Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Jordánsko Wadi Mujib

Dovolená Jordánsko Wadi Mujib


Jordánsko je země nejen plná historie a kultury, ale také krásné přírody. Jedním z takových míst je údolí Wadi Mujib. Toto údolí, ležící zhruba hodinu jízdy od hlavního města Ammánu, je domovem říčky Mujib, jedné z mála stálých řek v Jordánsku. Toto údolí se nachází v pohořích jordánské části pohoří Sinaj a je jedním z nejkrásnějších přírodních údolí v celém Jordánsku.

Wadi Mujib je také nazýván "Grand Canyon Jordánska" a některé z jeho oblastí jsou přístupné turistům pro turistickou, aventure turistiku a rapiting. Údolí je celkem dlouhé přibližně 25 kilometrů, a spadá z výšky více než 1000 metrů.

Turistické středisko Wadi Mujib si zachovává přírodní krásu tohoto místa. Návštěvníci si musejí zakoupit lístek za cenu 21 jordánských dinárů, což je přibližně 800 Kč, a vstup pro turistickou stezku začíná v údolí. Procházka touto oblastí nabízí krásné výhledy, vodopády, rozmanité flóru a faunu a mnoho adrenalinových atrakcí, jako je například skákalování po skalách, plavání ve vodopádech, výlety do jeskyň nebo nebezpečné a opravdu jímavé rapiting.

Další z turistických aktivit je prohlídka Wadi Mujib s průvodcem. Průvodci jsou populární díky svým znalostem a příběhům o této oblasti. Návštěvníci se dostanou do hloubky údolí, na místa, kam by se běžný turista nedostal. Průvodci takové prohlídky nabídnou nejen informace o přírodě a historii této oblasti, ale také materiál o místních plodech a zvířatech.

Wadi Mujib je také místem západu slunce až zřejmě nejkrásnějších v Jordánsku. Cesta dolů do údolí vám dává nádherné výhledy na začínající krajiny oranžových a růžových barev. A když se slunce dostane k horizontu, krajina se stane tichou žeravou a zářícím kusem vstupu do noci.

Dá se tedy říci, že návštěva Wadi Mujib je skutečnou výzvou pro každého turistu, kdo hledá krásu a přírodu v Jordánsku. Bezpodmínečně doporučuji tento kus Jordánska navštívit při cestě na dovolenou a užít si tuto podmanivou, romantickou atmosféru, kterou Wadi Mujib skrývá.


Letenka Jordánsko Wadi Mujib


Jordánsko je země, která láká návštěvníky z celého světa svými památkami, kulturními zážitky a krásnou přírodou. Jedním z nejvíce fascinujících míst v této zemi je Jordánské údolí, které rozhodně stojí za návštěvu. Pokud toužíte po nevšedním zážitku při prozkoumání tohoto území, neváhejte a vydejte se na Wadi Mujib, hluboký kaňon s průzračnou řekou, která se na kameny vytváří nádherné vodopády.

Existuje mnoho způsobů, jak se tam dostat, mezi nimi je i cesta letadlem. Pokud se rozhodnete pro tento způsob přepravy, neváhejte a rezervujte si letenku do Ammánu, hlavního města Jordánska.

Poté, co přistanete na mezinárodním letišti Queen Alia, které se nachází 35 km jižně od města, můžete si najmout auto a vydávat se po cestě č. 15 směrem na jih. Po cestě se nedaleko asfaltové silnice, která vede k Wadi Mujib, objevíte kamenitou poušť. Po cestě musíte opatrně řídit, jelikož oblast je horská, s klesáním a stoupáním.

Jakmile dorazíte k Wadi Mujib, je zde několik možností, jak prozkoumávat toto krásné údolí. Nezávislí cestovatelé si mohou cestu projít sami a nechat se unášet vodou v proudu, ale nejbezpečnější a nejzábavnější způsob, jak si užít Wadi Mujib, je s průvodcem. Průvodci vám poskytnou základní vybavení, včetně vesty a helmy, a budou vás provázet celou cestou. Budete vedeni k vodopádům, skrytým památkám, které jsou schovány v kaňonu, a do různých míst, kde můžete plavat, skákat a ponořovat se do vody.

Vstup do Wadi Mujib se platí a ceny se liší podle toho, co chcete dělat. Vstupenky však musí být koupeny předem, takže si je pro jistotu zarezervujte dopředu. Vstupenky můžete zakoupit on-line, nebo v návštěvnickém centru Wadi Mujib, které je umístěno v oblasti kaňonu.

Pokud si chcete užít na maximum, doporučuji si s sebou vzít fotoparu a vodotěsnou kameru, abyste si mohli zachytit ty nezapomenutelné momenty, které budete zažívat. Také s sebou nezapomeňte vzít náhradní oblečení a ručník. V kaňonu je totiž mnoho míst koupání a zábavy.

Wadi Mujib je unikátní a krásné místo pro každého, kdo touží po něčem neobvyklém. Pokud se chystáte do Jordánska, rozhodně neváhejte a vydávejte se na cestu do tohoto krásného údolí a prožijte tam nezapomenutelné zážitky.


Počasí Jordánsko Wadi Mujib


Jordánsko je země ležící na Blízkém východě, která se vyznačuje válčivým a suchým podnebím. Většina území Jordánska je pokryta pouští, což znamená velmi horká léta a mírná až chladná zima. Jedním z fascinujících míst v této zemi je Wadi Mujib, který nabízí nejen úchvatné pohledy na přírodu, ale také jedinečné počasí.

Wadi Mujib je soutěska v Jordánsku, která se nachází východně od Mrtvého moře. Je to jedno z nejnižších bodů na zemském povrchu. Soutěska se táhne na délku více než 70 kilometrů a má hloubku až 1 300 metrů. Vzhledem k těmto geografickým charakteristikám je počasí v oblasti Wadi Mujib obecně teplejší a suché.

V létě teploty v této oblasti pravidelně přesahují 40 °C a je velmi málo srážek. Místní obyvatelé a turisté, kteří tuto oblast navštěvují, se musejí v období horka chránit před sluncem, hydratovat se a vyvarovat se úžehu. Večer se teploty mírně snižují, ale stále jsou velmi vyšší než je obvyklé.

Začátkem jara (březen a duben) je počasí v Wadi Mujib mírnější s příjemnými teplotami kolem 25–30 °C. Toto je období, kdy mohou turisté tuto oblast nejvíce využít a prozkoumávat krásy soutěsky bez velkého rizika přehřátí.

Nedaleko Wadi Mujib se nachází Mrtvé moře, které ovlivňuje místní klima. Mrtvé moře je nejníže položené místo na Zemi a jeho voda vypařuje a uvolňuje minerální soli. Tato výpary mohou ovlivnit podnebí v této oblasti a přinést více vlhkosti a teplotně vyrovnat počasí v soutěsce.

Celkově lze říci, že počasí v oblasti Wadi Mujib je charakterizováno horkými léty a mírnými zimami. Pokud plánujete návštěvu tohoto malebného místa, je důležité mít na paměti, že letní měsíce mohou být velmi horké a suché, zatímco jarní měsíce nabízejí příjemnější podmínky pro prohlídku soutěsky. Vždy je však dobré se informovat o aktuálním počasí před odjezdem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Wadi Mujib


Q: Co je Wadi Mujib?
A: Wadi Mujib je údolí v Jordánsku. Nachází se v horách a protéká jím řeka Mujib.

Q: Co mohu v Wadi Mujib vidět?
A: V Wadi Mujib můžete vidět nádherné skalní útvary, vodopády a říční kaskády. Také se zde nachází mnoho druhů zvířat a rostlin.

Q: Jaké aktivity mohu v Wadi Mujib podniknout?
A: V Wadi Mujib můžete podniknout trekking, kanoistiku, plavání nebo fotografování. K dispozici jsou také organizované výlety s průvodcem.

Q: Jak se do Wadi Mujib dostat?
A: Wadi Mujib se nachází asi 90 km jižně od hlavního města Ammánu. Lze se tam dostat autem, taxíkem nebo autobusem.

Q: Jaká je cena vstupenek do Wadi Mujib?
A: Cena vstupenky do Wadi Mujib se liší v závislosti na sezóně. Vstupné se pohybuje mezi 21 a 35 JOD (35-58 USD) na osobu.

Q: Je procházka Wadi Mujib náročná?
A: Procházka Wadi Mujib může být náročná, zejména pro méně zkušené turisty. Je důležité být dobře vybaven a připraven na fyzickou námahu.

Q: Je třeba mít průvodce pro procházku Wadi Mujib?
A: Ne, průvodce není nutný, ale doporučuje se, zejména pokud nejste zvyklí na trekking v horách. Průvodci mohou pomoci s navigací a poskytnout cenné informace o okolí.

Q: Kdy je nejlepší doba navštívit Wadi Mujib?
A: Nejlepší dobou pro návštěvu Wadi Mujib je obvykle od března do května a od září do listopadu, kdy je počasí mírnější.

Q: Co si vzít s sebou do Wadi Mujib?
A: Doporučuje se vzít si s sebou pohodlné boty vhodné pro trekking, plavky a ručník, vodu a lehké občerstvení. Je také důležité si vzít opalovací krém a klobouk nebo šálu pro ochranu před sluncem.


Ubytování Jordánsko Wadi Mujib


Jordánsko je země bohatá na překrásná přírodní místa a jedním z nich je Wadi Mujib. Tato soutěska se nachází přibližně 90 kilometrů jižně od Ammánu, hlavního města Jordánska. Wadi Mujib je přírodní rezervace, která se rozkládá na ploše přes 200 čtverečních kilometrů a nabízí návštěvníkům neopakovatelné zážitky spojené s úžasnou přírodou.

Aby bylo možné využívat všech krás, které Wadi Mujib nabízí, je důležité zajistit si vhodné ubytování. V okolí soutěsky jsou k dispozici různé variace ubytování, které vyhovují potřebám a přání návštěvníků.

V oblasti Wadi Mujib se nacházejí luxusní hotely, které nabízejí nejenom komfortní a krásně zařízené pokoje, ale také širokou škálu služeb, které umocní celkový dojem z pobytu v této oblasti. Pokud si přejete něco více exkluzivního, jsou k dispozici i soukromé vily a apartmány s vlastním bazénem, odkud můžete vykouzlit krásné pohledy na okolní krajinu.

Pro ty, kteří preferují přírodní a autentickou atmosféru, jsou tu také k dispozici tradiční jordanští domy, známé jako beduínské stany. V těchto stanech se můžete těšit na jedinečnou možnost poznat místní kulturu a tradice, a to vše přímo v kontaktu s přírodou. Můžete se rozhodnout pro jednoduché provedení střešního stanu, který je ideální pro odvážné cestovatele, nebo pro luxusní ohniskový stan, kde si můžete užít pohodlí a soukromí.

Další možností ubytování v blízkosti Wadi Mujib je kemp, který je oblíbený zejména mezi mladými cestovateli. Kromě tradičních stanů můžete v kempech nalézt také chatky, karavany nebo i možnost spaní pod širákem. Kempy v okolí Wadi Mujib poskytují jednoduché, ale dostatečné vybavení pro přenocování v přírodě.

Při plánování vaší návštěvy Wadi Mujib nezapomeňte také zvážit možnost pronájmu vlastního auta. I když ubytování je k dispozici, díky pronájmu auta budete mít větší flexibilitu a svobodu při objevování této úchvatné oblasti. Většina ubytování v okolí Wadi Mujib má parkování, které vám umožní pohodlně cestovat po okolí a objevovat další krásy Jordánska.

Pro milovníky přírody a dobrodruhů je Wadi Mujib jedním z nejlepších míst na návštěvu v Jordánsku. Aby byl váš zážitek kompletní, nezapomeňte si vybrat vhodné ubytování, které se bude ideálně hodit k vašim potřebám a preferencím. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní hotel, beduínský stan nebo kemp, budete mít možnost zažít jedinečnou atmosféru tohoto úchvatného místa a vytvořit si nezapomenutelné vzpomínky.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky