Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Itálie Sicílie

Ubytování Itálie Sicílie


Sicílie, překrásný ostrov ležící jižně od Itálie, je jedním z nejpopulárnějších cílů pro dovolenou v této oblasti. Nabízí nejenom slunné pobřeží, ale také bohatou historii, kulturu a vynikající kulinářské zážitky. Při plánování svého pobytu na Sicílii je jedním z klíčových aspektů výběr ubytování, které vám poskytne pohodlí a relaxaci během vaší dovolené.

Na Sicílii najdete širokou škálu ubytovacích možností, které se liší od luxusních resortů až po rodinné penziony a apartmány. Pokud hledáte elegantní a pohodlné ubytování, města jako Palermo, Catania a Taormina nabízejí luxusní hotely s výhledem na moře a špičkovými službami. Tyto hotely bývají často umístěny v historických budovách s bohatou architekturou a nabízejí vybavení, jako jsou bazény, wellness centra a výborná gastronomie.

Pro ty, kteří preferují klidnější a více autentický zážitek, existuje mnoho venkovských vil a statků, které jsou roztroušeny po celém ostrově. Tyto ubytovací jednotky často nabízejí tradiční sicilskou atmosféru, jako jsou kamenná zdiva, rustikální nábytek a venkovské zahrady. Můžete si tak vychutnat klidné a příjemné okolí, vzduch čerstvého venkovského vzduchu a typickou sicilskou pohostinnost.

Další možností ubytování jsou rodinné penziony a apartmány, které jsou rozšířené hlavně v turistických lokalitách a na pobřeží. Tyto typy ubytování jsou často cenově příznivější pro cestovatele s menšími rozpočty a přinášejí vám svobodu při plánování vaší dovolené. Můžete si připravit své jídlo v plné vybavené kuchyni apartmánu, a nebo si vychutnat místní restaurace a ochutnat sicilskou kuchyni.

Nezapomeňte si také užít přírodu Sicílie a zvážit ubytování v národních parcích a rezervacích, které nabízejí unikátní příležitosti pro turisty. Například Etna, jedna z nejaktivnějších sopek na světě, je oblíbeným cílem turistů a nabízí příležitosti k pobytu v chatách a horských chatách ve výšce.

Při výběru ubytování na Sicílii je důležité také zvážit polohu vzhledem k hlavním atrakcím, které plánujete navštívit. Pokud se chystáte prozkoumat města a historické památky, je rozumné vybrat ubytování v centru města. Naopak, pokud jste přitahováni slunečními plážemi a mořskými aktivitami, můžete se více zaměřit na ubytování u pobřeží.

Sicílie nabízí širokou škálu ubytování, aby vyhovovala různým potřebám a přání cestovatelů. Ať už preferujete luxusní hotely, útulné venkovské vily nebo cenově dostupné apartmány, jistě si najdete to pravé ubytování, které vám poskytne dokonalý zážitek z pobytu na tomto krásném ostrově.


Dovolená Itálie Sicílie


Itálie je jedním z nejoblíbenějších cílů pro dovolenou a mezi jejími regiony vyniká ostrov Sicílie. Tento malebný ostrov, který je největším ostrovem ve Středozemním moři, nabízí návštěvníkům ohromující množství krás a fascinující historii.

Sicílie je jedním z nejhezčích a nejatraktivnějších částí Itálie, jež se může pyšnit nádhernou přírodou, bohatstvím kulturních památek a jedinečnou gastronomií. Turisté sem přijíždějí především kvůli svým písečným plážím, modrému moři a příjemnému středomořskému podnebí.

Když si vezmete dovolenou na Sicílii, můžete si být jisti, že se vám bude chtít vrátit zpět. Pláže na Sicílii jsou úchvatné a nabízí vše, co si představíte od dovolené u moře – čistý jemný písek, azurové moře, skály a zátoky. Oblíbenými plážemi jsou například San Vito lo Capo, Mondello nebo Cefalù.

Sicílie je známá také svými historickými památkami, které vypovídají o bohaté minulosti tohoto regionu. Například město Palermo, hlavní město Sicílie, je plné nepopsatelného bohatství historických a kulturních památek. Mezi nejznámější patří katedrála, Palazzo dei Normanni nebo Katedrála Monreale. Dalšími zajímavostmi jsou například antický chrám v Agrigentu, archeologický park Selinunte nebo chrám v Segestě.

Na Sicílii se také nachází sopka Etna, která je jednou z nejaktivnějších sopek na světě. Její návštěva je příležitostí k unikátnímu zážitku. Pro milovníky přírody je zase ideální výlet do přírodní rezervace Zingaro, kde můžete objevovat neobyčejnou flóru a faunu ostrova.

Jedním z největších lákadel Sicílie je bezpochyby její gastronomie. Sicilská kuchyně je jedinečnou kombinací arabských, španělských a italských vlivů. Známá je především pro své chutné těstoviny, čerstvé ryby a mořské plody, vynikající sýry a lahodné dezerty, jako je slavná cannoli nebo granita.

Sicílie je tedy skvělým místem pro dovolenou, kde můžete relaxovat na písečných plážích, objevovat fascinující historické památky nebo se vydat na výlet po přírodních krásách. Místní pohostinnost, bohatá kultura a lahodná jídla udělají z vaší dovolené na Sicílii nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Sicílie


Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na Sicílii?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Sicílii, je letecky přistát na letišti Catania nebo Palermo. Další možností je trajekt z Říma nebo Neapole a nebo využít možnosti cestovat po Itálii autem a přejet přes Messinskou úžinu trajektem.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší pláže na Sicílii?
Odpověď: Na Sicílii je mnoho krásných pláží, ale některé z nejlepších jsou San Vito Lo Capo, Taormina, Cefalù, Mondello a Vendicari. Všechny tyto pláže nabízejí jemný písek, čisté moře a vynikající možnosti koupání a potápění.

Dotaz: Jaká je pro Sicílii nejlepší doba návštěvy?
Odpověď: Nejlepší doba návštěvy Sicílie je v období mezi dubnem a červnem a mezi zářím a listopadem. Tyto měsíce nabízejí příjemnou teplotu, méně turistů a nižší ceny. V létě bývá velmi horko a těžko se schovat do stínu.

Dotaz: Co bychom měli vidět na Sicílii?
Odpověď: Na Sicílii je mnoho zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří řecké divadlo v Taormině, útes Scala dei Turchi, vulkán Etna, město Palermo a chrám Ségesta. Navštěvuje se také mnoho malebných městeček, jako je například Cefalù, Syracuse a Ragusa.

Dotaz: Co je typické jídlo na Sicílii?
Odpověď: Sicilská kuchyně je velmi bohatá a nabízí mnoho jídel z čerstvých mořských plodů, jako jsou například pasta s plody moře nebo sushi z druhů ryb, které jsou v této oblasti běžné. Dalšími typickými jídly jsou arancini (kuličky rýže naplněné sýrem a rajčaty), caponata (zeleninová směs) a cannoli (sladký váleček plněný ricottou a kandovanými ovocemi). Vyhledávaná jsou také sicilská vína a limoncello, které se vyrábí ze syroviny na Sicílii.


Letenka Itálie Sicílie


Pokud přemýšlíte kam vyrazit na dovolenou a láká vás nádherná příroda, bohatá historie a samozřejmě tradiční italská kuchyně, pak je Sicílie pro vás ideální volbou. Tato úchvatná italská ostrovní destinace nabízí nejen slunečné pláže a azurově modré moře, ale také mnoho kulturních a historických památek, které zdejší region tak výjimečným činí.

Přílet na Sicílii je nejčastěji možný přistáním na jednom ze dvou hlavních letišť, Catania nebo Palermo. Je to dobrý způsob, jak začít vaše dobrodružství na Sicílii. Catania, druhé největší město na ostrově, se nachází na východním pobřeží. Je známé svými historickými památkami, jako je hrad Ursino a nádherná katedrála sv. Agáty. Ale nejvíce návštěvníků láká sopka Etna. Tato aktivní sopka nabízí možnost výstupu a nádherné výhledy na okolní krajinu. Pokud máte rádi botaniku, neměli byste vynechat návštěvu zdejšího botanického parku. Palermo, hlavní město Sicílie na západě, je další ohromující destinací. Staré město nabízí mnoho nádherných kostelů, paláců a historických památek. Určitě navštivte Katedrálu Monreale a Kapucínskou katakombu. A pokud máte rádi tradiční italský street food, ochutnejte aranciny, dělané z rýže a různých přísad.

Je-li vaším hlavním cílem na Sicílii relaxace u moře, pak nemáte na výběr. Ostrov nabízí krásné pláže s bílým pískem, ale také útesové pobřeží. Mezi nejznámější pláže patří San Vito Lo Capo, s jemným pískem a tyrkysově modrou vodou. Další oblíbené pláže jsou Mondello, Cefalù a Taormina. Taormina je také domovem antického řeckého divadla, které nabízí úžasné výhledy na oblast.

Kulturní zážitky na Sicílii nejspíš nekončí. Ostrov je známý také svými archeologickými nalezišti - například slavnými řeckými chrámy v Agrigentu nebo v Sélinunte. Navštivte také město Siracusa, kde se můžete procházet starověkou řeckou čtvrtí a obdivovat chrám bohyně Athény.

A samozřejmě nemůžeme zapomenout na sicilskou kuchyni - jedno z největších lákadel této destinace. Vyzkoušejte tradiční pokrmy jako caponata (šťavnatý salát zeleniny s kousky ryby), pasta alla Norma (sýrová pasta s rajčatovou omáčkou a baklažánem) nebo cannoli, sladké pečivo plněné ricottovým sýrem a ovocem. Sicílie je také domovem mnoha vinařských oblastí, kde si můžete vychutnat sklenku lahodného sicilského vína.

Pokud tedy hledáte dovolenou plnou slunce, moře, historie a dobrého jídla, letenka na Sicílii by se vám rozhodně měla hodit. Tato italská perla je plná krásných památek, ohromující přírody a bohaté kultury, která vás zcela uchvátí.


Počasí Itálie Sicílie


Sicílie je ostrov v jižní Itálii a je známý svým horkým, slunečným počasím a krásnými plážemi. Jako ostrov má Sicílie odlišné klima od zbytku Itálie a počasí zde je často ovlivňováno mořem.

Letní měsíce na Sicílii jsou často velmi horké s teplotami přesahujícími 30°C. V některých oblastech může být teplota ještě vyšší, až kolem 35°C. V takových případech si dopřejte ochlazení v moři, nebo zůstaňte v klimatizovaných prostorách. V noci se teploty obvykle pohybují okolo 20°C, což je velmi příjemné pro noční procházky po pláži.

Podzim na Sicílii je stále teplý s průměrnou teplotou 20-25°C. V této sezóně může být bohužel více deštivých dnů, ale to neznamená, že by nemělo být nic zajímavého k vidění. Naopak, jižní pobřeží Sicílie je skutečně krásné v podzimních barvách, s množstvím pestrobarevných rostlin a květin.

Zima na Sicílii je poměrně mírná, ale může být vlhká s několika deštivými dny. Teploty se pohybují mezi 10-15°C, ale mohou klesnout na 5-6°C v noci. Pokud se vydáte do vnitrozemí, můžete se setkat s množstvím sněhu a zimními sporty.

Jaro na Sicílii je zase velmi krásné, velmi podobné létu, s teplotami kolem 20-25°C. V jarních měsících je oceán ještě studený, ale obzvláště v květnu se již dá koupat. Tato sezóna je vynikající pro turisty, kteří hledají klid a oázu zeleně.

Celkově lze však říci, že počasí je na Sicílii velmi příznivé pro většinu zahraničních turistů a mohou si tam užít velkou přírodu, historii, gastronomii a další zajímavosti. Přijeďte na Sicílii a zjistěte, jaké to je být na jednom z nejkrásnějších míst v Itálii.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky