Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Japonsko Kjóto

Letenka Japonsko Kjóto


Letenka do Japonska je snem tou nejlepší vstupenkou do této úchvatné země, která nabízí nejen nevšední památky, ale také tradiční kulturu a skvělou gastronomii. Pokud však plánujete navštívit japonské město Kjóto, máte zajištěnu jedinečnou cestu do srdce této krásné a historické metropole.

Kjóto, nacházející se na ostrově Honšú, byla historickým hlavním městem Japonska a dnes je považována za kulturní a historické centrum země. Mnoho návštěvníků se vydává do Kjóta, aby zažili japonskou kulturu v celé její rozmanitosti, s nádhernými chrámy, kláštery a zahrady, včetně slavného chrámu Kinkaku-ji a Fushimi Inari-Taisha, který je proslulý svými stovkami oranžových bran (torii).

Jak rezervovat letenku do Kjóta?

Rezervace letenky do Kjóty není příliš složitá. Nejlepší je začít hledat letenky přibližně 3 měsíce před plánovaným odletem, aby bylo možné najít výhodné ceny a dostatek volných míst. Při hledání letenek byste měli zvažovat různé možnosti, včetně přímých a ne přímých letů, a také různých aerolinií. V dnešní době je na výběr mnoho aerolinií, které nabízejí lety do Kjóta, jako jsou například ANA, Japan Airlines, Air Asia a další.

Cena letenky se liší v závislosti na sezóně a také na datumu nákupu. Pokud chcete ušetřit několik korun, můžete zvážit nákup letenek v nejvíce výhodných měsících, jako jsou leden, únor a září. Při nákupu letenky na poslední chvíli můžete nabýt vysoké ceny, takže je doporučeno, abyste letenku rezervovali co nejdříve.

Co je v ceně letenky do Kjóta?

Většinou jsou v ceně letenek do Kjóta zahrnuty letištní poplatky a palivové příplatky. Nicméně, náklady se mohou lišit v závislosti na aerolince a poskytuje-li dokonce letenka příruční zavazadlo. Pokud máte zvláštní požadavky ohledně stravy (vegetarián apod.) nebo místa sezení, bude vám třeba za tuto službu zaplatit poplatek navíc.

Jaké jsou typy letů do Kjóta?

Existují dva typy letů do Kjóta: přímé a ne přímé lety. Pokud si zvolíte přímý let, poletíte přímo do Kjóta bez nutnosti přestupu. Na druhé straně, pokud si vyberete ne přímý let, bude potřeba udělat jedno a více mezipřistání při cestě do Kjóta. V případě ne přímého letu je dobré mít na paměti, že může být sice o něco levnější než přímý let, ale může způsobit zdržení v trvání letu.

Co si vzít s sebou do letadla?

Při cestě do Kjóta si přibalte pohodlné oblečení, protože let trvá zhruba 12 hodin. Nezapomeňte také si s sebou vzít cestovní lístek, pas a platné vízum. Pokud cestujete s malým dítětem, přibalte také hračky a zdroje zábavy pro ně.

Závěr

Pokud neváháte cestovat a chcete zažít neuvěřitelnou atmosféru v Kjótu, letenka do Japonska je skvělou volbou. Nezapomeňte na přípravu své cesty, protože takováto cesta vyžaduje pečlivé naplánování a přípravu. Přeji vám příjemnou cestu a milostné zážitky :) .


Počasí Japonsko Kjóto


Počasí v Japonsku se liší podle regionu, ale v Kjótu panuje převážně mírné klima s celoročními srážkami a vysokou vlhkostí.

Jaro (březen - květen) - Jaro v Kjótu je typické krásným kvetením sakur a dalších jarních květin. Teploty se pohybují mezi 10 a 20 stupni Celsia. Je to období, kdy se konají mnohé festivaly a slavnosti, které přitahují turisty z celého světa.

Léto (červenec - září) - Léto v Kjótu bývá velmi horké a vlhké. Teploty mohou dosáhnout až 35 stupňů Celsia. Doporučuje se nosit lehké a vzdušné oblečení a udržovat se hydratovaný. Léto v Kjótu je obdobím dešťů, což může způsobit časté přerušení venkovních akcí a výletů.

Podzim (září - listopad) - Podzim v Kjótu je považován za nejhezčí období díky krásnému zbarvení japonských listnatých stromů. Teploty se pohybují kolem 15 až 20 stupňů Celsia. Stejně jako v jarním období se také v podzimním období konají mnohé festivaly a slavnosti.

Zima (prosinec - únor) - Zima v Kjótu je suchá a zima, s teplotami, které se pohybují mezi 0-10 stupni Celsia. Kromě silných mrazů je zima velmi krásná a může poskytnout velmi pěkné scenérie, zejména v horách okolo města.

Je tedy důležité přizpůsobit svůj pobyt v Kjótu aktuálnímu ročnímu období. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit tuto krásnou destinaci, rozhodně si užijete bohatou kulturu a zvyky tohoto unikátního regionu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Kjóto


1) Jak se dostanu z Tokya do Kjóta?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat z Tokya do Kjóta, je vzít rychlíkový vlak Shinkansen. Cesta trvá přibližně 2 hodiny a 20 minut.

2) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Kjóta?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Kjóta je na jaře během sakurové sezóny (kdy kvetou sakury) nebo na podzim, kdy je zde krásné barevné lístí.

3) Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Kjótu?
Odpověď: Mezi nejznámější turistické atrakce v Kjótu patří Zlatý pavilon (Kinkaku-ji), Stříbrný pavilon (Ginkaku-ji), Fushimi Inari svatyně a Kiyomizu-dera.

4) Kde se nachází gejšské čtvrti v Kjótu?
Odpověď: Nejznámější gejšské čtvrti v Kjótu se nacházejí ve čtvrtích Gion a Pontocho. Zde můžete zažít tradiční japonskou kulturu a mít možnost potkat gejšky.

5) Jak dlouho bych měl strávit v Kjótu?
Odpověď: Doporučuje se strávit v Kjótu minimálně 2-3 dny, aby se měl dostatek času na prohlídku hlavních atrakcí a zažití atmosféry města. Nicméně, pokud máte více času, můžete zde strávit i týden a objevovat další skryté klenoty.

6) Kde se dá nejlépe ochutnat tradiční japonská kuchyně v Kjótu?
Odpověď: V Kjótu je mnoho restaurací a podniků, ve kterých si můžete vychutnat tradiční japonská jídla, jako je sushi, ryba na žhavém kamenu (yakiniku) nebo těstoviny udon. Doporučuje se navštívit oblast Nishiki Market, kde najdete mnoho stánků s čerstvým jídlem.

7) Jaký je nejvhodnější způsob dopravy v Kjótu?
Odpověď: V Kjótu jsou k dispozici městské autobusy a metro, které vás zavedou ke všem hlavním turistickým atrakcím. Mnoho turistů také využívá pronájem jízdního kola, neboť Kjóto má mnoho cyklostezek a je cyklisty přátelské město.

8) Jaké jsou tradiční slavnosti a festivaly v Kjótu?
Odpověď: Mezi nejznámější tradiční slavnosti a festivaly v Kjótu patří Gion Matsuri (v červenci), což je jeden z největších festivalů v Japonsku, Yasaka Jinja festival (v červenci) a Kjótská festivalová vzpoura (v říjnu).


Ubytování Japonsko Kjóto


Kjóto, dříve hlavní město Japonska, je fascinující destinací, která láká turisty z celého světa svým bohatým kulturním dědictvím. Nejenže se zde nachází neuvěřitelně krásné chrámy, ale také japonské zahrady, tradicionalistické oblasti a úchvatná geografie. Pokud plánujete navštívit Kjóto, je důležité zvážit, jaké ubytování si vybrat, abyste co nejlépe využili svůj pobyt.

Kjóto nabízí širokou škálu různých typů ubytování, které uspokojí různé potřeby a rozpočty. Od luxusních hotelů a ryokanů po cenově dostupnější možnosti jako hostely a ubytování v rodinných domech, všechny tyto varianty najdete v Kjótu.

Pokud hledáte jedinečný a autentický zážitek z japonské kultury, možná budete chtít zvážit pobyt v ryokanu. Ryokany jsou tradiční japonské hotely, které nabízejí pokoje se specifickými tatami rohožemi, futony a vlastními zahradami či výhledem na krásné japonské krajiny. Ryokany také často slouží tradiční jídla, která jsou skvělou příležitostí ochutnat autentickou japonskou kuchyni.

Pro turisty s menším rozpočtem nebo ty, kteří hledají společenské prostředí, jsou hostely v Kjótu skvělou volbou. Hostely nabízejí sdílené pokoje s přistýlkami, společné koupelny a často také příležitostné společenské aktivity, které vytváří skvělou příležitost poznat ostatní cestovatele.

Pro ty, kteří hledají modernější komfort, je možné najít mezinárodní řetězce hotelů, které nabízejí vyšší úroveň služeb a standardní vybavení. Tyto hotely často nalezneme v centru města, v blízkosti hlavních turistických atrakcí, což umožňuje snadný přístup k hlavním pamětihodnostem města.

Další možností je pronájem bytu či domu, což je oblíbená volba mezi rodinami nebo většími skupinami turistů. Pronájem bytu nebo domu vám umožní zažít každodenní život v Kjótu a zároveň mít soukromé a prostorné ubytování.

V neposlední řadě, Kjóto nabízí také možnost strávit noc v buddhistickém chrámu, což je zážitek, který si budete pamatovat navždy. V některých chrámech jsou určené pokoje pro turisty, kteří chtějí zažít život v chrámu, modlit se s mnichy a vychutnat si japonskou klidnou atmosféru.

Je důležité si uvědomit, že Kjóto je často zcela vyprodané, takže je dobré si ubytování zajistit dopředu. Ať už se rozhodnete pro ryokan, hostel, hotel nebo pronájem bytu, Kjóto vám zaručeně přinese nezapomenutelný zážitek z japonské kultury a historie.


Dovolená Japonsko Kjóto


Nabitý kulturou, historií a moderními zážitky, Kyoto v Japonsku je jeden z nejoblíbenějších turistických cílů v zemi východu. Kjóto je město s výjimečnou historií a kulturním dědictvím, které stále přitahuje turisty z celého světa. Tak co dělat, když se rozhodnete vyrazit na dovolenou právě sem?

Japonsko je jednou z nejmodernějších zemí na světě, ale právě v Kyotu a jeho okolí zůstal duch a kouzlo tradiční Japonska stále zachováno. Město je plné chrámů, tržnic a dalších památek, které nabízejí unikátní a fascinující zážitky.

Pokud se rozhodnete vydat se do Kyota, určitě si nenechte ujít návštěvu Kinkaku-ji, chrámu ze zlata, který se udržuje jako symbol Kyota. Potom se můžete projít po úzkých uličkách starého města Gion, kde si můžete vychutnat tradiční japonskou hudbu nebo sledovat gejši, jak se procházejí po vesnických ulicích.

Pokud máte rádi zahradničení, můžete si vybrat ze spousty úchvatně krásných zahrad, jako je Ryoan-ji, která je obzvláště známá pro své sucho zahradní umění. Kromě toho můžete navštívit a obdivovat mnoho japonských pagod, nejznámější z nich je Fushimi Inari Taisha. Pagoda nádherně spojuje minulý a současný život v Kyotu.

Najdete zde také spoustu obchodů se suvenýry a míst, kde si můžete zabruslit na ledě nebo si užít kartování. Zahrnuje to i návštěvu Kyoto Aquariumu, který je nejlepší v celé zemi a nabízí pohled na velké množství korálových útesů a různých druhů ryb.

Kromě toho, během návštěvy v Kyotu si můžete užít tradiční japonskou kuchyni. Můžete si užít místní specialitu syuzi-ryori, rybí náčiní vařené v hotových syuzi. Nakupte si do sebe obrovské množství sushi, tempuru, ramenu, nebo soba nudlí na některé z restaurací, které nabízejí toto jídlo v této oblasti, a spousty dalších možností.

Cestování do Kyota je snadné a pohodlné. Lze se tam dostat vlakem, autobusem nebo vlastním vozidlem. Existuje mnoho dopravních možností, které vám umožní prozkoumat vše, co město nabízí, a vybrat si z mnoha nezapomenutelných zážitků.

Kromě toho, během návštěvy v Kyotu si můžete užít tradiční japonskou kuchyni. Můžete si vychutnat místní specialitu syuzi-ryori, rybí náčiní vařené v hotových syuzi. Ochutnat můžete i sushi, tempuru, ramen nebo soba nudle v některé z restaurací, které toto jídlo nabízejí v této oblasti a mnoha dalších možnostech.

Takže neváhejte navštívit Kyota a prožít nezapomenutelné zážitky z této úžasné destinace. Určitě si zamilujete japonskou kulturu a pohostinnost, kterou zde najdete. Dovolená v Japonsku Kjóto bude stát za návštěvu!


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky