepravit do Portlandu, který se nachází pouze hodinu jízdy od Bostonu.

Pokud hledáte levné letenky, můžete se podívat na nabídky společností jako je Icelandair, které létají přes Island do Portlandu a nabízejí levnější ceny, ale také delší cestování.

Další možností je letět přímo do Bostonu a následně si pronajmout auto a cestovat s ním do Portlandu. Tato možnost by vás mohla stát méně než přímý let do Portlandu.

V Portlandu Maine najdete mnoho zajímavých turistických atrakcí, jako jsou nádherné pláže, národní parky s nádhernými scenériemi a také mnoho zajímavých historických památek. Portland je také známý pro své vynikající restaurace, které nabízí místní kulinářské speciality, jako jsou mořské plody.

Na závěr je třeba říct, že výběr správné letenky do Portlandu může být klíčovou součástí celkového zážitku. Vyberte si společnost a cestování, které nejlépe odpovídají vašim požadavkům a užijte si svou cestu do tohoto krásného města.


Dovolená Spojené státy americké Portland, Maine


Portland, Maine je malebné městečko ležící v srdci severovýchodního pobřeží Spojených států amerických. Je to skvělé místo pro dovolenou, které nabízí návštěvníkům pestrou škálu zážitků a aktivit.

Město Portland leží na pobřeží Atlantského oceánu a je známé svou bohatou historií a krásnou architekturou. Jedním z hlavních lákadel je historická čtvrť Old Port, která se pyšní kamennými domy a úzkými uličkami plnými butiků, kaváren a restaurací. Procházka po starém přístavu je tím nejlepším způsobem, jak si vychutnat atmosféru tohoto okouzlujícího místa.

Portland také nabízí nádherné pláže, které jsou ideální pro pikniky, procházky nebo jen tak lenošení na slunci. Pláže, jako je Higgins Beach nebo Crescent Beach State Park, jsou oblíbené mezi místními i příchozími turisty. K dispozici je také možnost zapůjčení kajaku nebo paddleboardu a prozkoumání okolních ostrovů.

Významnou atrakcí Portandu je také Portland Hlavní maják, který se nachází na malém poloostrově. Maják byl postaven v roce 1791 a je nejstarším dosud fungujícím majákem na pobřeží Maine. Je otevřen pro veřejnost a nabízí úchvatný výhled na oceán a okolní krajinu.

Milovníci kultury a umění by měli navštívit Portland Museum of Art, které je jedno z největších uměleckých muzeí ve státě Maine. Muzeum hostí sbírku uměleckých děl od známých amerických umělců, jako je například Andrew Wyeth. Kromě toho se zde také konají dočasné výstavy a kulturní akce.

Pro ty, kteří se chtějí vydat na výlet, je v blízkosti Portlandu národní park Acadia. Tento park nabízí dechberoucí výhledy, horské stezky a příležitosti k piknikům a táboření. Je to skvělé místo pro milovníky přírody a outdoorové aktivity.

Pokud jde o gastronomii, Portland je známý svou přímořskou kuchyní, především mořskými plody. Restaurace v Portlandu nabízejí široký výběr čerstvé mořské stravy, od klobás po ústřice. Navštívte některou z místních hospod a vyzkoušejte výborné pivovary, které jsou v tomto regionu rozšířené.

Portland, Maine je tedy skvělým místem pro dovolenou, které nabízí kombinaci bohaté historie, krásné přírody a skvělé kulinářské scény. Ať už se rozhodnete prozkoumat historickou čtvrť, navštívit muzea nebo jen relaxovat na pláži, Portland vám přinese zážitky, které nezapomenete.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky