Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Řecko Thassos Glykadi

Dovolená Řecko Thassos Glykadi


Když si uvědomíme, jak překrásný je Řecký ostrov Thassos, není divu, že se stává stále populárnějším cílem pro dovolené. Jedno z míst, které stojí za to navštívit, je krásná pláž Glykadi.

Pláž Glykadi se nachází na jihovýchodním pobřeží ostrova Thassos a svou krásou přitahuje návštěvníky z celého světa. Jedná se o přírodní pláž s jemným pískem a tyrkysově modrou vodou, která je neodolatelná. Glykadi je obklopeno skalami a stromy, které poskytují příjemné stínění, ideální pro ty, kteří chtějí relaxovat a užívat si slunečních paprsků.

Pláž také nabízí mnoho dalších aktivit a možností vodní zábavy. Návštěvníci si mohou zapůjčit vodní skútry, kayak nebo vstoupit do vody se šnorchlem a objevovat podmořský život. Pro ty, kteří mají rádi adrenalinové zážitky, je zde také možnost pronajmout si windsurfingové vybavení a prozkoumat krásy moře z jiné perspektivy.

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat okolní krajinu, je pláž Glykadi ideálním výchozím bodem. V blízkosti se nachází několik turistických stezek, které vedou kolem malebných vesnic, historických památek a přírodních krás. Tento region je bohatý na olivové háje, vinice a horské masivy, které nabízejí úžasné výhledy.

Pokud jde o ubytování, v okolí pláže Glykadi se nachází několik hotelů a apartmánů, které vyhovují potřebám různých typů turistů. Od luxusních all inclusive resortů po rodinné penziony přímo u pláže - vše záleží na vašich preferencích a rozpočtu.

Kromě krásné pláže a aktivit, které nabízí, je Glykadi také známé svou pohostinností. Místní obyvatelé jsou vždy přátelští a ochotní pomoci turistům s orientací a doporučením o nejlepších místech k návštěvě na ostrově Thassos.

Pokud se chystáte na dovolenou na ostrov Thassos, určitě nezapomeňte navštívit pláž Glykadi. Jeho krása a klidná atmosféra vás jistě okouzlí. Ať už si chcete užít slunečné paprsky na pláži, nebo objevovat okolní přírodu, Glykadi je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Thassos Glykadi


1. Jak se dostat na ostrov Thassos?
Na ostrov Thassos se dá dostat trajektem z přístavu Keramoti na pevninské části Řecka. Cesta trajektem trvá přibližně 40 minut.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Thassos?
Mezi nejlepší pláže na ostrově Thassos patří Paradise Beach, Golden Beach, Makryammos Beach a Aliki Beach.

3. Jaké jsou turistické atrakce na ostrově Thassos?
Na ostrově Thassos si můžete prohlédnout archeologické muzeum v Limenasu, staré město Theologos, klášter Archangelos a Agios Athanasios.

4. Kde se dá ubytovat ve vesnici Glykadi?
Ve vesnici Glykadi najdete různé ubytovací možnosti, jako jsou hotely, apartmány a penziony. Doporučuje se rezervovat ubytování předem.

5. Kolik stojí jídlo a pití v Glykadi?
Ceny jídla a pití v Glykadi se liší v závislosti na restauraci nebo kavárně. Obecně lze říci, že ceny jsou přijatelné.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace ve vesnici Glykadi?
Mezi nejlepší restaurace ve vesnici Glykadi patří Taverna Dionysos, Taverna Teo a Taverna Glykadi.

7. Jaké jsou vhodné aktivity a výlety okolo Glykadi?
Ve vesnici Glykadi si můžete užívat slunění na pláži, plavání v moři, procházky po přírodě a výlety do okolních vesnic nebo do hlavního města ostrova Limenasu.

8. Jaké jsou možnosti dopravy na ostrově Thassos?
Na ostrově Thassos lze využít veřejnou dopravu ve formě autobusů, taxi služeb nebo si můžete pronajmout auto nebo skútr.

9. Kdy je nejlepší doba na navštívení ostrova Thassos?
Nejlepší dobou na návštěvu ostrova Thassos je období od května do září, kdy je teplé počasí a moře je vhodné koupání.

10. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v blízkosti vesnice Glykadi?
V blízkosti vesnice Glykadi se nachází pevninská část Thassosu, kde si můžete prohlédnout tradiční vesnice, historické památky a přírodní krásy, jako například vodopády Kremastos.


Počasí Řecko Thassos Glykadi


Na ostrově Thassos se nachází krásná pláž Glykadi, která je oblíbeným turistickým místem a lákadlem pro celou řadu návštěvníků ze všech koutů světa. Není divu, jelikož se jedná o místo plné slunce, krásné přírody a teplého mořského vzduchu.

Místo, kde se pláž nachází, je charakterizováno svou bujnou vegetací – zdejší lesy jsou řídce osázeny vysokými stromy, ale pláž se nachází přímo před nimi a obklopuje ji úchvatná krajina. Díky poloze uprostřed bušících vln je pláž obklopena nádhernými horami s krásnými výhledy na řecké pobřeží.

Pro návštěvníky pláže Glykadi je důležité vědět, jaké počasí očekávat. Když se očekává dobré počasí, je pravděpodobné, že pláž bude přeplněná turisty, kteří se sem přijeli osvěžit v teplých vodách řeckého moře. Léto je na Thassosu velmi horké, se středními teplotami kolem 30 až 35 stupňů Celsia. Nocí pak většinou klesají na 20 až 25 stupňů Celsia.

Návštěvníci se mohou těšit na příjemné probouzení se slunečními paprsky, které se pozvolna přelévají do mořského pobřeží a na pláž. Krásný výhled, vůně čerstvě upečených snídaní z nedalekého hotelu a chladivá voda moře jsou ideální kombinací pro spokojený a relaxační pobyt.

Jediným negativním faktorem, který by mohl na pláži výrazně ovlivnit příjemné pobytové podmínky, jsou časté bouře. Pokud by na Thassosu proběhla bouřka, pláž by se mohla stát nebezpečným místem. Proto je potřeba být opatrní a pláž včas opustit.

Celkově lze říci, že na pláži Glykadi se návštěvníci mohou těšit na příjemné a slunečné počasí, které je ideální pro koupání a slunění. Pokud však pláž navštívíte v období se silnějšími větry a bouřemi, buďte opatrní a zůstaňte v bezpečí. Jedná se o místo, které rozhodně stojí za návštěvu, jelikož nabízí neopakovatelnou kombinaci krásné přírody a teplého řeckého klimatu.


Ubytování Řecko Thassos Glykadi


Řecko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou u moře. Mezi množstvem ostrovů, které Řecko nabízí, patří i ostrov Thassos. Ten leží ve východní části Egejského moře a je známý svými krásnými plážemi a malebnou přírodou. Mezi jedny z nejlepších a nejkvalitnějších ubytování na ostrově Thassos patří apartmány Glykadi.

Apartmány Glykadi se nacházejí v blízkosti města Limenas, hlavního města ostrova Thassos. Toto místo je ideální volbou pro ty, kteří si přejí strávit klidnou dovolenou na pláži, a přitom mít veškeré potřebné služby a vybavení v dosahu. Pláž v Glykadi je písečná s tyrkysově modrou vodou a je vzdálena jen pár kroků od apartmánů. Hosté si zde mohou užívat slunečních paprsků na lehátkách a slunečníky, které jsou dostupné na celé pláži.

Apartmány Glykadi nabízejí různé typy ubytování, které jsou vhodné pro páry, rodiny i skupiny přátel. Každý apartmán je moderně zařízený a vybavený veškerým potřebným vybavením pro pohodlný pobyt. Všechny apartmány mají balkon nebo terasu s výhledem na moře, aby hosté mohli vychutnat nádherné výhledy během svého pobytu. Apartmány jsou prostorné a nabízejí dostatek soukromí pro hosty.

Kromě ubytování nabízejí apartmány Glykadi také další služby a vybavení, které zlepší pobyt hostů. Součástí komplexu apartmánů je bazén s lehátky a slunečníky, kde si hosté mohou odpočinout a osvěžit se. Také je zde restaurace, kde hosté si mohou vychutnat řeckou kuchyni a speciality, jako jsou čerstvé ryby a mořské plody. V okolí apartmánů jsou také různé obchody, supermarkety a restaurace, takže hostům nebudou chybět žádné potřebné služby.

Ostrov Thassos je také bohatý na přírodní krásy a zajímavá místa, která stojí za návštěvu. K dispozici jsou zde starověké památky, malebné horské vesnice a úchvatné přírodní rezervace. Hosté mohou využít různého druhu aktivit a atrakcí, jako jsou potápění, pěší túry nebo procházky po krásných plážích.

Pokud plánujete dovolenou na ostrově Thassos v Řecku, apartmány Glykadi jsou skvělou volbou pro komfortní a relaxační ubytování. S výhodnou polohou a kvalitními službami si hosté mohou užít klidnou dovolenou s překrásnými výhledy na moře a možností objevování přírodních a historických krás ostrova Thassos.


Letenka Řecko Thassos Glykadi


Letenka Řecko Thassos Glykadi: Odpočiňte si na malebném ostrově

Řecko je bezpochyby jednou z nejoblíbenějších turistických destinací pro svou krásnou přírodu, bohatou historii a slunečné pláže. Mezi mnoha ostrovy, které lze v Řecku objevit, se nachází i ostrov Thassos, známý svou překrásnou přírodou a idylickými plážemi. A pokud si chcete užít to nejlepší z tohoto ostrova, měli byste uvažovat o letence do přístavu Glykadi.

Glykadi je malebný a klidný přístav, nacházející se na východním pobřeží ostrova Thassos. Jedná se o menší přístav, který není tak přeplněn turisty jako jiné oblíbené turistické destinace na ostrově. Pokud si přejete strávit relaxační a klidnou dovolenou, zvolení tohoto přístavu je správnou volbou.

Jak se dostat do přístavu Glykadi? Nejlepším způsobem je koupě letenky přímo do blízkého letiště Kavala, které je vzdálené pouhých 20 minut jízdy od přístavu. Existuje mnoho letových společností, které nabízejí přímé lety do Kavaly z různých evropských měst, takže není problém najít vhodnou letenku.

Po přistání na letišti Kavala je třeba se přepravit do přístavu Glykadi, což je zcela jednoduché. Existuje zde několik možností, jako například pronájem vozu na letišti, využití taxislužby nebo autobusová doprava. Vyberte si tu variantu, která vám vyhovuje nejvíce.

Jakmile dorazíte do přístavu Glykadi, otevřou se před vámi nádherné pláže a křišťálově čisté moře, které vás přímo zve ke koupání. Jemný písek a teplá sluneční světla vytváří dokonalé podmínky pro relaxaci, opalování a plavání. Pokud preferujete klidnější pláže, Glykadi nabízí větší soukromí a klid. Můžete si zde také vyzkoušet různé vodní sporty, jako je potápění, paddleboarding nebo jachting.

Kromě pláží nabízí přístav Glykadi také možnost prozkoumání ostrova Thassos. Můžete se vydat na výlet do okolních vesnic, jako je Skala Potamias nebo Potos, kde se nachází tradiční taverny, malé obchůdky a kavárny. Je zde také možnost navštívit archeologické památky, jako je chrám Aghiopigi či antické divadlo ve městě Thassos.

Pokud rádi poznáváte místní kulturu a tradice, můžete se také zúčastnit tradičních festivalů, které jsou pořádány v různých vesnicích na ostrově. Tyto festivaly slaví různé události, jako je sklizeň oliv nebo vinobraní. Můžete se těšit na tradiční tance, hudbu, místní jídla a pití.

Glykadi je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klid a relaxaci na své dovolené. Letenka do přístavu Glykadi vám umožní objevit krásy ostrova Thassos a zažít autentickou řeckou kulturu. Odpočívejte na nádherných plážích, prozkoumejte okolní vesnice a vychutnávejte si nádherný výhled na čisté Egejské moře. Pokud se chystáte na dovolenou v Řecku, rozhodně byste měli zvážit letenku do přístavu Glykadi.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky