Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Portugalsko Sesimbra

Dovolená Portugalsko Sesimbra


Pokud hledáte krásné místo na dovolenou, které nabízí jak relaxaci na pláži, tak i zajímavá turistická místa k prozkoumání, portugalské město Sesimbra je pro vás ideální volbou. Sesimbra se nachází na pobřeží Atlantského oceánu a láká svými písečnými plážemi, malebným přístavem a bohatou historií.

Především plážev Sesimbře jsou mezi návštěvníky oblíbené. Pláže jsou známé svým jemným pískem, čistou vodou a ideálními podmínkami pro surfování a potápění. Mezi nejpopulárnější pláže patří Praia do Meco a Praia da California. Pokud máte rádi aktivní odpočinek, můžete si pronajmout surf nebo potápěčské vybavení a využít jednu z mnoha surfových škol nebo potápěčských center v okolí.

Dalším lákadlem Sesimbry je jeho malebný přístav. Nachází se tu množství mořských restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat čerstvé ryby a další speciality portugalské kuchyně. Díky přítomnosti rybářské flotily lze v přístavu spatřit tradiční rybářské lodě a sledovat jejich každodenní činnost.

Město Sesimbra je také bohaté na historii a kulturní dědictví. Hlavní dominanta je zde hrad Castelo de Sesimbra, který stojí na kopci s nádherným výhledem na město a oceán. Tento hrad byl postaven v 10. století a sloužil jako obranná pevnost. Dnes je otevřený pro veřejnost a nabízí skvělý výhled na okolní krajinu a moře.

Sesimbra také hostí několik festivalů a událostí během roku. Nejznámější z nich je Festa da Senhora do Cabo Espichel, který se koná v srpnu a je spojený s tradičními náboženskými oslavami. Tento festival přitahuje tisíce návštěvníků z celého regionu a nabízí folklórní tance, hudbu a různé gastronomické speciality.

Pokud hledáte další aktivitu, můžete se vydat na výlet do nedalekého Národního parku Arrábida. Tento park je známý svými krásnými plážemi, útesy a přírodními rezervacemi. Můžete si zde pronajmout kajak, vyzkoušet potápění nebo se vydat na pěší turistiku a objevovat krásy této oblasti.

Sesimbra je skvělou volbou pro dovolenou, nabízí kombinaci krásných pláží, historických památek a přírodních krás. Ať už se rozhodnete strávit čas relaxováním na pláži nebo objevováním okolí, Sesimbra vám nabídne něco pro každého.


Ubytování Portugalsko Sesimbra


Portugalsko je jednou z nejoblíbenějších destinací turistů ze všech koutů světa. A není divu! Tato krásná země nabízí nejen pestrou historii a bohatou kulturu, ale také úchvatné pláže a přírodní krásy. Jedním z turistických rájů Portugalska je i město Sesimbra, které je známé svým malebným pobřežím a nabídkou skvělého ubytování.

Sesimbra se nachází na pobřeží Atlantského oceánu, asi 40 kilometrů jižně od Lisabonu. Město je známé svou historií, která sahá až do doby Římské říše. Sesimbra si však uchovala svou autenticitu a půvab, což přitahuje turisty z celého světa.

Když přijedete do Sesimby, rozhodně nebudete mít problém s nalezením ubytování. Město nabízí širokou škálu možností, od luxusních hotelů až po rodinné penziony. Jednou z možností je rozhodně pronájem apartmánu nebo strávení dovolené v jednom z místních penzionů.

Pokud hledáte luxusnější ubytování, nemusíte se bát. Sesimbra má několik luxusních hotelů, které nabízejí veškeré pohodlí a luxus, který si můžete přát. Tyto hotely se nacházejí přímo u pláže, což znamená, že budete mít úžasný výhled na oceán a okolní přírodu. Pokud si vyberete hotel s bazénem, budete mít možnost si odpočinout a užít si slunných dní u vody.

Pokud preferujete rodinnou atmosféru a pohodlí, můžete si pronajmout apartmán. V Sesimbře najdete spoustu apartmánů, které jsou plně vybavené a poskytnou vám domáckou atmosféru během dovolené. Apartmány vám dají větší volnost a možnost vařit si vlastní jídlo, což je skvělý bonus, pokud nemáte zájem každý den trávit večeři v restauraci.

Pokud vás láká přátelská atmosféra rodinného penzionu, není problém najít ubytování, které vašim potřebám vyhovuje. Penziony v Sesimbře nabízejí útulné pokoje a možnost snídaně, což je skvělé pro ty, kteří ráno raději nic nevaří. Penziony se často nacházejí v blízkosti centra města a v docházkové vzdálenosti od pláže.

Sesimbra je bezpochyby krásnou destinací pro dovolenou. Ať už si vyberete luxusní hotel, pohodlný apartmán nebo rodinný penzion, budete mít možnost si užít nejen úchvatnou přírodu a pláže, ale také bohatou historii a kulturu tohoto malebného portugalského města. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli formu ubytování, Sesimbra vám jistě poskytne nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Sesimbra


Některé z nejčastějších dotazů a odpovědí o Portugalsku, konkrétně o Sesimbra:

Dotaz: Kde se nachází Sesimbra?
Odpověď: Sesimbra je malá přímořská obec nacházející se na jihozápadě Portugalska, přibližně 40 kilometrů od hlavního města Lisabonu.

Dotaz: Jaké je nejlepší období pro návštěvu Sesimbra?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Sesimbra je typicky od května do října, kdy je příjemné počasí a horké teploty.

Dotaz: Co dělat v Sesimbre?
Odpověď: Sesimbra nabízí krásné pláže, možnost potápění, navštívení historického hradu Sesimbra a místní rybí trh, a také objevování národního parku Arrábida.

Dotaz: Jak se dostanu do Sesimbra z Lisabonu?
Odpověď: Nejjednodušší způsob dopravy z Lisabonu do Sesimbra je autobusem. Existuje také možnost jízdy autem nebo pronájmu taxi.

Dotaz: Jaké jsou tradiční pokrmy v Sesimbre?
Odpověď: Tradičními pokrmy v Sesimbre jsou rybí speciality, jako je "caldeirada" (rybí polévka), "bacalhau à setubalense" (bakalář připravený podle místního receptu) a čerstvé mořské plody.

Dotaz: Má Sesimbra nějaké historické památky?
Odpověď: Ano, Sesimbra má bohatou historii a můžete navštívit zříceniny hradu Sesimbra, který je starý tisíce let, a také kostel Nossa Senhora do Castelo, který je dominantou města od 12. století.

Dotaz: Kde se dá ubytovat v Sesimbre?
Odpověď: Sesimbra nabízí širokou škálu ubytování, včetně hotelů, apartmánů a penzionů. Mnoho z nich se nachází poblíž pláže a nabízí výhled na moře.


Letenka Portugalsko Sesimbra


Portugalsko je jednou z nejkrásnějších zemí jižní Evropy. Kromě světoznámých destinací, jako je Lisabon, Madeira nebo Algarve, nabízí i mnoho skrytých pokladů, které stojí za objevení. Patří sem také malebné městečko Sesimbra, které se nachází na pobřeží Atlantského oceánu.

Letenka do Sesimbra je jednoduchým a pohodlným způsobem, jak se dostat do tohoto místa. Sesimbra je vzdálená přibližně 40 kilometrů od Lisabonu, což znamená, že můžete využít letiště v hlavním městě a následně se přesunout do Sesimby pomocí veřejné dopravy nebo pronajatého vozu.

Sesimbra je malebné rybářské město, které se rozkládá na úpatí krásného pohoří Arrábida. Jeho bílé domky, úzké uličky a malebné přístavní moře vytvářejí idylickou atmosféru. Městečko je oblíbenou destinací především pro milovníky pláží a vodních sportů. Díky své poloze na pobřeží si zde můžete užít nekonečné hodiny opalování, koupání a potápění.

Pláže v Sesimbra jsou jedinečné a odlišují se od ostatních oblíbených pláží v Portugalsku. Na rozdíl od přeplněných turistických destinací zde najdete klid, přírodní krásu a čistý písek. Nejoblíbenější pláží je pláž Praia do Ouro, která je přístupná většině návštěvníků a nabízí různé možnosti relaxace a zábavy.

Pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu, je v Sesimbre také mnoho zajímavých památek k prozkoumání. Například hrad Sesimbra, který se nachází na vrcholu kopce a poskytuje panoramatický výhled na město a okolní krajinu. Návštěvu stojí i kostel Matrice, který je obklopen starými budovami a úzkými uličkami.

Sesimbra také nabízí bohatou gastronomickou scénu. Díky své rybářské tradici zde můžete ochutnat čerstvé mořské plody, jako jsou jídla z tuňáka, štikozubce obecného nebo místní specialitu - sesimberskou rybí polévku. Pro milovníky vína je v okolí Sesimby také mnoho vinařství, která nabízejí degustace místních vín.

Letenka do Portugalska, přesněji do Sesimby, je ideálním způsobem, jak zažít klidnou plážovou dovolenou v malebném prostředí. Sesimbra se pyšní krásným pobřežím, fascinující historií a bohatou gastronomickou nabídkou. Zdejší přátelské obyvatelstvo a pohostinnost zaručují, že z letenky do Sesimby budete mít nezapomenutelný zážitek.


Počasí Portugalsko Sesimbra


Počasí v portugalském městě Sesimbra je typické pro region Lisabonu a Alentejo. Nachází se při pobřeží Atlantského oceánu, což ovlivňuje jeho klima a přináší mírné zimy a teplá léta.

V zimě, která trvá od prosince do února, jsou teploty v Sesimbrě příjemné a mírné. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 15 °C a nocí klesají na přibližně 8 °C. Srážky v této době jsou také mírné a deštivé dny se vyskytují častěji. Když přijdete do Sesimbry v zimě, měli byste se tedy připravit na chladnější a vlhčí počasí.

Na jaře, které trvá od března do května, se teploty postupně zvyšují. Denní teploty dosahují 18-20 °C a noční teploty zůstávají mírné kolem 10-12 °C. V tomto období je počasí stále vlhké a srážky jsou poměrně časté. Mírné teploty a deštivé podmínky jsou příznivé pro vegetaci, a proto můžete v Sesimb


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky