Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Kambodža Koh Rong

Letenka Kambodža Koh Rong


Koh Rong je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Kambodži a turisti sem jezdí ze všech koutů světa. Pokud chcete navštívit Koh Rong, nejlépe je vyrazit letadlem do Kambodže.

Existuje několik možností, jak se dostat z letiště v Kambodži na Koh Rong. Nejbližší letiště je v Sihanoukvillu, odkud se dá rychlým katamaránem dostat přímo na Koh Rong. Obvykle můžete získat letenku do Sihanoukvilly za rozumnou cenu, ale je třeba mít na paměti, že Sihanoukville je v poslední době celkem turisticky přeplněné město, kde se vyskytuje velké množství kriminality.

Další možností je let do hlavního města Phnom Penh a poté se dopravit do Sihanoukvilly. Z Phnom Penhu se můžete dostat na autobusové nádraží, odkud jezdí spousta autobusů do Sihanoukvilly (trvá to asi pět hodin). Pokud nechcete cestovat autobusem, můžete si najmout soukromý převoz, ale to je samozřejmě dražší.

Jestliže letíte do Kambodže z Evropy nebo Severní Ameriky, neexistuje žádný přímý let do Sihanoukvilly nebo Phnom Penh, takže budete muset přestupovat (většinou v Asii), což může mít negativní vliv na cenu letu. Zvažte proto i další možnosti jako například let na ostrov Bali (Indonézie) nebo na Phuket (Thajsko) a pak odtud přelet na letiště v Kambodži.

Jakékoli rozhodnutí závisí na tom, co chcete vidět a zažít v Kambodži. Pokud se chcete plácat na pláži nebo se potápět v korálových rích, Koh Rong je pro vás nejlepší volbou. Pokud ale chcete shlédnout kulturní i přírodní zákoutí této země, je lepší zůstat několik dní ve městě, navštívit Phnom Penh a následně se vypravit na sever do Siem Reapu, ke královskému městu Angkor Thom.

Kambodža nabízí krásné zážitky a Koh Rong jistě patří mezi ně. Pokud se rozhodnete pro letenku do Kambodže, nezapomeňte nejenom na tradiční turistické atrakce, ale i na menší oblasti, kde se snaží obyvatelé zachovávat svoji kulturu a tradice.


Počasí Kambodža Koh Rong


Koh Rong, jedno z nejkrásnějších ostrovů v Kambodži, je oblíbenou turistickou destinací díky svému tropickému podnebí a nádherným plážím. Pokud plánujete svou dovolenou na tomto ostrově, je důležité mít informace o počasí, abyste se mohli připravit a užívat si svůj pobyt bez zbytečných komplikací.

Koh Rong je známý pro své dlouhé zlaté pláže a teplým vodám. Celoročně zde panuje horké tropické podnebí s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí. Průměrné teploty se pohybují kolem 28-30°C, což znamená, že je zde po většinu roku velmi teplo. Voda v moři je rovněž velmi teplá a teplota dosahuje až 30°C.

Nejlepší čas k návštěvě tohoto ostrova je v období sucha, které trvá od listopadu do dubna. Během těchto měsíců je zde minimální srážková aktivita a slunce neustále svítí. Toto období je také nejrušnější a vyšší ceny ubytování a jiných turistických aktivit jsou očekávány.

Naopak období dešťů, které trvá od května do října, je charakterizováno častými přívalovými dešti a bouřemi. Tyto deště mohou být velmi silné a postihují celou oblast. Během monzunového období je důležité být připraven na případné záplavy a omezenou dostupnost některých turistických míst.

Přestože období dešťů může znamenat určité nepříjemnosti, můžete si stále užívat svůj pobyt na Koh Rong. Jistě vás potěší nižší ceny ubytování a menší množství turistů.

V každém případě je vhodné sledovat předpověď počasí před cestou na Koh Rong a mít s sebou vhodné oblečení a vybavení. Doporučuje se také získat informace o místních povětrnostních podmínkách od místních obyvatel a personálu v hotelu nebo ubytovacím zařízení.

Celkově je počasí na Koh Rong horké a tropické, ať už jste na ostrově během sucha nebo dešťů. Stačí se řídit radami a připravit se na různé povětrnostní podmínky a užít si krásy tohoto nádherného ostrova v Kambodži.


Dovolená Kambodža Koh Rong


Kambodža je země, kterou by si měli turisté určitě přidat na svoji cestovní mapu. A mezi nejlepší místa, která stojí za návštěvu, patří ostrov Koh Rong.

Koh Rong se nachází na jižním pobřeží Kambodži a je jedním z největších ostrovů v zemi. Je to vážně malebné místo s nádhernými plážemi, zeleným vnitrozemím a úchvatnou přírodou, což z něj činí ideální destinaci pro ty, kteří se chtějí ztratit v kráse přírody.

Ostrov Koh Rong je domovem pro mnoho druhů zvířat, jako jsou tropičtí ptáci, želvy a opice. Pláže jsou krásné a čisté, což dělá Koh Rong skvělým místem k potápění a šnorchlování.

Dovolená na Koh Rong může být pro každého turistu velmi zábavná. Ostrov nabízí různé typy ubytování na pláži. Od plážových chat, k ubytování v bungalovech až po moderní hotely a resorty. Ceny za ubytování jsou velmi přístupné a všechny tyto možnosti nabízejí klimatizaci, sprchu a toalety.

Nejlepším způsobem, jak strávit den na Koh Rong, je prozkoumání krásné pláže a zábava v moři. Pláže jsou ideální pro opalování a odpočinek, ale voda nabízí i adrenalinové zážitky, jako jsou vodní sporty jako je kitesurfing a windsurfing.

Po celodenních aktivitách můžete ochutnat místní kuchyni. Místní restaurace nabízí mnoho pokrmů na bázi čerstvých ryb a mořských plodů, kromě tradiční kambodžské kuchyně.

Celkově lze říci, že Koh Rong je bezesporu jedním z nejdůležitějších turistických cílů v Kambodži. Pěkné pláže, příroda a skvělá zábava činí Koh Rong zcela jedinečným místem, kam byste se neměli bát vyrazit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Koh Rong


1. Jak se dostat na ostrov Koh Rong v Kambodži?
Na ostrov Koh Rong můžete být převezeni trajektem z města Sihanoukville. Existují různé společnosti, které nabízejí trajektovou dopravu na ostrov Koh Rong.

2. Je na ostrově Koh Rong internetové připojení?
Ano, mnoho hotelů a restaurací nabízí bezplatné Wi-Fi.

3. Můžete na ostrově Koh Rong platit kartou?
Některé hotely a restaurace přijímají kreditní a debetní karty, ale většina obchodů přijímá pouze hotovost.

4. Je na ostrově Koh Rong možné se koupat?
Ano, na ostrově Koh Rong jsou nádherné pláže, kde můžete plavat a slunit se.

5. Jaké aktivity jsou na ostrově Koh Rong k dispozici?
Na ostrově Koh Rong je mnoho aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, rybolov, vodní sporty a trekking v tropickém lesu.

6. Jaké jsou cenové rozpětí ubytování na ostrově Koh Rong?
Ceny ubytování na ostrově Koh Rong se pohybují v závislosti na kvalitě a polohy ubytování. Často se pohybují od 20 USD za noc až po 200 USD za noc za luxusní ubytování.

7. Existují na ostrově Koh Rong restaurace?
Ano, na ostrově Koh Rong je několik restaurací, které nabízejí místní kuchyni, ale také mezinárodní kuchyni.

8. Je nutné pro cestu na ostrov Koh Rong očkování?
Zdravotní rizika na ostrově Koh Rong jsou stejná jako v celém Kambodži a obecně se doporučuje očkování proti žluté zimnici, hepatitidě A a B a dalším nemocem.

9. Jak dlouho se na ostrově Koh Rong udržet?
Většina lidí stráví na ostrově Koh Rong dva až tři dny.

10. Jaká je nejlepší doba k návštěvě ostrova Koh Rong?
Nejlepší období k návštěvě ostrova Koh Rong jsou suché měsíce od listopadu do května. V této době jsou podmínky pro plavání a potápění nejlepší.


Ubytování Kambodža Koh Rong


Koh Rong je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Kambodži, který se nachází v Thajském zálivu. Tento malebný ostrov je velký přibližně 78 kilometrů čtverečních a je domovem pro mnoho bílých písečných pláží, z nichž každá vypadá jako z pohlednice. Usadit se zde může být nádherným zážitkem, nicméně je potřeba si najít vhodné ubytování, které bude nejen akceptovatelné cenově, ale také bude příjemným místem k zůstání.

Luxusní ubytování

Pokud hledáte luxusní ubytování na Koh Rong, máte na výběr z mnoha exkluzivních resortů a hotelů. Tyto zařízení se nacházejí převážně na západní straně ostrova, což jim umožňuje nabídnout nádherný výhled na oceán. Resorty nabízejí řadu služeb, jako jsou spa centra, restaurace, bary, bazény a mnoho dalšího.

Ubytování s výhledem na pláž

Pokud vám z nejrůznějších důvodů nevyhovuje luxus, můžete se rozhodnout pro útulnější dovolenou. Na ostrově najdete spoustu ubytování s výhledem na pláž. Tyto kategorie ubytování najdete především v oblasti Saracen Bay, kde se nachází největší pláž ostrova. Tyto hotely nejsou tolik drahé, ale přesto nabízejí krásný pohled na zbytek ostrova, pláže a průzračnou vodu.

Tradiční ubytování v bungalovech

Koh Rong lze navštívit také při cestě na vlastní pěst a zvolit si tradiční ubytování v bungalovech. Tyto bungalovy jsou postaveny hlavně na plážích a v mangrovech, nabízejí vám pocit, že jste u moře a kvalitní cenu za ubytování. Tyto bungalovy jsou zpravidla levnější, ale stále velmi čisté a pohodlné.

Celkově platí, že Koh Rong je destinací vhodnou pro každého. Pokud hledáte luxusní pobyt s veškerými možnostmi, nebo jen malý bungalov na pláži, ostrov Koh Rong nabízí skvělé ubytování pro všechny typy cestovatelů. Přijměte pozvání, ochutnejte tradiční jídla a relaxujte na jedné z bílých písečných pláží...a nezapomeňte si vzpomenout na ty krásné chvíle, které jste trávili v jednom z nejkrásnějších míst na světě!


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky