Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Nizozemsko Delft

Dovolená Nizozemsko Delft


Delft je malebné město v jižní části Nizozemska, ležící přibližně 10 kilometrů východně od Haagu a 60 kilometrů jižně od Amsterdamu. Je to ideální místo pro odpočinek a relaxaci, protože místní atmosféra je naprosto jedinečná. Přestože je Delft poměrně malé, nabízí svým návštěvníkům mnoho zajímavých věcí.

Možnosti ubytování jsou v Delftu velmi rozmanité. Můžete si vybrat mezi množstvím hotelů, penzionů a bed&breakfastů. V neposlední řadě však existuje i možnost ubytování v soukromí, kde narazíte na naprosto unikátní zážitky.

Jednou z největších turistických atrakcí v Delftu je nepochybně jeho historické centrum. Pokud máte rádi architekturu, určitě se vám bude líbit pestrobarevné náměstí Markt, a také okolní uličky. Na náměstí si můžete koupit například slavná holandská sýrová kolečka nebo speciální delftské kamínkové dlaždice.

Jednou z největších památek v Delftu je bezesporu kostel Nieuwe Kerk, který se nachází na jižním konci náměstí Markt. V kostele se konají velkolepé bohoslužby, pohřby královských osobností a další významné akce. Vnější fasáda kostela je nádherně zdobená a ostentativní, a také interiér kostela uchvátí jakýkoli divák svým rozsahem a patřičnou výzdobou.

Další turistickou atrakcí v Delftu je muzeum Het Prinsenhof, které se nachází na jižním konci Marketu. Muzeum je umístěno v bývalé rezidenci místních vládců a králů, a nachází se tam nejrůznější sbírka památek a uměleckých děl.

Pokud máte rádi přírodu, můžete navštívit půvabný park Delftse Hout. Tento park je ideálním místem pro kolo a pěší turistiku, nebo jen pro odpočinek na slunci, s výhledem na partičky místních rybníků.

Delft je také místem, kde byla vyrobena keramika známá jako delftská. Tuto techniku keramiky se věnuje celá řada malých továren, které si můžete prohlédnout a koupit si tam pěkný suvenýr.

Celkově lze tedy bezesporu říct, že Delft je krásné a atraktivní město, kde se budete cítit jako doma. Zde můžete strávit příjemnou dovolenou s rodinou a přáteli a prožít nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nizozemsko Delft


1. Co je Delft?
Delft je historické město nacházející se v Nizozemsku. Je známé pro svou bohatou historii, kulturní dědictví a prestižní technickou univerzitu.

2. Jak se dostanu do Delftu?
Do Delftu se dá snadno dostat vlakem z Amsterdamu, Haagu nebo Rotterdamu. Existuje také dobré spojení s veřejnou dopravou, jako jsou autobusy a tramvaje.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Delftu?
Mezi hlavní turistické atrakce v Delftu patří Kostel Nového kostela, Královská porcelánka De Porceleyne Fles, Muzeum Princ Willem V, Trh Delft a stará radnice.

4. Jaké jsou nejlepší místa k ubytování v Delftu?
V Delftu je několik možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a Airbnb. Populárními čtvrtěmi ke zvážení jsou historické centrum města, Oude Delft nebo Delftse Hout.

5. Kde se dá v Delftu dobře najíst?
Delft nabízí širokou škálu restaurací a kaváren. Doporučené restaurace zahrnují De Waag, Kobus Kuch, Stads-Koffyhuis a Restaurant Swing.

6. Jaké jsou nejlepší památky v okolí Delftu?
V okolí Delftu najdete několik dalších zajímavých míst k návštěvě. Mezi tyto památky patří Haag s Královským palácem a Mauritshuis, Rotterdam s Euromast a Erasmusovým mostem nebo Leiden s Univerzitou Leiden a Hortus Botanicus.

7. Jaké jsou nejlepší způsoby objevování Delftu?
Nejlepším způsobem objevování Delftu je pěší procházka po historickém centru města. Můžete si také vypůjčit kolo a projet se po okolí nebo navštívit muzea a památky.

8. Kdy je nejlepší čas navštívit Delft?
Delft můžete navštívit kdykoliv během roku. Nejlepší časy jsou jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a město není přecpané turisty.

9. Kolik stojí vstupenky do muzeí v Delftu?
Ceny vstupenek do muzeí v Delftu se liší. Obecně platí, že dospělí zaplatí kolem 10-15 eur za vstup. Některá muzea nabízejí také rodinné a studentské slevy.

10. Můžu si koupit delftský modrý porcelán v Delftu?
Ano, v Delftu je možné koupit delftský modrý porcelán. Můžete vyrazit do Porcelánky De Porceleyne Fles, kde se vyrábí tradiční delftský modrý porcelán, nebo si koupit suvenýry ve specializovaných obchodech po celém městě.


Letenka Nizozemsko Delft


Letenka do Nizozemska: Objevte krásu města Delft

Nizozemsko je země plná malebných kanálů, historických památek a úchvatných měst. Jedním z těchto měst, které stojí za návštěvu, je Delft. Delft je malebné město ležící v provincii Jižní Holandsko, jen asi 15 kilometrů od Haagu. Při cestě do Nizozemska byste určitě neměli přehlédnout možnost navštívit toto úžasné místo.

Když uvidíte Delft poprvé, hned vás ohromí jeho nádherné historické centrum. Město je známé svými úzkými, křivolakými uličkami, malebnými kanály a typickými nizozemskými cihlovými domy. Procházení těchto úzkých uliček a pozorování místní architektury je jedinečný zážitek.

Delft je také známý díky své bohaté historii a vlivné roli v dobách nizozemského zlatého věku. Jednou z nejvýznamnějších památek města je Královská hrobka v Nieuwe Kerk (Nový kostel). V tomto kostele jsou pohřbeni nizozemská královská rodina a další významné osobnosti. Kromě hrobu členů královské rodiny si tento kostel můžete také prohlédnout zblízka a obdivovat jeho impozantní architekturu.

Město Delft je také známé díky své výrobě tradiční nizozemské keramiky, nazývané delftská modrá. Pokud se zajímáte o umělecké řemeslo, nezapomeňte navštívit Keramickou továrnu Royal Delft, která je jednou z posledních továren v zemi, kde se keramika ještě vyrábí ručně. Zde se dozvíte více o historii tohoto uměleckého řemesla a můžete si prohlédnout neuvěřitelně krásné keramické výrobky.

Dalším nezapomenutelným zážitkem v Delftu je projížďka po kanálech. Můžete si pronajmout malé čluny a sami prozkoumat město ze vodního hladu. Tato klidná plavba vás zavede pod klenbami malých mostků a kolem historických domů s jejich jedinečnými gablemi. Je to skvělý způsob, jak ochutnat opravdovou atmosféru Delftu.

Pokud chcete strávit nějaký čas v klidu a relaxaci, navštivte staré centrum města, kde najdete mnoho útulných kaváren a restaurací. Zde si můžete pochutnat na tradiční nizozemské kuchyni, například na slavných palačinkách nebo na plackách s nivou.

Delft je skvělou volbou pro výlet nebo dokonce pro delší pobyt. Aby se vám cesta do Delftu stala skutečností, využijte leteckou dopravu. Letenky do Nizozemska jsou dostupné z mnoha evropských destinací a mnoho letí do blízkého Rotterdamu nebo Amsterdamu. Odtud je Delft snadno dostupné vlakem nebo autobusem.

Nezapomeňte zahrnout Delft do svého seznamu míst, která chcete navštívit v Nizozemsku. Toto půvabné a historické město vám nabídne úžasné zážitky, které budete mít dlouho v paměti.


Počasí Nizozemsko Delft


Delft, malé město ležící v nizozemské provincii Jižní Holandsko, je známé svou bohatou historií, malebnými kanály a tradičními cihlovými domy. Ale jaké je tam počasí?

Nizozemí je známé svým mírným mořským podnebím, které ovlivňuje přílivy z Atlantického oceánu. Díky tomuto podnebí má Delft mírné zimy a mírně teplá léta.

V zimě teploty obvykle klesají na průměrných 2-6 stupňů Celsia, přičemž sněhové srážky nejsou příliš časté. Město se však občas může setkat s mírnými mrazy, které vytvoří krásné zimní scenérie kolem historického centra a kanálů.

Léto v Delftu je obvykle teplé a příjemné, s průměrnými teplotami kolem 20-25 stupňů Celsia. Srážky jsou poměrně rovnoměrně rozloženy po celý rok, ale léto je obvykle suché období s menšími srážkami ve srovnání s jarem a podzimem.

Za zmínku stojí také vliv mořského podnebí na Delft. Větry od moře přinášejí časté změny počasí, včetně oblačnosti a deště. Proto je dobré vzít si s sebou deštník nebo pláštěnku při návštěvě Delftu v jakémkoli ročním období.

Mnoho turistů si vybírá jaro a podzim jako nejlepší dobu k návštěvě Delftu. V těchto obdobích jsou teploty mírné a příroda začíná kvést a zbarvovat se. Kombinace pestrobarevných květin a historické atmosféry Delftu poskytuje příjemný zážitek pro turisty i místní obyvatele.

Když jste v Delftu, určitě využijte příležitosti procházek podél kanálů a navštivte slavnou stavbu, Delftskou univerzitu technologie. Ať už se rozhodnete navštívit Delft v létě, zimě, na jaře nebo na podzim, počasí vám zde přinese požitek z tohoto historického nizozemského města.


Ubytování Nizozemsko Delft


Delft je malebné město nacházející se v Nizozemsku, které je známé svou bohatou historií a nádhernou architekturou. Turisté z celého světa sem přicházejí, aby si prohlédli jeho krásné kanály, historická náměstí a překrásné stavby. Pokud plánujete navštívit Delft, je důležité si zajistit vhodné ubytování.

Ve městě a jeho blízkém okolí existuje mnoho možností pro ubytování, ať už si vybíráte luxusní hotel, malebný penzion nebo levný hostel. Delft je relativně malé město, takže se dá většina zajímavostí snadno dostat pěšky, a proto je ideální vybrat si ubytování v centru města. Zde můžete zažít opravdovou atmosféru Delftu a vychutnat si jeho kouzlo přímo z vašeho hotelového pokoje.

Pokud preferujete luxusní ubytování, můžete si vybrat z několika skvělých hotelů ve středu Delftu. Tyto hotely nabízejí komfortní pokoje, vynikající služby a často i krásný výhled na historické památky a kanály. Některé z nich mají dokonce restaurace s vynikající kuchyní, kde si můžete vychutnat tradiční nizozemská jídla.

Pokud preferujete levnější možnosti ubytování, mohli byste zvážit pobyt v penzionu nebo hostelu v centru Delftu. Tyto typy ubytování jsou obvykle cenově dostupnější a přesto nabízejí pohodlné pokoje a základní vybavení. Mnoho penzionů je umístěno v historických budovách, což dodává další kouzlo vašemu pobytu.

Další možností pro ubytování ve městě Delft je pronajmutí bytu nebo domu. To je skvělá volba pro rodiny nebo větší skupiny, které preferují větší prostor a soukromí. Pronájem bytu nebo domu vám umožní zažít Delft jako místní a vychutnat si autentický život ve městě.

Kromě toho, Delft se nachází blízko jiných populárních turistických destinací v Nizozemsku, jako je Haag nebo Rotterdam. Pokud máte v plánu navštívit tyto další města, můžete se rozhodnout pro ubytování ve městě Delft a použít ho jako základnu pro vaše výlety.

Není žádným tajemstvím, že Nizozemsko je často považováno za drahou zemi, a to se částečně týká i ubytování. Mějte tedy na paměti, že ceny ubytování ve Delftu se mohou lišit v závislosti na sezóně a dostupnosti. Doporučuje se proto rezervovat ubytování co nejdříve, abyste získali nejlepší nabídky a zajištění místa.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, penzion, hostel nebo pronájem bytu, je důležité si zarezervovat ubytování, které vám vyhovuje nejlépe. Delft je skvělou destinací pro objevování nizozemského kouzla a nabízí bezpočet možností pro nezapomenutelný pobyt.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky