Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Omán Al Balid Archaeological Site

Ubytování Omán Al Balid Archaeological Site


Omán je exotická země nacházející se na Arabském poloostrově, která je bohatá na historická a kulturní dědictví. Jednou z nejzajímavějších památek, kterou mohou návštěvníci Ománu navštívit, je Al Balid Archaeological Site.

Al Balid Archaeological Site, známý také jako Sumhuram, se nachází v regionu Dhofar na jihozápadě Ománu. Tato archeologická lokalita je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a je považována za jednu z nejlépe zachovaných obchodních přístavů na Arabském poloostrově.

Al Balid byl důležitým obchodním centrem již od 1. století př. n. l. a sloužil jako klíčový přístav pro obchod s kořením a dřevem. Mnoho archeologických vykopávek provedených na tomto místě odhalilo důkazy o rozvinutém městském životě a celosvětovém významu tohoto místa.

Jednou z hlavních atrakcí Al Balid Archaeological Site je Muzeum Land of Frankincense, které se nachází v blízkosti. Toto muzeum poskytuje návštěvníkům přehled o historii a obchodním významu Dofaru v průběhu staletí. Expozice muzea představuje mnoho archeologických nálezů ze Sumhuramu a okolních oblastí.

Samotný archeologický komplex je rozdělen na několik částí, které ukazují různé aspekty života v Al Balid. Můžete si prohlédnout ruiny starověkého přístavu, kde se obchodní lodě světa setkávaly a vykládaly své náklady. Návštěvníci mohou také vidět zbytky starověkého města s jeho uličkami, domy a veřejnými stavbami.

Další zajímavou částí Al Balid je stará mešita, která byla postavena v 12. století. Tato mešita představuje důležitý důkaz o náboženském a kulturním vývoji v této oblasti. Navštěvníci mohou prozkoumat její interiér a obdivovat nádhernou architekturu a dekorace.

Pokud navštívíte Al Balid, neměli byste zapomenout navštívit významný archeologický objev nedaleko - Wubar. Tato lokalita byla objevena v roce 2001 a její význam spočívá v tom, že se zdá být starověkým městem, které bylo součástí Sumhuramu.

Ubytování v blízkosti Al Balid Archaeological Site si můžete najít ve městě Salalah, které je jedním z největších měst v regionu Dhofar. Salalah nabízí širokou škálu hotelů a resortů, které splní potřeby všech návštěvníků.

Navštívit Al Balid Archaeological Site je zážitek, který vás přenese do starověkého světa plného historie a obchodu. Je to jedinečná příležitost prozkoumat, jak významnou roli hrál Omán v minulosti a jak bohatá a rozmanitá je jeho kultura.


Počasí Omán Al Balid Archaeological Site


Omán je zemí s bohatou historií a kulturním dědictvím. Jednou z nejzajímavějších archeologických lokalit v zemi je Al Balid, která se nachází v regionu Dhofar.

Al Balid je starověké přístavní město, které hrálo důležitou roli v obchodních trasách mezi Indií, Africkým kontinentem a Blízkým východem. Toto místo bylo proklamováno jako světové dědictví UNESCO v roce 2000 a přitahuje archeology, historiky a turisty z celého světa.

Ale nejen historie a architektura přitahují pozornost na této lokalitě, ale také její unikátní počasí. Dhofar region, kde se nachází Al Balid, je přirozeným královstvím kontrastů, s unikátním mikroklimatickým podmínkám.

Dhofar je jedinou oblastí na Arabském poloostrově, která zažívá monzunové období, známé také jako khareef. Toto období trvá obvykle od června do září a je charakterizováno studenějšími teplotami, mlhou a četnými dešti. Je to jedinečné na Arabském poloostrově, kde většinou panuje suché a horké podnebí.

Khareef přináší život do Dhofar regionu, oživuje jeho pouště a hory a tvoří zelenou a zelenou krajinu. Malé potoky a vodopády se vytvářejí, zatímco horské svahy se stávají zdrojem krásně kvetoucích rostlin a zvířat. Unikátní počasí a krása přírody v tomto období přilákávají mnoho turistů k návštěvě Al Balid.

Ale i mimo toto období je Dhofar region zcela jiný než zbytek Ománu. Díky chladnějším teplotám oproti zbytku země, je tato oblast známá jako "azyl před horkem" během letních měsíců. Deště v odrůdách jsou také vzácností v této pouštní zemi a Dhofar nabízí příjemnou změnu počasí a zelenou krajinu i v nejteplejších měsících.

To je důvod, proč Al Balid a Dhofar region jsou jedno z nejnavštěvovanějších míst v Ománu. Pro turisty, kteří jsou unavení z horkého a suchého počasí, Dhofar region nabízí útočiště se svým unikátním počasím a přírodními krásami.

Kombinace historie, archeologie a neobvyklého počasí dělá Al Balid Archaeological Site a Dhofar region nenahraditelnými místy pro každého, kdo má zájem o poznávání krás Ománu. Je to kombinace, která nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a pohled na jinou tvář této úchvatné země.


Letenka Omán Al Balid Archaeological Site


Omán je fascinující země, která se může pyšnit nejen svou bohatou historií, ale i nádhernou přírodou. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je archeologická lokalita Al Balid. Pokud plánujete svou cestu do Ománu, letenka do této oblasti by určitě neměla chybět na seznamu vašich prioritet.

Al Balid se nachází v blízkosti přístavního města Salálá v jižním Ománu. Tato starověká lokalita je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a představuje jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na Arabském poloostrově.

V arabském jazyce znamená slovo "Balid" město nebo sídlo. Analyzujeme-li název místnosti "Al Balid", můžeme dojít k závěru, že se jedná o starověké město. A to je přesně to, co se na této lokalitě nacházelo.

Původně byl Al Balid rozsáhlým přístavním městem, které hrálo klíčovou roli v obchodní síti na Arabském poloostrově. Město bylo centrem obchodu s kadidlem, kořením a dalšími exotickými produkty. Kromě toho bylo Al Balid také významným centrem islámské kultury a znalostí.

Ačkoli se město postupem času změnilo až do dnešní podoby, stopy jeho slávy stále zůstávají viditelné. Návštěvníci zde mohou obdivovat nádherně zachovalé historické památky a pozůstatky, které svědčí o bohaté minulosti Al Balidu.

Hlavní atrakcí Al Balid je Al Balid Archaeological Park, rozsáhlý prostor doplněný o informační tabule, které návštěvníkům poskytují detailní informace o historii a významu tohoto místa. Můžete se zde procházet kolem starověké opevněné zdi a pozorovat zdobené brány a věže. Tento archeologický park poskytuje nejen fascinující pohled na minulost města, ale také nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Další atrakcí v Al Balid je Muzeum Al Balid, které je domovem mnoha historických artefaktů a exponátů z této oblasti. Zde můžete prozkoumat různé vykopávky, umělecká díla, nástěnné malby a historické fotografie, které dokreslují obraz minulé slávy tohoto místa.

Pokud jste fanoušky archeologie a historie, není pochyb o tom, že Al Balid by pro vás mělo být na seznamu "must-see" míst. Letenka do této oblasti je bránou k poznání fascinující minulosti Ománu a možností prozkoumat neuvěřitelný vývoj tohoto regionu.

Omán nabízí návštěvníkům širokou paletu kultur, přírodních scenérií a historických památek. A Al Balid je jedním z nejzajímavějších míst, které tato úžasná země nabízí. Pokud se rozhodnete navštívit Al Balid, můžete očekávat nezapomenutelnou cestu do dávných dob a objevování fascinující historie Ománu.


Dovolená Omán Al Balid Archaeological Site


Omán je jednou z nejlákavějších turistických destinací na Arabském poloostrově. Tato země se vyznačuje bohatou historií, krásnou přírodou a jedinečnou kulturou. Pokud plánujete dovolenou v Ománu, nesmíte vynechat návštěvu archeologického naleziště Al Balid.

Al Balid se nachází v oblasti Salála, na jihozápadě Ománu. Toto naleziště je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je považováno za jedno z nejdůležitějších archeologických nalezišť v Ománu. Je to skvělé místo pro ty, kteří mají rádi historii a chtějí lépe poznat minulost této země.

Al Balid bylo původně starobylým přístavním městem známým také jako Zafar. Tento obchodní přístav hrál klíčovou roli v tranzitních cestách mezi Indií a Arabií a byl centrem obchodu s kořením, drahými kameny a jinými exotickými produkty. To poskytlo městu bohatství a prosperitu, která je dodnes patrná v archeologických pozůstatcích.

Naleziště Al Balid se rozkládá na ploše přes 64 000 metrů čtverečních a mnoho oblastí bylo již vykopáno a zrestaurováno. Mezi nejpozoruhodnější zbytky patří hradby, mešity, lázně, domy, pece na keramiku a rozsáhlé kanály, které sloužily k zavlažování polí. Nejimpozantnější stavbou je však pevnost Al Balid, která sloužila jako obranná věž a zabezpečovala přístup do města.

V rámci areálu najdete také Al Baleed Archaeological Park, který poskytuje přehled o historii Al Balid a arabského poloostrova. Park je vystavěn v tradičním arabském stylu a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat různé artefakty nalezené na místě, včetně keramiky, mincí a budhistických relikvií, což dokazuje, že Al Balid byl důležitým křižovatkou v obchodu mezi východem a západem.

Kromě historických památek nabízí Al Balid také nádherné písečné pláže a překrásné výhledy na Ománské moře. Po prohlídce archeologického naleziště si můžete odpočinout na pláži, zaplavat si nebo si vychutnat piknik s výhledem na moře.

Pokud se rozhodnete navštívit Al Balid, doporučuji si najmout průvodce, který vám pomůže porozumět historii a významu tohoto místa. Průvodci jsou dobře informovaní a budou schopni odpovědět na všechny vaše dotazy.

Celkově vzato, návštěva Al Balid Archeological Site je skvělým způsobem, jak lépe poznat historii Ománu a zažít jedinečný pohled na minulost této fascinující země. Je to jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v regionu a rozhodně stojí za návštěvu při vaší dovolené v Ománu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Omán Al Balid Archaeological Site


1. Co je Omán Al Balid archeologická lokalita?
Omán Al Balid archeologická lokalita je starobylé město, které se nachází v jižním Ománu. Bylo to významné obchodní centrum v období 12. a 13. století.

2. Kde se nachází Omán Al Balid archeologická lokalita?
Omán Al Balid archeologická lokalita se nachází v Salalah, která je hlavním městem regionu Dhofar v Ománu.

3. Jaké zajímavosti mohu vidět v Omán Al Balid archeologické lokalitě?
V Omán Al Balid archeologické lokalitě můžete vidět starobylé zdi, pozůstatky budov a další archeologické artefakty. Je zde také muzeum, které ukazuje život a kulturu lidí, kteří zde žili před staletími.

4. Jaké jsou otevírací hodiny Omán Al Balid archeologické lokality?
Omán Al Balid archeologická lokalita je otevřená od neděle do čtvrtka od 8:00 do 14:30. V pátek je otevřeno od 8:00 do 11:30 a odpoledne od 14:45 do 18:00.

5. Kolik stojí vstup do Omán Al Balid archeologické lokality?
Vstup do Omán Al Balid archeologické lokality je zdarma.

6. Jak se dostanu do Omán Al Balid archeologické lokality?
Můžete se dostat do Omán Al Balid archeologické lokality autem nebo místními dopravními prostředky. Je to asi 15 minut jízdy od Salalah.

7. Je možné si pronajmout průvodce v Omán Al Balid archeologické lokalitě?
Ano, je možné si pronajmout průvodce v Omán Al Balid archeologické lokalitě. Průvodci poskytují pokyny a informace o historii a významu lokality.

8. Je v Omán Al Balid archeologické lokalitě možné fotografovat?
Ano, je povoleno fotografovat v Omán Al Balid archeologické lokalitě. Nicméně byste měli být opatrní a respektovat privátnost ostatních návštěvníků.

9. Jak dlouho trvá obvyklá návštěva Omán Al Balid archeologické lokality?
Obvyklá návštěva Omán Al Balid archeologické lokality trvá přibližně jednu až dvě hodiny, včetně prohlídky muzea.

10. Existují v Omán Al Balid archeologické lokalitě restaurace nebo obchody?
Ano, v Omán Al Balid archeologické lokalitě jsou restaurace a obchody, kde si můžete koupit suvenýry a občerstvení.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky