Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Kolumbie Guajira Desert

Dovolená Kolumbie Guajira Desert


Pokud hledáte exotickou dovolenou, která vás zavede do odlehlých a nezkrotných krajin, pak je pobyt v Guajira Desert v Kolumbii ideální volbou. Guajira Desert, známý také jako "poušť La Guajira", je jedinečné místo, které nabízí neopakovatelné zážitky a příležitosti pro dobrodružné cestovatele.

Nacházející se na severu Kolumbie, Guajira Desert je největší pouští v zemi a přitahuje návštěvníky svou fascinující krajinou. Toto území je známé svými rozsáhlými písečnými dunami, které se táhnou obzorem a spadají do azurového Karibského moře. Výhledy jsou dech beroucí a připomínají scény z pohádek.

Jednou z nejvíce ikonických atrakcí v Guajira Desert je Punta Gallinas, nejsevernější bod Jižní Ameriky. Cesta sem vás zavede přes skalnatou krajinu a obývané vesnice, kde můžete poznat život domorodých obyvatel Wayuu. Tito lidé jsou hlavními obyvateli Guajira Desert a jejich kultura a tradice jsou fascinující a výjimečné. Můžete si také vyzkoušet tradiční jídelo, jako je připravovaný slaný rybí pokrm, který je specialitou tohoto regionu.

Dalším zážitkem, který si můžete vychutnat v této oblasti, je návštěva Národního přírodního akvária v Acquarium Marine Park. Zde můžete vidět bohatství místních mořských živočichů a korálových útesů, které vytváří neuvěřitelné podvodní krajiny. Potápění nebo šnorchlování v těchto vodách je nezapomenutelný zážitek.

Pro romantické duše je tu Třpytivá laguna, která je celkově fascinující a téměř iracionální. Je obklopená písečnými dunami a když se setmí, lze na jejím povrchu spatřit světélkující plankton. Toto ohromující přírodní divadlo je jedno z nezvyklých skusů, které vás přimějí přemýšlet o kráse přírody a jejím důležitém vlivu na naši planetu.

Výlet do Guajira Desert je bezpochyby dobrodružstvím, které vás odvede pryč od běžného městského života a umožní vám objevovat krásu divoké přírody. Ať už se vydáte na jízdu jeepem po dunách, navštívíte domorodé vesnice nebo se potápíte v azurových vodách Karibského moře, budete se cítit jako v jiném světě.

Nezapomeňte, že Guajira Desert je odlehlá oblast, proto je důležité se dobře připravit na tento výlet. Zajištěte si všechny potřebné věci, včetně jídla, vody a dostatečného množství slunečního krému. Místní obyvatelé jsou vítající a vstřícní, takže si pořádně užijte zážitek setkání s jejich kulturou.

Suma sumárum, Guajira Desert je skvělou volbou pro dobrodružné cestovatele, kteří hledají unikátní a exotickou dovolenou. Tato poušť nabízí neuvěřitelné výhledy, zajímavé kulturní zážitky a nezapomenutelné příležitosti pro objevování přírody. Pokud máte rádi dobrodružství, neváhejte a vydejte se do Kolumbie a objevte kouzlo Guajira Desert sami.


Letenka Kolumbie Guajira Desert


Kolumbie Guajira Desert - nevšední zážitek pro milovníky přírody

Kolumbie, země bohatá na přírodní krásy a kontrasty, nabízí nejedno místo, které stojí za návštěvu. Jedním z nejoblíbenějších míst, kam se turisté rádi vydávají, je Guajira Desert. Tento mimořádný kus země se nachází v samém severu Kolumbie, kde se setkává Karibské moře a Kolumbijská pánev.

Guajira Desert je oblast, která se vyznačuje vysokými teplotami, suchem a větrem. I přesto, že se zde nezdá být mnoho života, skrývá se zde mnoho druhů rostlin a zvířat, které přežívají v krutých podmínkách. Mezi nimi najdeme velbloudy, aligátory, kondory a plameňáky.

Cesta na Guajira Desert není jednoduchá, ale rozhodně stojí za to. Nejlepší možností je letenka do Santa Marta nebo Riohachy, které jsou nejbližšími městy k této oblasti. Pokud se chcete opravdu dostat dovnitř do pouště, bude nutné si najmout místního průvodce. Existuje mnoho turistických společností, které nabízejí zájezdy do této oblasti, ať už jde o jednodenní výlety, nebo vícedenní expedice.

Doporučujeme si ale zarezervovat si vícedenní pobyt v této oblasti, abyste mohli poznat všechny krásy, které Guajira Desert nabízí. Během pobytu se můžete potápět v průzračných vodách Karibského moře, navštívit místní indiánské vesnice, navštívit chráněnou oblast a nebo se prostě jenom projít po písečných dunách a pozorovat nádherné západy slunce nad pouští.

Guajira Desert je místo, které nabízí úplně jinou realitu, než jakou jsme zvyklí z našich běžných výletů. Je to oblast, která po návratu z ní zůstane v paměti na celý život. Zároveň je to ale oblast, která si zaslouží respekt, a proto by se turisté měli řídit pravidly, které stanoví místní průvodci.

Pokud se tedy chystáte na dovolenou do Kolumbie, nevynechejte Guajira Desert. Budete překvapeni, co tato oblast v sobě skrývá, a jaké nevšední zážitky vám nabídne.


Počasí Kolumbie Guajira Desert


Kolumbie Guajira Desert, nazývaná také jako La Guajira, je jednou z nejextrémnějších oblastí na planetě z hlediska počasí a klimatu. Nachází se na severu Kolumbie a zasahuje také do Venezuely. Tato část Kolumbie je zcela odtržena od zbytku země a je známá svou nehostinnou pouští a hustými dešti. Právě zde se střetávají vlivy Karibského moře a Andského pohoří, což vytváří jedinečné podmínky pro počasí a klima v této oblasti.

Nejvýraznějším rysem počasí v Guajira Desert je silný a vytrvalý vítr, který sem zanáší písek a prach ze Sahary. Tento písek vytváří rozsáhlé duny a písečné roviny, které jsou charakteristickým znakem této pouště. Vítr také způsobuje téměř neustálý písečný déšť, což je meteorologický jev, při kterém je písek zanesen do vzduchu a padá na zem jako déšť.

Guajira Desert zažívá období sucha většinu roku, kdy deště jsou velmi vzácné. Právě proto se jedná o jednu z nejsušších oblastí v Kolumbii. Místní obyvatelé jsou závislí na omezeném množství srážek, které v této oblasti spadnou a jsou nuceni přizpůsobit své životy extrémním podmínkám.

V létě, které trvá od prosince do května, teploty v Guajira Desert stoupají velmi vysoko, a to až na 45°C. V těchto měsících slunce pálí velmi intenzivně a přidává na extrémnosti zdejšího klimatu. Teploty se pohybují mezi 30 až 35°C i v noci, což ztěžuje odpočinek a spánek.

Nicméně, v zimě, která trvá od června do listopadu, se teploty mírně snižují a pohybují se mezi 15 až 25°C. V těchto měsících se také vyskytují časté deště. Ty jsou vítány ve zdejší oblasti, protože pomáhají zavlažovat půdu a zpřístupňují vodu místním obyvatelům.

Guajira Desert je domovem jedné z nejvzácnějších a nejohroženějších skupin lidí na světě - indiánského kmene Wayuu. Ti se přizpůsobili těmto extrémním podmínkám a vyvinuli unikátní způsob života a kulturu, zahrnující pastevectví a rybolov. Guajira Desert také nabízí nádhernou přírodu a úžasné scenérie, které lákají turisty z celého světa.

Vzhledem ke své unikátnosti a tvrdosti je Kolumbie Guajira Desert jedním z nezapomenutelných zážitků pro ty, kdo se rozhodnou navštívit tuto oblast. Je to místo, které dokazuje, že i za nehostinných podmínek může příroda vytvořit něco tak vzrušujícího a jedinečného.


Ubytování Kolumbie Guajira Desert


Kolumbijská Guajira Desert, známá také jako La Guajira, je jednou z nejzajímavějších a nejkrásnějších částí Kolumbie. Toto odlehlé a nedotčené místo je domovem unikátní krajiny, fascinujícího domorodého obyvatelstva a neuvěřitelné biodiverzity. Pokud plánujete navštívit toto místo, je důležité zvážit možnosti ubytování. Zde je pár tipů na ubytování v Guajira Desert.

1. Hospedaje Wayuu: Nejlepším způsobem, jak poznat kulturu a tradice indiánského kmene Wayuu, je strávit noc v jedné z místních hospedajes (ubytovacích zařízení). Tyto jednoduché, ale pohodlné chatrče se nacházejí ve vesnicích a jsou ideálním místem, kde se můžete seznámit s životním stylem Wayuu. Obvykle mají společné sociální zařízení a některé základní vybavení. Tato ubytování vám také umožní ochutnat tradiční jídla a naslouchat starým příběhům a legendám přímo od místních obyvatel.

2. Eko-kempy: Guajira Desert je rájem pro přírodní nadšence a milovníky kempování. Existuje několik eko-kempů, které nabízejí ubytování ve stanech nebo chýších. Tyto kempy obvykle nabízejí základní vybavení, jako je sprcha se sladkou vodou, toalety a venkovní kuchyně. Můžete si také pronajmout spací plachtu a spát pod hvězdami, což je jedinečný zážitek. Tyto kempy se nacházejí v odlehlých oblastech a umožňují vám objevit krásu pouště a rozmanitosti fauny a flóry.

3. Luxusní hotely a resorty: Pokud preference přikládáte pohodlí a luxusu, najít zde můžete také několik luxusních hotelů a resortů. Tyto zařízení nabízejí moderní vybavení, komfortní pokoje, bazény, restaurace a další služby. Nejlepší hotely a resorty se nacházejí v blízkosti pobřeží Karibského moře, což vám umožňuje kombinovat pobyt na pláži s objevováním Guajira Desert.

4. Vzácné plážové chatky: Existuje také možnost ubytování v malebných plážových chatkách nebo bungalovech. Tyto chatky se nacházejí na samotě, daleko od civilizace, a umožňují vám prožít klid a krásu Guajira Desert. Pláže v této oblasti jsou jedinečné svým zlatým pískem, tyrkysovou vodou a úchvatnými výhledy.

Nezáleží na tom, který z těchto typů ubytování si vyberete, je důležité si uvědomit, že Guajira Desert je nedotčený region a nenabízí sofistikovanou infrastrukturu, kterou najdete v jiných částech Kolumbie. Je vhodné být připravený na jednoduché podmínky a přijmout jedinečnost tohoto místa.

V Guajira Desert se budete cítit jako na konci světa. Tato zeměpisně izolovaná oblast vám přinese jedinečný zážitek a pohled na odlišné kultury a nádhernou přírodu. Bude to dobrodružství, které si budete pamatovat po celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Guajira Desert


1. Jak se jmenuje poušť v Kolumbii?
Odpověď: Poušť v Kolumbii se jmenuje Guajira Desert.

2. Kde se nachází Guajira Desert?
Odpověď: Guajira Desert se nachází na severu Kolumbie, v departementu La Guajira.

3. Jaké jsou teploty v Guajira Desert?
Odpověď: Průměrné teploty v Guajira Desert se pohybují kolem 30-35 °C během dne a v noci klesají na přibližně 20 °C.

4. Je možné navštívit Guajira Desert?
Odpověď: Ano, Guajira Desert je turisticky přístupná a můžete se tam vydat na expedici s místním průvodcem.

5. Kolik lidí žije v Guajira Desert?
Odpověď: V Guajira Desert žije přibližně 500 000 lidí, hlavně domorodých etnických skupin Wayuu.

6. Jaké jsou charakteristické rysy Guajira Desert?
Odpověď: Guajira Desert je charakteristická svými písečnými dunami, suchým klimatem, omezenou vegetací a jezero Manaure.

7. Jaké aktivity lze v Guajira Desert podniknout?
Odpověď: V Guajira Desert můžete podniknout expedici do písečných dun, navštívit Wayuu komunity, poznat místní kulturu a zvyky, a také si vychutnat nádherné západy slunce.

8. Jak se dostat do Guajira Desert?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Guajira Desert, je letadlem do hlavního města departementu - Riohacha, a odtud pokračovat po silnici až do pouště.

9. Jaká je nejvhodnější doba pro návštěvu Guajira Desert?
Odpověď: Nejvhodnější doba pro návštěvu Guajira Desert je v období mezi listopadem a březnem, kdy jsou teploty mírnější.

10. Musím se připravit na něco specifického před návštěvou Guajira Desert?
Odpověď: Doporučuje se vzít si s sebou dostatečné množství vody, opalovací krém, pokrývku hlavy a pohodlné oblečení, protože slunce a horko mohou být velmi intenzivní. Taky je důležité mít předem zajištěnou ubytovnu a průvodce.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky