Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Rumunsko Retezat National Park

Počasí Rumunsko Retezat National Park


Rumunsko Retezat National Park se nachází uprostřed země a je největším národním parkem v Rumunsku. Leží v kopcovité krajině hor Retezat a žije zde mnoho zvířat, jako jsou medvědi, vlci a ryby. Hory se vyznačují mnoha vrcholy, množstvím vodopádů a potoků, lesy, loukami a pastvinami.

Počasí v parku je silně ovlivněno nadmořskou výškou, což znamená, že je chladnější na vrcholech hor než v oblasti v údolí. Průměrná teplota vzduchu je 7-9 stupňů Celsia po celý rok a sníh zde leží nejméně půl roku. Nejútlejší měsíce jsou květen a červen, ale nejlepším obdobím pro návštěvu parku jsou prázdniny v létě a začátek září.

V parku je velké množství srážek, ať už v podobě deště nebo sněhu, což vytváří mnoho vodopádů a řek. Největší období srážek je od května do srpna a pak se opět zvyšují ke konci roku. Zvláštností parku je ledovec, který se nachází na hoře Peleaga a je jediným ledovcem v Rumunsku.

Turisté a horolezci musí být při návštěvě parku opatrní, protože počasí může být velmi nepříznivé. Může se změnit během několika minut a turisté mohou být překvapeni sněhem, silným větrem a mlhou. Kromě toho jsou některé cesty příliš nebezpečné kvůli ledovci a sněhu, především v přechodových měsících, jako jsou duben a říjen.

Celkově je počasí v Rumunsku Retezat National Park velmi nevyzpytatelné, ale přesto se jedná o jednu z nejkrásnějších oblastí v Rumunsku. Park nabízí návštěvníkům krásnou přírodu, nádherné výhledy a množství aktivit, jako jsou turistika, horolezectví, rybaření a sledování zvířat. Pro ty, kteří se vydávají do parku, je nejdůležitější si důkladně zkontrolovat počasí a vzít si vhodné oblečení a obuv.


Ubytování Rumunsko Retezat National Park


Rumunsko je známé svými nádhernými horami a malebnou přírodou a žádným výjimkou není ani Retezat National Park. Tento národní park se nachází v západním Rumunsku a je jedním z nejstarších a nejdivočejších přírodních rezervací v zemi.

Retezat National Park byl založen v roce 1935 a nachází se ve stejnojmenném pohoří Retezat v jihovýchodní části rumunské Karpaty. Park se rozkládá na ploše více než 380 km2 a tvoří ho horský masiv s mnoha vrcholy, ledovcovými jezery a bohatou flórou a faunou. Jeho nejvyšší vrchol, Peleaga, dosahuje výšky 2509 metrů nad mořem.

Retezat National Park je oblíbenou destinací mezi turisty, kteří si přejí objevovat rumunskou přírodu a dobrodružství. Park nabízí mnoho možností pro outdoorové aktivity, jako je pěší turistika, horská cyklistika, horolezectví a dokonce i pozorování divoké zvěře. Turistické stezky vedou přes malebné horské scenérie, rozkvetlé louky a kolem krásných ledovcových jezer, která jsou charakteristická pro tuto oblast.

Retezat National Park je také domovem široké škály vzácných rostlin a živočichů. Můžete zde nalézt unikátní druhy, jako je retezatová kamejka, ohrožené roztomilé svišti a vzácné druhy plazů a obojživelníků. Park je také známý svou bohatou populací medvědů, vlků a orlů, což z něj činí skvělé místo pro pozorování divoké zvěře.

Pro ty, kteří si přejí navštívit Retezat National Park a prozkoumat jeho krásy, je zde více možností ubytování. V okolních obcích a městech se nachází několik hotelů, penzionů a horských chat, které nabízejí ubytování ve všech cenových kategoriích. Mnoho z těchto zařízení také organizuje různé aktivity, jako jsou výlety s průvodcem, horské túry a zimní sporty.

Rumunsko je známé svým bohatstvím přírodního dědictví a Retezat National Park je jedním z nejvýznamnějších příkladů. Jeho krásné hory, ledovcová jezera a pestrobarevná flóra a fauna přitahují turisty z celého světa. Zmíněný park je ideálním útočištěm pro dobrodružné duše, kteří si chtějí vychutnat krásy rumunských hor a prozkoumat jedinečnou životní prostředí, které zde existuje.


Dovolená Rumunsko Retezat National Park


Dovolená v Rumunsku: Retezat Národní park

Rumunsko je země bohatá na přírodu a nádherné horské krajiny. Jednou z nejkrásnějších oblastí, kterou byste měli navštívit při své dovolené v Rumunsku, je Retezat Národní park.

Nachází se v centrální části země, v pohoří Jižní Karpaty. Retezat Národní park je jedním z nejstarších národních parků v Rumunsku a byl založen v roce 1935. Rozkládá se na ploše více než 38 000 hektarů a je domovem pro mnoho ohrožených druhů rostlin a zvířat.

Pro milovníky přírody a outdoorové aktivity je Retezat Národní park ideálním cílem. Park nabízí nádherné horské scenérie, hluboké údolí, prudké hory, jezera a vodopády. Vrcholky hor dosahují výšky až 2 500 metrů nad mořem a nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Jednou z nejpopulárnějších aktivit v parku je turistika. Existuje více než 100 kilometrů značených turistických tras, které vás provedou nejkrásnějšími částmi parku. Můžete si vybrat trasy různých délek a náročnosti, takže si zde užijete jak začátečníci, tak i zkušení turisté. Během svého výletu můžete obdivovat horské květiny, divoká zvířata a nádherná jezera.

Další oblíbenou aktivitou v parku je horská cyklistika. Existuje mnoho stezek, které jsou vhodné nejen pro začátečníky, ale i pro pokročilé cyklisty. Jsou zde také možnosti pro jízdu na koni, rybaření a jiné outdoorové aktivity.

Pokud se rozhodnete zůstat v parku déle, můžete si pronajmout chatu nebo stanovat na jednom z mnoha tábořišť. Na tábořištích najdete základní vybavení, jako jsou toalety, sprchy a ohniště.

Retezat Národní park je rovněž známý pro své bohaté archeologické dědictví. V parku se nachází mnoho starověkých památek, jako jsou hradby, pevnosti a kostely. Můžete si také prohlédnout tradiční rumunské vesnice a poznat místní kulturu a tradice.

Pokud plánujete dovolenou v Rumunsku, nezapomeňte navštívit Retezat Národní park. Je to jedno z nejkrásnějších míst v zemi, které nabízí nádhernou přírodu, outdoorové aktivity a historické památky. Nechte se okouzlit tímto kouskem přírodního ráje a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Rumunsku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rumunsko Retezat National Park


Nejběžnější dotazy týkající se rumunského národního parku Retezat a odpovědi na ně:

1. Jak se dostat do Retezat národního parku?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Retezat národního parku, je autem. Existují také autobusové linky, které jezdí do blízkých měst jako Hunedoara nebo Petrosani, ale musíte si zajistit dopravu do samotného parku.

2. Kde mohu získat informace o turistických trasách v Retezat národním parku?
Odpověď: Informace o turistických trasách, mapách a povoleních můžete získat na informačních centrech v okolí parku nebo na webových stránkách rumunského národního parku Retezat. Místní turistické kanceláře a průvodci také poskytují užitečné informace.

3. Jaké jsou nejlepší turistické trasy v Retezat národním parku?
Odpověď: V Retezat národním parku je mnoho krásných turistických tras, které vedou k jezerům, vrcholům hor a přes úchvatné horské scenérie. Některé z nejoblíbenějších tras zahrnují cestu ke jezeru Bucura, vrcholům Peleaga a Papusa, a trekování okolo jezerho Štiri na Menči.

4. Je nutné mít povolení nebo vydat se na turistické trasy s průvodcem?
Odpověď: Pro vstup do Retezat národního parku není obecně vyžadováno žádné povolení, ale některé oblasti parku, jako je rezervoár Bucura, vyžadují povolení. Organizování turistického průvodce je dobrovolné, ale je užitečné mít odborníka, který vám pomůže s navigací nebo poukáže na zajímavá místa.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Retezat národního parku?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Retezat národního parku je od května do září. V tomto období je počasí obvykle mírné a vhodné pro turistiku. Na jaře a na podzim je park krásný v barvách sezón, ale teplé oblečení a vybavení jsou nezbytné.

6. Kde mohu přenocovat v Retezat národním parku?
Odpověď: V parku nejsou mnoho ubytovacích možností, ale existují některé horské chaty a chatky, které poskytují ubytování a stravování. Alternativně si můžete postavit vlastní stan na určených stanovištích. Je důležité mít předem rezervováno ubytování v chatách nebo zkontrolovat informace o táboření.


Letenka Rumunsko Retezat National Park


Rumunsko je země bohatá na přírodní krásy a velké množství chráněných území. Jedním z nejvýznamnějších národních parků v zemi je Retezat National Park. Nachází se ve středním Rumunsku a je považován za jedno z nejvýznamnějších pohoří v Karpatách.

Retezat National Park, založený v roce 1935, je jedním z prvních národních parků v Rumunsku a je také součástí sítě Biosférických rezervací UNESCO. Představuje území s vysokou koncentrací endemických a ohrožených druhů rostlin a živočichů. Park je domovem pro mnoho vzácných a chráněných druhů, včetně rysů karpatkých, medvěda hnědého, vlka, rysa ostrovida, tetřívka obecného a orla skalního.

Jedním z největších lákadel parku je jeho skalnatá krajina. Retezat je známý svými vrcholy pokrytými vápencem a žulou, které tvoří impozantní horské panoráma. Turisté ze všech koutů světa přijíždějí, aby obdivovali tyto nádherné scenérie a vyzkoušeli si horskou turistiku nebo pěší túry.

Jedna z nejznámějších atrakcí parku je jezero Bucura. Toto jezero je největším jezerem v Retezat National Park a Nachází se ve výšce přes 2000 metrů nad mořem. Jeho okolí je obklopeno hřebeny hor a překrásnou přírodou. K takovému místu se dostane jen vytrvalými turisty, jelikož animaci článků není přístupná žádná silnice. Nedočkavým turistům však bude obdivována nabízena řada jiných jezer v parku, jako jsou Štrandu, Zănoanga či Poăniţa.

Dalším klíčovým faktorem přitahujícím návštěvníky je bohatství rostlin a květin, které v parku můžete vidět. Retezat je známý svou kvetoucí flórou, zejména v létě, kdy se zahlédne mnoho druhů orchidejí, kakostů a chrpa.

Pro horolezce a horolezecké nadšence je Retezat ideálním místem pro výzvy a dobytí vrcholů. V parku se nachází přes 20 horských vrcholů nad 2000 metrů nad mořem, včetně nejvyššího vrcholu Peleaga (2509 metrů).

Z hlediska turistiky nabízí Retezat bezpočet stezek a tras pro celé spektrum výletníků. Včetně rodinných procházek k vodopádům, vícedenních túr přes hřebeny a cyklotras.

Pokud plánujete návštěvu Rumunska a láká vás příroda a horolezectví, návštěva Retezat National Park je vřele doporučována. Tento nádherný národní park nabízí úchvatné výhledy, rozmanitou květinovou flóru a vzrušující výzvy pro všechny příznivce outdoorových aktivit.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky