Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Mexiko Chichen Itza

Dovolená Mexiko Chichen Itza


Mexiko je země, která nabízí překrásné pláže, úchvatné krajinky a historická města. Mezi nejvyhledávanější turistické destinace patří město Chichen Itza.

Chichen Itza je staré město, které bylo založeno v době okolo 900 nas. Na své cestě se během staletí rozvíjelo a když dobyli Španělé, bylo naprosto ukázkovým příkladem úrovně mayské vyspělosti. Dnes patří k jedněm z nejnavštěvovanějších míst v Mexiku.

Vlastnosti úžasné architektury, kterou nabízí nejen chichen itza, ale i další mayská města, jsou odrazem víry, společenského uspořádání a životního stylu. Poznání mayské kultury tedy nabývá ještě většího významu. K nejvýznamnějším památkám patří Kukulkánova pyramida, Takalik Abaj, Ketohnu, Subtulun a Chacmoly, postavy, která přijímá lidské obětní dary.

V okolí mayských chrámů jsou rovněž různé památky, mezi něž patří i sportovní hřiště, které sloužilo k různým rituálům. Toto hřiště se nachází poblíž Kukulkánovy pyramidy a jsou tam putující nastvolech na zemědělské práce i soubojové hry, při kterých se používal speciální míč.

V samotném městě stojí také chrámový soubor, který je hodně dlouhý a nachází se v něm mnoho svatostánků, kde se konaly různé oběti. V této části Chichen-Itzy se můžete setkat s mnoha kultovními předměty, které sloužily k výkladům lidí především v obdobích mezi podzimem a jarními rovnodennosti.

Po celou dobu pobytu na tomto místě, se budete cítit jako v dobách Mayů. Nezapomeňte na to, že je potřeba být respektuje svátosti a památky, které jsou tu k uctění. Tento svět je určitě neopakovatelný a zcela jiný než ten, kterého jsme zvyklí pozorovat. Proto zůstaňte při cestování do Chichen Itzy zcela otevřeni a nechte se ponořit do tohoto fascinujícího světa, který nám ukazuje, že ho náš dnešní svět, s jejich hi-tech prostředky, zřejmě nikdy nepřekoná.


Ubytování Mexiko Chichen Itza


Mexiko je známé svými mnoha turistickými atrakcemi a jedním z nich je také fascinující místo známé jako Chichen Itza. Toto historické archeologické naleziště, které se nachází na Yucatánském poloostrově, přitahuje každoročně tisíce návštěvníků z celého světa. Pokud se chystáte navštívit Chichen Itzu, je důležité vzít v úvahu možnosti ubytování, které jsou v této oblasti k dispozici.

V blízkosti Chichen Itzy se nachází několik možností ubytování pro turisty. Jednou z možností je pobyt v některém z hotelů, které se nachází přímo v rámci archeologického naleziště. Tyto hotely nabízejí možnost dojít si k památkám během několika minut pěšky a zároveň si užívat klidného a příjemného prostředí. Tyto hotely často také nabízejí výhled na Chichen Itzu z pokojů nebo restaurace, což přináší úžasný zážitek.

Další alternativou jsou hotely, které se nachází ve městě Valladolid, které je vzdálené asi 30 minut jízdy autem od Chichen Itzy. Valladolid nabízí širokou škálu ubytovacích zařízení, od levnějších možností až po luxusní hotely s kompletním vybavením. Město má také své vlastní historické a kulturní památky, které stojí za návštěvu, včetně majestátního kostela San Bernardino a vodního příkopu Cenote Zaci.

Pro turisty, kteří preferují přírodní kouzlo, je možností také kempování v přírodních rezervacích nebo naživo v bažinatém lese v blízkosti Chichen Itzy. Tato možnost umožňuje turistům poznat místní flóru a faunu, a zároveň se probudit v těsné blízkosti historického naleziště.

Momentálně je nejbližším mezinárodním letištěm Cancun, které je asi 2 hodiny jízdy od Chichen Itzy. Turisté mohou využít taxislužby nebo pronajmout auto na letišti. Je důležité si uvědomit, že se v této oblasti nachází také mnoho dalších turistických atrakcí, jako jsou Cenote Hubiku nebo Cenote Ik Kil, které stojí za návštěvu.

Při plánování návštěvy Chichen Itzy je důležité zjistit více informací o ubytování a rezervovat si ho předem. Mějte na paměti, že v některých obdobích roku může být vyšší poptávka a je lepší si zarezervovat svůj pobyt co nejdříve. Nezáleží na tom, jakou možnost ubytování si vyberete, návštěva Chichen Itzy je nezapomenutelným zážitkem, který vám poskytne vzrušující pohled do minulosti a kulturního bohatství Mexika.


Počasí Mexiko Chichen Itza


Mexické město Chichen Itza se nachází v jihovýchodní části státu Yucatan. Toto město je nejen významnou historickou památkou, ale také turistickým centrem. Zajímavostí je, že vlivný duchovní a astronomický kult Maya využívala pozorování hvězd k predikci počasí.

Klima v Chichen Itza je subtropické. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 32 stupňů Celsia, zatímco v zimě dosahuje průměrně 20-25 stupňů Celsia. Během léta, zejména v červenci a srpnu, se mohou teploty vyšplhat až na 40 stupňů.

Deštivá sezóna v této oblasti trvá od května do října, což znamená, že se setkáte s občasnými dešti, bouřemi a hurikány. Tato období jsou však stále vhodná pro návštěvu Chichen Itzy, zejména v pozdním odpoledni, kdy návštěvníci mohou využít mírnější teploty.

Pokud se chystáte na návštěvu Chichen Itzy, je důležité si přinést vhodné oblečení. Je třeba si brát na vědomí, že během dne může být opravdu horko, a proto je vhodné si přinést lehké, prodyšné oblečení, klobouk nebo šátek na hlavu a také pití. V případě deště je vhodné si přinést pláštěnku nebo deštník.

Celkově je Mexiko a zejména Chichen Itza známý svým tropyckým počasím, ale s optimální přípravou by nemělo být počasí překážkou pro vaši návštěvu. Věřte nebo ne, počasí je dokonce součástí kouzla této historické památky.


Letenka Mexiko Chichen Itza


Chichen Itza: Tajemná krása dávného Mexika

Mexiko je zemí plnou fascinujících historických památek a přírodních krás. Jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších archeologických nalezišť v zemi je Chichen Itza, které se nachází v jižní části poloostrova Yucatán. Toto místo je inspirováno Mayskou kulturou a je považováno za jedno ze sedmi divů světa.

Letenka do Mexika je vstupenkou do světa minulosti, kde stopy minulých civilizací se proplétají s moderní krajinou. Cesta na poloostrov Yucatán je zážitkem samotným, když se blížíte k letišti v Cancúnu. Zde je možné využít jednoho z mnoha dopravních prostředků, jako je například autobus nebo pronájem auta, a vydat se na cestu do Chichen Itza.

V Chichen Itza se budete nacházet ve středu dávného Mayského impéria. Toto místo je plné fascinujících zřícenin a archeologických nalezišť, které dávají návštěvníkům možnost ponořit se do historie. Nejznámější stavbou je Kukulkánova pyramida, také známá jako El Castillo. Tato monumentální pyramida přitahuje pozornost svou architekturou a precizností, která napovídá o výjimečnosti Mayské kultury.

Další zajímavou stavbou je observatoř El Caracol, která byla zřízena jako astronomický komplex. Tato stavba umožňovala starověkým Mayům pozorovat pohyb nebeských těles a určovat kalendářní cykly. Je fascinující přemýšlet o tom, jak dokázali tito dávní lidé vytvořit tak precizní astronomické nástroje.

Chichen Itza také nabízí další památky, jako je například Velké hřiště, kde se hrál oblíbený Mayský míčový hříšť. Po celém místě najdete také různé chrámy, sloupy a plány starověkých domů. Každá stavba je svou vlastní unikátní cestou do minulosti a poskytuje návštěvníkům vhled do života a kultury Mayů.

Pro svou důležitost a jedinečnost byla Chichen Itza v roce 1988 zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. Tento fakt jen podtrhuje význam tohoto místa a jeho schopnost zajistit, že se historie Mayů uchová a bude navždy přístupná pro další generace.

Při návštěvě Chichen Itza nezapomeňte také objevit okolní oblasti, které jsou bohaté na další historické a přírodní poklady. Navštivte cenoty, což jsou přírodní propasti naplněné krásně modrou vodou. Tyto vyvřeliny jsou vytvořené kolapsem stropu jeskyní a jsou oblíbeným místem pro potápěče a milovníky vodních aktivit. Nebo strávit den na pláži na slavném karibském pobřeží Cancúnu, což je jen krátká cesta autem od Chichen Itzy.

Pokud jste zájemci o historii, kulturu a krásu přírody, letenka do Mexika do Chichen Itzy je pro vás to pravé. Vychutnejte si tento jedinečný kousek minulosti, který vám zanechá nezapomenutelné dojmy a poskytne vám vhled do dávného světa Mayů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko Chichen Itza


1. Co je Chichen Itza?
Chichen Itza je archeologická lokalita v Mexiku, která patří mezi Sedm divů světa. Jedná se o starobylé město, které bylo centrem Mayů.

2. Kde se Chichen Itza nachází?
Chichen Itza se nachází v Mexiku, konkrétně v státě Yucatan.

3. Jak se dostanu do Chichen Itza?
Nejbližším letištěm k Chichen Itza je Letiště Mérida, které je asi hodinu jízdy autem. Další možností je letiště Cancún, které je asi dvě a půl hodiny od Chichen Itza. Z letiště je možné si pronajmout auto nebo využít veřejné autobusové dopravy.

4. Jaké jsou vstupní poplatky do Chichen Itza?
Vstupní poplatek do Chichen Itza je cca 481 mexických pesos. (Aktuální poplatky se mohou lišit, je vždy lepší se informovat předem.)

5. Kdy je nejlepší čas navštívit Chichen Itza?
Nejlepším časem na návštěvu Chichen Itza je obvykle od listopadu do března, kdy je teplota příjemná a při vyšších teplotách není tolik turistů. Doporučuje se také navštívit lokalitu co nejdříve, abyste se vyhnuli davům turistů.

6. Jak dlouho trvá prohlídka Chichen Itza?
Prohlídka Chichen Itza obvykle trvá asi 2-3 hodiny, ale můžete si pochopitelně vyhradit více času na prozkoumání celé oblasti.

7. Můžu si v Chichen Itza vyjet s průvodcem?
Ano, je možné si najmout průvodce přímo na místě. Průvodci mají hlubší znalost o historii a významu různých částí Chichen Itza.

8. Je povoleno fotografování v Chichen Itza?
Ano, je povoleno fotografovat v Chichen Itza. Nicméně, pokud chcete fotografovat profesionálními fotoaparáty (např. s vyměnitelnými objektivy), je třeba si zakoupit speciální povolení, které stojí navíc.

9. Můžu na Chichen Itza vstoupit s domácím zvířetem?
Obvykle domácí zvířata nejsou na Chichen Itza povolena. Je třeba se předem informovat o konkrétních pravidlech a nařízeních.

10. Můžu si na Chichen Itza odnést jídlo a pití?
Ano, je dovoleno si na Chichen Itza přinést jídlo a pití. Nicméně, je důležité dodržovat pravidla a nepoškozovat ani nezanechávat odpadky. Některé části mohou být národním parkem a platí zde obecné pravidla.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky