Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Kanada Fundy National Park

Dovolená Kanada Fundy National Park


Kanada je známá svou nádhernou přírodou a bohatými národními parky. Jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších parků v Kanadě je Fundy National Park. Tento park se nachází ve východní části země, v provincii Nové Skotsko.

Fundy National Park je unikátním místem, které nabízí návštěvníkům mnoho možností pro relaxaci a objevování krás divoké přírody. Park se rozkládá na ploše přes 200 km² a jeho nejznámější atrakcí je zátoka Fundy, která je jedním z divů přírody. Zátoka Fundy je známá svými přílivovými vlnami, které patří mezi nejvyšší na světě. Každý den se zde přílivové vlny mění a dosahují výšek až 16 metrů. Je zde možné vidět i tzv. "Hopewell Rocks", které jsou vytvořeny erozí vodou a mají podivný útvar.

Park je ideálním místem pro milovníky outdoorových aktivit. Nabízí návštěvníkům mnoho turistických tras různých délek a obtížnosti, které vedou přes nádherné lesy, skalnaté útesy a vodopády. Jeden z nejznámějších vodopádů v parku je "Dickson Falls", který je snadno dostupný z hlavního turistického centra.

Pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci, je zde možnost se koupat v přírodních teplých pramenech. Tyto prameny jsou bohaté na minerály a mají pozitivní účinky na lidské zdraví. Návštěvníci si mohou vychutnat příjemné koupání ve skvělém prostředí.

Fundy National Park je také domovem mnoha druhů zvířat a ptáků. Návštěvníci mohou pozorovat jelena červeného, losa nebo dokonce medvěda černého. Park je také přístupný pro birdwatching, zde je možné vidět vzácné druhy ptáků, jako je orel mořský nebo ledňáček severní.

Pro ubytování jsou v parku k dispozici kempy a chatky. Návštěvníci si tak mohou užít opravdového odstředivého pobytu v srdci přírody.

Fundy National Park je opravdu jedinečným místem v Kanadě. Jeho nádherné přírodní poklady a outdoorové možnosti lákají návštěvníky z celého světa. Pokud plánujete dovolenou v Kanadě, určitě byste neměli vynechat tento úžasný národní park.


Ubytování Kanada Fundy National Park


Kanada Fundy National Park se nachází v provincii Nový Brunšvik a je jedním z nejnavštěvovanějších národních parků v Kanadě. Tento park se nachází na pobřeží Atlantského oceánu a je domovem unikátního ekosystému, který si zaslouží pozornost turistů z celého světa.

Jedním z nejvýznamnějších rysů tohoto parku je Bay of Fundy, který je známý svými přílivovými vlnami. Přílivové vlny v této oblasti patří mezi nejvyšší na světě a mohou dosahovat výšek až 16 metrů. Tato přírodní jev přitahuje mnoho návštěvníků, kteří se sem sjíždějí, aby se pokochali tímto úžasným přírodním divem.

V parku je také rozsáhlá síť turistických stezek, které nabízejí turistům jedinečnou možnost objevovat nádhernou kanadskou divočinu. Tato stezka vede přes nádherné lesy, kaňony a vodopády, které jsou charakteristické pro tento region. Turisté mohou navštívit také několik vyhlídkových plošin, které nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu.

V parku se nachází také velké množství fauny a flóry. Návštěvníci mohou spatřit mnoho druhů ptáků, savců a rostlin, které jsou jedinečné pro tuto oblast. Mezi nejznámější obyvatele parku patří losi, bobři a medvědi. Pokud máte štěstí, můžete se setkat s některými z těchto fascinujících tvorů při procházce parkem.

Pro ty, kteří chtějí strávit noc v parku, je k dispozici různé možnosti ubytování. Park nabízí kempy, chaty a sruby, ve kterých si mohou turisté pronajmout ubytování. Navíc je také možné si pronajmout stan a tábořit na vyhrazených tábořištích. Nezáleží na tom, zda preferujete luxusnější variantu ubytování nebo raději zažijete přírodu v plné síle, Fundy National Park má pro každého něco.

Kanada Fundy National Park je jedinečným a nádherným místem, který nabízí návštěvníkům zážitky a památky, které nelze najít nikde jinde na světě. Od krásného přílivového efektu Bay of Fundy po fascinující divokou přírodu a bohatou faunu, je tento park opravdu něčím zvláštním. Nechte se unést krásou kanadské přírody a přijměte pozvání do tohoto nádherného parku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Fundy National Park


1. Jaké aktivity jsou k dispozici v Parku Fundy National?

V parku Fundy National lze podnikat různé aktivity, včetně turistiky, kempování, jízdy na kole, rybolovu, plavání, kajakářství, pozorování ptáků a dalších.

2. Kdy je nejlepší doba navštívit Park Fundy National?

Nejlepší doba návštěvy parku je od června do září, kdy jsou teploty příjemné a všechny aktivity jsou plně provozuschopné.

3. Jak se dostanu do parku Fundy National?

Park se nachází v provincii Nové Skotsko v Kanadě. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autem nebo autobusem.

4. Kam bych měl v parku jít?

Je mnoho výletů a turistických tratí, které můžete v parku podniknout. Některé z nich jsou Fundy Trail Parkway, Dickson Falls, Laverty Falls, a Coppermine Ridge. Pro více informací se obraťte na návštěvnické centrum parku.

5. Je povoleno táboření v parku Fundy National?

Ano, park nabízí řadu kempů pro turisty a turistické skupiny. Použití kempů může být za poplatek.

6. Existuje v parku Fundy National restaurace?

V parku se nachází několik restaurací, které nabízejí tradiční kanadské jídlo a pití. Je možné si však také zapéct jídlo na ohništi.

7. Existuje v parku možnost pozorování zvěře?

Ano, v parku se vyskytují různé druhy zvěře, jako jsou jeleni, losi, medvědi, vlci a další. Nezapomeňte však, že zvěř je divoká a může být nebezpečná, tak pozor na to!

8. Jaké jsou nejlepší místa k fotografování v parku Fundy National?

Jedním z nejlepších míst k fotografování je pláž Hopewell Rocks, která je známá svými unikátními kamennými věžemi, které se vytvářejí na pobřeží při odlivu. Další krásná místa jsou panoramatický výhled na zátoku Fundy a vodopády v parku.

9. Co dělat v parku Fundy National, pokud prší?

I když prší, stále je možné si v parku užít řadu aktivit. V parku jsou kryté nástřešky pro pikniky, muzea a centra pro návštěvníky, a také kryté turistické stezky.

10. Existují vstupné poplatky v parku?

Ano, vstupné poplatky se platí při vstupu do parku. Poplatky se mohou lišit v závislosti na ročním období a typu vstupu (pěší turista, cyklista, automobil atd.). Podrobné informace naleznete na webových stránkách parku Fundy National.


Počasí Kanada Fundy National Park


Kanada je známá svou obrovskou rozlohou a různorodými klimatickými podmínkami. Když mluvíme o počasí v Kanadě, jedno z nejzajímavějších míst, které bychom neměli opomenout, je Fundy National Park.

Fundy National Park se nachází v provincii Nové Skotsko na východě Kanady. Jedná se o národní park s nádhernou přírodou, která je charakteristická zejména svými přílivovými a odlivovými útvary. Největší přílivy na světě, které se zde vytvářejí, jsou fenoménem samy o sobě a lákají tisíce turistů každý rok.

Avšak když se dostaneme k samotnému počasí v Fundy National Park, je potřeba si uvědomit, že se zde nacházíme na pobřeží Atlantského oceánu. To znamená, že počasí je velmi proměnlivé a může se rychle měnit.

Letní období v Fundy National Park je příjemné a teplé. Teploty dosahují v průměru okolo 20-25 °C, což je ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat okolní přírodu, vyrazit na turistické stezky či vychutnat si místní pláže. Nicméně i v létě je dobré být připraven na to, že počasí se může rychle změnit. Pršet zde může kdykoliv, a tak je vždy vhodné mít po ruce pláštěnku či ochranu proti nepředvídanému dešti.

Podzim v Fundy National Park je období, které si zaslouží zvláštní pozornost. Barevná paleta a lesklé odstíny jen dokreslují krásu přírody. V tomto období teploty mírně klesají a pohybují se okolo 10-15 °C. Oblast je známa svými mlhami, které se mohou vytvořit zejména ráno či večer, a přidávají záhadnou atmosféru k okolním scenériím.

Zima v Fundy National Park přináší nízké teploty a sněžení. Teploty mohou klesnout pod bod mrazu a začne se tvořit sněhová pokrývka, kterou si milovníci zimních sportů mohou vychutnat. Místní stezky jsou ideální pro běžkaře a sněženku, a pro ty, kdo preferují klid a ticho, jsou zde také upravené stezky pro procházky ve sněhu.

Jaro je obdobím, kdy se začíná Fundy National Park procvičovat z dlouhé zimy. Teploty stoupají na příjemných 10-15 °C a příroda začíná ožívat. Stromy získávají svou zelenou barvu a květiny začínají kvést. Toto období přináší svěží atmosféru, kterou si turisté mohou vychutnat při procházkách nebo piknikování.

Ať už se rozhodnete navštívit Fundy National Park v kterémkoliv ročním období, buďte připraveni na to, že počasí může být nevyzpytatelné. Nezapomeňte si vzít teplé oblečení, pláštěnku a obuv vhodnou pro outdoorové aktivity. S takovou přípravou můžete plně vychutnat nádhernou přírodu a úžasné přílivové a odlivové jevy, které Fundy National Park nabízí.


Letenka Kanada Fundy National Park


Fundy National Park je národní park nacházející se v provincii Nového Brunšviku v Kanadě. Park se rozkládá na ploše 207 čtverečních kilometrů a je známý pro svou nádhernou divokou přírodu a unikátní ekosystém.

Jedním z nejvýraznějších rysů tohoto parku je obrovský přílivový rozdíl, který je největší na světě. Při každém přílivu proudí do zátoky zálivu Fundy obrovské množství vody, které mění přilehlé pláže a pobřeží. V období přílivového maximálního jevu může stoupat až o 16 metrů, což vytváří jedinečný a úchvatný pohled.

Park je domovem pro mnoho druhů zvířat a rostlin, včetně vydry, jelena, medvěda černého a různých druhů ptáků. Milovníci přírody se mohou těšit na pěší turistiku po přes 100 kilometrech stezek, které vedou přes různá prostředí, včetně lesů, bažin a hor. Kromě toho je park ideálním místem k táboření, piknikům a pozorování hvězd.

Fundy National Park je také skvělým místem pro milovníky vodních aktivit. Existuje zde možnost kajakování na řece a fjordech, rybaření, plavání a příležitosti k pozorování velryb v zálivu. Zažít tuto úžasnou divokou přírodu z vody je jedinečný zážitek, který stojí za to zkusit.

Park také nabízí vzdělávací aktivity a interprení programy pro návštěvníky, kteří se zajímají o historii a přírodu této oblasti. Návštěvníci mohou navštívit informační centrum, kde se dozvědět více o parku a získat informace o geologii, flóře a fauně.

Pokud se chystáte na cestu do Kanady, návštěva Fundy National Park by měla být nezbytnou součástí vašeho plánu. Tento národní park vás překvapí svou krásou a ojedinělými přírodními úkazy. Nechte se unést krásou přílivového fenoménu a poznejte rozmanitost kanadské divoké přírody.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky