Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Kazachstán Alakol Lake

Dovolená Kazachstán Alakol Lake


Kazachstán je země neuvěřitelných kontrastů. Leží na ploše více než 2,7 milionu kilometrů čtverečních, což z ní činí devátou největší zemi na světě. Zároveň je však jednou z nejméně zemí navštěvovaných turisty. Pokud se vydáte na dovolenou do Kazachstánu, můžete zažít skvělou dovolenou plnou zajímavých zážitků.

Jedním z míst, které byste si měli určitě nenechat ujít, je Alakol Lake. Nachází se na jihovýchodě země, asi 350 km od města Almaty. Jde o druhé největší jezero v Kazachstánu, s rozlohou přibližně 2700 čtverečních kilometrů. Jezero bylo vytvořeno v důsledku seizmické aktivity v oblasti, a je obklopeno nádhernou přírodou.

Toto jezero je velice oblíbené u místních obyvatel i u turistů. Nejen, že zde můžete strávit relaxační dovolenou, ale můžete si také užít spoustu dobrodružství v divočině. Mezi hlavní turistické atrakce v této oblasti patří rybaření, horská turistika a vodní sporty.

Pokud jste milovník rybaření, je Alakol Lake ideálním místem pro vás. Je to jedno z nejlepších míst v Kazachstánu pro rybolov a můžete ulovit mnoho druhů ryb, jako jsou pstruzi a jeseteři. Můžete si pronajmout loď a ulovit ryby uprostřed jezera, což je zažitek jako žádný jiný.

Horská turistika je další oblíbenou aktivitou v této oblasti. V okolí jezera se nachází několik hor, které stojí za to navštívit. Například hora Zharsuat s výškou 4200 m je jednou z nejoblíbenějších hor v této oblasti. Turisté si sem rádi chodí pro nádherné výhledy a pro zážitek z výstupu na horu.

A konečně, vodní sporty jsou další věc, kterou si zde můžete užít. Můžete si pronajmout kajak nebo jinou vodní plovoucí loďku a proplout vodami Alakol Lake. Je to skvělá aktivita, kterou si užijete s celou rodinou.

Kromě těchto aktivit, existuje mnoho věcí, které byste si měli vyzkoušet v této oblasti. Například můžete navštívit místní bazény, sauny a masáže. Můžete také jít na výlet do okolních vesnic a poznat místní tradiční kulturu. A samozřejmě, nenechte si ujít nádherné západy slunce nad jezerem.

Celkově lze říci, že návštěva Alakol Lake je ideálním způsobem, jak si užít dovolenou v Kazachstánu. Toto jezero nabízí neuvěřitelné množství aktivit, a jakmile ho navštívíte, získáte úžasné zážitky a vzpomínky na celý život.


Ubytování Kazachstán Alakol Lake


Kazachstán se pyšní množstvím úchvatných jezer, a mezi nimi je nedoubtě nejkrásnější Alakol. Nachází se východně od města Almaty a jeho okolí je oblastí, kde stále najdete divočinu, mnoho ptáků a zvířat, ale také užitečné rostliny. Proto se sem rádi vrací příznivci turistiky.

Pokud máte v úmyslu navštívit Alakolské jezero, nejlepší doba na to je mezi květnem a zářím, protože v zimním období je příliš zima a příroda zde má své kouzlo především kvůli různým druhům kvetoucích rostlin. Aby byl váš pobyt na přehradě Alakol příjemný, měli byste se zaměřit na ubytování.

Naštěstí máte řadu možností. Možnosti se samozřejmě liší v závislosti na vašich preferencech a cenových možnostech.

Nejlevnější je stanování, které vás vyjde nejvýhodněji. Nabízí vám to nejen stylové dobrodružství, ale také spoustu příležitostí k poznání nových lidí a k setkání s přírodou. Pokud nemáte svůj vlastní stan, můžete si jej zapůjčit přímo na místě. K dispozici jsou však také pronajímatelné pláže, kde si můžete postavit svůj vlastní stan.

Pronájem rekreačních chat nebo chalup si můžete také nalézt. Tyto druhy ubytování nabízejí komfort interiéru, ale zároveň také maximální soukromí a klid. Většina těchto domů má terasu nebo balkón s krásným výhledem na jezero. Cena za pronájem se pohybuje okolo 2500-5500 tenge (cca 180-400 Kč) za noc.

K dispozici jsou také různé hotely, které splní nejnáročnější přání, ovšem cena již mnohdy bývá vyšší, ale i zde si člověk může najít výborné možnosti. Hotely nabízejí bohatou řadu služeb, jako je restaurace, bary, sportovní aktivity apod. Pokud si chcete užít naplno svého pobytu na Alakolském jezeře, určitě si zvažte ubytování v hotelu.

Pamatujte si, že Alakol je obrovský, a tak nelze doporučit přesné místo pro Vaše ubytování. Samozřejmě je to záležitost Vašeho rozhodnutí, v jaké části přehrady chcete strávit nejvíce času. V každém případě se nenechte rozhodovat úplně jen cenou, ale zvažte i kvalitu ubytování a služeb, které jsou k dispozici.

Celkově vzato, existuje mnoho možností, kde strávit příjemný pobyt na Alakolském jezeře. Vybírat můžete ze stanování, pronájmu rekreačních chat nebo hotelů. Záleží na vás, jaké jsou vaše preference a cenové možnosti, ale v každém případě si můžete být jisti, že zážitek na tomto jedinečném místě bude nezapomenutelný.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Alakol Lake


1. Jak se dostanu k Alakol Lake?
- Nejlepší způsob je letadlo do města Almaty a poté jízda autem nebo autobusem do okolí jezera.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit Alakol Lake?
- Nejlepší čas je v období od června do srpna při teplotách kolem 25°C.

3. Jaké aktivity jsou k dispozici na Alakol Lake?
- Kolem jezera se nachází pěkné pláže, kde se dá koupat a opalovat se. Dále je vhodné jachting, rybaření nebo turistiku.

4. Je možné kempovat u Alakol Lake?
- Ano, v oblasti jezera jsou k dispozici kempy pro turisty, kde je možné stanovat.

5. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v okolí Alakol Lake?
- V blízkosti jsou malé hotely a penziony, ale také je možné ubytovat se v soukromí u místních obyvatel.

6. Kolik stojí vstupenky do Alakol Lake?
- Jezero samo o sobě je veřejné, takže vstup zdarma. Některé pláže, kde najdete i sprchy a WC, však účtují malý poplatek.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v okolí Alakol Lake?
- V okolí je několik menších restaurací, které podávají typické kazachstánské jídlo, ale také různé druhy ryb. Hodně z nich se nachází v okolních vesnicích.


Počasí Kazachstán Alakol Lake


Kazachstán, krajina v srdci Asie, může nabídnout řadu fantastických destinací, kde se můžete vypnout od hektického života a užít si krásy přírody. Jednou z takových destinací je i jezero Alakol.

Alakolové jezero se nachází v jihovýchodní části země, v nadmořské výšce 347 m. Je to druhé největší slané jezero v zemi a vyrůstá z něj krásný výhled na okolní hory a kopce. Alakol leží v zóně subtropického podnebí, což znamená, že může mít suché a horké léto a mírně chladné zimy.

V létě může být na Alakolu velmi horko, s teplotami dosahujícími až 40 °C. Návštěvníci by si proto měli vzít s sebou dostatek pitné vody a chránit se před sluncem. V zimě se teploty naopak mohou snížit pod bod mrazu. Pokud se chystáte navštívit Alakol během chladnějšího období, je třeba si vzít teplejší oblečení a připravit se na sněhovou nadílku.

Jaro a podzim jsou pro návštěvu Alakolu mnohem příjemnější sezóny, kdy jsou teploty mírnější a příroda dostane nádhernou podzimní nebo jarní barvu. Pokud se rozhodnete navštívit jezero v těchto obdobích, určitě nezapomeňte na foťák, protože tento výhled stojí za to zachytit.

V oblasti jezera Alakol najdete velké množství vodních aktivit, jako je například koupání, kempování, rybaření nebo jízda na lodi. Pro mnoho návštěvníků jezero Alakol a jeho okolí nabízí skvělý únik z městského života a fantastickou příležitost pro procházky v přírodě.

Jediným negativem návštěvy jezera Alakol může být vzdálenost od nejbližšího města. Pokud se rozhodnete navštívit toto krásné místo, musíte si plánovat svůj pobyt omnoho dříve a věřte nám, že to bude stát za to.

Celkově lze říci, že počasí v Kazachstánu a na jezeře Alakol se může lišit v závislosti na ročním období, ale tato destinace nabízí výjimečnou krásu přírody a řadu aktivit, které můžete celoročně podnikat. Tedy, pokud se plánujete vydat do vnitrozemí Kazachstánu, nemělo by chybět na plánu Alakolové jezero.


Letenka Kazachstán Alakol Lake


Alakol je jedno z turistických center v Kazachstánu, které láká návštěvníky ze všech koutů světa. Tyto návštěvy nemohou být dokonalejší bez skvělého způsobu dopravy. Proto doporučujeme letení na neuvěřitelné místo Alakol Lake letenkou do Kazachstánu.

Alakol Lake je přírodou krásou, kterou tolika lidí nazývá "Srdce Kazachstánu", a to z dobrého důvodu. Je to jedno z nejkrásnějších jezer v postsovětské republice s neuvěřitelnou modrou vodou, která zdobí křehké břehy jezera. Kromě toho jezero Alakol nabízí návštěvníkům neuvěřitelně čistou vodu, což je ideální pro aktivitky vody, jako je potápění, kanoistika, plachtění a mnoho dalších.

Alakol Lake se také nachází v neuvěřitelné části země, kterou jezerní pobřeží obklopuje - pouště a hory, podobné jako ve filmu "Lawrence z Arábie". Tyto horizonty jsou dokonalým pozadím pro fotografie, a to zejména, když se mění barvu v závislosti na poloze slunce ve vztahu k hory a jezeru Alakol.

Ale to není všechno - turisticky navštěvovaným místem jsou také lázně a sauny, kde se lze obnovit a odpočinout si. Kromě toho vás čeká návštěva tamních přírodních parků, kde se můžete seznámit s obyčejným životem Kazachů. Mohou vám nabídnout záznamy o rybolovu a potápění a ukázat vám, jaký život a práce kolem Alakol Lake spočívá.

Samozřejmě, aby do Kazachstánu se dostali, musí mít návštěvníci a turisté letenku. Letenka do Kazachstánu závisí na mnoha faktorech, jako jsou sezónní faktory a potřeby každého jednotlivého turisty. Pokud chcete ušetřit peníze na letenkách, doporučujeme hledat různé nabídky na internetu nebo se poradit s cestovní agenturou.

Nicméně, letenky do Kazachstánu nejsou jen o úspoře peněz, ale také o zajištění si tou nejlepší letu pro vaši cestu. Před nákupem letenky zjistěte, které lety jsou k dispozici a berte v úvahu délku letu a intervaly letů.

Příroda Kazachstánu je neuvěřitelně rozsáhlá a krásná. Alakol Lake je jen jedním z mnoha pozoruhodných míst, které tento nádherný kus země nabízí. Pokud plánujete svou cestu do Kazachstánu, nikdy nezapomeňte zahrnout do vaší cestovního plánu Alakol Lake a překvapení jeho krásy a pravdy.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky