Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Libanon The National Museum of Beirut

Letenka Libanon The National Museum of Beirut


Beirut, hlavní město Libanonu, hostí mnoho zajímavých turistických atrakcí, které odhalují bohatou historii a kulturní dědictví této země. Jednou z nejvýznamnějších je Národní muzeum Bejrútu, které láká návštěvníky z celého světa svými unikátními sbírkami.

Národní muzeum bylo založeno v roce 1942 a je považováno za jeden z nejvýznamnějších archeologických muzeí na Blízkém východě. Jeho sbírky zahrnují tisíce exponátů, které pokrývají období od pravěku až po středověk. V muzeu můžete vidět vzácné sochy, starověké keramiky, náboženské artefakty, šperky a další předměty, které dokreslují historický vývoj Libanonu.

Jedním z nejspíše nejznámějších exponátů v muzeu je Fénický sarkofág. Jedná se o mohutný kamenný sarkofág, který zaujme svou precizní a detailní výzdobou. Dalším unikátním exponátem je sarkofág slavného faraona Ramsese II., který byl darován Egyptem libanonskému národu jako projev vzájemného přátelství.

Návštěvníci muzea mají také možnost vidět modely starých fénických lodí, které předvádějí schopnosti a řemeslné dovednosti obyvatel této oblasti v minulosti. Dalším fascinujícím artefaktem je Mramorová socha Asurbanipala, která přináší příběh o mocném asyrském králi žijícím ve 7. století před naším letopočtem.

Kromě trvalých exponátů Národní muzeum pořádá také dočasné výstavy, které představují různé aspekty dějin a kultury Libanonu. Tyto výstavy často zahrnují fotodokumentaci, obrazy, rukopisy a další umělecká díla.

Národní muzeum Bejrútu je nejen důležitým turistickým místem, ale také slouží jako instituce pro vzdělávání a popularizaci kultury. Muzeum uspořádává různé workshopy, přednášky a další akce, které mají za cíl osvětlit návštěvníkům různé aspekty historie, archeologie a umění.

Navštívit Národní muzeum Bejrútu je jako cesta do minulosti, která umožňuje lepší pochopení vývoje Libanonu a jeho kulturního bohatství. Pro turisty, kteří se zajímají o historii a kulturu, je toto muzeum nezbytnou zastávkou během jejich pobytu v zemi.


Ubytování Libanon The National Museum of Beirut


Libanon je země bohatá na historii a kulturu a jedním z nejvýznamnějších muzeí, které toto dědictví uchovává, je Národní muzeum v Bejrútu. Toto muzeum je skutečným pokladem, který nabízí návštěvníkům fascinující pohled na bohatou historii Libanonu.

Národní muzeum Bejrút bylo otevřeno v roce 1942 a jeho sbírky zahrnují jedinečné archeologické nálezy z celého regionu. Muzeum se nachází v moderním, architektonicky zajímavém budově, která se samotná stala symbolem moderního Libanonu.

Východiskovým bodem pro návštěvu muzea je expozice představující prehistorickou éru Libanonu, kdy byl region domovem prvních osadníků a loveckých kmenů. Zde mohou návštěvníci vidět nástroje, šperky a další artefakty z doby kamenné a bronzové.

Další část muzea je věnována starověkému městu Ugarit, které bylo důležitým centrem kultury v období bronzovém. Tady návštěvníci mohou obdivovat klínopisné texty a ilustrované tabulky, které zachycují život této starověké civilizace.

Nejoblíbenější částí muzea je však expozice o Fénících, starověkém národě, který stál u zrodu dnešního Libanonu. Fénicies byla mocná civilizace, která ovládala mořský obchod a zanechala po sobě velké množství historických dědictví. V muzeu můžete vidět například famózní stély, sochy a nádoby z tohoto období.

Další významnou částí sbírky jsou památky z římské a byzantské éry. Tyto artefakty zahrnují sochy, mozaiky, nádoby a další předměty, které ukazují vliv římského a byzantského impéria na Libanon.

Národní muzeum Bejrút je také místem, kde jsou uchovávány a prezentovány artefakty z období občanské války, která v Libanonu probíhala v letech 1975 až 1990. Tyto exponáty připomínají tragickou minulost země a slouží jako připomínka pro budoucí generace.

Muzeum také pořádá různé speciální výstavy, které představují umění, kulturu a historii nejen Libanonu, ale i celého blízkovýchodního regionu.

Návštěva Národního muzea Bejrútu je jedinečným zážitkem, který umožňuje návštěvníkům proniknout doekyptující minulosti Libanonu. S jeho rozsáhlou sbírkou archeologických nálezů poskytuje unikátní pohled na historii této fascinující země. Pro každého, kdo má zájem o historii, kulturu a umění, je Národní muzeum Bejrútu nevyhnutelnou zastávkou při návštěvě Libanonu.


Dovolená Libanon The National Museum of Beirut


Dovolená je čas, kdy se můžeme odpočinout, relaxovat a objevovat nová místa a kultury. Pokud hledáte neobvyklou a fascinující destinaci, rozhodně byste měli navštívit Libanon. Tato malá středomořská země nabízí mnoho atrakcí a jednou z nich je také The National Museum of Beirut.

Národní muzeum v Bejrútu je jedno z nejvýznamnějších muzeí v celém Blízkém východě a je považováno za jedno z nejlepších archeologických muzeí na světě. Muzeum bylo založeno v roce 1942 a v roce 1967 bylo přestěhováno do své současné budovy. Za více než 80 let existence se stalo jedním z hlavních center pro výzkum a ochranu původních libanonských artefaktů.

V muzeu naleznete desítky tisíc exponátů, které ilustrují bohatou historii tohoto regionu. V prvním patře se nachází artefakty z pravěku, jako jsou nástroje z kamene a kostí, a také nejznámější objekty, jako například Busta královny Ahiram. Tato socha byla nalezena v městě Byblos a je jednou z nejvýznamnějších artefaktů starověkého Libanonu.

Druhé patro je věnováno řecko-římskému období libanonské historie. Zde můžete prozkoumat nádherné mramorové sochy, mozaiky a další umělecká díla. Muzeum také hostí jednu z největších sbírek fénického skla na světě, které bylo vyrobeno ve Fénicii - starověkém libanonském království.

Další zajímavostí muzea je rozsáhlá sbírka sarkofágů - kamenných rakví, které sloužily k pohřbívání bohatých a významných lidí v minulosti. Tyto sarkofágy jsou zdobené detailními reliéfy a poskytují návštěvníkům jedinečný pohled do starověkých funerálních rituálů.

Návštěva The National Museum of Beirut je nejenom obohacujícím kulturním zážitkem, ale také důležitým příspěvkem k ochraně a zachování libanonské historie. Muzeum slouží jako vzdělávací centrum, kde se návštěvníci mohou dozvědět nejen o minulosti, ale i o současnosti tohoto fascinujícího regionu.

Libanon jako celý nabízí mnoho dalších zajímavých turistických atrakcí, jako jsou úchvatné památky jako je jezdecký Toron v Bejrútu, historické město Byblos, úchvatné přírodní scenérie v údolí Kadisha nebo slavný Cedr libanonský v horách.

Pokud hledáte kombinaci kultury, historie a krásné přírody, máte v Libanonu vše na dosah ruky. The National Museum of Beirut je jen jedním z mnoha důvodů, proč byste tuto fascinující zemi měli navštívit. Nechte se unést historií a kulturou tohoto úchvatného místa a zažijte dovolenou, kterou jistě nikdy nezapomenete.


Počasí Libanon The National Museum of Beirut


Libanon je země bohatá na historii a kulturu. Jednou z nejvýznamnějších kulturních institucí v zemi je The National Museum of Beirut. Nachází se v hlavním městě Bejrútu a je domovem velké sbírky umění a artefaktů z oblasti Blízkého východu.

Museum bylo založeno v roce 1942 a od té doby se rozrostlo na jednu z nejvýznamnějších muzejních institucí v celém regionu. Jeho sbírky zahrnují umělecká díla z různých období a kultur, představující historii a kulturní rozmanitost Libanonu a Blízkého východu.

Jednou z významných expozic v muzeu je expozice zabývající se historií Libanonu. Zde návštěvníci mohou prozkoumat artefakty a artefakty z doby antiky, středověku a novověku, které dokázaly přežít mnoho konfliktů a válkách, které tato země zažila.

Další významnou částí muzea je výstava archeologických nálezů. Libanon má bohaté dědictví starověkých civilizací, jako jsou Feničané a Římané. Archeologické nálezy z těchto období jsou vystavovány, aby návštěvníci mohli získat lepší přehled o životě a kultuře těchto starověkých civilizací.

Další expozice se zaměřuje na výtvarné umění a lidovou kulturu. Diváci mohou obdivovat umělecká díla z různých období a míst, včetně moderní libanonského umění. Tato část muzea také představuje tradiční řemesla a zvyky, které jsou součástí libanonské kultury.

Navíc, muzeum pořádá také dočasné výstavy, které představují různá témata a umělecké styly. Tyto výstavy přináší nové perspektivy a zážitky návštěvníkům a pomáhají udržovat muzeum jako dynamické místo kulturního dialogu.

Vzhledem k tomu, že se muzeum nachází v Bejrútu, je jeho fungování často ovlivněno politickými a bezpečnostními problémy v zemi. Během občanské války, která probíhala v Libanonu v letech 1975 až 1990, byly některé části budovy poškozeny při bojích. Nicméně, od té doby bylo muzeum obnoveno a v současné době slouží jako jakýsi symbol odolnosti a obnovy.

The National Museum of Beirut je nejen důležitým kulturním centrem Libanonu, ale také mezinárodně uznávanou institucí, která přitahuje turisty a badatele z celého světa. Je to místo, které návštěvníkům umožňuje ponořit se do pestrosti a bohatství libanonské historie a kultury, a to vše uprostřed krásného města Bejrútu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Libanon The National Museum of Beirut


1. Jaké jsou otevírací hodiny muzea?
- The National Museum of Beirut je otevřen v úterý až neděli od 9:00 do 17:00 hodin.

2. Jsem turista. Potřebuji lístek na návštěvu muzea předem rezervovat?
- Rezervace není nutná, ale doporučuje se vysoké návštěvnosti v letních měsících.

3. Jakou je vstupné do muzea?
- Vstupné na plnou cenu pro dospělého je 5 000 libanonských liber a pro studenty je to 2 000 libanonských liber.

4. Jaké exponáty jsou v muzeu k vidění?
- Muzeum obsahuje obrovskou sbírku artefaktů a exponátů, včetně reliéfů, soch, keramiky, mincí a drahokamů z celého Libanonu.

5. Můžu na fotografování v muzeu používat blesk?
- Ne, používání blesku je v muzeu zakázáno.

6. Je v muzeu povoleno jíst a pít?
- Ne, jídlo a pití jsou v muzeu zakázány.

7. Kolik času bych měl plánovat na návštěvu muzea?
- Doporučený čas pro návštěvu muzea je asi 2-3 hodiny.

8. Mluví se v muzeu anglicky?
- Ano, v muzeu je k dispozici mnoho popisů a informací v anglickém jazyce.

9. Je v muzeu možné koupit suvenýry?
- Ano, v muzeu je přítomna prodejna suvenýrů.

10. Jak se k muzeu dostanu?
- Muzeum se nachází v centru Bejrútu a je snadno dostupné pomocí taxi, autobusu nebo metra.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky