Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Jihoafrická republika Victoria Falls

Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Victoria Falls


Dotaz: Jak se dostat k Victoria Falls z Jihoafrické republiky?
Odpověď: Existuje několik možností, včetně letu do města Victoria Falls, cestování autobusem nebo pronájmu automobilu. Nejčastější způsob je let do města Victoria Falls.

Dotaz: Může se Victoria Falls navštívit během celého roku?
Odpověď: Ano, Victoria Falls je otevřena celoročně. Nicméně, nejlepší roční období pro návštěvu je od června do srpna, kdy je nejvyšší průtok vody.

Dotaz: Kolik stojí vstupenka do Victoria Falls?
Odpověď: Vstupné se liší podle státní příslušnosti. Pro vstup Jihoafrických občanů stojí vstupné kolem 300 ZAR, zatímco mezinárodní návštěvníci zaplatí kolem 30 USD.

Dotaz: Může se Victoria Falls navštívit samostatně nebo doporučuje se být s průvodcem?
Odpověď: Navštívit Victoria Falls samostatně je možné, ale doporučuje se spoléhat na průvodce, zejména při aktivitách jako je rafting a bungee jumping.

Dotaz: Jaký je nejlepší čas na rafting v Victoria Falls?
Odpověď: Rafting v Victoria Falls je možný po celý rok, ale nejlepší čas bývá od srpna do prosince, kdy je voda nejvíce splavená a větší adrenalinový zážitek je zaručen.


Ubytování Jihoafrická republika Victoria Falls


Victoria Falls je jednou z nejznámějších turistických atrakcí v Jižní Africe a je také jednou z největších vodopádů na světě. Nachází se na hranici mezi Zambií a Zimbabwe. Místem svedení těchto dvou zemí je známý most, kterým lze přejít z jednoho pobřeží na druhé.

Victoria Falls je impozantní přírodní úkaz, který si získal srdce mnoha turistů. Vodopád je dlouhý přibližně 1,7 km a spadá z výšky 108 metrů. Vytváří tak obrovské množství vodní páry a oblak, který je viditelný až z velké dálky. Místní obyvatelé ho nazývají "Mosi-oa-Tunya", což znamená "kouř vznikající z vodopádu".

Protože Victoria Falls leží na hranici mezi Zimbabwe a Zambií, nabízí mnoho možností ubytování pro turisty. Zambijská strana nabízí širokou škálu luxusních hotelů a resortů, které se nacházejí přímo na břehu Zambezi a nabízejí úžasný výhled na vodopád.

Zimbabwská strana také nabízí celou řadu ubytování, které splňuje potřeby každého typu cestovatele. Existují luxusní hotely, ale také levnější možnosti, jako jsou penziony a hostely. Některé hotely a ubytování poskytují neuvěřitelný výhled na samotný vodopád, takže si můžete užít nádherný zážitek přímo ze svého pokoje.

Pokud se rozhodnete strávit svůj pobyt v jednom z místních hotelů nebo resortů, budete mít přístup k mnoha turistickým atrakcím a aktivitám. Například můžete se vydat na vodní safari po Zambezi, kde budete moci obdivovat místní divokou zvěř a krokodýly. Další možností je vyzkoušet bungee jumping z místního mostu, což je zážitek, který si budete pamatovat celý život.

Victoria Falls je také výchozím bodem pro návštěvu národních parků v okolí. Každoročně sem přijíždějí turisté, aby viděli velkou migraci divokých živočichů a obdivovali slavnou africkou savanu. Můžete se také vydat na safari a strávit noc ve stanu, kde budete moci slyšet houkání lvů a další zvířat.

Jihoafrická republika Victoria Falls nabízí nádherné a rozmanité ubytování pro turisty. Nejenže vám poskytne nádherný výhled na vodopád, ale také vám umožní objevovat okolní přírodu a zvířata. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, jedno je jisté - váš pobyt zde bude nezapomenutelným zážitkem.


Letenka Jihoafrická republika Victoria Falls


Victoria Falls, jedna z nejvíce fascinujících a ohromujících přírodních památek světa, se nachází na území Jihoafrické republiky. Tento ohromující vodopád, který je považován za jednu ze sedmi přírodních divů světa, je rovněž zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO.

Victoria Falls jsou umístěny na řece Zambezi a nacházejí se na hranici mezi Zambií a Zimbabwe. Přestože je název vodopádu odvozen od britské královny Viktorie, stejně jako název sousedního města Victoria Falls, je samotný vodopád známým domorodým jménem „Mosi-oa-Tunya“, což v překladu znamená „hřmící kouř“. Toto jméno naprosto vystihuje stav, ve kterém se nacházíte při prvním pohledu na tuto přírodní krásu.

Victoria Falls jsou široké až 1,7 km a mají výšku 108 metrů. Voda z řeky Zambezi se zde valí s takovou silou, že vytváří obrovský oblak vodního aerosolu, který je viditelný i z mnoha kilometrů daleka. Tento kouřový obláček je tak hustý, že zdejší místní obyvatelé dokonce považovali Victoria Falls za místo setkání s bohy.

Jedním z nejlepších způsobů, jak si užít krásy Victoria Falls, je vyzkoušet zajímavý letenkářský sport, který se zde nazývá „boating“. Při tomto dobrodružství můžete být svědkem toho, jak se řeka Zambezi zřítí do neskutečně hlubokého údolí. Během plavby na letence si můžete také vychutnat nádherný výhled na okolní krajinu a obdivovat místní flóru a faunu.

Pro ty, kdo si chtějí prohlédnout Victoria Falls z blízka, je možnost využít turistickou stezku, která vede přímo ke krátkému mostu, který propojuje Jihoafrickou republiku se Zimbabwe. Při procházce po stezce se dostanete téměř tak blízko k vodopádu, že můžete cítit jeho sílu a slyšet hřmění vody.

Kromě úžasného vodopádu Victoria Falls nabízí i řadu dalších aktivit pro turisty. Můžete si například vyzkoušet populární adrenalinové sporty, jako je skok ze bungee jumpingu nebo doslova plavat v Devil's Pool, který se nachází na okraji vodopádového útesu. Není to však pro lidi s výškovou fobií!

Dalším zážitkem, který stojí za to zažít při návštěvě Victoria Falls, je noční safari v národním parku Zambezi. Tato jedinečná zkušenost vám umožní vidět obrovské množství divoké zvěře, včetně slonů, lvů, leopardů a nosorožců, v nejautentičtějším prostředí.

Pokud plánujete navštívit Jihoafrickou republiku, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře i Victoria Falls. Tato přírodní krása je doslova dech beroucí a nabízí nezapomenutelné zážitky pro každého, kdo si přeje prozkoumat nádhery afrického kontinentu.


Počasí Jihoafrická republika Victoria Falls


Victoria Falls je jednou z nejpůsobivějších přírodních památek na světě. Nachází se na hranicích mezi Jihoafrickou republikou a Zambií. Tyto ohromující vodopády jsou známé svou impozantní šířkou a neskutečným objemem vody, která padá ze skály do přítoků řeky Zambezi. Toto impozantní přírodní divadlo je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Jihoafrické republice.

Ale jaké je počasí v této oblasti? Jedná se o region, který má vlhké subtropické podnebí, a tak zde panuje celoročně relativně teplé počasí. Teploty se pohybují mezi 20°C až 30°C, s nejteplejšími měsíci od října do prosince a nejchladnějšími měsíci od května do července. I přes vyšší teploty si však turisté musí dávat pozor na sluneční úpal a mohou se potýkat s vysokou vzdušnou vlhkostí.

Dalším zajímavým meteorologickým fenoménem v této oblasti jsou občasné dešťové bouře. Během letních měsíců, zejména od listopadu do března, může přijít déšť v podobě tropických bouří. Tyto bouře jsou často doprovázeny blesky a hromy, což dodává vodopádům ještě větší dramatický efekt. Je tedy dobré se na tyto bouře připravit oblečením a obutím, které je odolné vůči vodě.

Ještě jedním aspektem, který ovlivňuje počasí v oblasti Victoria Falls, je stupeň vodopádů. Během suchých měsíců, zejména od září do listopadu, dochází ke snížení objemu vody, který padá ze skály. Turisté by měli mít na paměti, že během této doby mohou být vodopády méně impozantní. Na druhou stranu, během deštivých měsíců a největší záplavy, obvykle v dubnu a květnu, jsou vodopády ve své plné kráse.

Počasí v Jihoafrické republice Victoria Falls je tedy převážně teplé a vlhké. Turisté by měli mít na paměti, že se mohou setkat s dešťovými bouřemi a měli by se připravit na vyšší teploty. Nejlepší čas pro návštěvu by tedy byl od října do prosince, kdy je nejtepleji a vodopády jsou stále impozantní. Patří-li Victoria Falls k jednomu z cílů vaší cesty, jihoafrické počasí tady určitě nezklame.


Dovolená Jihoafrická republika Victoria Falls


Jihoafrická republika je zemí plnou kontrastů a fascinujících zážitků. Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v této zemi, nemůžete minout návštěvu jednoho z jejích nejslavnějších turistických cílů – Victoria Falls.

Victoria Falls je vodopád, který se nachází na řece Zambezi mezi Zambií a Zimbabwe. Je jedním z největších vodopádů na světě a představuje nezapomenutelný zážitek pro každého, kdo se sem vydá.

Victoria Falls se ve své šíři rozprostírá na více než 1,7 kilometru a padá z výšky téměř 110 metrů. Voda z řeky Zambezi je zde stlačena do úzkého průchodu, což způsobuje vodní dým a bouři páry, která se tyčí několik desítek metrů nad vodopádem. To umožňuje návštěvníkům jedinečnou možnost spatřit vodopád z mnoha úhlů a navštívit několik vyhlídkových míst.

Kromě samotného Victoria Falls si ale můžete v této oblasti užít i řadu dalších zážitků. Například si zde můžete vyzkoušet bungee jumping, rafting, drakorost a mnoho dalšího. Spolu s průvodcem můžete také podniknout páradížskou túru Zambezi, během které se vám naskytne možnost pozorovat mnoho zvířat v jejich přirozeném prostředí jako jsou sloni, nosorožci, lvi a další. A pokud jste ochotni vydat se trochu dál, můžete navštívit mnoho přírodních rezervací, kde uvidíte nádherné scenérie a neobvyklá zvířata jako jsou žirafy, paviáni, krokodýli a mnoho dalšího.

Victoria Falls je místem neuvěřitelného kouzla a krásy. Zatímco tuto oblast můžete vidět jako jednoduchou drobnost během vaší dovolené v Jihoafrické republice, doporučujeme vám věnovat zde alespoň několik dní, abyste si zcela užili skřípající zvuky vodopádu a všechny další zajímavosti, které toto místo nabízí.

Ať už jste přišli do Jihoafrické republiky kvůli dobrodružství, odpočinku nebo jen prozkoumání okolí, návštěva Victoria Falls bude rozhodně jednou z vašich oblíbených pamětihodností.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky