Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Jordánsko Wadi Rum Desert Castles

Dovolená Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je země plná starověkých záznamů a úžasných scenérií, které lákají turisty z celého světa. Mezi nejpopulárnější turistické atrakce patří Wadi Rum Desert a Zámky, které se nacházejí v různých částech země.

Wadi Rum Desert, také známé jako Údolí Měsíce, je pustina obklopená kameny a pískem. Původně obývali tuto oblast beduíni, kteří zde žili jako pastevci. Dnes se Wadi Rum Desert stalo oblíbeným místem pro filmové tvůrce, kteří zde natáčejí mnoho blockbusterů. Mezi nejpopulárnější patří Lawrence z Arábie a Star Wars.

Jednou z hlavních turistických atrakcí v této oblasti jsou výlety na beduínském velbloudovi. Tuto zkušenost si můžete užít v průvodcovském doprovodu a dostanete se tak na místa, kam byste se pěšky nedostali. Během výletu se projdete nádhernými skalami a můžete si prohlédnout jeskyně a sochy písku, které jsou důkazem původní beduínské kultury.

Dalším místem, které byste měli navštívit, jsou Zámky Jordánska. Ty jsou rozložené po celé zemi a jsou pozůstatky mnoha dynastií, které tuto oblast ovládaly v minulosti. Tyto zámky zahrnují hrady, pevnosti a opevněné paláce. Každý zámek má své vlastní unikátní vlastnosti a historickou hodnotu. Mezi nejznámější patří – Quseir Amra, Kerak, Ajloun a Azraq.

Quseir Amra je nejlepší příklad islámské architektury a nachází se v pustině, několik kilometrů od města Azraq. Kerak Castle byl vybudován křižáky v 12. století a je považován za nejdůležitější zámek v Jordánsku. Ajloun Castle stojí na kopci a nabízí krásný výhled na vesnice a horu. Azraq Castle je nejmenší z nich a byl používán jako obchodní a vojenská základna.

Jordánsko nabízí návštěvníkům mnoho možností pro dovolenou s krásnými památkami a neopakovatelnými zážitky. Pokud se chystáte na dovolenou, pak byste neměli vynechat Wadi Rum Desert a Zámky Jordánska. Tyto krásné oblasti vám poskytnou nezapomenutelný zážitek a nevšední dobrodružství.


Počasí Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je fascinující zemí s bohatou historií a rozmanitými přírodními scenériemi. Jedním z nejatraktivnějších míst, které tato země nabízí, je oblast známá jako Wadi Rum. Tato poušť, která se nachází na jihu země, je jedním z nejúchvatnějších přírodních divů na světě.

Wadi Rum se pyšní dramatickými červenými písečnými dunami, vysokými skalními stěnami a skalními útvary. Tato oblast se stala ve druhé polovině 20. století populární mezi turisty a filmaři. Snímky jako "Lawrence z Arábie" a "Planeta opic" byly zde natáčeny díky malebné krajině a jedinečným geologickým formacím.

Jednou z nejvyhledávanějších aktivit v Wadi Rum je turistika a jízda na velbloudech. Návštěvníci mohou prozkoumávat údolí, skalní vyhlídky a skalnaté sloupy, které se vypínají do výšky. Tato oblast nabízí také možnost přenocování v beduínských stanech, kde můžete zažít autentickou jordánskou kulturu a pohostinnost.

Dalším známým a historicky významným místem v Jordánsku jsou Desert Castles. Tato pevnostní sídla byla postavena převážně v 7. a 8. století, a sloužila jako ochrana karavanového obchodu. Desert Castles jsou rozptýleny v pouštních oblastech Jordánska a zahrnují pevnosti, paláce a vyhlídky.

Kašary, jako je Qasr Kharana, Qasr Amra a Qasr al-Azraq, jsou nejznámějšími z těchto pevností. Qasr Kharana, postavená v 7. století, je jednou z nejimpozantnějších pevností a byla využívána jak jako obranný hrad, tak jako karavanní označník. Qasr Amra je známá především díky svým unikátním freskám v interiéru, které zobrazují různé scény z života tehdejší doby. Qasr al-Azraq je známý jako Lawrenceova pevnost, protože sloužil jako dočasná rezidence pro slavného britského vojevůdce během arabského povstání proti osmanské říši za první světové války.

Kdo cestuje do této oblasti, musí být připravený na drsné pouštní podmínky. Teploty v Wadi Rum se během dne mohou v létě vyšplhat na více než 40 °C, zatímco v noci mohou klesnout na nižší jednociferná čísla. Desert Castles jsou také vystaveny vysokým teplotám, protože se nacházejí v pouštních oblastech. Ve měsících července a srpnu je nejlepší navštívit tyto lokality v časných ranních hodinách nebo ve večerních hodinách.

Nicméně, návštěva Wadi Rum a Desert Castles je zážitkem, který stojí za to. Nejenže budete obdivovat nádhernou krajinu a historické památky, ale také budete mít možnost naučit se o bohaté a složité historii Jordánska. Ať už jste dobrodružný turista nebo historický nadšenec, tato část Jordánska vám nabízí nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


1) Jak se dostat do Wadi Rum a jaké jsou způsoby dopravy?
-Oblast Wadi Rum je přístupná z Aqaby pomocí taxi, soukromých transferů nebo organizovaných zájezdů.

2) Je možné strávit noc v beduínském táboře a jaké jsou typy ubytování v této oblasti?
-Ano, je možné strávit noc v beduínském táboře. Nabízeny jsou různé typy ubytování, od jednoduchých stanů po luxusní beduínské domy s vlastní koupelnou.

3) Jaké jsou nejlepší aktivity v oblasti Wadi Rum?
-Mezi nejpopulárnější aktivity patří jízda na velbloudech, horská turistika, sandboarding a noční pozorování hvězd.

4) Co jsou to pouštní hrady a kolik jich je v Jordánsku?
-Pouštní hrady jsou historické pevnosti a paláce postavené v nehostinné pouště. V Jordánsku jich existuje několik, včetně hradu Kerak, hradu Ajloun a pouštního paláce Qasr Amra.

5) Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy v Jordánsku?
-Nejlepší způsoby dopravy jsou taxi, pronajmutí auta a organizované autobusové zájezdy. Dále je k dispozici i mezinárodní letiště v Ammánu a Aqabě.

6) Jaké jsou nejlepší období na návštěvu Wadi Rum a pouštních hradů?
-Nejlepší období na návštěvu je od října do května, kdy jsou teploty příjemnější a méně horké.

7) Je Jordánsko bezpečné pro turisty?
-Ano, Jordánsko je považováno za bezpečnou zemi pro turisty a má velkou turistickou infrastrukturu. Nicméně je důležité být obezřetný ve více odlehlých oblastech.

8) Co je třeba vědět o jordánské kuchyni a co jsou to tradiční jídla?
-Tradiční jídla obsahují hummus, falafel, kibbeh a šawarma. Dále je populární Beduínská kuchyně, která zahrnuje grilované maso, ryby a různé druhy chleba. Jordánská kuchyně také používá mnoho koření a bylin.

9) Je třeba mít v Jordánsku očkování?
-Očkování není povinné, ale doporučuje se očkování proti střevnímu tyfu, žluté zimnici a hepatitidě A a B.

10) Jaký je hlavní jazyk používaný v Jordánsku?
-Hlavním jazykem je arabština, ale mnoho lidí hovoří také anglicky.


Letenka Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je fascinující zemí plnou historie, kultury a přírody. Pokud plánujete svou další dovolenou, neváhejte a zvažte možnost návštěvy jordánské pouště Wadi Rum a pohledu na pouštní hrady.

Wadi Rum se nachází na jihu Jordánska a je jednou z nejkrásnějších pouští na světě. Poušť obsahuje celou řadu jedinečných skalních útvarů a pohled na ně je nezapomenutelný zážitek. Wadi Rum byla také natáčena mnoho filmů, včetně slavného filmu "Lawrence z Arábie".

Pokud hledáte klid a odpočinek, poušť je ideálním místem pro turisty. Kromě nádherného výhledu, Wadi Rum nabízí i různé druhy aktivity jako jsou horolezectví, pěší turistika, jízdy na velbloudech a mnoho dalšího.

Poušť též nabízí mnoho památek jako např. pouštní hradu. Těchto hradů je v poušti mnoho a byly postaveny během raného islámu. Toto místo bylo významné v dějinách Jordánska, protože sloužily jako stanoviště pro osmanské vojsko během první světové války.

Pouštní hrad může být dobrou zastávkou pro turisty, kteří se chtějí dozvědět více o kultuře a historii Jordánska. Tyto hrady se vyznačují především svým vynikajícím stavebním stylem a nezapomenutelnou krásou. Jejich stavba a použitý materiál se velmi liší od jiných hradů a fortů.

Pokud se rozhodnete navštívit Jordánsko a jeho Wadi Rum Desert Castles, je doporučeno si zajistit letenku co nejdříve - nechybí-li online conference meeting či všeobecná shromáždění - vzhledem k jejich velké popularitě a počtu turistů. Možná vás to i inspiruje k návštěvě dalších míst této magické země, jako je starobylé město Petra, královský palác Amman a mnoho dalšího.


Ubytování Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je fascinující země, bohatá na historii a přírodní krásy. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Jordánsku je poušť Wadi Rum, která je známá svými obrovskými písečnými dunami a skalními útvary. Pro turisty, kteří chtějí prozkoumat tuto část země, je důležité zvolit si vhodné ubytování. Jednou z možností je pobyt v Desert Castles, což jsou zámečky a pevnosti, rozeseté po celém regionu.

Wadi Rum je rozlehlá poušť, která se nachází ve východní části Jordánska, nedaleko hranice s Saúdskou Arábií. Tato dramatická krajina láká návštěvníky z celého světa svými písečnými dunami, skalními útvary a stovkami tisíciletí starých petroglyfů. Pro turisty, kteří touží po autentickém zážitku v poušti, jsou Desert Castles ideálním místem k pobytu.

Desert Castles jsou historické pevnosti a paláce, které byly postaveny v 7. a 8. století a sloužily jako útočiště pro krále a vládce. Tyto zámečky jsou rozptýleny po celé poušti Wadi Rum a nabízejí turistům nejen útočiště před horkem a písečnými bouřemi, ale také pohodlí a luxus.

Většina Desert Castles byla pečlivě zrekonstruována a upravena tak, aby splňovala potřeby moderních cestovatelů. Interiér těchto zaměstnání je zdoben v tradiční arabské architektuře a nabízí pohodlné a prostorné pokoje, které jsou vybaveny veškerým moderním vybavením.

Pobyt v Desert Castles je opravdovým zážitkem, který vás vtáhne do historické atmosféry a poskytne vám možnost objevovat postel, ve které někdy spali králové. Okolní krajina je úžasná, s výhledem na obrovské duny a skalnaté hory, které lákají k prozkoumání.

Navíc, Desert Castles mají také vlastní restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční jordánskou kuchyni. Nabízejí širokou škálu místních specialit, jako je hummus, falafel, tabbouleh a další lahůdky. Pokud si přejete zůstat celý den v zaměstnání, můžete si také objednat některé z tradičních jídel na pokoj.

Jednou z výhod pobytu v Desert Castles je také snadný přístup k dalším atrakcím v poušti Wadi Rum. Můžete se vydat na výlet na beduínský tábor a poznat místní kulturu, nebo si pronajmout vůz nebo velblouda a projet se po rozlehlých dunách.

Výběr ubytování v Jordánsku je klíčovým faktorem pro úspěšnou a příjemnou dovolenou. Pokud plánujete navštívit poušť Wadi Rum, zvážte pobyt v Desert Castles, kde si užijete jedinečný zážitek v historickém a krásném prostředí. Nabízejí vám možnost prozkoumat krásy pouště a zároveň si odpočinout a relaxovat ve svém vlastním paláci.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky