Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Namibie Spitzkoppe

Letenka Namibie Spitzkoppe


Namibie je země plná ohromujících scenérií a úchvatných přírodních krás. Jednou z nejznámějších a nejimpozantnějších lokalit v Namibii je horstvo Spitzkoppe, které je často nazýváno "Terasou vesmíru". Pokud plánujete cestu do Namibie, rozhodně byste neměli Spitzkoppe vynechat.

Spitzkoppe je součástí menšího pohoří o nadmořské výšce přesahující 1700 metrů. Jeho siluetu tvoří rozlehlé skalní útvary ve tvaru kupole, které se tyčí nad pouští a dramaticky kontrastují s plochou krajiny. Při pohledu na tyto vyčnívající vrcholky si opravdu připadáte, jako byste stáli na terase vesmíru.

Pro turisty je Spitzkoppe atraktivní zejména pro svou spektakulární skalní krajinu. Každý, kdo má rád horolezectví, si tu může přijít na své. Nejznámějšími skalisky jsou například "Búra", "Pontok", "Kamenný oblouk" a "Malý Spitzkoppe", které každý rok lákají tisíce horolezců z celého světa. Některé vrcholy přitom dosahují výšky přes 100 metrů, takže kouračka je zaručena.

Kromě horolezectví se zde dá také dobře turisticky chodit a objevovat okolní scenérie. Jedním z nejznámějších míst je tzv. "Bushmen Paradise". Jedná se o rozsáhlé prostranství s nádhernými skalními malbami, jež pocházejí z období před tisíci lety. Ty přinášejí vzácný pohled do kulturního dědictví starého etnika přežívajícího v této části Namibie.

Pro návštěvníky Spitzkoppe je také k dispozici tábořiště místní komunity, které je možné využít jako základnu pro průzkum této úžasné oblasti. Výbornou volbou je kemp "Spitzkoppe Rest Camp", který leží přímo v srdci horstva. Kemp nabízí ubytování v kempech nebo chatkách, kde si můžete odpočinout po náročném dni plném dobrodružství.

Pokud máte rádi fotografování, pak je Spitzkoppe také ideálním místem pro pořizování úchvatných fotografií. Zejména při západu slunce, kdy se barvy na obloze mění na oranžovou a fialovou, se můžete těšit na kouzelnou atmosféru a úžasná světla na skalních vrcholcích.

Pokud plánujete návštěvu Namibie, doporučuji, abyste si nezapomněli užít Spitzkoppe. Toto mistrovské dílo přírody si zaslouží být součástí vašeho seznamu "must-see" míst v Namibii. Přijďte a užijte si tuto unikátní přírodní krásu a pocíťte atmosféru, kterou vám mohou nabídnout pouze skalnaté vrcholky Spitzkoppe.


Ubytování Namibie Spitzkoppe


Spitzkoppe v Namibii se může pochlubit krásami a malebnostmi jedinečnými v celé Africe. Nachází se zhruba 280 kilometrů od Windhoeku, hlavního města Namibie. Tento rozlehlý kamenitý komplex byl vytvořen před více než 120 miliony lety, což z něj dělá fascinující místo nejen pro přírodovědce, ale též pro turisty z celého světa. Navštívíte-li Spitzkoppe v Namibii, můžete si zde užít nezapomenutelný zážitek z netradičního ubytování.

Spitzkoppe Campsites

Vychutnat si úchvatné výhledy na západ slunce, pohled na hvězdné nebe z nebi nade všemi a probudit se s krásným východem slunce - to je nabídka Spitzkoppe Campsites. Tyto kempy, které kromě nádherné lokality nabízejí i vybavení pro vaše pohodlí, se nacházejí mezi skalami a poskytují vám neobyčejně poutavé zázemí.

Mnoho z těchto kempů nabízí několik stinných míst k odpočinku v případě, že po celodenní cestě potřebujete odpočinout. Kromě toho jsou k dispozici také veřejná sedadla, grily a ohniště.

Spitzkoppe Tented Camp

Jestliže však hledáte něco křiklavě typického pro Afriku, nechte si Spitzkoppe Tented Camp. Zatímco kempy poskytují krytý ubytování mimo kámen, stanové ubytování nabízí zážitek z odpočinku a spánku přímo v srdci této úchvatné turistické oblasti.

Toto foto-zážitkové ubytování nejenže nabízí možnost relaxace a odpočinku po náročném dni, ale též vám zprostředkuje Africkou atmosféru a život v přírodě. Kromě toho tento druh ubytování umožňuje užít si úplného soukromí s možností plánovat den podle vašich potřeb.

Spitzkoppe Lodge

Na druhé straně hledáte-li všestranný a více útulný druh ubytování, může být Spitzkoppe Lodge to pravé pro vás. Tato skvostná farma z období německé kolonizace nabízí pokojné a uklidňující prostředí a zároveň vám poskytuje vybavení pro pohodlný ubytování. Vybavení zahrnuje koupelnu, sprchový kout a toaletu, a samozřejmě i uzavíratelnou místnost pro vlastní bezpečnost.

Kromě toho, nabízí Spitzkoppe Lodge také možnost využití bazénu a restauraci s tradičním africkým jídlem.

Spitzkoppe v Namibii představuje krásnou a přitažlivou lokalitu, kterou by si neměl nechat ujít žádný turista. Poskytuje úchvatné výhledy, které budou vaším společníkem po celý aspekt vaší návštěvy. Skalní Morovi, které na vás budou čekat, jsou starší než samotná planeta Země. Proto je Spitzkoppe v Namibii nejen turistickou, ale též historickou připomínkou toho, jak krásná umělecká díla mohou být přírody navzdory kalendářu let. Tento rozlehlý kamenitý komplex, který dává drsnou a univerzální stránku Afriky, poskytuje nejen celovýchodní kontrast nad tím, co máme tyto dny obvyklé v našem každodenním životě, ale též zážitky z neobvyklých způsobů ubytování. Spitzkoppe v Namibii - to je místo, které by si neměl nechat ujít žádný cestovatel.


Dovolená Namibie Spitzkoppe


Namibie je země plná úžasných přírodních krás a fascinující historie. Jedním z míst, které byste měli při návštěvě tohoto afrického klenotu rozhodně zařadit na svůj seznam, je Spitzkoppe.

Spitzkoppe je národní park nacházející se v centrální Namibii, asi 280 kilometrů severovýchodně od hlavního města Windhoek. Jeho název, což v překladu znamená "špičatá hlava", je věrným popisem již z dálky viditelné dominantní skály, která se vypíná nad krajinou.

Tato ikonická skála je jedním z nejvýznamnějších geografických útvarů Namibie a má výšku přes 1 700 metrů. Je vyrobená z žuly a nabízí neuvěřitelné výhledy do okolí. Její strmé stěny a skalní útvary jsou domovem pro mnoho endemických druhů rostlin a zvířat.

Pro milovníky horolezectví a horolezectví je Spitzkoppe opravdovým rájem. Skalní formace nabízejí mnoho výzev a možností k průzkumu. Pro odvážnější jedince je také k dispozici možnost bivakování a nočního pozorování hvězd.

Pro ty, kteří preferují pozemní turistiku, je zde řada tras a stezek, které vám umožní objevovat okolní krajinu a její jedinečnou biodiverzitu. Můžete se projít mezi skálami, které mají různorodé tvary a barvy, nebo navštívit některé z malebných jezer a vodopádů v blízkém okolí.

Pro fotografy je Spitzkoppe také nekonečným zdrojem inspirace. Ranní a večerní světlo vytváří úchvatné hry stínů a barev na skalách, což poskytuje dokonalý záběr. Pokud se rozhodnete pro nocování, nezapomeňte si přibalit stativ a zachytit nádhernou hvězdnou oblohu.

Spitzkoppe není jen o přírodě a adrenalinových aktivitách. Toto místo má také dlouhou historii a archeologické nálezy ukazují, že zde lidé žili již před 5 000 lety. Stopy jejich existence můžete vidět v podobě skalních maleb a petroglyfů, které odrážejí jejich kulturu a zvyky.

Pokud se rozhodnete navštívit Spitzkoppe během vaší dovolené v Namibii, nezapomeňte si vzít dostatečné zásoby vody, potravin a příslušenství pro táboření. I přes svou odlehlost je národní park dobře udržovaný a nabízí veškeré základní vybavení, které potřebujete k pohodlnému pobytu.

Spitzkoppe je skutečně jedinečným místem, které nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Jeho dramatická krajina, kulturní historie a přítomnost divokých zvířat vytvářejí kombinaci, která stojí za to objevit. Ať už jste milovníkem dobrodružství, vášnivým fotografem nebo jen toužíte po klidném místě spojeném s přírodou, Spitzkoppe je ideální destinací pro vás.


Počasí Namibie Spitzkoppe


Namibie je země ležící v jihozápadní Africe, která je známá svou rozmanitou krajinou a úchvatnou přírodou. Jednou z nejzajímavějších a nejmalebnějších lokalit v této zemi je skalní formace nazývaná Spitzkoppe.

Spitzkoppe, často přezdívaný "Matterhorn Namibie", je ohromující pískovcový masiv, který se tyčí nad okolními savanami. Tato dominantní skalní formace se nachází mezi okresy Swakopmund a Usakos a dosahuje výšky přibližně 1 728 metrů nad mořem. Tento skalní útvar je obklopen nádhernou krajinou se zvláštními skalnatými vrcholky a překrásnými západy slunce, které přinášejí neuvěřitelně krásné atmosférické podmínky.

Co se týče počasí v této oblasti, Namibie je známá jako jedna z nejsušších zemí na světě. Spitzkoppe se nachází v poušti Namib, která je jednou z nejstarších a nejsuchších pouští na Zemi. Průměrné srážky jsou velmi nízké a kurz je velmi vysoký.

V létě, které probíhá od listopadu do února, Namibie a Spitzkoppe zažívají velmi horké a suché počasí. Teploty se mohou vyšplhat až na 40 ° C a vyšší, a proto je tento období nejvhodnější pro turisty, kteří si přejí podnikat horské túry, šplhat na skalní vrcholky nebo si užít vodní aktivity, jako je kanoistika v řece Ugab, která protéká nedaleko Spitzkoppe.

Naopak v zimě, která probíhá od května do srpna, jsou teploty nižší a pohybuje se kolem 20 ° C během dne a mohou klesnout až na 0 ° C v noci. V této době jsou noční nebe nad Spitzkoppe nesmírně jasné a poskytují úžasnou příležitost pro milovníky astronomie sledovat hvězdnou oblohu.

Nezávisle na ročním období je však nejdůležitější si vzít správné vybavení a být připraven na extrémní podmínky. Sluneční brýle, klobouk, opalovací krém a dostatek vody jsou nezbytné během letních měsíců. Během zimy by měly být s sebou zahrnuty teplé oblečení a spací pytel.

Pokud byste chtěli navštívit tuto nádhernou oblast v Namibii, je nejlepší si zkontrolovat aktuální předpověď počasí a přizpůsobit se podle toho. Bez ohledu na roční období však Spitzkoppe nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost objevovat neuvěřitelně krásnou krajinu a užít si úžasné zážitky v přírodě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Spitzkoppe


1. Co je to Spitzkoppe?
Spitzkoppe je skalní formace v Namibii, která se nachází přibližně 70 km západně od města Usakos.

2. Jaké aktivity lze dělat v okolí Spitzkoppe?
V okolí Spitzkoppe je možné si prohlédnout skalní malby, pěší turistiku, horolezectví, pozorování ptáků a jízdu na koni.

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Spitzkoppe?
Nejlepší doba pro návštěvu Spitzkoppe je od května do srpna, kdy jsou teploty mírnější. V ostatních měsících může být extrémní horko.

4. Kde se dá v okolí Spitzkoppe ubytovat?
V okolí Spitzkoppe je k dispozici několik kempů, kde je možné stanovat nebo si pronajmout chatky. Je také možné ubytovat se v nedalekém městě Usakos.

5. Jaké jsou vstupní poplatky do Spitzkoppe?
Vstup do Spitzkoppe je zpoplatněn a cena závisí na tom, jakým způsobem se k místu dostanete. Vstupné se pohybuje od 80 NAD (asi 4 USD) do 200 NAD (asi 11 USD) na osobu.

6. Jak se k Spitzkoppe dostat?
Spitzkoppe je přístupné z přilehlých měst Usakos a Swakopmund. K místu se lze dostat autem, ale existují také místní autobusové linky.

7. Jaké jsou nejlepší fotografické místa v Spitzkoppe?
Nejoblíbenější fotografická místa jsou Arch, Pontok a Bushman Paradise. Doporučuje se také vylézt si na vrchol skalní formace a fotit panoramatické snímky.

8. Co je to Bushman Paradise?
Bushman Paradise je skalnaté údolí ve Spitzkoppe, kde jsou různé skalní malby a petroglyfy, pocházející z dob před více než 2 000 lety.

9. Lze v Spitzkoppe stanovat?
Ano, v okolí Spitzkoppe je k dispozici několik kempů, kde je možné stanovat. Je však důležité dodržovat pravidla ohledně rozdělení tábořišť a nekempovat na místech určených pro ochranu přírody.

10. Jaké jsou nejlepší aktivity pro rodiny s dětmi v okolí Spitzkoppe?
Pro rodiny s dětmi jsou vhodné pěší túry, pozorování ptáků, jízda na kole a návštěva skalních maleb v Bushman Paradise. Doporučuje se také vylézt si na skalní formaci a užít si výhled na okolí.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky