Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Jordánsko Aljoun Nature Reserve

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Aljoun Nature Reserve


Dotaz: Jaké jsou otevírací hodiny Aljoun Nature Reserve?
Odpověď: Aljoun Nature Reserve je otevřena každý den v týdnu od 8:00 do 16:00 hodin.

Dotaz: Musím si rezervovat vstupenky předem pro Aljoun Nature Reserve?
Odpověď: Ne, není nutné si rezervovat vstupenky předem. Vstupenky na Aljoun Nature Reserve lze zakoupit na místě.

Dotaz: Jaká je cena vstupenek na Aljoun Nature Reserve?
Odpověď: Cena vstupenek na Aljoun Nature Reserve se liší v závislosti na věku a státě návštěvníka. Pro dospělého Jordánského občana je cena 1 JD a pro cizince 5 JD.

Dotaz: Mohu Aljoun Nature Reserve navštívit jako součást organizovaného zájezdu?
Odpověď: Ano, můžete navštívit Aljoun Nature Reserve jako součást organizovaného zájezdu. Mnoho zájezdů, které navštěvují Jordánsko, zahrnuje Aljoun Nature Reserve na svých itinerářích.

Dotaz: Existují v Aljoun Nature Reserve turistické stezky?
Odpověď: Ano, v Aljoun Nature Reserve je několik turistických stezek různé délky a obtížnosti. Turistické stezky jsou dobře značené a umožňují návštěvníkům objevovat krásy přírodní rezervace.

Dotaz: Jaké druhy zvířat a rostlin najdu v Aljoun Nature Reserve?
Odpověď: Aljoun Nature Reserve je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat, včetně medvědů, kočkovitých šelem, syntéz, orlů, lišek a dravých ptáků. Můžete také vidět mnoho druhů rostlin, jako jsou keře, stromy a byliny.

Dotaz: Existuje omezení na fotografování v Aljoun Nature Reserve?
Odpověď: Fotografování v Aljoun Nature Reserve je povoleno, ale nesmíte používat blesk, jak tomu může škodit zvířatům a prostředí. Je také zakázáno kradení rostlin a poškozování přírodních území.


Dovolená Jordánsko Aljoun Nature Reserve


Jordánsko je země plná překvapení a krás, a turistickou destinací, která stojí za zmínku, je Aljoun Nature Reserve. Tento park se nachází v Jižním Jordánsku, asi 30 kilometrů od města Ajlun. Rezervace Aljoun nabízí turistům přírodní krásy, historické památky a nádherné výhledy na okolní krajinu.

Aljoun Nature Reserve je park, který se rozkládá na ploše 13 kilometrů čtverečních. Na východě sousedí s historickou pevností Ajlun, která pochází z 12. století. Tento park byl zřízen v roce 1988 vládou Jordánska s cílem chránit zdejší přírodní bohatství. Rezervace přináší návštěvníkům úchvatné scenérie, oblíbené jsou zejména procházky v přírodě po krásných turistických trasách.

Při procházce Aljoun Nature Reserve návštěvníci mohou spatřit mnoho endemických druhů rostlin a zvířat, jako jsou ptáci, hadi, ještěrky, netopýři nebo veverky. V jedné z roklí se nachází řídký porost Pinus brutia, který je typický pro tuto oblast. V parku žijí také šakalové, divocí psi, prasata a kočky.

Toto místo je ideální pro turisty, kteří chtějí strávit několik dnů v přírodě, daleko od ruchu měst. Rezervace nabízí turistům také možnosti kempování, a to jak pod stanem, tak i v tradičních jordánských beduínských stanech. Kromě toho je zde možnost si objednat průvodce, který Vám přibliží historii a zvyklosti této oblasti.

Pokud máte rádi turistické trasy, Aljoun Nature Reserve nabízí několik krátkých a středně dlouhých tras. Turistické trasy Vás provedou přes kopců, lesy, louky a kaňony. Během procházky si lze prohlédnout skalní obydlí a archeologické památky, připomínající období římského a byzantského období.

Při návštěvě Jordánska byste neměli vynechat návštěvu Aljoun Nature Reserve. Jedná se o nádherný kus Jordánska, který nabízí nádhernou přírodu, zážitky a krásný výhled na okolní krajinu. Navštivte toto místo a okusťte krásy Jordánska.


Ubytování Jordánsko Aljoun Nature Reserve


Aljoun Nature Reserve v Jordánsku je jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších přírodních rezervací v zemi. Nachází se asi 30 km severně od hlavního města Ammánu a je domovem bohaté a rozmanité fauny a flóry. Rezervace je také známá svou jedinečnou přírodní scenérií, historickými památkami a možnostmi turistiky a ubytování.

Aljoun Nature Reserve se rozkládá na ploše přes 13 000 hektarů. Jeho hlavním přírodním bohatstvím je buři'stany, které tvoří křupavý vápenec, který vytváří sopky a kaňony. V tomto prostředí se vyvinula množství endemických a ohrožených druhů živočichů, včetně různých druhů opeřenců, hadů a plazů. Rezervace je také domovem vzácného druhu vlka - vlka stepního, který je jedinečný pro tuto oblast.

Jedním z hlavních lákadel pro turisty v Aljoun Nature Reserve je možnost ubytovat se přímo v rezervaci. Existuje zde několik ubytovacích zařízení, které nabízejí jedinečný zážitek z přírody a klidu. Jedna z možností je přespání v eko-kempu, který se nachází uprostřed přírody. Kemp nabízí jednoduché ubytování ve stanových chatkách s vlastním sociálním zařízením a základními vybaveními.

Další možností je ubytování v tradiční jordánské vesnici, která byla zrekonstruována a upravena tak, aby poskytovala pohodlné ubytování pro hosty. Tyto vesnické domy se nacházejí ve středu rezervace a nabízejí přátelskou atmosféru, jordánskou kuchyni a úžasné výhledy na okolní krajinu.

Aljoun Nature Reserve je také ideálním místem pro milovníky přírody a turisty, kteří si chtějí užít aktivní dovolenou. V rezervaci jsou vytyčeny různé turistické stezky, které vás provedou zelenými údolími, strmými kaňony a přes malebné horské vrcholy. Pokud máte rádi ptáky, můžete se věnovat pozorování ptáků, protože Aljoun Nature Reserve je domovem více než 120 druhů ptáků, včetně vzácného druhu orel skalního.

Další zajímavou částí rezervace je Aljoun Castle, starobylý hrad z dob křižáckých válek, který se nachází na vrcholu kopce. Tento historický hrad nabízí nádherné výhledy do okolní krajiny a představuje fascinující příběh minulosti.

Aljoun Nature Reserve je skvělým místem pro ty, kteří hledají dobrodružství, přírodu a kulturní objevování. Nabízí jedinečnou kombinaci jedinečného prostředí, bohatého života a historických památek. Nesmírně důležité je však také udržování a ochrana této nedotčené přírody, aby příští generace mohly také zažít její krásu.


Počasí Jordánsko Aljoun Nature Reserve


Jordánsko má bohatou historii, ohromující krajiny a fascinující přírodu. Aljoun Nature Reserve leží v severozápadním Jordánsku a je jednou z největších rezervací v zemi. Navštěvovateli nabízí úžasné výhledy na okolní krajinu a pestrou paletu divoké zvěře.

Počasí v Aljoun Nature Reserve se výrazně liší od počasí v hlavním městě Ammánu. Obvykle je zde chladněji a vlhčí. V zimních měsících (listopad až duben) se mohou návštěvníci setkat s deštivým počasím. Teploty v tomto období se pohybují mezi 5 a 15 stupni Celsia. V létě (květen až říjen) jsou teploty mnohem teplejší a kolem poledne mohou dosáhnout až 35 stupňů Celsia. Kvůli suchému podnebí, které je typické pro většinu Jordánska, jsou ale horké letní dny snesitelné.

Nejlepší čas na návštěvu Aljoun Nature Reserve jsou jarní a podzimní měsíce, kdy se teploty pohybují kolem příjemných 20 stupňů Celsia a krajina je zelenější. To jsou také nejlepší období pro pozorování zvěře, která se více pohybuje, aby našla potravu.

V Aljoun Nature Reserve se nacházejí tři trasy - Oktáviová, Garubova a Ajla. Každá z nich nabízí jiný pohled na přírodu a okolní krajinu. Na každé z tras jsou umístěné informační tabule, které návštěvníkům poskytují užitečné informace o zvěři a rostlinách, které mohou potkat.

V Aljoun Nature Reserve žije mnoho druhů zvířat, včetně koček divokých, lišek, hyen, šakalů, divokých prasat a dravců. Rezervace také slouží jako přechodová oblast pro tažné druhy ptáků, jako jsou bociany, stepní orel nebo orli hnědí.

Zkrátka, Aljoun Nature Reserve nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost k pozorování divoké přírody Jordánska. Přestože se počasí mění podle ročního období, je každá návštěva této krásné oblasti nezapomenutelným zážitkem.


Letenka Jordánsko Aljoun Nature Reserve


Aljoun Nature Reserve: Jordánsko jako nezapomenutelná přírodní destinace

Jordánsko je země bohatá na přírodní krásy a nabízí návštěvníkům mnoho možností prozkoumat úchvatné scenérie a biodiverzitu této části světa. Jedním z nejpůsobivějších přírodních rezervací, je Aljoun Nature Reserve. S letenkou do Jordánska si otevřete dveře k tomuto fascinujícímu území, které nabízí hory, lesy a neopakovatelnou divokou přírodu.

Aljoun Nature Reserve se rozkládá na ploše více než 13 000 hektarů na severozápadě Jordánska. Je domovem bohaté fauny a flóry, včetně ohrožených druhů, jako je levhart arabský a druh vydry. Rezervace je obklopena dojmy věků, protože zde můžeme najít doklady přítomnosti různých kultur od doby bronzové. Celý areál se skládá z lesů, skalních výchozů, pastvin a jiných přírodních útvarů, které můžete prozkoumat při návštěvě.

Hlavními atrakcemi Aljoun Nature Reserve jsou jeho úchvatné pěší toulky a výhledy. Rezervace nabízí návštěvníkům mnoho kilometrů turistických stezek, které se vine rozmanitou krajinou. Během těchto túr se můžete těšit na krásné výhledy na okolní hory a údolí. Některé stezky vás zavedou ke skalnatým útesům a skalním reliéfům, které se zachovaly po staletí. Jiné vás provedou lesy, kde můžete pozorovat mnoho druhů ptáků a jiné živočichy, kteří si zde našli své domovy.

Pro milovníky ornitologie je Aljoun Nature Reserve také rájem. Rezervace je domovem mnoha druhů ptáků, včetně orlů, sokolů a jestřábů. Ptáci využívají tyto oblasti jako migrační trasy a hnízdiště. Pokud máte zájem o pozorování ptáků, můžete se připojit ke skupině zkušených průvodců, kteří vám pomohou odhalit škálu těchto druhů a vysvětlit jejich význam v ekosystému.

Kromě pěších túr a pozorování ptáků si můžete užít i další outdoorové aktivity v rezervaci. Rezervace nabízí možnost pěšího i horského cyklistiky s různými trasami a úrovněmi obtížnosti. Můžete si také pronajmout kola a objevovat okolí podle vlastního uvážení.

Pokud se rozhodnete navštívit Jordánsko a Aljoun Nature Reserve, je nejlepší začít svou cestu v hlavním městě Ammánu. Z Ammánu můžete snadno najít dopravu směrem na severozápad. Doporučuje se předem si zajistit ubytování, nebo dokonce si objednat průvodce, který vám pomůže poznat úkryty této krásné rezervace.

Aljoun Nature Reserve je jedním z těch klenotů, které Jordánsko nabízí. Je to příroda v její původní podobě, která vás okouzlí svou krásou a blahodárným klidem. Užijte si spoustu času v přírodě, abyste objevili jeho skryté poklady a získali nezapomenutelné zážitky. Připravte se na cestu a pořiďte si letenku do Jordánska, aby se vám otevřely brány do tohoto úžasného koutu světa.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky