Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Jihoafrická republika Mapungubwe National Park

Letenka Jihoafrická republika Mapungubwe National Park


Jihoafrická republika je země bohatá na přírodní krásy a fascinující divokou zvěř. Jedním z nejvýznamnějších chráněných území v zemi je Mapungubwe National Park, který nabízí návštěvníkům unikátní příležitost objevovat vzácné druhy zvířat a prozkoumávat jedinečné geologické útvary.

Mapungubwe National Park se nachází na severu Jihoafrické republiky, ve svazovém státě Limpopo, poblíž hranic s Botswanou a Zimbabwe. Park byl založen v roce 1995 a rozkládá se na ploše téměř 28 000 hektarů. Je jednou z osmi oblastí jihoafrického Světového dědictví UNESCO a je známý především pro svou historickou a archeologickou hodnotu.

Park je domovem mnoha zvířecích druhů, včetně slonů, lvi, nosorožců, gepardů, hyen a nespočtu druhů ptáků a plazů. Procházka parkem je výjimečnou příležitostí k pozorování divoké zvěře v jejich přirozeném prostředí. Mapungubwe National Park je také domovem ohrožených druhů, jako je vzácný africký orlovec, oribi a černá kuřata.

Archeologické naleziště Mapungubwe je jedním z nejvýznamnějších nalezišť v Jižní Africe. Toto naleziště odhaluje důkazy o vyspělé a bohaté kultuře, která se zde vyvinula v období mezi 9. a 13. stoletím. Park nabízí možnost prozkoumat její pozůstatky včetně starobylých kamenných základů, hrobů a artefaktů, jako jsou keramika a šperky. Návštěvníci se mohou dozvědět více o dvorské společnosti Mapungubwe, která byla jednou z nejvýznamnějších raných afrických civilizací.

Pro turisty nabízí Mapungubwe National Park mnoho aktivit, které mohou prožít v této malebné a pestrobarevné krajině. Vydejte se na safari v otevřených terénních vozidlech, projděte se po speciálně vytyčených stezkách nebo vyrazte na exkurzi s průvodcem, který vám přiblíží nejen živočišný a rostlinný život, ale také historii a kulturu parku.

Park nabízí také možnost ubytování ve stylových a komfortních kempovacích místech a chatkách. Nezapomenutelným zážitkem je strávit noc v Mapungubwe a poslouchat zvuky divoké přírody a obdivovat neskutečně jasnou hvězdnou oblohu.

Navštěvování Mapungubwe National Park je nejen jedinečnou přírodní a kulturní zkušeností, ale také příležitostí podpořit ochranu a udržitelnost těchto vzácných a křehkých ekosystémů. Park je symbolem bohatství a diverzity Jižní Afriky a jeho návštěva představuje hluboké ponor do bohaté historie a fascinující přírody této země.


Ubytování Jihoafrická republika Mapungubwe National Park


Mapungubwe National Park je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších národních parků v Jihoafrické republice. Leží na severu země, nedaleko hranic se Zimbabwem a Botswanou. Park je jedním z největších a je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin.

Jihoafrická republika je proslulá svou bohatou přírodou a Mapungubwe National Park je jedním z mnoha příkladů této krásy. Park byl založen v roce 1995 a od té doby přitahuje pozornost milovníků přírody, fotografa a dobrodruhů z celého světa.

Park je známý zejména pro své archeologické naleziště. V roce 1932 byla v oblasti objevena Mapungubwe Hill, starobylé město, které bylo domovem království Mapungubwe v období 1000–1290. Archeologové zde našli cenné artefakty, jako jsou drahé šperky, zlato a keramika, které ukazují na bohatství a vyspělost obyvatel tohoto starodávného království.

Kromě archeologického naleziště park nabízí také úchvatnou přírodu. Nachází se zde řeka Limpopo, která tvoří přirozenou hranici mezi Jihoafrickou republikou, Zimbabwem a Botswanou. Po celém parku se rozprostírají nádherné kopcovité krajiny s bohatou flórou a faunou. Můžete zde potkat slony, nosorožce, lvy, gepardy, žirafy a mnoho dalších druhů zvířat.

Podnebí parku je tropické, s horkými léty a mírnými zimami. Nejvhodnější dobou pro návštěvu je období od května do září, kdy jsou teploty mírnější a příroda je plná života. Turisté zde mohou využít různé aktivity, jako jsou safari, turistika, birdwatching a kempování.

Pokud hledáte ubytování v Mapungubwe National Park, máte na výběr několik možností. Park nabízí luxusní safari lodže, kde se můžete těšit na veškeré pohodlí a kvalitní služby. Tyto lodže vám umožní relaxovat a obdivovat krásu přírody kolem vás, zatímco vy si vychutnáte skvělou stravu a pohostinnost místních obyvatel.

Pro ty, kteří preferují přirozenou atmosféru a nezávislost, je zde také možnost kempování. Park nabízí několik tábořišť s veškerými potřebnými vybaveními. Zde můžete přímo zažívat spojení s přírodou a vychutnávat si noční zvuky savany.

Mapungubwe National Park je ideálním cílem pro ty, kteří chtějí zažít jedinečnou kombinaci přírodní krásy a kulturního dědictví. Nabízí nejen možnost poznat místní flóru a faunu, ale také historii a kulturu starověkého království Mapungubwe. Jestliže jste dobrodružný člověk s láskou ke kráse a historii, Mapungubwe National Park je pro vás skvělým místem k návštěvě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Mapungubwe National Park


1. Co je Mapungubwe National Park?
Mapungubwe National Park je národní park nacházející se v Jihoafrické republice.

2. Jak se dostanu do Mapungubwe National Park?
Můžete se dostat do Mapungubwe National Park autem z města Musina nebo letadlem do nejbližšího letiště ve městě Polokwane.

3. Jaké aktivity mohu v Mapungubwe National Park podniknout?
V parku můžete podniknout různé aktivity, včetně safari, pěší turistiky, ornitologie, pikniků a prohlídek historických památek.

4. Jaké zvířata mohu vidět v Mapungubwe National Park?
V parku můžete spatřit různá druhy zvířat, včetně slonů, nosorožců, lvů, leopardů, gepardů, zebří, antilop a mnohých dalších.

5. Může se v parku přenocovat?
Ano, v parku se nachází různé ubytování, včetně kempů, safari lodží a luxusních hotelů pro návštěvníky, kteří chtějí zůstat přes noc.

6. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Mapungubwe National Park?
Nejlepší dobou pro návštěvu parku je v období od května do září, kdy je počasí příjemné a divoká zvěř je dobře viditelná.

7. Je nutné se rezervovat předem?
Ano, je doporučeno si rezervovat ubytování a aktivity předem, zejména v hlavní turistické sezóně.

8. Existují nějaké pravidla pro návštěvníky?
Ano, návštěvníci jsou povinni dodržovat pravidla parku, jako je respektování zvířat, neotevírání oken vozidla během safari a ohlášení nebezpečných situací personálu parku.

9. Je v parku možné vidět historické památky?
Ano, v Mapungubwe National Park se nachází historická lokalita Mapungubwe Hill, která byla důležitým centrem starého království Mapungubwe a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

10. Jaké jsou možnosti stravování v Mapungubwe National Park?
V parku se nacházejí různé restaurace, kde můžete ochutnat místní kuchyni a pokrmy. Existuje také možnost se stravovat ve vlastním zařízení, například na piknikových místech.


Počasí Jihoafrická republika Mapungubwe National Park


Jihoafrická republika je známá svým různorodým a proměnlivým klimatem. Jedno z míst, které nabízí úžasné počasí a krásnou přírodu, je Mapungubwe National Park. Tento národní park se nachází na severu Jihoafrické republiky, v provincii Limpopo, nedaleko hranic se Zimbabwe a Botswanou.

Mapungubwe National Park je charakteristický svým suchým klimatem s výraznými ročními obdobími. V létě, které zde trvá od prosince do února, je počasí horké a vlhké. Teploty v tomto období mohou dosahovat až 35 °C, což je ideální počasí pro ty, kteří chtějí objevovat park a jeho okolí. Vysoké teploty také způsobují, že mnoho zvířat je aktivní v noci, což je skvělá příležitost pro noční safari.

Naopak v zimě, která probíhá od června do srpna, se počasí v Mapungubwe National Parku změní na chladnější. Teploty v tomto období klesají, ačkoli jsou stále docela příjemné a pohybují se kolem 20 °C během dne. Noční teploty mohou však klesnout pod bod mrazu, zejména v oblastech vyšší nadmořské výšky. To způsobuje, že zdejší vegetace je suchá a hájí se na suchých stonech a keřích.

V jarním a podzimním období je počasí v Mapungubwe National Parku rovněž příjemné. Zdejší příroda kvete a živí se během období dešťů, které probíhají mezi létem a zimou. Teploty se pohybují kolem 25 °C a je velmi pravděpodobné, že uvidíte zvířata, jako jsou sloni, lvi, nosorožci, žirafy a mnoho dalších, jak se pasou na zdárné pastvině.

Co se týče srážek, Mapungubwe National Park se nachází v oblasti se sezónními dešti. Nejvíce srážek spadne v létě a během období dešťů. V zimě se srážky snižují a krajina se stává suchou. Nicméně, i přes sezónní rozdíly v srážkách, je zde vždy možnost deště, takže je dobré si vzít s sebou i jistou vybavenost na ochranu před deštěm.

Celkově je Mapungubwe National Park jedinečným místem, kde lze zažít různorodé počasí během jediné návštěvy. Bez ohledu na roční období, je to místo, které nabízí spektakulární přírodu, fascinující divokou zvěř a úchvatné historické památky. Pokud plánujete návštěvu Jihoafrické republiky, nezapomeňte zahrnout Mapungubwe National Park na svůj itinerář a užijte si dokonalé počasí a krásy této oblasti.


Dovolená Jihoafrická republika Mapungubwe National Park


Jihoafrická republika je země plná rozmanitých přírodních krás. Jedním z nejkrásnějších národních parků této země je Mapungubwe National Park. Nachází se v provincii Limpopo na severu Jihoafrické republiky a je domovem pro mnoho druhů zvířat a rostlin.

Park se rozprostírá na území o velikosti přibližně 280 kilometrů čtverečních a leží na rozmezí tří zemí: Jihoafrické republiky, Zimbabwe a Botswany. Jeho přírodní krása a pozoruhodné archeologické artefakty proslavily tento park a lákají zde mnoho turistů.

Zajímavostí tohoto národního parku je, že na jeho území se nachází přístav Mapungubwe, který byl centrem mocného království až do 13. století. Na této lokalitě se zároveň nacházejí i cenné archeologické nálezy z doby železné, které patří k nejvýznamnějším kulturním památkám tohoto druhu v celé Africe.

V národním parku se nachází mnoho překrásných míst. Většina z nich je přístupná turistům, ale některé z oblastí, jako například údolí Shashe Canyon, jsou přístupné pouze při organizovaných túrách s průvodcem.

Pro milovníky zvířat zde existuje možnost pozorovat řadu druhů divokých zvířat, včetně impal, antilop, lvů, slonů a slonů s chobotem. Kromě toho, jsou zde například také divoké kočky a hyeny.

Jihoafrická republika je známa svými krásnými plážemi, ale pokud toužíte po dovolené, která vám ukáže vše, co tato země skrývá, turistická destinace jako Mapungubwe National Park nabízí zážitky, které nejsou k nalezení nikde jinde.

Pokud si chcete naplánovat návštěvu tohoto národního parku, je vhodné navštívit internetové stránky Ministerstva pro životní prostředí a turismus Jihoafrické republiky, kde se můžete dozvědět více informací o vstupném, možnostech přístupu a turistických trasách, které si můžete projít.

Pokud máte rádi přírodu a atraktivní místa, určitě byste měli navštívit národní park Mapungubwe National Park. Tato oblast nabízí spoustu atrakcí, které navíc dotváří archeologické nálezy z doby železné a významné archeologické památky, což z něj dělá jeden z nejzajímavějších národních parků v celé Jihoafrické republice.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky