Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Nizozemsko Amsterdam

Nejčastější dotazy a odpovědi Nizozemsko Amsterdam


Dotazy a odpovědi týkající se Nizozemska a Amsterdamu mohou být různé, zde je několik příkladů:

1. Kolik lidí žije v Nizozemsku a v Amsterdamu?
- V roce 2021 žije v Nizozemsku přibližně 17,5 milionu lidí a v Amsterdamu přibližně 872 000 lidí.

2. Jaké jsou nejznámější památky v Amsterdamu?
- Mezi nejznámější památky v Amsterdamu patří Královský palác, Muzeum Van Gogha, Rijksmuseum, Anne Frankův dům a kanály v historickém centru.

3. Jaké jsou nejlepší časy k návštěvě Amsterdamu?
- Nejlepší časy k návštěvě Amsterdamu jsou jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a město není tak přeplněné turisty.

4. Potřebuji vízum pro vstup do Nizozemska, pokud jsem občan EU?
- Ne, občané EU nepotřebují vízum k vstupu do Nizozemska. Stačí mít platný cestovní pas nebo občanský průkaz.

5. Kolik stojí veřejná doprava v Amsterdamu?
- Cena za jednotlivou jízdu v tramvaji nebo autobusu je přibližně 3 EUR. Doporučuje se také zakoupit vícedenní jízdenku, která je ekonomičtější pro delší pobyt v Amsterdamu.

6. Který je nejbližší letiště k Amsterdamu?
- Nejbližším letištěm k Amsterdamu je Letiště Schiphol, které se nachází asi 20 minut jízdy vlakem od centra města.

7. Co je známé nizozemské jídlo?
- Jedním z nejznámějších tradičních nizozemských jídel je haring (sled), který se podává s cibulí a kysanými okurkami. Dalšími oblíbenými jídly jsou erwtensoep (hrachová polévka) a poffertjes (sladké mini palačinky).

8. Jaké jsou možnosti ubytování v Amsterdamu?
- V Amsterdamu je široká škála možností ubytování, včetně hotelů, hostelů, apartmánů a Airbnb. Doporučuje se rezervovat si ubytování předem, zejména v hlavní turistické sezóně.

Tyto dotazy a odpovědi jsou obecné, proto je vždy dobré prověřit aktuální informace a specifické podrobnosti při plánování návštěvy Nizozemska a Amsterdamu.


Počasí Nizozemsko Amsterdam


Nizozemsko je známé svým proměnlivým počasím, a to platí i pro jeho hlavní město Amsterdam. Teplé letní dny, chladné zimy a časté srážky jsou běžnou součástí klimatu této oblasti.

Amsterdam se nachází v severozápadní části Nizozemska a je ovlivněn pobřežním klimatem. Město leží poblíž Severního moře, což znamená, že může očekávat vlivy morského větru a oceánských proudů. Tento vliv se projevuje stálým proudem vlhkého, převážně západního větru.

Letní měsíce (červen, červenec a srpen) jsou v Amsterdamu obvykle teplé, i když se nejedná o extrémně horké počasí. Průměrné teploty se pohybují kolem 20-25 °C, přičemž nejvyšší teploty mohou dosáhnout až 30 °C. Léto je také obdobím s největším množstvím slunečního svitu, který přiláká turisty do města.

Na druhou stranu zimní měsíce (prosinec, leden a únor) jsou obvykle chladné a deštivé. Průměrné teploty se pohybují okolo 0-7 °C, ale mohou klesnout pod bod mrazu. Sníh není v Amsterdamu příliš častý, ale pokud přijde, město se promění v malebnou zimní scenérii.

Co se týče srážek, ty jsou v Amsterdamu rozloženy poměrně rovnoměrně po celém roce. Nejvíce srážek obvykle spadne v létě. Deštivé dny jsou zde běžné, ale srážky nejsou obvykle příliš silné nebo dlouhotrvající.

Amsterdam je také známý pro své mlhy, které se často objevují hlavně v podzimních a zimních měsících. Mlhavé ráno s vodními kanály a historickými budovami vytvářejí tajemnou atmosféru.

Přestože počasí v Amsterdamu může být proměnlivé a nepředvídatelné, to neznamená, že byste se kvůli němu měli bát navštívit toto krásné město. Bez ohledu na období roku si můžete užít atmosféry kanálů, nádherných parků a památek, kterými Amsterdam oplývá. Stačí jen připravit si vhodné oblečení a nechat se překvapit.


Letenka Nizozemsko Amsterdam


Pokud plánujete navštívit Nizozemsko, není možné vynechat jeho hlavní město Amsterdam. Letecká doprava je jedním z nejrychlejších a pohodlných způsobů, jak se do Amsterdamu dostat.

Amsterdam je kosmopolitní město s bohatou historií, krásnou architekturou a širokým spektrem kulturního dědictví. Můžete se těšit na kanály, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO, a objevovat historická místa, jako je Damské náměstí s královským palácem a známým kostelem Nieuwe Kerk.

Pro návštěvníky, kteří mají zájem o umění, samozřejmě není Amsterdam jen městem muzeí, ale také městem známých umělců, jako je Vincent van Gogh nebo Rembrandt. Nezapomeňte navštívit Van Goghovo muzeum, Rijksmuseum nebo muzeum Anne Frankové, aby jste si prohlédli některé z nejuznávanějších uměleckých děl a historických artefaktů.

Jedním z hlavních důvodů, proč navštívit Amsterdam, jsou také jeho slavné coffee shopy. Možná jste již slyšeli nebo četli o povolení prodeje a konzumace drog ve vybraných podnicích. Je to něco, co přitahuje mnoho turistů, kteří si chtějí vyzkoušet jinou zábavu a později si prohlédnout proslulý červený okrsek, čtvrt De Wallen. Tato část města je známá pro své noční život, nezapomenutelnou atmosféru a svobodu vyjádření.

Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety z různých evropských destinací do Amsterdamu. V závislosti na vašem místě odletu si můžete vybrat z různých cenových kategorií a služeb. Doporučuje se porovnat nabídky různých leteckých společností předem, aby jste si vybrali tu, která vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.

Na letišti Schiphol v Amsterdamu je odbavení velmi snadné a samotné letiště je dobře přístupné z centra města. Mnoho i nizozemských a mezinárodních leteckých společností zabezpečuje přímé spojení mezi Amsterdamem a dalšími evropskými a světovými destinacemi. Existují také varianty levných letů, které mohou být velmi vhodné pro cestovatele se zúženým rozpočtem.

Nechte se unést krásou Amsterdamu, jeho bohatou historií a energií. Prozkoumejte jeho kanály, umělecké dědictví, noční život a svobodu tohoto města. A pokud za tímto účelem hledáte jednu z nejrychlejších a pohodlných možností cestování, neváhejte a zarezervujte si letenku do Amsterdamu.


Dovolená Nizozemsko Amsterdam


Nizozemsko je krásná země, která je známá svými kanály, květináči a všemi věcmi oranžové barvy. Pokud se vydáte na dovolenou do Nizozemska, měli byste rozhodně navštívit metropoli Amsterdamu. Město nabízí spoustu zajímavých aktivit a památek.

Jednou z nejznámějších turistických atrakcí v Amsterdamu jsou kanály. Můžete si pronajmout vodní taxi a plachtit po vodě, nebo se projít po březích kanálů a obdivovat večerní osvětlení města. Návštěva kanálů je téměř povinná, pokud se vydáváte na dovolenou do Amsterdamu.

Další zajímavou atrakcí jsou muzea. Rijksmuseum a Van Goghovo muzeum patří k největším muzeím v Nizozemsku. Rijksmuseum ukazuje důležité umělecké kousky nizozemské historie a Van Goghovo muzeum se zase zaměřuje na život a dílo nejslavnějšího nizozemského umělce. Můžete také navštívit Rembrandtův dům a Anne Frankův dům, kde se můžete dozvědět o důležitých historických událostech, které probíhaly v Amsterdamu.

Pokud hledáte zábavu, Amsterdam má spoustu nočních klubů, barů a restaurací. Čtvrt Red Light je známá svou nocí, ale můžete vyzkoušet také jazzové koncerty nebo Divadlo Carré, které nabízí některé z nejznámějších představení v Evropě.

Pokud jste na dovolené s dětmi, můžete navštívit Amsterdam ZOO, kde si mohou děti prohlédnout zvířata jako sloni, medvědi a žirafy. Amsterdam také nabízí spoustu parčíků a dětských hřišť.

Dále můžete navštívit trhy s květinami, které se konají v jarních měsících. V těchto měsících můžete vidět záplavu tulipánů a dalších květin, které jsou Nizozemsko tak známé.

V Amsterdamu také můžete najít spoustu možností pro nákupy. Bloemenmarkt je největší tržiště květin v Holandsku a nabízí širokou škálu květin, cibulí a semen. Pokud hledáte módu, můžete navštívit P.C. Hooftstraat, která je plná butiků a značkových obchodů.

Amsterdam nabízí spoustu zábavy a zajímavých věcí, které můžete prozkoumat během dovolené v Nizozemsku. Bez ohledu na vaše zájmy, najdete v Amsterdamu něco, co vám přinese potěšení a památné zážitky.


Ubytování Nizozemsko Amsterdam


Nizozemsko je velmi populární turistickou destinací pro lidi z celého světa, zejména pro své krásné město Amsterdam. Pokud se chystáte na dovolenou do Amsterodamu, určitě potřebujete najít nejen skvělá místa k navštívení, ale také ubytování.

Amsterdam má mnoho různých typů ubytování pro každého a pro každou kapsu. Pokud jste student nebo cestujete s přáteli, můžete si pronajmout hostel. Amsterdam má spoustu hostelů, kde se můžete ubytovat za velmi příznivé ceny. Většina z nich nabízí společné pokoje s oddělenými lůžky, ale některé nabízejí i soukromé pokoje.

Další možností je najít si hotel. Amsterdam má širokou škálu hotelů, od proslulých hotelů s pěti hvězdami, až po jednoduché a levné hotely. Mnohé z nich se nacházejí v centru města a nabízejí skvělé služby pro turisty.

Další možností jsou apartmány. Pokud cestujete s rodinou nebo s větší skupinou lidí, může být výhodnější najmout si apartmán. Amsterdam má mnoho krásných a plně vybavených apartmánů, které se nacházejí v blízkosti centra města.

Poslední možností jsou Airbnb pokoje a byty. Mnoho lidí v Amsterdamu nabízí své pokoje nebo byty k pronájmu prostřednictvím platformy Airbnb. Toto rozhraní nabízí mnoho výhod, jako jsou nižší ceny než u hotelů a soukromí, které byste neměli v hotelovém pokoji.

Je důležité mít na paměti, že ceny ubytování v Amsterdamu jsou poměrně vysoké kvůli velkému turistickému ruchu a malému množství cenově dostupného ubytování v centru. Je proto důležité přemýšlet o možnostech, jako jsou půjčovny Airbnb, které mohou být cenově efektivnější a stejně kvalitní.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ ubytování, bude to určitě skvělá základna pro objevování krás Amsterdamu a okolních oblastí. Užijte si svou dovolenou a užijte si atmosféru, kterou toto krásné město nabízí.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky