Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Kuba Las Terrazas

Dovolená Kuba Las Terrazas


Las Terrazas je malebné přírodní údolí na Kubě, které se nachází asi 45 km západně od Havany. Tato oblast se stala jedním z nejpopulárnějších turistických cílů na Kubě díky svému bohatému přírodnímu a kulturnímu dědictví.

Las Terrazas byly původně zřízeny jako osada pro zaměstnance místní plantáže kávy a přána. V roce 1968 byl však celý region přeměněn na ekologickou vesnici, která se zaměřuje na udržitelnost a ochranu přírody. Dnes je Las Terrazas plný nefalšovaného kubánského venkova a srdce místní komunity.

Hlavní atrakcí Las Terrazas je přírodní rezervace s nádhernými kaskádovitými vodopády, jezery a horami. Návštěvníci mohou prozkoumat oblast pěší turistikou nebo si pronajmout kolo a projet se po malebných cestách. Rezervace je domovem mnoha endemických druhů rostlin a zvířat, včetně krysy Hutie a drobita přilbice.

Dalším zajímavým místem na Las Terrazas je komunitní projekt Biosférické rezervace Sierra del Rosario. Tento projekt se zaměřuje na udržitelnost a ekologický rozvoj a zahrnuje mnoho kulturních a uměleckých aktivit. Několik umělců a řemeslných dílen má své ateliéry v této oblasti, a turisté mají šanci vidět je při práci a dokonce si koupit jejich originální díla.

Pokud se rozhodnete zůstat na Las Terrazas na několik dní, můžete si pronajmout ubytování v ekologicky šetrných chatách, které jsou součástí komunity. Tyto chaty nabízí komfortní a příjemné prostředí s krásným výhledem do přírody. Můžete si také vychutnat tradiční kubánské pokrmy v místních restauracích, které nabízejí čerstvé a organické suroviny.

Las Terrazas je skvělým místem pro odpočinek a relaxaci v prostředí krásné přírody. Zde si můžete oddychnout od rušného města a prožít autentický kubánský venkovský život. Kromě toho, tím, že navštívíte Las Terrazas, pomáháte podpořit ekologický rozvoj a udržitelnost na Kubě.

Pokud se chystáte na dovolenou na Kubě, určitě byste měli zvážit návštěvu Las Terrazas. Toto malebné údolí nabízí unikátní kombinaci krásné přírody, kultury a udržitelného rozvoje. Během vaší návštěvy si nezapomeňte vychutnat krásu přírody, podpořit místní komunitu a vychutnat si autentickou kubánskou atmosféru.


Letenka Kuba Las Terrazas


Kuba je ostrov známý svými krásnými plážemi, tropickým klimatem a bohatou kulturou. Nicméně, ven z hlavního města Havaně, existuje mnoho skrytých pokladů, které stojí za objevování. Jedním z takových skvostů je Las Terrazas.

Las Terrazas je malá vesnice nacházející se v Zapatačtí přírodním parku, který se nachází zhruba 70km západně od Havany na západním pobřeží Kuby. Oblast je známá svou rozmanitou přírodou a krásnou krajinou. Jelikož se nachází v horském regionu, nabízí překrásné výhledy na okolní krajinu, zelené kopce a malé jezírka.

Letenka do Las Terrazas je zážitkem samotným. Po přistání v Havaně je třeba se vydat na cestu po pozemní cestě ze západu města. Cesta je plná malebných výhledů a po celou dobu budete cítit, jak se zbavujete každodenního shonu a vzdalujete se od civilizace. Až dorazíte do Las Terrazas, pocítíte únik do klidného, idylického ráje.

Las Terrazas bylo původně založeno jako ekologická oblast, která slouží jako model pro udržitelný rozvoj. Vesnice je známá svým zelenými terasovitými farmerskými poli, kde místní obyvatelé pěstují různé druhy plodin. Díky úsilí ve výběru přátelských k životnímu prostředí technologií a udržitelných zemědělských metod, se Las Terrazas stává výjimečnou destinací pro ty, kteří se zajímají o ochranu životního prostředí a udržitelný rozvoj.

Když navštívíte Las Terrazas, budete mít možnost ubytovat se v jednom z ekologických hotelů, které nabízejí krásné výhledy na okolní krajinu a luxusní zařízení se zaměřením na udržitelnost a ochranu přírody. Můžete také vydat pomocí turistických tras a prozkoumat krásy přírodního parku Zapata. Zde můžete vidět mnoho druhů ptáků, vzácných rostlin a jedinečné prostředí.

Další atrakcí v Las Terrazas je blízkost jezera San Juan, které nabízí příležitosti k rybaření, plavání a vodním sportům. Měli byste také navštívit komunitní centrum, kde se konají různé kulturní a společenské akce. Zde můžete objevovat tradiční kubánskou hudbu, tance a řemeslné výrobky.

Letenka do Las Terrazas vám nabídne jedinečný a odlišný pohled na Kuby. Budete mít možnost zažít klidnou, odpočinkovou atmosféru, daleko od turistického ruchu a poznat nádhernou přírodu tohoto regionu. Ať už se zajímáte o ochranu životního prostředí, kulturní dědictví nebo jednoduše o odpočinek a relaxaci, Las Terrazas vám poskytne všechno, co potřebujete.


Ubytování Kuba Las Terrazas


Kuba, známá svými bílými plážemi a živým kulturním dědictvím, je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Karibiku. Mezi místy, která stojí za návštěvu na Kubě, najdeme i malou vesnici nazvanou Las Terrazas.

Las Terrazas leží v provincii Artemisa, pouze asi 50 kilometrů západně od Havany, hlavního města Kuby. Tato oblast byla původně zalesněna až do 19. století, kdy španělští osadníci začali kácet stromy a přeměňovat ji na plantáže kávy. S příchodem revoluce v roce 1959 byly všechny soukromé plantáže znárodněny a většina půdy byla znovu zalesněna.

Dnes je Las Terrazas příkladem udržitelného rozvoje a ekologického turismu. Obec byla vyhlášena biosférickou rezervací UNESCO v roce 1984 a je zapojena do programu se trvalou udržitelností. Cílem projektu Las Terrazas je propojit ochranu přírodních zdrojů s rozvojem komunity a sociálním blahobytem.

Turisté, kteří zavítají do Las Terrazas, mohou objevit nejen krásnou krajinu, ale také slavit kulturní dědictví obce. Zdejší kultura je ovlivněna africkou, španělskou a francouzskou tradicí, což se odráží v místní hudbě, tanci a kuchyni. Návštěvníci mohou navštívit také Galerii slavných rodáků, kde si mohou prohlédnout umělecká díla místních umělců.

Jedním z největších lákadel Las Terrazas je jeho přírodní krása. Obec je obklopena zelenými horami a jezery, které jsou ideálními místy pro pěší turistiku, jízdu na kole a jiné venkovní aktivity. Oblast je bohatá na endemickou floru a faunu, protože byla navrácena svému přirozenému stavu. V Lesním rezervátu Sierra del Rosario se nachází viacero pěších stezek, které vedou turisty k nedotčené přírodě a známým přírodním vodopádům ve vnitřní části oblasti.

I když je Las Terrazas relativně menší obec, nabízí různé možnosti ubytování. Zde najdeme rodinné penziony, rustikální chaty, ale i luxusní hotely. Turisté mohou zvolit ubytování podle svých preferencí a nakojit se autentickou atmosférou venkovského ducha.

Las Terrazas nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost poznat kus kubánské kultury a přírodní krásy. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí uniknout z rušného městského života a objevit klidný ráj v srdci Karibiku. Ať už máte rádi dobrodružství nebo jen relaxaci, Las Terrazas není místo, které byste měli přehlédnout při návštěvě Kuby.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Las Terrazas


1) Jak se dostat na Kubu Las Terrazas?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Kubu Las Terrazas, je letecky do letiště Havana a poté pokračovat po silnici z Havany směrem Pinar del Rio. Las Terrazas je vzdálené přibližně 60 km západně od Havany.

2) Jaké aktivity a atrakce nabízí Las Terrazas?
Odpověď: Las Terrazas je známé svými krásnými přírodními scenériemi, a proto zde můžete podniknout různé aktivity, jako je pěší turistika, jízda na koni, vodní sporty a pozorování ptáků. Mezi nejznámější atrakce patří navštívení Orquideario, ruiny kávové plantáže Moka a návštěva slavného San Juan koupaliště.

3) Kde se dá ubytovat v Las Terrazas?
Odpověď: V Las Terrazas najdete několik možností ubytování, včetně hotelů, hostinců a rekreačních domů. Nejpopulárnější možností ubytování v Las Terrazas je Moka hotel, který nabízí krásný výhled na okolní krajinu.

4) Jaké jsou ceny v Las Terrazas?
Odpověď: Ceny v Las Terrazas se liší v závislosti na typu aktivity nebo atrakce. Obecně je Kuba známá jako dostupná destinace a Las Terrazas není výjimkou. Můžete si například vychutnat levné jídlo a pití v místních restauracích nebo si pronajmout levný apartmán nebo pokoj.

5) Jaké jsou nejlepší časy k návštěvě Las Terrazas?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě Las Terrazas je v období mezi prosincem a dubnem, kdy je počasí slunečné a příjemné. Během těchto měsíců je také nižší pravděpodobnost dešťových srážek. Je však důležité si uvědomit, že Las Terrazas je krásným místem k návštěvě po celý rok a každá roční doba má své vlastní kouzlo.

6) Je v Las Terrazas možné vidět místní flóru a faunu?
Odpověď: Ano, Las Terrazas je bohaté na místní flóru a faunu. Můžete si vychutnat krásné rostliny a stromy, jako je mahagon, a také mnoho druhů ptáků, jako je kolibri a káňata. Pokud máte štěstí, můžete také zahlédnout endemické druhy, jako je kubánský tocororo nebo kubánská holubice.


Počasí Kuba Las Terrazas


Kuba, známá svým tropickým podnebím a nádhernými plážemi, nabízí také několik unikátních lokalit, které stojí za návštěvu. Jednou z těchto míst je Las Terrazas, malebné ekologické městečko ležící v Západní Kubě. Jeho přírodní a kulturní bohatství je doplněno zcela výjimečným počasím, které je pro tuto oblast typické.

Las Terrazas se nachází v provincii Artemisa, zhruba 70 kilometrů od největšího kubánského města Havaně. Město vzniklo v roce 1971 jako reakce na devastaci způsobenou odlesňováním, kdy byly zdejší kopce zbaveny svého přirozeného pokryvu. Díky úsilí místních obyvatel a vědců byly vytvořeny terasy pro obnovu části lesa a vytvořeno ekologicky udržitelné městečko, které dnes představuje jedinečnou turistickou destinaci.

Pokud jde o počasí, Las Terrazas patří k oblastem s mírným tropickým klimatem. Teploty se zde pohybují v průměru mezi 20 a 30 stupni Celsia po celý rok. Období od listopadu do dubna je nejsušší a také nejchladnější, kdy průměrné teploty kolísají kolem 20 stupňů Celsia. Toto je také nejvhodnější období pro turistickou návštěvu, neboť teploty nejsou příliš horké a srážek je minimálně.

Od května do září je na Kube období dešťů, které může přinést občasné bouřky a vyšší teploty. Průměrné teploty se pohybují okolo 30 stupňů Celsia a srážek je více než obvykle. Tato doba je však také velmi atraktivní pro návštěvníky, neboť s sebou přináší svěží zelené tóny přírody a kvetoucí flóru.

Díky své poloze v horách Sierra del Rosario, je Las Terrazas také mírně chladnější než okolní oblasti. Tento fakt zajišťuje příjemné prostředí pro turisty, kteří si chtějí užít horských procházek a aktivit v přírodě. Krásy místní přírody a ekologie jsou v současné době chráněny jako biosférická rezervace UNESCO.

Las Terrazas nabízí mnoho aktivit nejen pro milovníky přírody, ale také kultury, historie a umění. Návštěvníci se mohou kochat nádhernými vodopády, toulky po lesních stezkách, návštěvou ekologické farmy a také ochutnat tradiční kubánskou kuchyni. Místní obyvatelé jsou vstřícní a věnují se ochraně a udržitelnému rozvoji svého kraje.

Takže pokud plánujete cestu na Kubu a máte rádi kombinaci jedinečné přírody, kultury a malebného počasí, Las Terrazas by mělo být na vašem seznamu must-see. Uvidíte, že se zamilujete do tohoto magického místa a budete se sem rádi vracet.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky