Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Spojené arabské emiráty Sheikh Zayed Grand Mosque

Dovolená Spojené arabské emiráty Sheikh Zayed Grand Mosque


Spojené arabské emiráty jsou jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě, a to díky svému bohatému kulturnímu dědictví, moderním architektonickým zázrakům a nádherným plážím. Jednou z největších atrakcí v této oblasti je Sheikh Zayed Grand Mosque, nádherná mešita, která se nachází v hlavním městě Abú Zabí.

Sheikh Zayed Grand Mosque, pojmenována po zakladateli Spojených arabských emirátů Jeho Výsosti Sheikhu Zayedovi bin Sultanovi Al Nahyanovi, byla postavena jako symbol jednoty a míru. Je to jedna z největších mešit na světě, schopná pojmout až 40 000 věřících.

Architektura Sheikh Zayed Grand Mosque je úžasná a fascinující. Mešita je postavena ve stylu maurské a perské architektury, s vlivy islámského, mughalského a indo-islámského umění. Je to skutečné mistrovské dílo, které používá tradiční techniky a materiály, jako je bílý mramor, drahokamy, vitráže a mozaiky.

Vchod do mešity je impozantní a vítá návštěvníky s 82 stupy a 4 velkými minarety. Hlavní sál mešity je ještě úchvatnější, s obrovskými křišťálovými lustry, mnoha zlatými detaily a korálově růžovým mramorem. Celkově je interiér velmi prostorný a světlý, s mnoha okny a oblouky.

Sheikh Zayed Grand Mosque je smíšená mešita, což znamená, že je otevřena jak mužům, tak ženám. Návštěvníci, kteří se rozhodnou navštívit mešitu, jsou povinni dodržovat určitá pravidla oblékání a chování. Muži by měli nosit dlouhé kalhoty a košile s dlouhými rukávy, zatímco ženy by měly nosit dlouhé šaty nebo košile, stejně jako šátek na hlavě.

Kromě své nádherné architektury je Sheikh Zayed Grand Mosque také místem, kde lze nalézt značnou dávku spirituality. Je otevřena věřícím i nevěřícím a nabízí průvodcovské prohlídky, které vás provedou příběhem a historií mešity.

Pokud se rozhodnete navštívit Spojené arabské emiráty, návštěva Sheikh Zayed Grand Mosque by měla být na vrcholu vašeho seznamu. Je to nejen místo kulturního a náboženského významu, ale také umělecký a architektonický skvost, který je snadno dostupný turistům z celého světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené arabské emiráty Sheikh Zayed Grand Mosque


1. Jakou religii praktikuje Sheikh Zayed Splendidní mešita?
- Sheikh Zayed Splendidní mešita je mešitou, kterou většinou navštěvují muslimové, protože se nachází ve Spojených arabských emirátech, které jsou islámským státem. Je to jedna z největších mešit na světě.

2. Jakou je historie Sheikh Zayed Splendidní mešity?
- Splendidní mešita byla postavena mezi lety 1996 a 2007 a je pojmenovaná podle zakladatele Spojených arabských emirátů, šejka Zayeda bin Sultána Náhijánu Nahján. Byla postavena jako symbol islámského náboženského dědictví a architektonické krásy.

3. Jaká je architektura Sheikh Zayed Splendidní mešity?
- Mešita má velkolepou bílou mramorovou architekturu s jedinečnými uměleckými díly. Její nádvoří je obklopeno 82 kulatými kupolemi a čtyřmi 107 metrů vysokými minarety. Uvnitř se nachází největší ručně knoflíkovaný koberec na světě a jeden z největších osvětlených lustřících svitků na světě.

4. Je pro návštěvníky nutné dodržovat nějaká pravidla?
- Ano, návštěvníci jsou povinni dodržovat několik pravidel, jako například správné oblékání (ženy musí mít zcela zakryté ramena, paže a nohy, muži musí být zahalení od ramen po kolena), nevstupovat sevení do svatých prostor, vyvarovat se hlasitých konverzací a fotografování pouze na povolených místech.

5. Je možné navštívit Sheikh Zayed Splendidní mešitu po celý rok?
- Ano, mešita je otevřena pro veřejnost po celý rok. Nicméně mohou být návštěvníci omezeni během islámských svátků a během obřadů a modliteb.

6. Je možné zde provést fotografování?
- Ano, návštěvníci mohou fotografovat na povolených místech, ale musí respektovat pravidla a vyvarovat se fotografování svatých prostor a lidí bez jejich souhlasu.

7. Existuje nějaká vstupní poplatek pro návštěvu Sheikh Zayed Splendidní mešity?
- Vstup na mešitu je zdarma a otevřen pro veřejnost.

8. Jak dlouho trvá prohlídka Sheikh Zayed Splendidní mešity?
- Prohlídka mešity může trvat přibližně 1-2 hodiny, ale návštěvníci si mohou prohlídku přizpůsobit svým potřebám a zajímavostem.

9. Je možné se objednat na prohlídku s průvodcem?
- Ano, je možné si objednat průvodce, který poskytne podrobné informace o historii, architektuře a kulturním významu mešity. Průvodce mohou být dostupní v různých jazycích.

10. Kde se Sheikh Zayed Splendidní mešita nachází?
- Mešita se nachází v Abu Dhabi, hlavním městě Spojených arabských emirátů.


Letenka Spojené arabské emiráty Sheikh Zayed Grand Mosque


Sheikh Zayed Grand Mosque je jedna z největších a nejkrásnějších mešit na světě a nachází se ve Spojených arabských emirátech v Abu Dhabi. Tato ikonická kulturní památka je obklopena krásnými zahradami, fontánami a umělými jezery.

Mešita byla postavena v roce 2007 a pojmenována po zakladateli Spojených arabských emirátů, Sheikhu Zayed bin Sultan Al Nahyan. Je to jeden z největších islámských chrámů, který pojme až 41 000 věřících.

Sheikh Zayed Grand Mosque má celkovou rozlohu 22 412 metrů čtverečních a je postavena z bílého mramoru, který pochází z Itálie, Rakouska, Číny a Indie. Zdejší architektura zahrnuje prvky mnoha islámských stylů, jako jsou perské, mongolské, mughalské a maurské.

V mešitě se nachází 82 kupolí, z nichž největší má průměr 32 metrů a výšku 85 metrů. Budova také obsahuje největší kobercovou místnost na světě, která pojme až 6 000 modlitebních koberců, jež byly ručně tkané.

Návštěvníci mohou navštívit mešitu zdarma a obdivovat její krásu. Nabízí se také prohlídka s místním průvodcem, který vám přiblíží historii a detaily vzniku mešity. Pokud přijdete v noci, uvidíte krásné osvětlení, které dodá stavbě zcela nový rozměr.

Pokud plánujete navštívit Spojené arabské emiráty, Sheikha Zayed Grand Mosque by neměla chybět na seznamu vašich cestovatelských zážitků. Je to důkaz neuvěřitelného architektonického úspěchu zasazeného do krásného kulturního kontextu. Stačí si jen zakoupit letenku a vyrazit na nezapomenutelnou cestu!


Počasí Spojené arabské emiráty Sheikh Zayed Grand Mosque


Sheikh Zayed Grand Mosque v Abu Dhabi, hlavním městě Spojených arabských emirátů, je nádhernou stavbou, která se stala jedním z nejvýraznějších znaků emirátu. Tento chrám islámu, postavený v roce 2007, je nejen místem šíření náboženství, ale také místem, které je zarytě spojeno s místními klimatickými podmínkami.

Počasí v Abu Dhabi je sice horké a suché, ale mezitím poskytuje nádherné výhledy pro turisty, kteří si chtějí prohlédnout krásné památky a architekturu města. Během letních měsíců se teploty mohou vyšplhat až na neuvěřitelných 40°C a průměrná roční teplota je okolo 29°C. Nicméně, díky dokonalé klimatizaci v Sheikh Zayed Grand Mosque, turisté mohou okouzleně obdivovat krásu architektury bez ohledu na počasí venku.

Pro návštěvníky je nutné respektovat místní náboženské zvyklosti, což zahrnuje pokrývání ramen a kolen, stejně jako odstranění bot před vstupem do mešity. Návštěvníci také musí být respektující k modlícím se osobám a neobtěžovat je. Veřejnost má přístup k mešitě každý den a návštěvníci si mohou půjčit šaty, aby splnili místní oděvní předpisy.

Samotná mešita má kapacitu až 40 000 lidí, což ji dělá jednou z největších na světě. Je zde také 82 kupolí a čtyři minarety, které jsou každý vysoké až 107 metrů. Všechny tyto prvky spolu tvoří nádhernou a ještě silnější architekturu.

V rámci mešity se nachází také vynikající knihovna, která má v kolekci velké množství významných svazků, včetně knih z doby vlády dynastie Omajjádů, která byla iniciována v roce 661. Kromě knihovny jsou zde také krásné vodní fontány, nádherné květiny a architektonické prvky, které vytváří krásu celého místa.

Sheikh Zayed Grand Mosque je důležitým kulturním a náboženským centrem v Abu Dhabi, kde se turisté mohou nejen seznámit s islámským náboženstvím, ale také si prohlédnout nádhernou architekturu a vyzkoušet si tradiční oděv. I přes své exotické klimatické podmínky se jedná o místo, které stojí za návštěvu bez ohledu na roční období.


Ubytování Spojené arabské emiráty Sheikh Zayed Grand Mosque


Sheikh Zayed Grand Mosque je jednou z nejvýznamnějších a nejkrásnějších mezquitos v Spojených arabských emirátech, konkrétně v emirátu Abu Dhabi. Tato nádherná stavba slouží jako jedno z nejpopulárnějších turistických míst v zemi a přitahuje návštěvníky z celého světa.

Sheikh Zayed Grand Mosque byla postavena mezi lety 1996 a 2007 a dostala jméno po zemřelém zakladateli Spojených arabských emirátů, Sheikhu Zayed bin Sultan Al Nahyanovi. Moskejta byla navržena jako symbol jednoty, míru a tolerantního islámu. Její nádherná architektura a detaily jsou založeny na syrové islámské a maurské architektuře.

Moskejta, která se rozprostírá na ploše přes 12 hektarů, je vyrobena z mramoru, který byl dovezen z Itálie a dalších zemí. Její nádherná modro-bílo-zlatá fasáda je elektrickým osvětlením zdobena tisíci LED světly a stovkami swarovských křišťálů, což vytváří ohromující efekty světla a stínu.

Vnitřek mešity je stejně nádherný a zdoben četnými mramorovými sloupy, vykládanými vlnkovitými vzory. V mešitě se nachází jedna z největších ručně vázaných koberců na světě, který pokrývá celou modlitební plochu. Veškeré sklo, které se nachází v mešitě, bylo vyrobeno ve Francii.

Sheikh Zayed Grand Mosque je otevřená nejen muslimům, ale i návštěvníkům různých náboženských vyznání. Cestovatelé mají možnost objevit krásu a architektonické mistrovství islámské kultury a tradice. K dispozici jsou také průvodcové, kteří poskytují informace o historii a významu mešity.

Mešita je však nejen duchovním a architektonickým centrem, ale slouží také jako turistická atrakce s mnoha aktivitami. Návštěvníci mohou obdivovat zahradu, která je plná exotickejch květin, fontán a bazénů. V mešitě se také nachází knihovna s bohatou sbírkou rukopisů a vzdělávacích materiálů zaměřených na islám.

Navštívit Sheikh Zayed Grand Mosque je nezapomenutelný zážitek, který obohatí každého návštěvníka. Moskejta je příkladem krásy a architektury, která přesahuje hranice náboženství a slouží jako kulturní most mezi národy.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky