Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Namibie Caprivi Strip

Letenka Namibie Caprivi Strip


Letenka do Namibie je pro mnoho cestovatelů naprosto kouzelnou možností, která otevírá dveře k tisícům zážitků a zkušeností. Zvláště pak, když se jedná o letenku na méně známý, ale nádherný kraj Caprivi Strip.

Caprivi Strip se nachází na severovýchodě Namibie a jde o úzký pás země, který se táhne mezi Botswanou a Zambií a odděluje Namibii od Angoly. Tento pás je unikátní svou flórou a faunou, stejně jako tím, že je zcela odlišný od zbytku Namibie.

Když si pořídíte letenku do Namibie, můžete se těšit na širokou škálu zážitků, ale právě v Caprivi Stripu se Vám nabídne to nejlepší, co Namibie nabízí. Oblast je bohatá na nádherné národní parky, jako jsou například Bwabwata, Mahango nebo Mudumu, kde se můžete potkat s velkými savci, jako jsou sloni, hroši, leopardi a gepardi. Nezapomenutelným zážitkem je také pozorování ptáků, protože vedle velkých savců je Caprivi Strip také domovem mnoha vzácných druhů ptáků.

Další výhodou letenky do Namibie je, že se jedná o bezpečnou zemi, kde je turistický ruch poměrně rozvinutý. V Caprivi Stripu existuje řada kempů a ubytování, kde se můžete pohodlně ubytovat a cítit se v bezpečí. Výhodou je také to, že Namibie je relativně levná destinace, a tak se letenka může stát cenově dostupným snem, za kterým se nemusíte značně zadlužit a stresovat se kvůli finančním obavám.

Většina turistů do Namibie se vydává do oblasti slavného národního parku Etosha, ale Caprivi Strip udělá na Vašem srdci největší dojem. Tato odlehlejší oblast kontrastuje s oblastmi, kde se potkávají hlavní turistické atrakce a jde o unikátní zážitek a pohled na Namibii, který si zamilujete. Pokud tedy hledáte letenku do Namibie, nebojte se se vydat na cestu do Caprivi Stripu, kde se nudit rozhodně nebudete.


Ubytování Namibie Caprivi Strip


Namibie je fascinující zemí plnou neuvěřitelných přírodních krás a jedinečných lokalit. Jedním z nejzajímavějších a méně známých regionů této africké země je Caprivi Strip. Tato část Namibie je úzkým pruhem země, který se táhne na východě a odděluje Jihoafrickou republiku od Botswany, Zambie a Angoly.

Caprivi Strip je obklopený dvěma řekami - Okavango na západě a Zambezi na východě. Tento pruh země je bohatý na divokou zvěř a exotickou flóru a faunu, což z něj činí ideální místo pro safari a přírodní pozorování.

Když navštěvujete Caprivi Strip, neměli byste vynechat návštěvu populárního národního parku Bwabwata. Tento park je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, nosorožců a různých druhů antilop. Můžete se vypravit na safari do parku a vidět tyto nádherné tvory v jejich přirozeném prostředí.

Na východě Caprivi Stripu se nachází populární park Mahango Game Reserve. Tento park je známý pro své jedinečné močály a rozsáhlé bažiny, které přitahují velké množství ptáků. Pokud jste milovníkem ornitologie, bude tento park pro vás rájem. Můžete se těšit na pozorování vzácných druhů ptáků, jako jsou africké orela, ibisové a marabu.

Caprivi Strip také nabízí možnost pro vodní aktivity. Díky své poloze u řeky Zambezi můžete vyrazit na vyhlášenou plavbu lodí až k slavným Viktoriiným vodopádům. Tato vodní cesta vám umožní objevit nádhernou přírodu a faunu, která se nachází v okolí řeky. Můžete také vyzkoušet rybaření nebo si pronajmout kánoi a prozkoumat okolní vodní cesty.

Pokud hledáte ubytování v Caprivi Stripu, nebudete zklamáni. V této oblasti se nachází několik luxusních safari lodží a kempů, kde se můžete ubytovat. Tyto ubytovací zařízení nabízejí širokou škálu možností od luxusních chat a vil po stany a kempy pro ty, kteří preferují autentický zážitek z afrického safari.

Nejznámější lodží v Caprivi Stripu je Kongola Riverside Lodge. Tato lodge se nachází na břehu řeky Zambezi a nabízí luxusní ubytovací možnosti s krásným výhledem na řeku. Můžete si vybrat mezi prostornými chatami nebo luxusními stanovišti. Zde si můžete vychutnat klidnou atmosféru safari a obdivovat panenskou přírodu v okolí.

Další možností ubytování v Caprivi Stripu je River Dance Lodge. Tato lodge se nachází na břehu řeky Okavango a nabízí výhled na úžasnou divočinu kolem. Ubytování zde zahrnuje prostorné chaty s vlastní koupelnou a venkovním posezením. Můžete si také užít výbornou kuchyni a bazén, který vám poskytne osvěžení po celodenních aktivitách.

Caprivi Strip je skrytým pokladem Namibie, který stojí za objevování. Tento region je jedinečný svou rozmanitostí divoké zvěře a úžasnými přírodními scenériemi. Ať už se rozhodnete pro safari, vodní aktivity nebo prostě jen relaxaci v luxusní lodge, Caprivi Strip vám přinese nezapomenutelné zážitky a dojmy z afrického světa.


Počasí Namibie Caprivi Strip


Namibie, země ležící na jihozápadě Afriky, může být známá především svými rozlehlými pouštěmi a unikátními biosférami. Jednou z nejzajímavějších částí Namibie je Caprivi Strip, úzký pruh půdy, který se táhne k severovýchodu země a odděluje ji od sousedních zemí Botswany, Zambie a Zimbabwe.

Co se týče počasí, Caprivi Strip má odlišné klimatické podmínky oproti zbytku Namibie. Zatímco většina země je známa svým suchým pouštním klimatem, Caprivi Strip je oblastí, kde se setkávají dvě různé klimatické zóny - suchá poušť v západní části a vlhký savana klimat na východě.

V západní části Caprivi Stripu, která sousedí s Kalahari Dessert, převažuje suché, horké a polosuché klima. Teploty zde mohou v létě dosáhnout až 40 °C a srážky jsou minimální. Vzhledem k nedostatku srážek je vegetace omezena a nalezneme zde pouze suché trávy a keře odolné vůči suchu.

Naopak ve východní části Caprivi Strip je klima zcela odlišné. Díky přítomnosti řeky Zambezi je zde mnohem vlhčí a srážky jsou hojnější. Průměrné srážky zde dosahují až 600 mm ročně a jsou rovnoměrně rozloženy po celý rok. Toto klimatické podnebí umožňuje růst rozmanité a bohaté vegetace, včetně vysokých tráv, keřů a stromů.

Díky tomuto rozmanitému klimatu je Caprivi Strip bohatý na biodiverzitu. Najdeme zde mnoho druhů zvířat, jako jsou sloni, buvoli, žirafy, lvi, krokodýli a řada dalších. Obzvláště sloni jsou v této oblasti hojně zastoupeni a Caprivi Strip se řadí mezi nejlepší místa v Namibii pro jejich pozorování.

Caprivi Strip je také domovem mnoha původních kmenů, kteří tradičně žijí zemědělstvím a rybolovem podél řeky Zambezi. Tito lidé mají blízký vztah s přírodou a žijí v souladu s jejími cykly a klimatickými podmínkami.

Pokud plánujete navštívit Caprivi Strip, doporučuje se vybrat období od května do září, kdy jsou teploty mírnější a srážky jsou nižší. To je ideální doba pro safari a prozkoumávání národních parků v této oblasti.

Caprivi Strip je fascinujícím regionem Namibie, který nabízí odlišné klimatické podmínky oproti zbytku země. Pokud se zajímáte o přírodu, zvířata a místní kulturu, určitě byste měli zvážit návštěvu této neobvyklé části Namibie.


Dovolená Namibie Caprivi Strip


Namibie je země plná úžasných přírodních krás, která láká návštěvníky z celého světa. Jedním z nejzajímavějších regionů této africké země je Caprivi Strip.

Caprivi Strip je úzký pruh země, který se táhne na východě Namibie a odděluje ji od sousedních zemí Botswana, Zambie a Zimbabwe. Tento koridor o šířce přibližně 450 kilometrů byl pojmenován po německém kancléři, grafu von Caprivi, který jej pro Německou jihozápadní Afriku získal v roce 1890.

Jedním z hlavních lákadel Caprivi Stripu jsou národní parky a rezervace, které se rozkládají na jeho území. Nejznámější z nich je Bwabwata National Park, který je domovem pro bohatou a rozmanitou africkou faunu. Zde mohou návštěvníci pozorovat slony, buvoly, lvy, žirafy, krokodýly a mnoho dalších zvířat.

Dalším populárním místem v Caprivi Stripu je Okavango Delta, které je známé svými mokřady a možnostmi kanoistiky. Toto jedinečné přírodní prostředí nabízí návštěvníkům možnost spatřit řadu vodních ptáků a dalších živočichů.

Pro dobrodružné nadšence je ve Caprivi Stripu také možnost výpravy po řece Zambezi, která je jednou z největších afrických řek. Turisté se mohou vydat na safari po vodě a zachytit skvělé pohledy na divokou zvěř a malebné krajinu.

Místní kultura je také fascinující a cestovatelé mohou navštívit tradiční vesnice a setkat se s přátelskými domorodými kmeny, jako jsou Himba nebo Sanové. Tito lidé mají unikátní způsob života a tradiční řemesla, které předávají z generace na generaci.

Caprivi Strip také nabízí bohatou historii, která je patrná ve svých někdejších vojenských pevnostech a památkách. Tato oblast hrála důležitou roli během koloniální éry a svědčí o boji mezi evropskými mocnostmi o africké území.

Pro ty, kteří si přejí odpočinout a užít si klidnou dovolenou uprostřed přírody, je Caprivi Strip ideálním místem. Jeho nádherné scenérie, divoká zvěř a unikátní kulturní zážitky poskytují úchvatný a nezapomenutelný zážitek.

Pokud se chystáte na cestu do Namibie, nezapomeňte zařadit Caprivi Strip do svého plánu. Tato odlehlá oblast vás ohromí svou krásou a nabídne vám nezapomenutelné dobrodružství v srdci africké divočiny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Caprivi Strip


Nejčastější dotazy a odpovědi o Namibii Caprivi Strip:

1. Co je Caprivi Strip?
Caprivi Strip je úzký a protáhlý kus země, který tvoří součást Namibie. Leží mezi Botswanou na východě a Zambií na západě, přičemž jeho hranice jsou většinou určovány řekami Okavango, Kwando a Zambezi.

2. Jaké jsou hlavní atrakce v Caprivi Strip?
V Caprivi Strip je mnoho přírodních parků a rezervací, které nabízejí možnosti pro safari a pozorování divokých zvířat. Nejznámějšími jsou Bwabwata National Park, Mudumu National Park, Nkasa Rupara National Park a Mahango Game Reserve. Dále se zde nachází Victoria Falls, impozantní vodopády na řece Zambezi.

3. Jak se dostat do Caprivi Strip?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Caprivi Strip, je letecky přistát na Mezinárodním letišti Katima Mulilo, které se nachází v hlavním městě regionu. Alternativně je také možné přijet autem nebo autobusem z jiných částí Namibie, Botswany nebo Zambie.

4. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Caprivi Strip?
Nejlepší doba pro návštěvu Caprivi Strip je v období od května do září, kdy je suché a teplé počasí. V tomto období je také nejlepší šance na pozorování divokých zvířat, protože se shromažďují kolem vodních zdrojů.

5. Která zvířata je možné vidět v Caprivi Strip?
V Caprivi Strip žije bohatá fauna, která zahrnuje slony, buvoly, lvy, leopardy, nosorožce, hrochy, krokodýly a mnoho dalších druhů. Dále zde žijí různé druhy ptáků, jako jsou pelikáni, ibisi a rybáci.

6. Existují nějaké rizika spojená s návštěvou Caprivi Strip?
Při návštěvě Caprivi Strip je důležité být obezřetní kvůli divokým zvířatům. Je důležité dodržovat pokyny průvodců a odstraňovat odpadky, aby se minimalizovalo riziko konfliktů se zvířaty. Dále je nutné očkovat se proti žluté zimnici, protože region je považován za rizikovou oblast.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí o Namibii Caprivi Strip. Samozřejmě existuje mnohem více informací, které lze získat při plánování návštěvy tohoto území.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky