Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Pákistán Keenjhar Lake

Ubytování Pákistán Keenjhar Lake


Pákistán se může pyšnit mnoha překrásnými přírodními scenériemi a jezery. Jedno z nejvýznamnějších a nejkrásnějších jezerních lokalit v Pákistánu je Keenjhar Lake. Toto jezero se nachází v Sindh province, jen asi 122 kilometrů od hlavního města Karáčí.

Keenjhar Lake je známé především svou nádhernou přírodou a klidnou atmosférou. Jeho rozloha činí přibližně 150 kilometrů čtverečních, což ho činí druhým největším jezerem v Pákistánu. Jezero je také považováno za největší sladkovodní nádrž v zemi.

Toto jezero si vysloužilo přezdívku "Perla Sindhu" díky svému krásnému okolí. Jeho okolní krajina je obklopena kopci a zelenými poli, které poskytují úchvatné výhledy a nabízejí útočiště pro mnoho druhů ptáků, jako jsou volavky, kachny, husy a rackové. Tito ptáci přilákají mnoho milovníků přírody a ornitologů, kteří si zde mohou užít pozorování ptáků.

Keenjhar Lake má také velký historický a kulturní význam. Podle legendy to bylo na břehu tohoto jezera, kde král Mahmud z Ghazny zemřel. Kolem jezera se také nachází historická budova jménem Bhujia Fort, která byla kdysi rezidencí mirů ze Talpur. Toto pevnostní opevnění poskytuje úžasný výhled na jezero a jeho okolí.

Jezero je také oblíbenou turistickou atrakcí. Mnoho turistů sem přijíždí, aby se zde relaxovalo a užívalo si krásné okolí. Okolí jezera je plné piknikových míst a zahrad, kde můžete strávit příjemný den s rodinou a přáteli. V okolní oblasti je také k dispozici řada hotelů a ubytovacích zařízení, které nabízejí svým hostům skvělé služby a pohodlí.

Pro ty, kteří touží po dobrodružství a vodních aktivitách, je Keenjhar Lake ideálním místem. Turisté si zde mohou užívat plavání, rybaření a vodních sportů, jako je jízda na člunu nebo vodní lyžování. Pro ty, kteří mají rádi klid a relaxaci, je zde možnost si pronajmout malou loďku a projet se po jezeře, obdivovat jeho krásu a klid.

Keenjhar Lake je opravdu unikátním a malebným místem, které nabízí návštěvníkům krásnou přírodu, historii a možnost relaxace. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají klid a únik od rušného městského života. Návštěva tohoto jezera je zážitkem, který si turisté určitě nenechají ujít při cestě do Pákistánu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Pákistán Keenjhar Lake


Níže uvádím několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Keenjhar Lake v Pákistánu:

Dotazy:
1. Kde se nachází Keenjhar Lake?
2. Jaký je rozloha jezera Keenjhar?
3. Jak se dostat k jezeru Keenjhar?
4. Jaká je historie jezera Keenjhar?
5. K čemu je jezero Keenjhar využíváno?

Odpovědi:
1. Keenjhar Lake se nachází v provincii Sindh v Pákistánu.
2. Rozloha jezera Keenjhar je přibližně 13 000 hektarů.
3. Keenjhar jezero lze dosáhnout z Karáčí, hlavního města Sindh, po cestě poté, co projedete obcí Thatta.
4. Jezero Keenjhar má bohatou historii. Pravděpodobně vzniklo ve 12. století z přirozeného vtokového kanálu, který byl vyprahlý a suchý.
5. Jezero Keenjhar je důležitým zdrojem pitné vody pro mnoho měst a vesnic v okolí. Je také využíváno pro rybolov a rekreaci.


Počasí Pákistán Keenjhar Lake


Pákistán, země bohatá na mnoho přírodních krás, má také jeden z nejkrásnějších přírodních divů, jezer Keenjhar. Nachází se v provincii Sindh v jižním Pákistánu a je to největší sladkovodní jezero v zemi.

Keenjhar Lake je známý svou krásou, ale také svou historií, která zahrnuje legendu o knížeti Keenjharovi, po němž bylo jezero pojmenováno. Podle legendy se zamiloval do princezny Noori a když ji chtěl požádat o ruku, byl odmítnut jejím otcem. Kníže poté zemřel a prý se jeho slzy staly jezerem. Podle další verze se prý Naachi, tanec původem z okolí jezera, vztahuje k této romantické legendě.

Pro turisty a místní obyvatele je Keenjhar Lake jedním z nejoblíbenějších turistických míst v Pákistánu. Lze zde provozovat mnoho aktivit, včetně rybaření, plavání a vodních sportů. Okolo jezera se také nachází mnoho zahrad a oblastí pro piknikování.

Pokud jde o počasí, jezero Keenjhar má tropické podnebí s průměrnou roční teplotou okolo 27 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou dosáhnout až 39 °C. Nejchladnější měsíc je leden s průměrnou teplotou okolo 19 °C. V zimě jezero mívá také mlhavé rána, což dodává okolní krajině tajemnou atmosféru.

Vzhledem k tropickému podnebí je nejlepší dobou k návštěvě jezera Keenjhar období od října do března, kdy jsou teploty příjemnější a riziko dešťů je menší. Během letních měsíců je toto místo o to více oblíbené pro vodní aktivity a pikniky.

Lokální obyvatelé se snaží propagovat ekoturismus a udržitelný rozvoj této oblasti, aby se udržela krása a čistota tohoto jezera pro budoucí generace. V posledních letech bylo věnováno mnoho pozornosti ochraně tohoto jezera a jeho ekologickému účinku. Tuto krásu tedy můžete navštívit nejen pro zážitky, ale také pro podporu ochrany a udržitelného rozvoje této oblasti.


Dovolená Pákistán Keenjhar Lake


Pákistán je zemí, která je většinou spojována s krásnými horami, historickými památkami a rozmanitou kulturou. Jedním z míst, které byste při návštěvě této země neměli vynechat, je Keenjhar Lake.

Keenjhar Lake, také známé jako Kalri Lake, se nachází v provincii Sindh v jihovýchodním Pákistánu. Je to největší sladkovodní jezero v zemi a rozprostírá se na ploše více než 13 kilometrů čtverečních. Jezero se táhne z východu na západ a je obklopeno malebnými kopci a zelenými poli. Jeho krása a klid přitahují turisty z celého světa.

Keenjhar Lake je oblíbeným místem pro pikniky a turistiku pro místní obyvatele i návštěvníky. Během teplých letních dní se lidé často sjíždějí k jezeru, aby se ochladili ve svěží vodě a užili si piknik na jeho březích. Je zde také možnost využít mnoho vodních aktivit, jako je plavání, rybaření a jízda na člunech.

Jezero je také bohaté na biodiverzitu. V jeho vodách žije mnoho druhů ryb, včetně muyra, síhové ryby s delikátní chutí. Místní obyvatelé se věnují rybolovu a loví ryby, které poté prodávají na místních trzích. Pro milovníky ptáků je zde také ohromující rozmanitost druhů, včetně pelikánů, volavek a různých vodních ptáků.

Keenjhar Lake je také spojeno s místní legendou o lásky. Podle legendy se zde setkali významný súfíský světec Noori Jam Tamachi a princezna Sassui. Jejich nešťastný příběh lásky se stal známým po celé zemi a je zdrojem inspirace pro místní poezii a hudbu.

Kromě jeho přírodní krásy a kulturního významu nabízí jezero také turistům pohled na historickou paměť ve formě Bhodesar Bílého paláce na jeho břehu. Tato bílá stavba byla postavena v době britské koloniální éry a sloužila jako letní sídlo pro koloniální úředníky. Dnes je to oblíbená turistická atrakce, která nabízí návštěvníkům možnost podívat se na místní historii a architekturu.

Pro ty, kteří hledají klid a odpočinek na své dovolené, je Keenjhar Lake ideálním místem k návštěvě. Jeho přírodní a kulturní bohatství nabízejí jedinečný a relaxační zážitek. Ať už se chcete vykoupat ve sladkovodním jezeře, ochutnat místní ryby nebo si užít krásu přírody, jezero Keenjhar vám to všechno poskytne.


Letenka Pákistán Keenjhar Lake


Pákistán je země s bohatou přírodní krásou a jednou z ní je také jezero Keenjhar. Letenka do Pákistánu je skvělou příležitostí pro ty, kteří si chtějí vychutnat jeho neuvěřitelnou krajinu a zakusit pravé kouzlo této země.

Keenjhar Lake, nacházející se poblíž města Thatta v provincii Sindh, je jedno z největších umělých jezer v Pákistánu. Vytvořeno bylo přehrazením řeky Indus a je oblíbenou turistickou atrakcí v zemi. Letenka do Pákistánu vám umožní zkoumat tuto nádhernou přírodní lokalitu a užívat si klidu a krásy jezera.

Při příletu do Pákistánu a cestě směrem k jezeru Keenjhar si užijete malebné výhledy na polnosti, vesnice a zelené kopce. Po příjezdu k jezeru vás okouzlí jeho tyrkysové modré vody obklopené zelenými horami. Letenka do Pákistánu je skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí ponořit do této úchvatné krajiny a zažít místo, které je zcela odlišné od běžné každodenní rutiny.

Jezero Keenjhar je také důležité z historického a kulturního hlediska. Na jeho březích se nachází řada historických památek, jako je nepřístupná pevnost Bhambore, která byla vybudována v 9. století a sloužila jako jedna z hlavních bran do města Thatta. Při procházce po těchto místech budete mít možnost objevit starověkou historii země a poznat kulturní dedičství.

Pro ty, kteří hledají dobrodružství, je jezero Keenjhar oblíbeným místem pro vodní sporty. Můžete si pronajmout lodku a vydat se na vodní výlet či vyzkoušet rybaření, které je zde velice populární. Toto jezero je také domovem velkého množství ptáků, včetně migrujících druhů, a tak je to ideální místo pro ornitology a milovníky přírody.

Pokud máte chuť na něco exotičtějšího, poblíž jezera Keenjhar se nachází perlový ostrov Bhutto, který je známý pro svou unikátní místní kulturu a tradice. Můžete se zde seznámit s místními obyvateli, zkoumat jejich způsob života a ochutnat jejich tradiční jídla.

Letenka do Pákistánu je pro milovníky přírody a dobrodruhů skvělou možností prozkoumat jezero Keenjhar a okolní oblasti. Zde se můžete ponořit do nádherné přírody, poznat bohatou historii a zažít dobrodružství vodních sportů. Takže neváhejte a vydejte se do Pákistánu, abyste objevili krásy jezera Keenjhar, které vás zanechají bez dechu a připomenou vám, jak je svět nádherný.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky