Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Kazachstán Balkhash Lake

Dovolená Kazachstán Balkhash Lake


Kazachstán je neznámým klenotem střední Asie, jehož krása zahrnuje řadu přírodních scenérií a aktivit pro turisty z celého světa. Balkhash Lake, je jednou z největších atrakcí této země. Pokud hledáte unikátní dovolenou, neváhejte a vydejte se do Kazachstánu na balkhašské jezero.

Balkhash Lake se nachází mezi hřbetem Alatau a Karkaraly. Je to největší sladkovodní jezero v Asii a desáté největší na světě. Především je to však jedno z nejkrásnějších míst v Kazachstánu díky svým horským skrz, plážím a krásné modré vodě.

Navštívíte-li Balkhash Lake, nemůžete si nechat ujít romantickou plavbu po jezeře. Cestující mohou využít služeb místních lodí a užít si výhledu na panoramu karpatských hřebenů, zatímco se slunce pomalu zapadá za horami. Pokud však hledáte adrenalinovou zábavu, můžete si zapůjčit vodní skútry a projíždět si po hladině jezera.

Balkhash Lake je také vhodný pro rybolov. Je to ideální místo pro spoustu druhů ryb, včetně mandarina, kapra, štiky, sumce a dalších. Pokud si přinesete vlastní výbavu, můžete si plánovat rybolov v těch nejlepších místech na břehu jezera. Pokud však nemáte výbavu, místní průvodci jsou vám velmi ochotně s touto činností pomohou.

Kromě vody je Balkhash Lake obklopen divokou přírodou. Můžete se projít po okolních horách nebo užívat úžasný výhled ze skalnatých vrcholů v okolí. V zimě si můžete vychutnat sjezdovky a lyžování v nedalekém horském středisku.

Kazachstán je známý svou pohostinností a ve skutečnosti, pokud se vydáte na jezero Balkhaš, budete mít možnost poznat místní kulturu. Můžete ochutnat místní jídla, jako je lagman (těstoviny s masem a zeleninou), kazachstánské pilaf a vynikající místní čaj.

V jejím dokonalém světle a kráse je Balkhash Lake skvělým místem na relaxační dovolenou. Oblast je známá pro svoji proslulou atmosféru a západ slunce, který zanechává návštěvníkům nezapomenutelné zážitky. Budovali jsme mnoho turistických atrakcí po celé Kazachstánu, ale Balkhash Lake zůstává nejvyhledávanějším relaxačním místem pro ty, kteří touží po klidu a odpočinku ve východní Asii.


Počasí Kazachstán Balkhash Lake


Kazachstán je rozsáhlá země v Asii, která se vyznačuje jedinečným a rozmanitým klimatem. Jedním z nejzajímavějších přírodních fenoménů v této zemi je Balkhashské jezero. Toto jezero je největším sladkovodním jezerem v Kazachstánu a jedním z nejvýznamnějších přírodních jezer v celé střední Asii.

Počasí v oblasti jezera Balkhash je charakterizováno kontinentálním podnebím. Letní období, které trvá od června do srpna, je obzvláště horké a suché. Průměrné teploty dosahují až 35 °C, přičemž místy mohou teploty překročit 40 °C. Díky tomu je letní sezóna vhodná pro plavání a další vodní aktivity na jezeře Balkhash.

Zimní období, které trvá od listopadu do února, je naopak velmi chladné a suché. Průměrné teploty v této době klesají pod bod mrazu, často až na -20 °C a méně. V některých oblastech může teplota dokonce klesnout až na -40 °C. Sníh zůstává na zemi po celou zimu, což umožňuje provozování lyžování a snowboardingu v okolí jezera Balkhash.

Jaro a podzim jsou přechodnými obdobími, která se vyznačují mírnějším počasím a menším množstvím srážek. Průměrné teploty v těchto obdobích se pohybují kolem 15-20 °C, což je ideální počasí pro pěší turistiku a prozkoumávání okolních přírodních krás.

Balkhashské jezero má také vliv na místní mikroklima. Vzhledem k jeho velikosti se nad jezerem vytváří specifické větry, které mohou výrazně ovlivnit lokální počasí. Většinou tato jezerní větřina přináší pozitivní vliv, jako je osvěžující chlad v horkých letních dnech. Nicméně někdy se může stát, že si vítr přináší i mraky a deště.

Balkhashské jezero je nejen přírodním pokladem Kazachstánu, ale také důležitým místem pro místní obyvatele. Poskytuje jim zdroj pitné vody, bohatý rybolov a také příležitosti k turismu a rekreaci. Turisté i místní obyvatelé si mohou užívat koupání, surfování, rybaření a jiných vodních aktivit.

Vzhledem k rozmanitému počasí a malebnému okolí jezera Balkhash je tato oblast Kazachstánu atraktivním turistickým cílem. Ať už plánujete letní dovolenou nebo zimní dobrodružství, návštěva jezera Balkhash vás jistě nezklame.


Ubytování Kazachstán Balkhash Lake


Kazachstán je jednou z nejrozmanitějších zemí na světě, a to se týká i nabídky ubytování. Pokud plánujete návštěvu Kazachstánu a chtěli byste si užít nějakou relaxaci u jezera, určitě doporučujeme navštívit Balkhashské jezero.

Balkhashské jezero se rozprostírá na území Kyzylordinské oblasti Kazachstánu a představuje největší jezero Kazachstánu, které se rozkládá na rozloze více než 18 tisíc kilometrů čtverečních. Pro místní obyvatele je to velmi oblíbené místo částečně kvůli jeho krásnému okolí, ale také díky širokému spektru aktivit, které zde můžete podniknout.

Ubytování u tohoto jezera není problémem, protože v blízkosti jezera najdete spoustu hotelů a penzionů, které nabízejí kvalitní a pohodlné ubytování. Zvolit si můžete jak luxusní hotely, tak i levnější ubytování pro cestovatele s menším rozpočtem.

Začněme těmi luxusnějšími ubytováními. Pokud chcete zažít opravdový luxus, bude pro vás tou nejlepší volbou Chateau Hotel Balkhash. Tento hotel nabízí zcela nově renovované komfortní pokoje s klimatizací, satelitní televizí a minibarem. K dispozici jsou zde také wellness studia s bazénem, saunou a masážními procedurami. Hotel má vynikající restauraci s širokým výběrem tradičních kazachstánských jídel a nabízí také bezplatné parkoviště pro hosty.

Dalším luxusním ubytováním je hotel Al Batros Palace s nádherným výhledem na jezero a nabídkou soukromých pláží jen pro hosty hotelu. Tento hotel má velké množství pokojů a apartmánů, které jsou zařízeny v moderním stylu s nejmodernějšími zařízeními. K dispozici jsou také různé wellness procedury a soukromé parkoviště.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou k dispozici i přijatelnější ubytování. Jedním z nich je Pension "Zhasmin", který se nachází v těsné blízkosti pláží a nabízí levné, ale pohodlné pokoje s klimatizací. Hosté mají k dispozici bezplatné wi-fi a parkoviště. Pension je perfektní pro cestovatele, kteří hledají cenově dostupné a příjemné ubytování.

Další možností je hotel Balkhash, který se nachází nedaleko od centra města a nabízí pokoje s klimatizací a satelitní televizí. Zde si hosté mohou odpočinout v restauraci s výhledem na jezero, nebo využít wellness centra s saunou a posilovnou.

Všechny tyto hotely a penziony jsou ideálními místy pro pobyt v Balkhashském jezeře a každý z nich nabízí své vlastní jedinečné zážitky a zázemí. Ať už si zvolíte jakékoliv ubytování, jedno je jisté - u Balkhashského jezera se vám bude líbit a určitě si odvezete mnoho příjemných zážitků.


Letenka Kazachstán Balkhash Lake


Kazachstán, rozlehlá země střední Asie, skrývá mnoho fascinujících přírodních krás. Balkašské jezero je jedno z těchto jedinečných míst, které láká turisty z celého světa.

Balkašské jezero je jedním z největších sladkovodních jezer na světě a tvoří přirozenou hranici mezi dvěma regiony Kazachstánu – Almaty a Karaganda. Toto velké sladkovodní jezero je známé pro svou krásnou tyrkysovou barvu vody a okolní přírodní scenérie. Je obklopeno horskými masivy, rozsáhlými stepmi a rozlehlými plážemi.

Let do Kazachstánu, konkrétně k Balkašskému jezeru, nabízí turistům příležitost k objevování nádherné přírody a doslova dýchající historie. Jezero je domovem mnoha druhů zvířat a ptáků, což činí z tohoto místa ráj pro milovníky přírody a ornitology. Milovníci vodních sportů se mohou těšit na rybolov, plachtění, ale i potápění, a tak ochutnat adrenalin a dobrodružství na vodě.

Balkašské jezero je také důležité včetně archeologických a historických památek, které se zde nacházejí. Historické odkazy a artefakty zde dokládají vývoj kultury a obchodních cest, které tudy procházely. Turisté se mohou vydat na dobrodružnou cestu za objevováním starověké historie a prozkoumat starověké památky a ruinování měst, která se zde nacházela před mnoha staletími.

Další zajímavostí je přírodní rezervace "Balkaš-Altynkol", která leží v blízkosti jezera. Tato rezervace je domovem mnoha ohrožených druhů živočichů, včetně vzácných ptáků jako je pelikán růžový a plameňáci. Toto místo nabízí unikátní příležitost k pozorování vzácných ptáků ve svém přirozeném prostředí a chrání jejich přirozené stanoviště.

Pokud se rozhodnete navštívit Balkašské jezero v Kazachstánu, mějte na paměti, že je nejlepší jít v období mezi květnem a říjnem, kdy jsou teploty příjemné a slunečno. Existuje mnoho ubytovacích možností v okolí jezera, od luxusních hotelů až po kempy, které vám umožní strávit více dní v přírodě a naplno si užít krásu tohoto místa.

Balkašské jezero v Kazachstánu je skutečným přírodním pokladem, který stojí za návštěvu. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem přírody, historie nebo dobrodružství, toto místo vás nadchne svými úchvatnými krajinami, zvířaty a bohatou historií. Nechte se unést dobrodružstvím na Balkašském jezeře a vytvořte nezapomenutelné vzpomínky na toto jedinečné místo.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Balkhash Lake


1. Jaký je rozloha jezera Balkhash v Kazachstánu?

Odpověď: Rozloha jezera Balkhash v Kazachstánu činí přibližně 16 400 čtverečních kilometrů.

2. Jaké jsou hlavní turistické atrakce kolem jezera Balkhash?

Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce kolem jezera Balkhash patří například pláže, které nabízejí možnost koupání a slunění, rybaření, turistiku a pikniky v okolní přírodě.

3. Jaká je hloubka jezera Balkhash?

Odpověď: Největší hloubka jezera Balkhash dosahuje přibližně 26 metrů.

4. Jaká je voda jezera Balkhash?

Odpověď: Voda jezera Balkhash je převážně slaná, avšak na západním pobřeží jezer lze nalézt také sladkovodní oblasti, které jsou vytvářeny přítoky řek.

5. Které okolní město je největší a nejbližší k jezeru Balkhash?

Odpověď: Největším a nejbližším městem k jezeru Balkhash je město Balkhash, které se nachází na jihovýchodě Kazachstánu.

6. Jaký je význam jezera Balkhash pro Kazachstán?

Odpověď: Jezero Balkhash má velký ekologický a hospodářský význam pro Kazachstán. Je jedným z největších jezer v zemi a poskytuje vodu pro zemědělství a průmysl v okolí. Taktéž je významným zdrojem rybářství a turismu v regionu.

7. Jaké druhy ryb se vyskytují v jezeře Balkhash?

Odpověď: V jezeře Balkhash se vyskytují různé druhy ryb, včetně jesetera, karasa, kapra, candáta obecného a síhy obecné.

8. Je možné plavat v jezeře Balkhash?

Odpověď: Ano, v jezeře Balkhash je možné plavat, zejména na některých plážích a vyhrazených koupacích oblastech.

9. Existují kolem jezera Balkhash ubytovací možnosti pro turisty?

Odpověď: Ano, kolem jezera Balkhash jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně hotelů, penzionů a kempů, které uspokojí potřeby turistů.

10. Jak se dostat k jezeru Balkhash?

Odpověď: K jezeru Balkhash se lze dostat letecky, autobusem nebo automobilem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází ve městě Almaty, odkud je možné pokračovat po silnici do města Balkhash.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky