Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Jordánsko Shobak

Letenka Jordánsko Shobak


Jordánsko je zemí bohatou na kulturní a historické památky, ale také na přírodní krásy. Pokud plánujete navštívit tuto fascinující zemi, jedno z míst, které byste neměli vynechat, je hrad Shobak.

Shobak, také známý jako Montreal, je starobylý hrad postavený křižáky v 12. století. Nachází se na vrcholu kopce a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Hrad byl používán k obraně Jeruzaléma a stal se důležitým bodem na obchodních cestách spojujících Evropu a Asii.

Pokud chcete navštívit Shobak, bude vaší vstupenkou letenka do Jordánska. Můžete letět do hlavního města Ammánu a pak si půjčit auto nebo si objednat výlet s místním průvodcem. Další možností je let do města Aqaba, které se nachází v blízkosti hranice s Izraelem a Egyptem.

Jordánsko je bezpečnou a přátelskou zemí pro turisty. Na cestách se však mohou vyskytnout nebezpečné úseky, zejména v oblastech poblíž hranic s Izraelem a Sýrií. Pokud se chystáte na výlet do Shobaku, měli byste být opatrní a řídit se pokyny místních úřadů.

Cesta do Shobaku vás zavede přes krásné krajiny Jordánska. Uvidíte pouště, hory a oázy, které jsou pro tuto oblast typické. Můžete také projít městečky a vesnice, kde se setkáte s místními lidmi a ochutnáte místní kuchyni.

Jakmile dorazíte do Shobaku, budete ohromeni jeho impozantními hradbami a věžemi. V hradě najdete mnoho historických zbytků, včetně kostela a kaple. Můžete se projít okolo hradu a vyfotit si působivé výhledy z vrcholu kopce.

V Shobaku se také pořádají různé kulturní akce, jako například koncerty a tradiční jordánské tance. Pokud máte zájem o jordánskou kulturu, měli byste navštívit Shobak během takové akce.

Shobak je jedním z nejzáhadnějších a nejkrásnějších míst v Jordánsku. Vydejte se tedy na cestu do této nádherné krajiny a nechte se okouzlit jejími historickými zbytky a úchvatnými výhledy. Pokud hledáte cestu zpět v čase, Shobak je určitě ideálním místem pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Shobak


1. Co je to Shobak?

Shobak je starobylý hrad nacházející se v jižním Jordánsku. Je známý také jako Krak des Moabites a byl postaven křižáky v 12. století.

2. Jak se dostanu do Shobaku?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Shobaku, je cestovat z hlavního města Ammánu po silnici 15 směrem na jih. Celá cesta trvá přibližně 2 hodiny.

3. Jakou je vstupné do Shobaku?

Vstupné do Shobaku pro dospělého turistu je obvykle kolem 3-4 jordánských dinárů. Cena se může mírně lišit v závislosti na sezóně.

4. Kdy bych měl navštívit Shobak?

Nejlepší dobou k návštěvě Shobaku je v období jarního a podzimního pádivých počasí. Léto je extrémně horké, a zimu doprovázejí nízké teploty a občas srážky.

5. Jaké jsou hlavní atrakce v Shobaku?

Hlavní atrakce v Shobaku zahrnují krásné archeologické ruiny, včetně pevnosti, kostela a karavanseraje. Také je zde možnost prozkoumat staré podzemní tunely.

6. Je nutné mít průvodce při návštěvě Shobaku?

Průvodce není nutný, ale může být velmi užitečný, pokud chcete se dozvědět více o historii a významu těchto starobylých ruin. Také mohou poskytnout cenné informace o okolních oblastech.

7. Jak dlouho trvá prohlídka Shobaku?

Prohlídka Shobaku obvykle trvá kolem 1-2 hodin, v závislosti na tom, jak detailně si chcete projít jednotlivá místa. Doporučuje se ale také si vzít čas na krátkou procházku okolním okolím, jako je například vesnice Shobak.

8. Jsou blízké restaurace nebo obchody v Shobaku?

V samotném Shobaku se nachází malá restaurace a několik obchodů se suvenýry. Nicméně, pokud hledáte více možností, doporučuje se vydat se do nedaleké vesnice Shobak, kde najdete lepší nabídku.

9. Zda se nachází nějaké ubytování v okolí Shobaku?

V okolí Shobaku existuje několik možností ubytování. Nejbližší hotely se nachází ve vesnici Shobak a městě Tafilah, které jsou obě vzdálené přibližně 30 minut jízdy od hradu.

10. Co ještě mohu vidět v okolí Shobaku?

V okolí Shobaku se nachází další zajímavá místa, jako je například město Petra, které je UNESCEM zapsáno na seznamu světového dědictví, a údolí Dana, které nabízí nádhernou přírodu a turistické stezky.


Ubytování Jordánsko Shobak


Jordánsko je země bohatá na historii, kulturální dědictví a přírodní krásy. Jedním z nejpůsobivějších a historicky významných míst v zemi je starověký hrad Shobak, který se nachází v blízkosti města Shobak. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, je důležité zvážit ubytování, a to zejména možnosti, které nabízí Jordánsko Shobak.

Shobak je malebná vesnice, která se rozkládá podél části starověkého hradu Shobak. Tato pevnost, která je také známá jako Montreal, byla postavena křižáky v roce 1115. Její umístění na kopci poskytuje fascinující výhled na okolní krajinu a dodává jí dojem ohromujícího místa. Návštěvníci mají možnost prozkoumat ruiny, zkoumat historii a příběhy spojené s touto pevností a obdivovat vyhlídky na okolní hory a údolí.

V oblasti Shobak najdete několik zajímavých možností ubytování, které splní různé potřeby a preference cestovatelů. Jedním z nich je Moab Land Hotel, situovaný v blízkosti hradu Shobak. Tento hotel nabízí pohodlné a moderní pokoje vybavené vlastní koupelnou, klimatizací a satelitní televizí. Kromě toho zde najdete restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční jordánské pokrmy. Hotel také organizuje výlety do okolí, včetně návštěvy starověkých památek a procházek po místních vesnicích.

Dalším zajímavým ubytovacím zařízením je Shobak Castle Hotel, který se nachází přímo pod hradem Shobak. Tento hotel je vybudován v tradičním jordánském stylu a nabízí pohodlné pokoje se všemi moderními vybaveními. Hosté zde mohou zažít autentickou atmosféru Jordánska, obklopeni úchvatnou krajinou a historickými památkami. Mají také možnost využít služeb jako je vyhlídková terasa, kde si můžete vychutnat snídani nebo večeři s nádherným výhledem na hrad a okolní krajinu.

Pokud máte rádi přírodu a preferujete ubytování v klidném prostředí, můžete se ubytovat v jednom z táborů pod širým nebem v blízkosti Shobaku. Tyto tábory nabízejí jedinečný zážitek, kterým je přenocování v přírodě pod hvězdami. Některé z táborů mají pohodlné stanové chatky s vlastním sociálním zařízením, zatímco jiné nabízejí přespání ve stanech nebo pod zastřešením. Hosté těchto táborů mohou také využít různé aktivity jako je horská turistika, pěší túry nebo výlety na koních po okolní krajině.

Při plánování návštěvy Jordánska Shobak je důležité zvážit ubytování, které vyhovuje vašim preferencím a potřebám. Bez ohledu na to, zda dáváte přednost hotelu s moderními vybaveními, tradičnímu jordánskému prostředí nebo táboru pod širým nebem, najdete v této oblasti širokou škálu možností. Nezapomeňte si také vychutnat výhledy na hrad Shobak, prozkoumat jeho ruiny a objevit bohatou historii a kulturu Jordánska.


Dovolená Jordánsko Shobak


Pokud hledáte neotřelou a exotickou destinaci pro svou příští dovolenou, možná byste měli zvážit Jordánsko a navštívit město Shobak. Tento historický klenot nabízí návštěvníkům nejen úžasné památky, ale také překrásnou přírodu, autentickou atmosféru a skvělé možnosti pro dobrodružství.

Shobak se nachází ve středním Jordánsku, asi 160 km jižně od hlavního města Ammánu. Město je známé především díky svému zařízení Shobak Castle, které pochází z 12. století. Hrad byl postaven křižáky během křížových výprav a dodnes se pyšní svými pevnými hradbami, věžemi a zříceninami. Procházka mezi těmito historickými zbytky vám přinese nevšední zážitek a možnost přenést se v čase zpět do dob křižáckých rytířů.

Kromě Shobak Castle najdete v okolí města také další zajímavé památky. Například si můžete prohlédnout hrad Ajlun, který stojí na kopci a nabízí úchvatný výhled na krajinu kolem. Další neobyčejnou památkou je město Petra, které je světově známé jako skalní město vytesané do červených pískovcových skal. Navštívit tuto ikonickou atrakci je nezapomenutelný zážitek, který vám ukáže krásu a mistrovství starých civilizací.

Když se vydáte na dovolenou do Shobaku, nezapomeňte také ochutnat místní kuchyni. Jordánská kuchyně je známá svými lahodnými pokrmy plnými exotických koření a čerstvých surovin. Oblíbené jídla jako falafel, hummus, mansaf, ouzi a další vás okouzlí svými chutěmi a představí vám novou kulinářskou kulturu.

Pokud jste dobrodružné povahy, můžete také využít možností pro outdoorové aktivity v okolí Shobaku. Oblast nabízí ideální podmínky pro pěší turistiku, horolezectví a jízdu na koni. Můžete naplánovat výlety do nedalekých hor či průzkum písečných dun při jízdě na velbloudovi. Pro milovníky potápění je možnost objevit podvodní svět Rudého moře, které je snadno dostupné z Jordánska.

Shobak je opravdu úžasnou destinací pro dovolenou. Své návštěvníky okouzlí svou bohatou historií, malebnými krajinami a hostinností místních obyvatel. Pokud hledáte zážitky, které zabudnete, přidejte Shobak na seznam svých cestovatelských destinací a nechte se unést krásami Jordánska.


Počasí Jordánsko Shobak


Jordánsko je krásná země s mnoha historickými památkami, překrásnou přírodou a teplým počasím. Mezi mnoha turistickými atrakcemi Jordánska lze najít i pevnost Shobak.

Pevnost Shobak se nachází v jižní části Jordánska a byla postavena během křížových výprav. Pevnost sloužila jako důležitá vojenská pevnost, která měla ochraňovat křesťanské poutníky při cestě z Jeruzaléma do Petra.

Shobak je vynikající cílem pro turisty, kteří rádi cestují do těchto historických míst. Pevnost je dobře dochůdná a nabízí zde krásné útesy, pohledy na poušť a jedinečnou historii této oblasti.

Kromě těchto atrakcí turisty zaujme také počasí v této oblasti. Většinu roku je zde teplé počasí, s vysokými teplotami během letních měsíců a mírnými zimami.

Průměrná teplota v létě se pohybuje okolo 35 stupňů Celsius, což však není zdaleka tak horké jako v některých jiných částech Jordánska. V zimě jsou teploty kolem 15 stupňů, což je ideální pro turisty, kteří nestojí o příliš velké mrazy.

Kromě teploty je důležité vzít v úvahu také vlhkost. Během léta může být vzduch velice suchý, což však může být pro turisty velkou výhodou. V zimě může být vlhkost vyšší, což ale není příliš obtížné při turistice po atrakcích v oblasti Shobak.

Celkově lze říci, že počasí v Jordánsku v oblasti Shobak je vynikající pro turisty, kteří chtějí prozkoumat během letních měsíců historické památky a krásnou přírodu této oblasti. I v zimě lze v této oblasti najít mnoho atraktivit. Navštivte Shobak a užijte si krásné počasí a úchvatné výhledy na tuto krásnou část Jordánska.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky