Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Mjanmarsko (Barma) Bagan

Počasí Mjanmarsko (Barma) Bagan


Bagan, nacházející se v centru Myanmaru (dříve Barma), je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů tohoto zeměpisného regionu a láká návštěvníky ze všech koutů světa. S jeho více než tisíci chrámy a pagodami, které se rozkládají na ploše více než 40 kilometrů čtverečních, je Bagan překrásné místo k nalezení harmonie a k relaxaci.

Pokud se tedy chystáte navštívit Bagan, je dobré vědět, jaké počasí zde panuje. Bagan leží v monzunovém pásmu a pocítíte zde typické klima jihovýchodní Asie, s vysokou vlhkostí a vysokými teplotami po většinu roku.

Nejvhodnější období pro návštěvu Baganu je období mezi listopadem a únoru, kdy jsou teploty mírné a příjemné. Denní teploty se zde pohybují od 25 do 30 stupňů Celsia a v noci klesají na 15 - 20 stupňů Celsia. Toto období také nabízí nejlepší podmínky pro průzkum Baganu a jeho památek, ať už pěšky nebo na kole.

Od března do května nastupuje horké období, kdy teploty dosahují až 40 stupňů Celsia, což může být pro mnoho turistů příliš náročné. V měsících června až září se naopak setkáte s obdobím dešťů a monzunových bouří. Na druhou stranu, tato doba je dobrá pro cestování s nižšími náklady a pro fotografy, kteří mohou zachytit krásné scenérie tvořené blesky a tmavými mračny nad pagodami.

Při plánování výletu do Baganu je tedy nutné zvážit počasí v tomto regionu. Pokud hledáte mírné a příjemné klima, nebojte se cestovat mezi listopadem a únoru. Pokud chcete ušetřit na ceně a nevadí vám horké počasí, cestujte v březnu až květnu. A pokud jste ochotni riskovat vlhkost a deště, zkuste cestovat v období od června do září. Nicméně, nezávisle na počasí, Bagan vás určitě okouzlí svou nádhernou historií a krásou.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Bagan


Mjanmarsko, známé také jako Barma, je země bohatá na historii, kulturu a malebnou krajinu. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v zemi je starobylé město Bagan, které představuje jedinečnou kombinaci krásných pagod a chrámů.

Když plánujete návštěvu Baganu, volba správného místa k ubytování je nezbytnou součástí přípravy vaší cesty. Město nabízí různé možnosti ubytování, od luxusních hotelů až po cenově dostupnější apartmány a hostely.

Pro ty, kteří hledají maximální pohodlí a luxus, jsou zde luxusní hotely s prvotřídním servisem a vybavením. Tyto hotely se nacházejí v klidných a malebných částech města, často s výhledem na pagody a chrámy. Většina z nich má také bazén, aby si hosté mohli odpočinout a osvěžit se po celodenním objevování města.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je možností pronájem apartmánu nebo ubytování v hostelu. Většina apartmánů nabízí prostorné pokoje s vlastní koupelnou a kuchyňským koutem. Hostely zase nabízí společenské prostory, ve kterých se můžete setkat s ostatními cestovateli, sdílet své zážitky a získat tipy na další objevování města.

Přestože většina ubytování se nachází uvnitř města Bagan, existuje také možnost ubytování v okolních okresech. Jedná se o skvělou volbu pro ty, kteří si přejí mít klid a soukromí mimo rušný střed města. Tyto hotely často nabízejí bezplatnou dopravu do centra Baganu, takže si můžete snadno prohlédnout hlavní atrakce bez nutnosti hledat parkování nebo zdlouhavých jízd taxíkem.

Bez ohledu na to, který typ ubytování si vyberete, při návštěvě Baganu nezapomeňte ochutnat místní kuchyni. Restaurace a stánky s jídlem vám nabídnou různé tradiční mjanmarské pokrmy, jako je Mohinga (tradiční mjanmarská polévka), Shan Noodles (polévka se špagetami) nebo různé druhy curry. Po večeři si můžete také vychutnat tradiční mjanmarský čaj a dezerty.

Při objevování Baganu nezapomeňte také navštívit některou z mnoha pagod a chrámů, které jsou rozesety po celém městě. Na vrcholcích těchto historických památek si můžete vychutnat krásný výhled na okolní krajinu, která je známá svými polemi plnými chrustu a palmovými háji.

Ubytování v Baganu vám nabídne perfektní základnu k prozkoumávání a objevování města plného historie a krásy. Ať už si vyberete luxusní hotel nebo cenově dostupnější apartmán, nechte se unést magií Baganu a ochutnejte mjanmarskou pohostinnost přímo z vašeho ubytování.


Letenka Mjanmarsko (Barma) Bagan


Bagan je považován za jedno z nejvýznamnějších turistických cílů v Mjanmarsku (Barmě). Tento starobylý městský komplex je známý tisíci chrámy, pagodami a budhistickými monumenty, které pochází z 11. až 13. století.

Jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak se dostat do Baganu, je cesta letecky. Letenky do Baganu jsou snadno dostupné a přinášejí cestovatelům pohodlí a rychlost.

Cesta do Baganu trvá z Yangonu (hlavního města Mjanmarska) přibližně hodinu a z Mandalayu asi 20 minut. Místní letecké společnosti, jako je například Myanmar National Airlines nebo Mann Yadanarpon Airlines, nabízejí pravidelné lety mezi těmito destinacemi.

Letenky do Baganu se prodávají za dostupné ceny a mohou být zakoupeny přímo od leteckých společností nebo prostřednictvím cestovních agentur. Je důležité si uvědomit, že ceny se mohou lišit v závislosti na sezóně a poptávce.

Při cestování do Baganu letadlem cestovatelé zažijí úžasný pohled na unikátní krajinu, plnou starobylých chrámů, zelených luk a řeky Ayeyarwady, která protéká tímto regionem. Pohled na množství pagod a chrámů z výšky poskytuje jedinečný a nezapomenutelný zážitek.

Po příletu na letiště Nyaung U v Baganu se cestovatelé mohou snadno přesunout do centra města. Využít mohou taxi, mototaxi nebo rikšu. Tyto dopravní prostředky jsou častým a levným způsobem, jak se dostat ke svým ubytovacím zařízením nebo navštívit různá místa v Baganu.

Po příjezdu do Baganu cestovatelé mají možnost objevovat tisíce chrámů a pagod, které tvoří tento jedinečný komplex. Mohou se ve svém vlastním tempu procházet mezi nimi, fotografovat krásnou architekturu a obdivovat umění a historii tohoto místa.

Bagan je také oblíbeným místem pro jízdu na horkovzdušném balónu. Tento romantický a vzrušující zážitek poskytuje nádherný výhled na Bagan ze vzduchu, což je jedinečná příležitost pro cestovatele.

Celkově vzato, letenky do Baganu jsou snadno dostupné a přinášejí cestovatelům možnost rychlého a pohodlného příjezdu do tohoto úžasného historického místa. Cesta letecky návštěvníkům umožňuje využít maximum svého času stráveného v Baganu a objevit jeho krásu a bohatou historii.


Dovolená Mjanmarsko (Barma) Bagan


Dovolená v Mjanmarsku bude pro mnoho cestovatelů zážitkem na celý život. Tato země má mnoho kouzel a skrytých pokladů, které lákají turisty z celého světa. Mezi ty nejpopulárnější atrakce řadíme město Bagan.

Bagan se nachází v srdci Mjanmarska, asi 600 km severovýchodně od hlavního města Jangonu. Jeho oblíbenost mezi turisty získal především díky svým pozoruhodným chrámům a pagodám, které jsou rozesety po celé oblasti. V Baganu se nachází více než 2000 takovýchto památek, což z něj činí unikátní místo s nezapomenutelnou atmosférou.

Začátky Baganu sahají až do 9. století n. l., kdy zde začala vznikat první města a chrámy. V průběhu dalších století se zde vybudovala impozantní řada staveb, které byly využívány pro náboženské účely. V době své největší slávy, v 11. a 12. století, měla Bagan asi milion obyvatel a byla jedním z největších a nejbohatších měst své doby.

V současné době je Bagan na seznamu UNESCO a tvoří světové dědictví. Navštívit lze celou řadu monumentálních budov, jako například chrám Ananda nebo templové opevnění v Myinkaba. Všechny stavby zde mají své vlastní příběhy a legendy, které jsou pečlivě střeženy místními lidmi. Atmosféra města je velmi specifická a díky jeho bohaté historii se zde každý návštěvník může cítit trochu jako archeolog při objevování nových důležitých artefaktů.

Kromě chrámů a památek má Bagan však také mnoho jiných turistických atrakcí. Mnoho cestovatelů se rádo vydává na rybolov na řece Ayeyarwady a v blízkosti města se nalézá celá řada jiných historických památek. Pokud byste rádi strávili čas v přírodě, můžete si pronajmout kolo a projet se okolo místních rýžových polí.

Mnoho turistů navštěvuje Bagan v kombinaci s dalšími místy v Mjanmarsku, jako například s hlavním městem Jangonem nebo s městem Mandalay. Pro cestu do Baganu si můžete vybrat z několika způsobů dopravy - nabízí se např. letadlo, autobus nebo vlak. I přestože Bagan nabízí celou řadu luxusních hotelů a resortů, můžete zde najít i levnější ubytování v menších penzionech a hotýlcích.

Celkově lze říci, že Bagan a celé Mjanmarsko mohou poskytnout zájemcům o cestování nezapomenutelný zážitek. Sledovat východ slunce nad starověkými chrámy a postavit se tváří v tvář skutečným pokladům minulosti, to jsou věci, které stojí za to zažít. Pokud hledáte nevšední a kulturně bohatou dovolenou, Bagan v Mjanmarsku je skvělou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Bagan


1. Jak se dostat do Baganu?
Nejčastější způsoby, jak se dostat do Baganu, jsou letadlem a autobusem. Nejbližší letiště se nachází v Nyaung U a spojení s hlavním městem Yangonem je velmi dobré. Autobusy jezdí ze všech větších měst v zemi.

2. Co vidět v Baganu?
V Baganu je mnoho historických chrámů a stúp a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v zemi. Nejvýznamnějšími památkami jsou chrám Ananda, hory Shwezigon, Dhammayangyi Temple a Thatbyinnyu Temple.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Baganu?
Nejlepším obdobím pro návštěvu Baganu je od listopadu do února, kdy je suché a příjemné počasí. V období od března do května se může stát velmi horko a období dešťů od června do října je riziko záplav.

4. Jaké jsou v Baganu možnosti ubytování?
V Baganu je mnoho možností ubytování, včetně luxusních hotelů, hotelů střední třídy a levných hostels. Většina hotelů se nachází v oblasti Nyaung U, ale jsou zde také hotely v oblasti Old Bagan a New Bagan.

5. Kde se dá jíst v Baganu?
V Baganu je mnoho restaurací nabízejících thajskou, čínskou a mnoho dalších kuchyní. Místní jídlo je vynikající a vyplatí se vyzkoušet tradiční pokrmy, jako jsou mohinga a lahpet thohk.

6. Jaký je v Baganu místní způsob dopravy?
Nejpoužívanějšími způsoby dopravy v Baganu jsou motorky a elektrokola, které si lze pronajmout. Obyčejné automobily a motocykly nejsou povoleny v oblasti chrámů.

7. Je třeba si s sebou vzít speciální oblečení pro návštěvu chrámů v Baganu?
Je doporučeno mít s sebou nějaké krycí oblečení pro návštěvu chrámů a stúp v Baganu, protože některé z nich jsou stále funkčními náboženskými centry a návštěvníci by se měli choval respektujícím způsobem. Doporučují se dlouhé kalhoty a košile s výstřihem pokrývajícím ramena.

8. Jak je v Baganu s bezpečností?
Bezpečnostní situace v Baganu je obecně dobrá a turisté se zde cítí poměrně bezpečně. Nicméně, jako v jakýchkoli turistických oblastech, je třeba dbát opatrnosti při nošení cenností.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky