Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Jamajka Falmouth

Letenka Jamajka Falmouth


Jamajka je země krásných pláží, objevování zeleného vnitrozemí a určitě i reggae hudby. Pokud se chystáte na dovolenou na Jamajku, rozhodně byste si neměli nechat ujít město Falmouth. Toto malebné pobřežní město bývá nazýváno jako “šířka života” a je známé pro svou pestrou historii, barokní architekturu a lahodné gastronomické zážitky.

Jak se tam dostat?

Pokud se chcete dostat do Falmouth na Jamajce, můžete zvolit cestu letadlem. Letenky na Jamajku jsou k dispozici od mnoha leteckých společností a díky podobné cenové relaci letí nejvíce letadel do Kingstonu nebo Montega Bay. Z těchto dvou letišť se většina turistů dostává do Falmouthu vozidly s řidičem nebo autobusem. Cestování po Jamajce může být poněkud odlišné od praxe, kterou jste zvyklí, takže doporučujeme volbu zkušeného dopravce.

Co vidět a zažít?

Když budete v Falmouthu, můžete si prohlédnout některé z nejzajímavějších barokních budov v zemi. Například se můžete vydat do historického centra města a navštívit kostel The Holy Trinity Church z roku 1790 nebo Mansion Greenwood Great House z 18. století. Je to výborné místo pro milovníky historie a učení se o kultuře Jamajky.

Pro milovníky přírody je v okolí Falmouthu dostatek příležitostí k průzkumu okolí. Lze podniknout výlety do vnitrozemí, kde najdete malebné vesničky, džungle, vodopády a krásné vyhlídky. Součástí těchto výletů je obvykle také návštěva kávových a cukrových plantáží, kde můžete ochutnat jedinečný jamajský kávu a rum.

V Falmouthu můžete také najít několik pláží, které jsou ideální pro opalování a koupání v jasně modré vodě Karibiku. Oblíbené jsou pláže Experiment Beach, Burwood Beach, Silver Sands Beach, které jsou ideální pro rodiny s dětmi nebo páry.

Co ochutnat?

Pokud se zdržujete v centru města, můžete ochutnat více druhů pokrmů místní kuchyně. Jamaican Jerk chodba, kterou naleznete na Burwood Beach, je oblíbenou destinací pro turisty i místní obyvatele. Zde lze ochutnat pikantní vepřové, kuřecí či rybí maso, které je kořeněné takzvaným “jerk” kořením. I v oblasti Falmouthu se nachází množství restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční jamajskou kuchyni. Nechybí zde originální pokrmy, jako jsou Curry Goat, Ackee s Saltfish nebo Oxtail.

Závěr

Falmouth je zářivým klenotem a výbornou destinací pro milovníky historie, kultury, přírody i gastronomie. Pokud se rozhodnete odletět na Jamajku, zvolte si letenku do Kingstonu nebo Montega Bay a vstupte do jednoho z nejsoukromějších město Karibiku. Budete překvapeni tím, co toto místo nabízí a nepochybně budete mít nezapomenutelnou dovolenou.


Ubytování Jamajka Falmouth


Jamajka Falmouth – Luksusní ubytování s kouzlem Karibiku

Jamajka, ostrov na konci Karibského moře, je zemi, kde ještě má magie Karibiku svůj domov. Jamajka je ostrov plný tanečních rytmů, barev, úchvatných scenérií a nekonečné zábavy. Pokud se chystáte navštívit Jamajku, měli byste si určitě zarezervovat pobyt v hotelu v oblasti Falmouth.

Falmouth nacházející se v severozápadní části Jamajky, byla založena britskými kolonisty v roce 1769. Dnes je to malebné město, které oplývá krásnými písečnými plážemi, turistickými atrakcemi a kulturou, která z Jamajky dělá úchvatné místo k návštěvě.

Jednou z výhod ubytování v oblasti Falmouth je, že se nachází kousek od populárních turistických atrakcí, jako jsou Montego Bay a Ocho Rios, což z něj činí ideální výchozí bod pro objevování Jamajky. Navíc, atmosféra města je uvolněná, bezpečná a milá, takže můžete snadno procházet ulicemi a vychutnat si místní kulturu.

Pokud hledáte ubytování ve Falmouth, můžete zvolit z mnoha hotelů a letovisek, které se nacházejí v této oblasti.

Pokud máte rádi luxusní ubytování, InterContinental Hotels Group nabízí spoustu možností na ostrově, včetně Holiday Inn Resort Montego Bay, které je ideální pro rodiny nebo páry, kteří chtějí užít si pobyt plný aktivit a zábavy.

Další luxusní možností je letovisko Royalton Blue Waters Resort a Spa v nedalekém městě Trelawny. Letovisko nabízí veškerý komfort, vynikající gastro zážitky a krásné pohledy na Karibik.

Pro milovníky golfu je hotel IBEROSTAR Grand Rose Hall Golf & Spa Resort tou nejlepší volbou. Tento 5hvězdičkový resort nabízí nejen luxusní ubytování, ale také neuvěřitelné golfové hřiště, kde se konají mezinárodní turnaje.

Pokud hledáte útočiště před ruchem města a chcete se uvolnit v úplném klidu, letovisko Mangos Jamaica vás určitě okouzlí. Toto klidné a malebné letovisko se nachází přímo na břehu moře a nabízí soukromé pláže, SPA služby a neformální atmosféru.

Poslední volbou z našeho seznamu je letovisko Excellence Oyster Bay, které se nachází kousek od Falmouthu. Nabízí neuvěřitelný luxus a krásné pohledy na břeh moře, díky čemuž je letovisko ideální pro páry hledající romantickou dovolenou.

Celkově, ubytování ve Falmouthu na Jamajce je ideální pro lidi, kteří hledají uvolněnou atmosféru a zároveň luxusní pohodlí. Bez ohledu na vaše preference, v této oblasti najdete ubytování, které vám nabídne nejen krásné pohledy, ale také úžasné zážitky. Zůstaňte v luxusním letovisku na břehu Karibského moře a vychutnejte si nezapomenutelnou dovolenou plnou zábavy, odpočinku a výletů.


Dovolená Jamajka Falmouth


Jamajka je karibský ostrov známý svými nádhernými plážemi, úchvatnou přírodou a bohatou historií. A bezpochyby jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě na Jamajce je město Falmouth.

Falmouth leží na severu Jamajky a je druhým největším městem na ostrově. Je to malebný a malebný přístav, který si uchovává své koloniální dědictví. Vstupující do města budete nadšeni jeho elegantními georgiánskými kašnami, okouzlujícími pastelovými domy a náměstím v rokokovém stylu.

Jednou z nejzajímavějších atrakcí v Falmouthu je historické centrum města. Jeho úzké, klikaté uličky jsou lemovány historickými budovami, z nichž některé jsou zachovalé dodnes. Mezi nimi je také anglikánský kostel svatého Petra, který je jednou z nejstarších anglikánských staveb na Jamajce. Můžete také navštívit starou věznici, kde jsou zachované původní cely a výstava o historii otrokářství na ostrově.

Přístav v Falmouthu je také fascinujícím místem k prozkoumání. Můžete se procházet po molu a obdivovat malebné rybářské lodě, a dokonce navštívit pláž Burwood, která se nachází nedaleko přístavu. Pláž je nádherná a klidná, ideální pro relaxaci a koupání.

Pokud se zajímáte o historii otrokářství, určitě navštivte Muzeum otrokářství v Falmouthu. Toto umístění nabízí pohled na temnou kapitolu jamajské historie a umožňuje návštěvníkům lépe pochopit, jak otrokářství ovlivnilo ostrov.

Falmouth je také ideálním výchozím bodem pro další objevování Jamajky. Můžete se vydat na výlet k národnímu parku Cockpit Country, který je domovem endemických druhů živočichů a rostlin. Další možností je návštěva Vodopádů Dunn River, které jsou jedním z nejslavnějších vodopádů na světě. A pokud jste fanoušky rumu, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu rumové továrny Appleton Estate, kde se můžete dozvědět o výrobě rumu a ochutnat její unikátní chuť.

Falmouth je skutečným skvostem na Jamajce. S jeho starobylým koloniálním kouzlem, bohatou historií a okouzlujícím prostředím má mnoho nabídnout. Ať už se zajímáte o historii, přírodu nebo relaxaci na pláži, Falmouth je rozhodně místem, které byste měli zařadit do svých plánů na dovolenou na Jamajce.


Počasí Jamajka Falmouth


Jamajka je ostrov v Karibiku, který je známý svými bílými plážemi, křišťálově čistými vodami a tropickým podnebím. Město Falmouth se nachází na severním pobřeží ostrova a je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů na Jamajce.

Počasí v Falmouthu

Falmouth má tropické podnebí s vysokou vlhkostí a průměrnou teplotou kolem 29°C po většinu roku. Podnebí je charakteristické krátkou dešťovou sezónou a dlouhou suchou sezónou.

Dešťová sezóna v Falmouthu

Dešťová sezóna v Falmouthu trvá od května do října, kdy jsou běžné prudké deště a bouřky. Tyto deště mohou být velmi intenzivní, ale obvykle ne trvají dlouho a slunce se brzy vrátí. Teplota v dešťové sezóně klesá jen o několik stupňů a zůstává kolem 28°C.

Suchá sezóna v Falmouthu

Suchá sezóna v Falmouthu trvá od listopadu do dubna, kdy jsou dny světlé a slunečné s minimálními srážkami. Teplota v suché sezóně stoupá na 30°C a vítr od moře pomáhá udržovat teplotu příjemnou. V noci se teplota neklesne pod 20°C.

Nejlepší čas k návštěvě Falmouthu

Nejlepší čas na návštěvu Falmoutu je v období sucha mezi listopadem a dubnem. Během tohoto období je počasí příjemné a pláže jsou krásné a slunečné. Pokud plánujete návštěvu v období dešťů, mějte na paměti, že vzhledem k intenzitě srážek mohou být pláže uzavřeny a turistické aktivity mohou být omezeny.

V Falmouthu je možné zažít dokonale tropické počasí téměř celý rok. Během dešťové sezóny se nicméně doporučuje být připraven na neočekávané deště a na pláž se raději vydejte ráno, kdy jsou dny světlé a slunečné. Pokud však preferujete větší klid, během dešťové sezóny najdete v Falmouthu méně turistů a nižší ceny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jamajka Falmouth


Dotaz: Jaké je počasí v Falmouth na Jamajce?
Odpověď: Počasí v Falmouthu na Jamajce je typicky tropické, s vysokou vlhkostí a teplotami kolem 30 °C v průběhu roku.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší pláže v Falmouthu?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže v Falmouthu patří pláž Burwood, pláž Silver Sands a pláž Glistening Waters.

Dotaz: Jak se dostat z letiště v Montego Bay do Falmouthu?
Odpověď: Nejběžnějším způsobem dopravy z letiště v Montego Bay do Falmouthu je taxi nebo pronájem vozidla.

Dotaz: Kde se nachází v Falmouthu nejlepší restaurace?
Odpověď: V Falmouthu je mnoho skvělých restaurací. Některé z nejlepších jsou Pepper's Jerk Center, Glistening Waters Restaurant a Mystic India.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity v Falmouthu?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity v Falmouthu patří návštěva historických památek, jako například Rose Hall Great House nebo Falmouth Heritage Walks. Můžete také navštívit pláže, zaplavat si s luminescenčním planktonem, ochutnat místní kuchyni nebo si vyzkoušet vodní sporty.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky