Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands

Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


1. Jak se dostanu do St. Lucia Wetlands?

Nejlepší způsob, jak se dostat do St. Lucia Wetlands, je letecky přistát na letišti King Shaka International Airport v Durbanu a poté si pronajmout auto a jet přibližně 2 hodiny na sever směrem k městu St. Lucia.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu St. Lucia Wetlands?

Nejlepší čas na návštěvu St. Lucia Wetlands je od května do září, kdy je suché období a snaží se zvířata z oblasti zdrojů vody jako Mlalazi řeka a jezero St. Lucia.

3. Jaké druhy zvířat mohu v St. Lucia Wetlands vidět?

V St. Lucia Wetlands se můžete těšit na vidění velryb, krokodýlů, hipopatamusů, slonů, nosorožců, žiraf, impala, antilop, zebu a mnoho dalších druhů zvířat.

4. Kde bych měl bydlet v St. Lucia Wetlands?

St. Lucia Wetlands nabízí řadu ubytování, včetně hotelů, penzionů, kempů a chatových domů. Nejoblíbenějšími oblastmi jsou lidmi Maphelane, Mabibi, Kosi Bay a Sodwana Bay.

5. Jaké aktivity mohu dělat v St. Lucia Wetlands?

V St. Lucia Wetlands můžete jít na safari, plavat s delfíny, kajakovat, potápět se, rybařit nebo si jen relaxovat na pláži. Můžete také navštívit některé z nejznámějších míst v oblasti, jako jsou Kosi Bay dunes, Cape Vidal a ucelená oblast oblast Spioenkop Game Reserve.


Dovolená Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika je jednou z nejkrásnějších a nejrozmanitějších destinací na světě, a jedním z nejvýznamnějších míst k návštěvě je St. Lucia Wetlands. Tato oblast se nachází na východním pobřeží země a je jedním z největších pobřežních mokřadů na světě.

St. Lucia Wetlands je domovem rozmanitých ekosystémů, které si získaly status přírodní rezervace a byly zařazeny na seznam Světového dědictví UNESCO. Představuje unikátní kombinaci pobřežních lesů, bažin, sladkovodních jezer, mangrovových porostů a pláží, které poskytují útočiště pro řadu vzácných a ohrožených druhů.

V tomto odlehlém ráji můžete pozorovat obrovský výběr divokých zvířat. St. Lucia Wetlands je známé především pro svou populaci lamantinů, také známých jako mořských krav. Tyto přátelské a mírumilovné tvory lákají návštěvníky z celého světa, kteří si chtějí vychutnat unikátní zážitek potápění nebo jízdu na lodi, která jim umožňuje pozorovat tato ohrožená zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Kromě lamantinů je St. Lucia Wetlands také domovem mnoha dalších ohrožených druhů, jako jsou želvy, krokodýli, nilští koně, apod. Můžete si vychutnat safari a pozorovat tyto vzácné tvory při jejich denních aktivitách. K vidění jsou také více než 350 druhů ptáků, což činí toto místo rájem pro ornitology.

Aby si návštěvníci mohli co nejvíce užít pobyt v této přírodní rezervaci, je k dispozici centrum pro návštěvníky, kde dostanete informace o rezervaci a možnostech, jak ji prozkoumat. Kromě toho existuje mnoho vyznačených tras, které vás provedou nejkrásnějšími částmi mokřadu a umožní vám objevovat jeho jedinečnost a krásu.

St. Lucia Wetlands je nejen ideální pro příznivce přírody, ale také pro ty, kteří si chtějí odpočinout na krásných plážích. Region nabízí neuvěřitelné bílé a písečné pláže s tyrkysově modrými vodami Indického oceánu, které jsou perfektní pro relaxaci a opalování. Můžete si také užít nejrůznější vodní sporty jako potápění, šnorchlování nebo rybaření.

Dovolená v Jihoafrické republice St. Lucia Wetlands je jedinečným zážitkem plným přírodní krásy a vzrušení. Tato oblast vás překvapí svou rozmanitostí a unikátností, ať už jste dobrodruh nebo milovník přírody. Staňte se součástí tohoto ohromujícího prostředí a objevte skryté poklady Jihoafrické republiky.


Počasí Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika je země, která se pyšní svým krásným a různorodým počasím. Jedním z nejzajímavějších míst v Jihoafrické republice je destinace známá jako St. Lucia Wetlands, která svou přírodní krásou přitahuje turisty z celého světa.

St. Lucia Wetlands je biosférická rezervace nacházející se na východním pobřeží Jihoafrické republiky, ve vzdálenosti přibližně 275 kilometrů od Durbanu. Tato oblast je vyhlášena za své ekosystémy, které zahrnují rozsáhlá sladkovodní jezera, estuáry, mangrovníkové porosty a duny. Jedná se o jedno z největších mokřadů na světě, které je domovem pro mnoho druhů vzácných rostlin a živočichů.

Vzhledem k tomu, že se nachází v tropickém pásmu, má St. Lucia Wetlands velmi příjemné počasí po celý rok. Letní měsíce, které se rozkládají od listopadu do března, jsou mírně vlhké a teplé, s průměrnou teplotou kolem 30 stupňů Celsia. Srážky jsou v tomto období obvykle dostatečné, což přispívá k zachování místního mokřadního ekosystému a podporuje růst rostlin a vegetace.

Naopak, zimní měsíce, které trvají od června do srpna, jsou suché a chladnější, s průměrnou teplotou kolem 20 stupňů Celsia. Srážky jsou v této době minimální, což umožňuje turistům vychutnat si slunné a suché dny.

St. Lucia Wetlands je také známá pro svou různorodou faunu, která se vyskytuje v této oblasti. Zde najdeme mimo jiné sloni, žirafy, buvoly, krokodýly, hipopotamy a mnoho druhů ptáků, jako jsou například ibisové, plameňáci, rybáři a pelikáni. Pozorování těchto zvířat je jednou z nejoblíbenějších aktivit mezi návštěvníky.

Pokud chcete navštívit St. Lucia Wetlands a vychutnat si její krásy, ideálním obdobím je období od května do září, které nabízí příjemné teploty kolem 25 stupňů Celsia, a srážky jsou minimální. Toto období je také nejvhodnější pro pozorování volně žijících zvířat, která se potulují mokřady.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Jihoafrické republice, konkrétně v oblasti St. Lucia Wetlands, je příjemné po celý rok. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete tuto krásnou destinaci navštívit, budete mít příležitost objevit jedinečné přírodní krásy a setkat se s fascinujícími druhy flóry a fauny.


Letenka Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika je plná nádherných a fascinujících míst, které lákají turisty z celého světa. Jedním z těchto zajímavých míst je i St. Lucia Wetlands, který se nachází na východním pobřeží Jižní Afriky.

St. Lucia Wetlands, známý také jako iSimangaliso Wetland Park, je jedním z nejrozmanitějších vodních prostředí na světě. Tento park se rozprostírá na ploše téměř 332 000 hektarů a zahrnuje různé ekosystémy, jako jsou mangrovy, sladkovodní jezera, pobřežní duny a pláže. Díky této rozmanitosti byl park zařazen na seznam světového dědictví UNESCO.

St. Lucia Wetlands je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin. Mezi nejznámější tu patří velbloudi, sloni, levharti, krokodýli a želvy. Vodní plochy jsou plné ryb, krokodýlů a také nádherných ptáků, jako jsou pelikáni, rybáci a koroptve.

Jeden z nejlepších způsobů, jak se dostat do St. Lucia Wetlands, je letecky. Letenky do Jihoafrické republiky se dají zakoupit u mnoha leteckých společností po celém světě. Po příletu do hlavního města Jihoafrické republiky, Johannesburgu, se pak můžete vydát na další let do blízkého města Durban, které je vzdálené jen necelé dvě hodiny jízdy od parku.

Návštěvníci St. Lucia Wetlands si nesmí nechat ujít projížďku lodí po řece St. Lucia, kde mohou pozorovat krokodýly, nádherné ptáky a mnoho dalšího. Další atrakce zahrnují procházky v mangrovech, safari autem a vodní sporty, jako je kajak, šnorchlování a potápění.

St. Lucia Wetlands je naprosto úchvatný a krásný park, který nabízí návštěvníkům nevšední zážitky. Díky své unikátnosti a rozmanitosti si získává stále více turistů z celého světa. Pokud hledáte dobrodružství a nevšední zážitky, je St. Lucia Wetlands tou pravou destinací pro vás.


Ubytování Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika je známá svou ohromující přírodou a jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů v zemi je rezervace St. Lucia Wetlands. Tato oblast se nachází na východě Jihoafrické republiky, v provincii KwaZulu-Natal, a je jedním z devíti světově dědictví UNESCO. Je to přirozené mokřady, které jsou domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a zvířat.

Když se chystáte navštívit tuto krásnou oblast, najdete zde mnoho možností ubytování, které uspokojí potřeby různých cestovatelů. Od luxusních rekreačních středisek až po útulné rodinné penziony, St. Lucia Wetlands nabízí variety ubytování, které vám umožní plně si užít krásy tohoto místa.

Luxusní rekreační střediska jsou ideální pro ty, kteří si chtějí dopřát něco více. Tyto střediska nabízejí prvotřídní ubytování s veškerými moderními vybaveními. Můžete se těšit na prostorné pokoje s výhledem na moře nebo mokřady, vlastní bazén a vysoce kvalitní služby. Tato střediska často také nabízejí širokou škálu vyžití, jako jsou plavání s delfíny, vodní sporty a pozorování ptáků.

Pro ty, kteří preferují intimnější a přátelštější atmosféru, jsou tu rodinné penziony a malé hotely. Tyto ubytování často nabízejí pohodlné a útulné pokoje za dostupnější ceny. Majitelé těchto penzionů a hotelů jsou často místní obyvatelé, kteří vám mohou poskytnout cenné informace a tipy na nejlepší místa k návštěvě v této oblasti. Můžete se tedy těšit na osobní přístup a teplou atmosféru.

Klíčovou výhodou ubytování ve St. Lucia Wetlands je jeho blízkost k přírodě a unikátním ekosystémům. Nejbližší pláže jsou vzdáleny pouhých 2 km od rezervace, což vám umožní strávit den na pláži se slunečním zářením a relaxací u oceánu. Můžete také podniknout lodní výlety na jezero St. Lucia, které je domovem mnoha druhů ptáků, krokodýlů a hrochů. Jedinečná flóra a fauna této oblasti udělají z vašeho pobytu ve St. Lucia Wetlands nezapomenutelný zážitek.

V současné době se tato rezervace stala také oblíbeným místem mezi milovníky ekoturistiky. Existují zde různé ekologické provozovny, které nabízejí ubytování ve speciálních chatách nebo kempování v blízkosti mokřadů. Tyto ekologií zaměřená ubytovací zázemí vám umožní lépe poznat a ocenit jedinečnou biodiverzitu této oblasti.

Když plánujete svou cestu do Jihoafrické republiky, nezapomeňte zařadit rezervaci St. Lucia Wetlands do svého itineráře. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít příležitost objevit krásu tohoto místa a přiblížit se k přírodě.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky