Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Keňa Samburu National Reserve

Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Samburu National Reserve


Jak se dostanu do Samburu National Reserve?
Nejlepší možností je letět do Nairobiho, hlavního města Keňa, a pak pokračovat v 4-5 hodinové cestě automobilem do rezervace. Existují také malé letiště v blízkosti rezervace, kde můžete přistát soukromým letadlem.

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Samburu National Reserve?
Nejlepší čas na návštěvu je během suchého období, které trvá od června do září a od prosince do března. V těchto měsících je narůstající nedostatek vody, což přináší zvířata k řekám a jezerům a umožňuje lepší pozorování zvířat.

Jaký je vstupní poplatek do Samburu National Reserve?
Vstupní poplatek je stanoven na 80 USD na osobu denně. Děti do 16 let mají sníženou sazbu.

Jaká zvířata můžu v Samburu National Reserve vidět?
Rezervace je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně slonů, nosorožců, lvů, leopardů, gepardů, giraf, buvolů, impalů, zebřiček a mnoha dalších.

Můžu se v rezervaci ubytovat?
Ano, v rezervaci je k dispozici mnoho luxusních safari lodží a táborů, které nabízejí ubytování a další služby.

Mohu si v rezervaci pronajmout safari průvodce?
Ano, je možné si pronajmout safari průvodce, který vás provede rezervací a pomůže vám s pozorováním zvířat a dalšími otázkami.

Jsou v rezervaci k dispozici restaurace a občerstvení?
Ano, některé safari lodže a táboři mají vlastní restaurace a nabízejí celodenní stravování.

Je v rezervaci možné tábořit?
Ano, je možné tábořit v určených oblastech rezervace. Nicméně je nutné mít povolení a dodržovat stanovená pravidla a bezpečnostní předpisy.

Jak dlouho bych měl věnovat návštěvě Samburu National Reserve?
Ideální doba na návštěvu rezervace je minimálně 2-3 dny, abyste měli dostatek času na poznání zvířat a prožití safari zážitků.


Ubytování Keňa Samburu National Reserve


Keňa je pro svou rozmanitou přírodu a bohatství divoké zvěře jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Africe. Jednou z nejatraktivnějších lokalit v zemi je Samburu National Reserve, která nabízí jedinečné zážitky a úchvatné výhledy.

Samburu National Reserve se nachází na severu Keňy a je domovem pro mnoho vzácných druhů zvířat, které nelze nalézt jinde v zemi. Tato rezervace je součástí rozsáhlejšího ekosystému, který zahrnuje také další chráněné oblasti jako Buffalo Springs National Reserve a Shaba National Reserve.

Jednou z nejvýraznějších charakteristik této oblasti je řeka Ewaso Nyiro, která protéká rezervací a zajišťuje vodní zdroje pro divokou zvěř. Díky vodě se zde nachází bohatá vegetace, jako jsou akácie, křoviny a travnaté pláně, které poskytují útočiště a potravu pro mnoho zvířat.

Návštěvníci rezervace mají možnost spatřit vzácná zvířata, jako jsou netradiční druhy antilop, jako je Grevyho zebra, somálský pryskyřník či Gerenuk. Mezi dalšími obyvateli Samburu National Reserve jsou sloni, lvi, leopardi, gepardi, hyeny, buvoli a mnoho dalších. Je to tedy ideální místo pro každého, kdo má zájem o safari a pozorování divoké zvěře.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Samburu National Reserve, je k dispozici široká škála možností ubytování. Rezervace nabízí luxusní safari kempy, stany, chaty a lodže, které se nacházejí přímo v rezervaci nebo v její blízkosti. Většina těchto ubytování poskytuje výhledy na řeku Ewaso Nyiro a okolní krajinu, což umožňuje hostům těšit se z krásných panoramat a pozorování divokých zvířat přímo ze svých pokojů.

Kromě ubytování mohou návštěvníci rezervace také využít dalších aktivit, jako jsou noční safari, procházky s průvodcem, jízda na koni či setkání s místními kmeny Samburu a Masai. Tyto aktivity umožňují turistům blíže poznat kulturu a život zdejších obyvatel a zároveň přispět k udržitelnému rozvoji této oblasti.

Samburu National Reserve je ideálním místem pro ty, kteří touží po dobrodružství a nezapomenutelných zážitcích. Rezervace nabízí unikátní příležitost pozorovat divokou zvěř v jejich přirozeném prostředí a cítit sílu a krásu africké krajiny. Ubytování v této oblasti je komfortní a poskytuje nezapomenutelný pohled na jedinečnou africkou přírodu.


Letenka Keňa Samburu National Reserve


Samburu National Reserve je jedinečnou a dobrodružnou destinací v Keni, kterou si nesmíte nechat ujít. Tato rezervace, která se nachází v regionu Samburu na březích řeky Ewaso Nyiro, je známá svou bohatou faunou a přírodní krásou.

Cesta do Samburu National Reserve začíná letenkou, kterou si můžete zakoupit do blízkého města lodní dopravou do Keni. Letenky do Keni jsou snadno dostupné z mnoha světových destinací a cesta z Nairobi, hlavního města Keni, na místní letiště trvá přibližně jednu hodinu.

Po příletu na místní letiště v Samburu se ocitnete v srdci krásné krajiny. Samburu National Reserve se rozkládá na ploše téměř 165 km² a je domovem mnoha druhů vyhynulých živočichů, které je těžké nalézt jinde. Zdejší fauna zahrnuje slony, lvíky, gepardy, buvoly, žirafy, impaly a velkou rozmanitost ptáků.

Jedním z nejznámějších obyvatel rezervace jsou velbloudi Grévyho, kteří jsou navíc jedním z symbolů kenické divoké přírody. V Samburu se nachází největší populace těchto velbloudů na světě a můžete je spatřit volně procházející se po rezervaci.

Další neodmyslitelnou součástí Samburu National Reserve jsou místní Samburu kmeny, jejichž přítomnost je znát v celém regionu. Tito národů rozšiřují svou tradiční kulturu a tradice o poznání svých návštěvníků. Můžete se dozvědět více o jejich tradičních zvycích, observovat jejich tance a poslechnout si zajímavé příběhy.

Pro objevování rezervace se můžete připojit k jedné z mnoha organizovaných safari. Nedocenitelnou úlohu zde hrají místní průvodci, kteří znají oblast jako své boty a jsou odborníky na jedinečnou faunu a flóru. Safariové vozy vás dovezou do nejlepších oblastí rezervace a umožní vám pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Samburu National Reserve je také oblíbenou destinací pro požitkáře. Můžete se ubytovat v exkluzivních chatkách, které nabízejí výhled na řeku Ewaso Nyiro, nebo si zvolit kempování v blízkosti vodopádů, které jsou v rezervaci. Pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek, je možnost zapojit se do různých outdoorových aktivit jako je rafting, horolezectví, nebo podniknout pěší túru do okolních hor.

Zkrátka, Samburu National Reserve je fascinující destinací země, která je známá svou přírodní krásou a bohatou faunou. Cesta do této rezervace začíná letenkou do Keni, kterou si můžete zakoupit z mnoha destinací. Po příletu na místní letiště v Samburu budete vítáni nezapomenutelnou krajinou plnou divokého života a kulturních zážitků s místními Samburu kmeny. Safari a outdoorové aktivity vám umožní prozkoumat rezervaci do hloubky a prožít jedinečné momenty v jedné z nejkrásnějších a nejpůsobivějších rezervací v Africe.


Počasí Keňa Samburu National Reserve


Keňa je země ležící na východě Afriky a je známá svou hojnou divokou přírodou a nádhernými krajinami. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Keňe je Samburu National Reserve, která je domovem mnoha druhů zvířat a také nabízí fascinující počasí.

Samburu National Reserve leží ve východním regionu Keňského župního rozvrhování a rozkládá se na ploše přes 165 čtverečních kilometrů. Toto národní rezervace je jedinečná svou specifickou geografií, která zahrnuje okolní zvlněnou savanu, hory a úrodné říční údolí.

Podnebí v Samburu National Reserve je převážně horké a suché, přičemž vyskytují se zde výrazné roční období, tj. suchá sezóna a deštivá sezóna. Suchá sezóna trvá obvykle od července do října a charakterizuje ji minimální srážky a vysoké teploty. Průměrné denní teploty se v této době pohybují kolem 30 °C a v noci klesají na příjemných 20 °C.

Deštivá sezóna nastává v Samburu National Reserve od listopadu do května a přináší vyšší srážky a nižší teploty. V těchto měsících může spadnout až 300 mm srážek, což vytváří příznivé podmínky pro růst trávy a zelené vegetace. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 25 °C a v noci klesají na 15 °C. Tato období jsou také vhodná pro pozorování přírody, protože voda přitahuje mnoho zvířat a zvyšuje jejich aktivitu.

V Samburu National Reserve žije mnoho druhů zvířat, včetně slonů, zebří, nosálů, žiraf, gepardů, lvi, leopardů a mnoho dalších. Návštěvníci si mohou vychutnat safari zážitek, při kterém mají šanci vidět tyto úžasné druhy v přirozeném prostředí.

Při plánování návštěvy Samburu National Reserve je důležité zohlednit počasí. V suchém období je možné spatřit mnoho zvířat, která se shromažďují u zdrojů vody, zatímco v deštivém období je krajina krásně zelenější a je to vhodná doba pro pozorování ptáků a květinového kvetení.

Nutno dodat, že při návštěvě Samburu National Reserve je vždy vhodné se řídit pokyny místních průvodců a dodržovat zásady ekoturistiky. Konzervace přírody je základem udržení tohoto úžasného prostředí pro budoucí generace.

Samburu National Reserve je fascinujícím cílem pro milovníky divoké přírody, kteří si chtějí užít krásné scenérie a potkat se s africkými zvířaty v jejich přirozeném prostředí. Díky svému specifickému počasí nabízí různé zážitky během celého roku, kdy si návštěvníci mohou užít jedinečnou atmosféru a okouzlující krajinu Samburu National Reserve.


Dovolená Keňa Samburu National Reserve


Samburu National Reserve - Nezapomenutelná dovolená v keňském kraji Samburu

Keňa je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Africe, a její národní parky a rezervace jsou domovem úchvatné divoké přírody a rozmanitých druhů zvířat. Jednou z nejzajímavějších a nejlépe střežených tajemství Keňy je Samburu National Reserve v Samburu County, který nabízí jedinečné zážitky pro milovníky divoké přírody a dobrodružství.

Samburu National Reserve se nachází na východ od řeky Ewaso Ng'iro a je součástí rozsáhlého ochranného území, které tvoří spolu s dalšími dvěma rezervacemi - Buffalo Springs National Reserve a Shaba National Reserve. Tento region je znám jako "Samburu Three" a společně tvoří unikátní ekosystém s bohatou a pestrou divokou faunou.

Rezervace je domovem řady vzácných a ohrožených druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, gepardů, žiraf Rothschildových, zebřích hříbat a několika druhů antilop. Nejvýraznějším symbolem rezervace je však Samburu "speciální pětka" - retikulovaný žiraf, Gerenuk, somálský pštros, Grévyho zebra a oryx Beisa. Všichni členové této "speciální pětky" jsou jedineční pro Samburu National Reserve a je velmi pravděpodobné, že je zde uvidíte během své návštěvy.

Pro milovníky ptactva je Samburu také rájem. Zde se vyskytuje přes 450 různých druhů ptáků, včetně ikonických afrických druhů jako je orel savanový, pěnice desertní nebo erglička komišuvá.

Při návštěvě Samburu National Reserve nebudou turisté zklamaní ani co se týče přírodních scenérií. Rezervace se rozprostírá na rozsáhlé oblasti s pestrými vegetation, včetně suchých savan, roklí, vřesovišť a horských oblastí. Kromě toho řeka Ewaso Ng'iro poskytuje nenahraditelný zdroj vody pro divokou zvěř, což umožňuje návštěvníkům pozorovat zvířata, jak se v těchto územích shromažďují a občerstvují, a to zvláště za úsvitu a za soumraku.

Samburu National Reserve také nabízí různé aktivity pro turisty, jakými jsou pěší a jeepové safari, noční safari, sledování ptáků a vyjížďky na lodích po řece. Místní průvodci s hlubokými znalostmi okolní přírody vás provedou těmito krásnými oblastmi a pomohou vám objevit skutečnou divokou krásu, která zde panuje.

Díky své nepopsatelné kráse a zachovalému prostředí Samburu National Reserve není jen další turistickou atrakcí v Keni, ale místem, kde se můžete skutečně ponořit do divoké Afriky a zažít nezapomenutelné dobrodružství mezi jedinečnou divokou zvěří a úchvatnou krajinou.

Takže, pokud hledáte dovolenou naplněnou dobrodružstvím, zvířaty a krásnou přírodou, Samburu National Reserve je ideálním místem pro vás. Tato rezervace nenabízí jen nezapomenutelné zážitky, ale i příležitost k ochraně přírody a podpoře udržitelného cestovního ruchu v Africe.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky