Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Jordánsko Aqaba Marine Park

Dovolená Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko se stalo populární turistickou destinací v posledních letech, a to díky svému bohatému historickému dědictví, překrásné krajině a neuvěřitelné podvodní fauně a flóře.

Aqaba Marine Park je jedním z těch míst, které by turisté v Jordánsku neměli vynechat. Leží přímo u pobřeží Rudého moře v blízkosti města Aqabu, a je to velký chráněný území pod mořskou hladinou.

Park je založen na ochraně ekosystému a je domovem mnoha tropických ryb, žraloků, murén a dalších mořských živočichů. Podvodní krajina v parku je úchvatná a nabízí turistům vskutku krásné zážitky.

Turisté, kteří se rozhodnou podniknout výlet na Aqaba Marine Park, si mohou vybrat z mnoha aktivit a zážitků, ať už se jedná o šnorchlování, potápění ve vodách Rudého moře nebo jízdu na veslici. Pro ty, kteří chtějí poznat více o podvodním světě, jsou zde i možnosti prozkoumání potápěčských vraků a dalších podvodních objektů.

V parku najdete také návštěvnické centrum, které poskytuje turistům informace o historii a biologii oblasti. Pro turisty jsou k dispozici i průvodci, kteří je provedou celým parkem a poskytnou odborný výklad o jednotlivých druzích ryb a korálů.

Aqaba Marine Park je tedy ideálním místem pro ty, kteří milují podvodní svět a chtějí poznat nové kultury a krajinu. Navíc, díky své poloze na břehu Rudého moře, je park snadno dostupný pro turisty z celého světa. Pokud chcete zažít jedinečnou dovolenou a prozkoumat podvodní život, Aqaba Marine Park je ideální volbou pro vaši dovolenou v Jordánsku.


Letenka Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko je známé svou bohatou historií a úchvatnými přírodními krásami. Aqába, jeho jediný přístav, není výjimkou. Kromě historických památek a malebného pobřeží nabízí také jedinečnou destinaci pro milovníky potápění - Aqába Marine Park.

Aqába Marine Park je národním parkem nacházejícím se v Rudém moři mezi Izraelem, Egyptem a Saúdskou Arábií. Jeho vody jsou známé svou bohatou biodiverzitou a korálovými útesy, což z něj činí jedno z nejlepších míst na světě pro šnorchlování a potápění.

Park byl založen v roce 1997 s cílem chránit území před ničením přírodního bohatství a zlepšit ekonomickou situaci místních komunit. Dnes je park oblíbeným cílem turistů, kteří se chtějí ponořit do fascinujícího podmořského světa Rudého moře.

Návštěvníci mají možnost potápět se nebo šnorchlovat mezi nádhernými korály a množstvím pestrobarevných ryb. Objevit zde můžete vzácné druhy jako jsou úhoři, murény, papouščí ryby, korálové ryby a mnoho dalších. Potápěči budou fascinováni přítomností vraků lodí, které jsou přístupné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé potápěče.

Aqába Marine Park se skládá ze dvou hlavních oblastí: severní a jižní. Severní část je známá svými útesy a skalisky pokrytými korálovými formacemi. Jižní část parku nabízí rozsáhlé korálové zahrady, které poskytují úkryt mnoha druhům mořského života. Oba úseky jsou snadno přístupné z Aqáby a nabízejí příležitost pro všechny úrovně potápění.

Ochrana životního prostředí je v Aqába Marine Parku prioritou. Park aktivně pracuje na minimalizaci dopadů lidských aktivit na mořský ekosystém. Slouží také jako výzkumná stanice, kde vědci studují místní mořskou biodiverzitu a sledují její vývoj.

Pokud nejste potápěč, můžete si pronajmout skleněné dno a prozkoumat mořský život bez potápěčské výbavy. Na pláži lze také najít stánky s pověstnými jordánskými pochutinami a tradičními suvenýry.

Pokud plánujete návštěvu Jordánska, nezapomeňte zařadit Aqába Marine Park na svůj seznam. Je to neuvěřitelné místo, které vás okouzlí svým podmořským světem a neopakovatelnými zážitky. Ať už jste potápěč, šnorchlař nebo prostě jen obdivovatel přírody, tato destinace vás zcela jistě nadchne.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Aqaba Marine Park


1. Co je Jordánsko Aqaba Marine Park?
Jordánsko Aqaba Marine Park je chráněná oblast v Aqabě v Jordánsku, která poskytuje možnost podívat se na úžasnou mořskou faunu a flóru.

2. Jaký druh aktivit lze v parku provádět?
V parku lze provozovat šnorchlování, potápění, plachtění a další vodní aktivity. V parku jsou také turistické stezky a vyhlídky.

3. Jak se dostanu do Jordánsko Aqaba Marine Park?
Park je snadno dostupný autem nebo taxíkem z Aqaby. Je také možné si pronajmout loď na vodní aktivity v parku.

4. Je nutné si rezervovat vstupenky do parku předem?
Ne, vstup do parku není potřeba rezervovat předem. Vstup lze zakoupit na pokladně parku.

5. Kolik stojí vstup do parku?
Vstupné se liší dle typu aktivity a trvání. Například vstupné na šnorchlování stojí přibližně 20 USD.

6. Je v parku možné si zapůjčit potápěčské vybavení?
Ano, v parku je možné si zapůjčit potápěčské vybavení. Vyberte si ze dvou center na základě vašich potřeb.

7. Může být park navštíven rodinami s dětmi?
Ano, park může být navštíven rodinami s dětmi. Pro děti jsou k dispozici zvláštní aktivity, jako např. šnorchlování se speciálním zařízením.

8. Smí se v parku fotit a natáčet?
Ano, v parku je povoleno fotografování a natáčení.

9. Může park být nebezpečný?
Pokud dodržujete pravidla a základní bezpečnostní opatření, park není nebezpečný.

10. Jak se o parku dozvím více informací?
Další informace o parku můžete najít na oficiálních stránkách Jordánska Aqaba Marine Park či na místě v návštěvnickém centru parku.


Ubytování Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko je zemí fascinující historie a bohatou kulturou, ale to není vše, co tento nádherný kus země má nabídnout. Pokud se vydáte do jeho jižního cípu, dorazíte do města Aqaba. Město je obklopeno živými korálovými útesy Rudého moře a je obvykle nejteplejším místem v Jordánsku. Pokud hledáte nezapomenutelné ubytování v této oblasti, nenajdete lepší místo než Aqaba Marine Park.

Aqaba Marine Park je jedním z nejlepších turistických atrakcí v Aqabě, když hledáte ubytování. Nachází se na břehu Rudého moře a nabízí mořský život, který přímo dýchá pod vodou. To zahrnuje různé druhy ryb, žraloků, krabů a mnoho dalších. Pro ty, kteří mají rádi vodní sporty, jsou k dispozici skvělé aktivit včetně potápění a šnorchlování.

Pokud hledáte příjemné a pohodlné ubytování, Aqaba Marine Park nabízí luxusní bungalovy s vlastní terasou přímo u moře. Tyto bungalovy jsou klimatizované a mají vlastní koupelnu, televizi a minibar. Okolí bungalovů je velmi klidné a zde si budete moci odpočinout a vychutnat si pravou pohodu.

Aqaba Marine Park také nabízí nejaké z nejlepších místních restaurací, které poskytují širokou škálu jídel z celého světa. Můžete ochutnat místní speciality nebo požádat o tradiční jídlo, jako jsou hummus, tabbouleh, falafely nebo kebab.

Mimo bungalovy nabízí Aqaba Marine Park také další druhy ubytování včetně hotelových pokojů a standardnějších chat. Všechny tyto druhy ubytování přinášejí úžasný zážitek, který vám zůstane v paměti navždy.

Celkově vzato, Aqaba Marine Park je jedním z nejlepších míst pro ubytování v Jordánsku. Nachází se na krásném místě a nabízí úžasnou přírodu pod vodou, fantastické jídlo a krásné ubytování. Pokud sem jednou zavítáte, budete mít jistě nezapomenutelné zážitky.


Počasí Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko je známé svým fascinujícím a rozmanitým počasím, a jedno z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je Aqaba Marine Park. Tento park se nachází v jihozápadní části Jordánska a je domovem bohatého podmořského života a nádherných korálových útesů.

Počasí v Aqaba Marine Park je typicky teplé a suché, což je způsobeno jeho polohou na pobřeží Rudého moře. Tato oblast má výrazně vyšší teploty než vnitrozemí Jordánska, s průměrnými teplotami v létě okolo 38°C a v zimě kolem 20°C. Místní obyvatelé a návštěvníci si proto mohou vychutnat slunečné a teplé počasí po většinu roku.

Během léta může být velmi horko, a tak je důležité si přinést dostatek vody a sluneční ochrany. Podmořské teploty jsou však výjimečně příjemné, kolem 25°C, a tato teplota zůstává stabilní i v zimě. To dělá z Aqaba Marine Park ideální destinaci pro potápění a šnorchlování.

Aqaba Marine Park je známý svou rozmanitostí podmořského života. Jeho korálové útesy jsou domovem mnoha druhů ryb, mořských želv, rejnoků a dalších mořských tvorů. Potápěči mají jedinečnou příležitost objevovat toto bohatství během svých potápění. Park nabízí také možnost šnorchlování a prozkoumávání korálových útesů z hladiny vody.

Kvůli svým přírodním zdrojům a biodiverzitě je Aqaba Marine Park chráněným územím. Jeho cílem je ochrana tohoto unikátního mořského ekosystému a zajištění udržitelného rozvoje. Park je domovem mnoha chráněných druhů, jako jsou korály, žraloci, mořské želvy a mnoho dalších. Samotný park nabízí vzdělávací programy a informace o oblastním ekosystému, které navštěvníky seznamují s jeho krásou a důležitostí ochrany přírody.

Aqaba Marine Park je oblíbeným cílem turistů, kteří se chtějí podívat na jedinečnou krásu podmořského světa. Je to místo, které nabízí nádherné počasí, úžasnou přírodu a nezapomenutelné zážitky. Pokud plánujete cestu do Jordánska, nezapomeňte navštívit Aqaba Marine Park a prozkoumat jeho fascinující podvodní svět.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky