Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Itálie Ravello

Ubytování Itálie Ravello


Italské městečko Ravello leží na pobřeží Amalfi na jižním pobřeží Itálie. Obklopen vesnicí s krásnou zelenou krajinou, Ravello nabízí impozantní výhled na Tyrhénské moře. Mezi turisty je Ravello velmi oblíbené kvůli svému romantickému charakteru a nádherným historickým památkám. Pokud hledáte pro své turné na pobřeží Amalfi ubytování, může Ravello být skvělou volbou.

Hotel Palumbo

Jde o jedno z nejluxusnějších ubytování v Ravello. Palumbo se nachází v historické vile z 12. století s ohromujícím výhledem na pobřeží Amalfi. Hotel poskytuje bohaté zázemí pro hosty, jako třeba venkovní bazén, terasu pro opalování a tradiční italskou restauraci. Hosté si mohou vybrat z jednotlivých pokojů a apartmánů, každý pokoj je opatřené starobylým nábytkem a uměleckými díly.

Hotel Villa Cimbrone

Hotel Villa Cimbrone je další úchvatný hotel v Ravello. Tento luxusní hotel se nachází v bývalém klášteře na okraji města. Kromě úžasné polohy hotelu, hosté mohou užívat překrásné zahrady se sochami, květinovými porosty a elegantními fontánami. Hotel nabízí rozsáhlý výměr pokojů a apartmánů s klimatizací, Wi-Fi, minibarem a satelitní televizí.

Hotel Bonadies

Pokud hledáte spíše cenově dostupné ubytování v Ravello, může se Vám líbit Hotel Bonadies. Nachází se pár kroků od města a je vybaven většinou, mohou se zde nacházet nadstandardní služby jako venkovní bazén, sluneční terasu a nealkoholický bar. Hotel nabízí mnoho pokojů k výběru a všechny jsou vybaveny soukromým balkónem a výhledem na pobřeží Amalfi.

V Ravello lze najít ubytování pro každý rozpočet a každé preference. Pokud hledáte luxusní nebo cenově dostupné hotely, nebo si chcete zarezervovat byt skrze Airbnb, můžete být jisti, že si můžete užít svůj pobyt v této nádherné italské destinaci. Ravello nabízí různé kulturní a historické památky, zahrady, kde se mohou turisté procházet a vychutnat si nádherný výhled na moře, a také přístup k nedalekým plážím, které jsou ideální pro plavání a koupání.


Počasí Itálie Ravello


Itálie je známá svou krásnou krajinou, bohatou kulturou a také různorodostí počasí. Když mluvíme o městě Ravello, nacházejícím se na Amalfiském pobřeží, rozhodně nelze opomenout zmínit jeho jedinečné klimatické podmínky.

Ravello se nachází v provincii Salerno v italském regionu Kampánie. Toto malebné město se nachází na vrcholu pohoří Lattari, což znamená, že je omýváno Tyrhénským mořem na jedné straně a surrounded by úpatí Apenin na druhé straně. Tato poloha přináší fascinující počasí, které se může často měnit během dne.

Léto v Ravelle je obvykle horké a suché. Průměrné teploty v letních měsících často dosahují 30 stupňů Celsia a místy i vyšších. Slunečné dny jsou běžné a teploty mohou zůstat vysoké i v noci. Vzhledem k tomu, že Ravello leží na vyvýšeném místě, může poskytovat i úlevu od horkého letního počasí, protože proudění vzduchu z moře může snižovat teplotu.

Na podzim se počasí začíná měnit. Teploty se postupně snižují, avšak stále zůstávají mírné, s průměrnými teplotami kolem 20 stupňů Celsia. Podzim je často deštivý, což přispívá k zelené krajině a úrodné půdě.

Zima v Ravelle je obvykle mírná, ale deštivá. Teploty se pohybují kolem 10 až 15 stupňů Celsia, ale mohou klesnout na nižší hodnoty. I když sníh není běžný, občas se objeví na okolních vrcholech. To přináší úchvatné výhledy na sněhem pokryté hory nad azurovým mořem.

Jaro je sezónou, kdy se Ravello probouzí k životu. Teploty se zvyšují a průměrné hodnoty dosahují kolem 15 až 20 stupňů Celsia. Roční období je krásné i kvůli kvetoucím stromům a rostlinám, které přispívají k pestrosti krajiny.

Pro návštěvníky Ravello je důležité si během svého pobytu přizpůsobit oblečení a aktivity podle aktuálního počasí. V létě byste měli oblečení, které je vhodné na horké slunečné dny a také na příležitostné přeháňky. V zimě byste si měli přinést pláštěnku nebo deštník kvůli častějším dešťovým srážkám.

Ravello je krásné město, ať už je počasí jakékoliv. Jeho poloha v blízkosti moře a hor přináší neuvěřitelnou rozmanitost klimatu, což dodává charakter tomuto unikátnímu místu. Bez ohledu na roční období, návštěvníci mohou vždy očekávat fascinující scenérie a pohodu v tomto úžasném italském městě.


Letenka Itálie Ravello


Ravello je malebné město, které se nachází na pobřeží Amalfi v italské provincii Salerno. Toto výjimečné místo je známé svým bohatým kulturním dědictvím, nádhernými výhledy na Tyrhénské moře a architektonickými skvosty.

Při plánování svého výletu do Itálie byste neměli zapomenout na Ravello. To je skvělý cíl pro ty, kteří hledají klid a pohodu v kombinaci s krásou. Navštěvující město se okouzlí středověkými kostely, palmami lemovanými bulváry a utopenými zahradami s exotickými květinami.

Výhled na Ravello je doslova ohromující. Nachází se na vrcholu skalnatého pobřeží a nabízí panoramatické pohledy na Tyrhénské moře. Turisté se mohou projet po velkolepé pobřežní cestě "Amalfitana", která se klikatí podél pobřeží a nabízí nezapomenutelné zážitky. Ravello se nachází v těsné blízkosti vyhlášeného přímořského letoviska Amalfi, které je dalším úžasným místem k prozkoumání.

Jednou z nejznámějších atrakcí v Ravello je Villa Rufolo, která se nachází v srdci města. Tato renesanční vila slouží jako kulturní centrum a hostí různé hudební a kulturní události po celý rok. Mnoho známých hudebních festivalů, jako je například Ravellovým hudební festival, se koná právě zde. Okouzlující zahrady Villi Rufolo jsou také velkým lákadlem pro návštěvníky, protože nabízejí nádherný výhled na moře a okolní krajinu.

Dalším architektonickým skvostem v Ravello je Villa Cimbrone. Tato neuvěřitelná budova pochází z 11. století a je obklopena krásnými a romantickými zahradami. Výhled z této vily je úžasný, stejně jako dochované fresky a sochy, které jsou roztroušeny po celém pozemku. Je to klidné místo, které mnoho umělců a spisovatelů přitahuje kvůli jeho inspirativní atmosféře.

Ravello je také známé svými vynikajícími gastronomickými zážitky. Vynechat degustaci místních specialit by byla velká chyba. Restaurace v Ravello nabízí skvělou kombinaci čerstvých mořských plodů, chutných těstovin a přímo z dobytku získávaného sýra. Nezapomeňte ochutnat jejich slavný limoncello, místní tradiční likér, který se vyrábí z místních citronů.

Když se vydáte do Ravello, budete potřebovat letenku do Itálie. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety do blízkého letiště Naples International Airport. Z letiště si můžete pronajmout auto nebo se rozhodnout pro veřejnou dopravu, abyste dosáhli svého cíle.

Výlet do Ravello je skutečným dobrodružstvím pro vaše smysly. Budete fascinováni krásou, historií a kulturou tohoto malého italského města. Tak neváhejte a zařiďte si letenku do Itálie, abyste mohli zažít jedinečnou atmosféru, kterou Ravello nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Ravello


1. Jak se dostanu z letiště v Neapoli do Ravello?
- Nejbližším letištěm k Ravello je letiště v Neapoli. Z letiště můžete využít taxi, pronajmout si auto nebo využít veřejnou dopravu jako autobus nebo vlak do města Salerno. Z Salerna se dostanete do Ravello autobusem.

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Ravello?
- Nejlepší čas na návštěvu Ravello je od května do září. Během těchto měsíců je počasí příjemné a mnoho festivalů probíhá v této oblasti.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Ravello?
- Hlavními atrakcemi v Ravello jsou Villa Rufolo, která nabízí nádherné zahrady a pohled na pobřeží Amalfi, a Villa Cimbrone s úchvatnými zahradami a výhledem.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Villi Rufolo a Villa Cimbrone?
- Prohlídka Villa Rufolo obvykle trvá asi 1-2 hodiny, zatímco prohlídka Villa Cimbrone trvá zhruba 1-2 hodiny.

5. Jaké jsou nejbližší pláže v Ravello?
- Ravello nemá přímořské pláže, ale v okolí můžete navštívit pláže v městech Amalfi a Maiori, které jsou asi 20 minut jízdy autem.

6. Kde se ubytovat v Ravello?
- V Ravello je k dispozici několik hotelů a penzionů. Doporučené ubytování zahrnuje Hotel Villa Maria, Hotel Rufolo a Palazzo Avino.

7. Jaké jsou nejbližší restaurace a kavárny ve městě Ravello?
- Ve městě Ravello je mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční italská jídla a nápoje. Některé populární možnosti zahrnují Restauraci Rossellinis, Restauraci Cumpa' Cosimo a Kavárnu Caffe Calce.

8. Jaké jsou turistické trasy poblíž Ravello?
- Vedle Ravello je možné navštívit města Amalfi, Positano a Sorrento, která jsou známá svou krásnou přírodní krajinou a historickými památkami.

9. Existují nějaké turistické výlety z Ravello?
- Ano, existují různé turistické výlety z Ravello, které zahrnují výlety lodí po pobřeží Amalfi, výlety do historických měst v okolí a výlety na sopku Vesuv.

10. Kde zakoupit suvenýry v Ravello?
- Ve městě Ravello můžete zakoupit suvenýry v několika obchodech s klenoty, keramikou, oblečením a místními specialitami.


Dovolená Itálie Ravello


Itálie je jednou z nejkrásnějších destinací pro letní dovolenou. Je známá svým bohatým kulturním dědictvím, nádhernou krajinou a slunečným středozemním klimatem. Jedním z nezapomenutelných míst pro dovolenou v Itálii je Ravello.

Ravello je malebné město nacházející se na Amalfském pobřeží v jižní Itálii. Leží v kopcích a nabízí úchvatné výhledy na Tyrhénské moře. Město je známé svou bohatou historií, elegantními kostely a architekturou. Je to také domov pro několik známých hudebních festivalů, které přitahují umělce z celého světa.

Během své dovolené v Ravello můžete navštívit slavný Villa Rufolo, který je jedním z nejkrásnějších paláců v Itálii. Byl postaven ve 13. století a nabízí nádherné zahrady a panoramatické výhledy na pobřeží. Mnoho slavných umělců, včetně Richarda Wagnera, se zde nechalo inspirovat a začlenit do svých děl.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je katedrála Ravello. Tato impozantní stavba se nachází na hlavním náměstí a její věže tvoří dominantu města. Katedrála je známá svými mozaikami a freskami z 11. až 13. století. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí objevovat historii a umělecké dědictví tohoto malebného města.

Přírodní krása Ravello je také ohromující. Návštěvníci mohou podniknout procházku na nábřeží a obdivovat scenérie s azurově modrým mořem a strmými skalami. Nezapomeňte si také vychutnat chutné místní speciality v jedné z tradičních italských restaurací, které nabízejí čerstvé mořské plody, domácí těstoviny a lahodné dezerty.

Ravello je také ideálním místem pro milovníky kultury a umění. Město pořádá každoročně řadu hudebních festivalů a koncertů. Hudební festivaly odhalují nejlepší hudebníky, zpěváky a skladatele z celého světa a přitahují návštěvníky z různých zemí. Kromě hudebních festivalů se můžete také zúčastnit výstav, divadelních představení a tanečních produkcí.

Ravello je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Místní atmosféra je uvolněná a přátelská, což z něj činí skvělé místo pro odpočinek a obnovu energie. Můžete si pronajmout venkovskou vilu nebo apartmán s výhledem na moře a probouzet se každé ráno s krásným výhledem.

Ravello je opravdu skutečným klenotem na Amalfském pobřeží a jeho kouzlo je těžké popsat slovy. Je to místo, kde můžete objevovat krásu, historii a kulturu Itálie. Jestliže plánujete dovolenou v Itálii, nezapomeňte Ravello zařadit na svůj seznam míst k návštěvě. Budete ohromeni jeho kouzlem a překrásnou atmosférou.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky