Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)

Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


1) Jaké je hlavní město Kazachstánu?
Odpověď: Hlavním městem Kazachstánu je Nur-Sultan (dříve známé jako Astana).

2) Kdy bylo hlavní město přejmenováno na Nur-Sultan?
Odpověď: Hlavní město bylo přejmenováno na Nur-Sultan v roce 2019, na počest bývalého prezidenta Nursultana Nazarbajeva.

3) Jaké jsou nejznámější památky v Astaně/Nur-Sultanu?
Odpověď: Mezi nejznámější památky patří Baiterek Tower, Khan Shatyr, Palace of Peace and Reconciliation, Astana Opera a Astana Bayterek.

4) Jaká je nejlepší doba roku na návštěvu Astany/Nur-Sultanu?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě je od dubna do října. V létě jsou teploty velmi vysoké a v zimě je velmi chladno.

5) Jaký je hlavní jazyk v Kazachstánu?
Odpověď: Hlavním jazykem je kazachština, ale mnoho lidí také mluví ruštinou.

6) Jaký je místní měnový systém v Kazachstánu?
Odpověď: Měnou v Kazachstánu je tenge.

7) Co jsou nejznámější kazachstánské jídla?
Odpověď: Mezi nejznámější kazachstánská jídla patří beshbarmak (stew s masem a nudlemi), plov (uzbekistánský pokrm s rýží a masem) a kuyrdak (dušené vnitřnosti s cibulí).


Ubytování Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Astana, nyní přejmenovaná na Nur-Sultan, je hlavním městem Kazachstánu a jedním z nejvýznamnějších ekonomických a politických center střední Asie. Toto moderní město je domovem mnoha mezinárodních společností, vzdělávacích institucí a turistických atrakcí, což přináší do regionu stále větší počet turistů a obchodních cestujících. S rozvojem města se samozřejmě zvyšuje také nabídka ubytovacích zařízení.

Existuje zde mnoho druhů ubytování, které se liší cenou, umístěním a nabízenými službami. Pro turisty s nižším rozpočtem jsou ideální hostely a levné hotely. Tyto možnosti nabízejí základní vybavení, jako je společenská místnost, sdílené koupelny a pokoje s více postelemi. Jejich cena je obvykle dostupná, což umožňuje cestování s menším rozpočtem.

Pro turisty, kteří preferují vyšší standard a pohodlí, jsou k dispozici luxusní hotely v centru města. Safety Hotel Astana, Rixos President Astana, Marriott Astana Hotel a Radisson Hotel Astana jsou jen některé příklady exkluzivních ubytovacích zařízení, které slouží náročným cestovatelům. Tyto hotely nabízejí vynikající služby, včetně vybavení wellness center, bazénu, fitness centra a konferenčních prostor. Kromě toho jsou tato ubytování obklopena důležitými památkami a turistickými atrakcemi, jako je Kultury a sportu, Palác míru a smíření, Národní knihovna Kazachstánu a další.

Pro ty, kteří preferují větší nezávislost a soukromí, jsou k dispozici také apartmány a rekreační vily. Tyto ubytovací možnosti nabízejí kompletní domácnostské vybavení, včetně plně vybavené kuchyně, vlastní koupelny a přístupu k prostoru venku. Tyto možnosti ubytování jsou ideální pro rodinné dovolené nebo dlouhodobé pobyty.

Vzhledem k tomu, že Nur-Sultan se stává populárním turistickým cílem, je důležité rezervovat ubytování předem, zejména v období nejvyšší turistické sezony. Rezervace přes internet nebo pomocí specializovaných cestovních agentur je dobrým způsobem, jak si zajistit ubytování dle svých potřeb a preferencí.

Nur-Sultan, bývalá Astana, je městem, které nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které uspokojí každého návštěvníka. Ať už máte menší rozpočet, či hledáte luxusní zkušenost, toto moderní hlavní město Kazachstánu vás určitě nepřekvapí svou širokou nabídkou a kvalitou svých ubytovacích zařízení.


Letenka Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Astana, dnes známá jako Nur-Sultan, se stala hlavním městem Kazachstánu v roce 1997. Toto město leží na severu země a má bohatou historii a kulturu, kterou mohou turisté objevovat. Díky svým krásným památkám, moderním budovám a malebnému okolí se Astana stala populárním cílem cestovatelů z celého světa.

Pokud se rozhodnete navštívit Nur-Sultan, první věcí, kterou budete potřebovat, je letenka. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí spoje do této exotické destinace. Můžete si vybrat mezi několika přímými lety nebo lety s přestupem, které jsou často levnější a poskytují vám možnost navštívit jiná místa na cestě.

Nejbližším mezinárodním letištěm je Letiště Astana, které se nachází vzdálené asi 20 km od centra města. Letiště je moderní a dobře vybavené, poskytuje širokou škálu služeb pro cestující, včetně obchodů s luxusními zbožími a restaurací s místními specialitami.

Existuje mnoho leteckých společností, které provozují lety do Astany. Některé z nejznámějších jsou Air Astana, Turkish Airlines, Emirates, Lufthansa a Qatar Airways. Tyto společnosti nabízejí pravidelné spoje z různých destinací po celém světě, včetně Evropy, Asie a Blízkého východu. Díky dobře rozvinuté síti letecké dopravy je Astana snadno dostupná z velkých světových čísel.

Letenky do Astany se v různých obdobích liší. Obecně platí, že letenky jsou nejdražší během letních prázdnin a svátků, zatímco v období mimo sezónu můžete nalézt levnější nabídky. Doporučuje se, abyste si letenky rezervovali předem a porovnali nabídky různých leteckých společností, abyste zajistili nejlepší možnou cenu.

Když dorazíte do Astany, budete ohromeni krásou a moderností tohoto města. Mezi nejznámější atrakce patří Baiterek, 97 metrů vysoká věž s vyhlídkovou plošinou, která nabízí nádherný výhled na celé město. Další nevynechatelnou památkou je Národní muzeum historie a etnografie, které přináší návštěvníkům pochopení země a její historie.

Nur-Sultan je také domovem mnoha moderních staveb, mezi které patří například Dvorní kavárně v Khan Shatyr Shopping Mall, který je největším stanem na světě. Dále tu najdete mnoho moderních administrativních budov a luxusních hotelů, které jsou obklopené krásnými parky a zahradami.

Večer v městě můžete ochutnat tradiční kazachstánskou kuchyni v jedné z mnoha restaurací nebo se vydat na procházku po malebných ulicích, které jsou osvětlené a plné života.

Astana, či nově Nur-Sultan, je destincí, kterou každý cestovatel milující exotiku a krásu nových míst by si měl přidat na seznam. Letenky do tohoto fascinujícího města se mohou lišit, ale po návštěvě Astany budete mít jistě na paměti krásu a půvab tohoto nádherného místa.


Dovolená Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Astana, dnes známá jako Nur-Sultan, je největším městem a hlavním městem Kazachstánu. Toto město leží na severu země na okraji stepí a je jednou z nejmladších hlavních měst na světě. Astana byla přejmenována na Nur-Sultan na počest dlouholetého prezidenta Nursultana Nazarbajeva, který její růst a rozvoj silně podporoval.

Astana se stala hlavním městem Kazachstánu v roce 1997, kdy bylo rozhodnuto přesunout sídlo vlády z Almaty do této nové lokality. Od té doby prošla město ohromným rozvojem a přeměnou. Astana/Nur-Sultan se stala moderním městem s budovami v futuristickém stylu, vzrušující architekturou a širokou škálou kulturních a sportovních zařízení.

Jednou z nejznámějších památek v Astaně je Baiterek Tower, obrovský monumentální sloup s vyhlídkovou plošinou na vrcholu, který symbolizuje strom života a spojení minulosti s budoucností. Tato ikonická stavba je velmi oblíbená u návštěvníků, kteří sem přicházejí, aby obdivovali panoramatický výhled na celé město.

Další významnou památkou ve městě je Astanský operní dům, který se pyšní nejen svou architektonickou krásou, ale také vynikajícím uměleckým programem. Tento místní dům umění je místem, kde mohou návštěvníci zažít vynikající operní a baletní představení.

Navštívte Astanu také za účelem prozkoumání paláce míru a usmíření, který slouží jako centrum pro mezinárodní jednání a konference. Tento nádherný komplex zahrnuje mnoho konferenčních sálů a je místem, kde se setkávají politické a obchodní návštěvy z celého světa.

Astana/Nur-Sultan je také známá svými sportovními areály a událostmi. Město hostilo mnoho mezinárodních soutěží a šampionátů ve sportech, jako jsou lední hokej, cyklistika a atletika. Expozice Expo 2017, která se konala v Astaně, přitáhla tisíce návštěvníků, kteří navštívili město a prozkoumali různé výstavy a prezentace související s energetikou a technologiemi.

Astana/Nur-Sultan je také známá svými rozsáhlými zelenými plochami, parky a nábřežími. Místní obyvatelé a návštěvníci mohou těžit z procházek po promenádě Ishim, relaxace v některém z místních parků nebo jízdy na kole po cyklostezkách, které jsou roztroušeny po celém městě.

Kazachstán je země s bohatou historií a kulturou a její hlavní město, Astana/Nur-Sultan, je jasným odrazem toho. Moderní architektura, kulturní zařízení a přírodní scenérie tohoto města jsou jedinečné a stojí za to navštívit. Astana/Nur-Sultan je živým příkladem toho, jak rychle se města mohou vyvíjet a jaké mohou nabídnout svým návštěvníkům.


Počasí Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Kazachstán Astana, nyní známé jako Nur-Sultan, je hlavním městem Kazachstánu, rozkládajícím se ve střední části země. Mesto bylo pojmenováno po prvním prezidentovi Kazachstánu Nursultanu Nazarbayevovi, který oznámil přejmenování města v roce 2019.

Kazachstán Astana má kontinentální klima s velmi vysokými teplotami v létě a mrazivými zimami. Nejteplejším měsícem je červenec, kdy průměrná teplota dosahuje 22°C, ale někdy může dosáhnout až 30°C. Dny jsou dlouhé a slunečné a noc je krátká.

Zima v Nur-Sultanu je velmi mrazivá a suchá. Průměrná teplota v lednu se pohybuje kolem -21°C a během noci klesá dokonce až k -30°C. Sníh je běžný a napadne až osm měsíců v roce. V zimě se také často setkáte s mlhou.

Ve městě se může objevit i velké množství větru, zejména v zimě. V takových případech mohou teploty působit ještě chladněji, ale to se děje jen zřídka.

Vzhledem k tomu, že se Nur-Sultan nachází v kontinentální oblasti, dochází k mírným změnám v klimatických podmínkách. V posledních letech můžeme vidět mírné zvýšení teploty a vysokých hodnot srážek.

Celkově lze říci, že Kazachstán Astana má extrémní počasí, především s ohledem na zimu. Lidé, kteří sem cestují, by měli být připraveni na mnoho sněhu, náročné podmínky a náhlé změny počasí. Přesto je město plné krásných památek, parků a kulturních událostí a stojí za návštěvu.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky