Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Itálie Orvieto

Dovolená Itálie Orvieto


Orvieto je krásné malé město ležící v Umbrii v Itálii. Své půvabné a malebné středověké centrum ulovené na vrcholu skály upoutá pozornost každého návštěvníka. Orvieto je oblíbeným turistickým cílem pro lidi, kteří hledají odpočinek, krásu a spoustu historie.

Historie města sahá až do Etruské říše. Tyto starověké budovy dodnes dotváří dojem, že se nacházíte v jiné éře. Orvieto je také známé tím, že je místo, kde byla slavena první eucharistie roku 1263. Z tohoto důvodu město získalo mnoho důležitých kostelů a chrámů, včetně Dómu, který je považován za jednu z nejvýznamnějších architektonických atrakcí v Umbrii.

V Orvietu je tisíc věcí, které musíte vidět. Nejprve si ale prohlédněte Piazza della Repubblica, kde se konají trhy, a kde můžete najít nejkvalitnější zeleninu a ovoce, ale i sýry, džemy, med a víno. Piazza del Popolo je dalším krásným náměstím, které je plné kaváren a restaurací. Zde si můžete posedět, ochutnat místní speciality a kochat se výhledem na okolní krajinu.

Dómský kostel je neobyčejnou stavbou, která byla postavena v 14. století. Jeho gotické fasády a oltáře jsou bohatě zdobeny freskami a uměleckými díly. Uvnitř kostela se nachází také hrobka sv. Gualberto, patrona města.

Orvieto je rovněž výchozím místem k návštěvě dalších krásných míst Umbrie. Například je zde krásná vesnice Todi, která se nachází v pohádkové krajině. Stejně tak stojí za to navštívit města Assisi či Perugia.

Pro milovníky vína je Orvieto jedním z nejlepších míst pro ochutnávku a nákup vín. Vinařství Orvieto Classico DOC produkuje některá z nejlepších vín v Itálii a můžete si je koupit přímo od místních vinařů.

Orvieto je skvělým místem pro dovolenou. Můžete využít ubytování v autentických hotelích a pensiónech v centru města. Můžete si také pronajmout apartmány nebo vily, aby jste si užili maximální pohodlí a soukromí. Ubytování je zde poměrně levné, a proto se může stát vaší výhodou při plánování dovolené.

Prostě řečeno, Orvieto je krásné město, které nabízí spoustu památek, kochání se krásami Umbrie a odpočinku. Určitě si také užijete dobré jídlo a víno v jednom z mnoha místních podniků. Tak neváhejte a přijďte navštívit Orvieto, bude to nezapomenutelná dovolená.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Orvieto


1) Jak se dostat do Orvieta?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je cestování autem nebo vlakem. Orvieto má také přímé autobusové spojení s některými většími městy v okolí.

2) Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Orvietu?
Odpověď: Mezi nejznámější atrakce v Orvietu patří Orvieto Cathedral, St. Patrick's Well a Orvieto Underground. Město je také známé pro svou architekturu a malebné uličky.

3) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Orvietu?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu je mezi dubnem a říjnem, kdy jsou teploty příjemné a množství turistů není tak vysoké jako v hlavní turistické sezóně.

4) Kde se dá najíst v Orvietu?
Odpověď: V Orvietu najdete mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční italskou kuchyni, jako je například těstoviny, pizza a čerstvé mozzarella. Doporučuje se také ochutnat místní speciality, jako je orvieto Classico (víno) a trufflová omáčka.

5) Kam se můžu ubytovat v Orvietu?
Odpověď: V Orvietu se nachází široká škála ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Vzhledem k tomu, že se jedná o malebné historické město, doporučuje se ubytovat se v blízkosti centra, aby byla snadná dostupnost ke všem atrakcím.

6) Jaké jsou možnosti zábavy v Orvietu?
Odpověď: Kromě prohlídek města a návštěvy historických památek si můžete v Orvietu vychutnat i různé kulturní akce, jako jsou koncerty, festivaly a tradiční oslavy. Město také nabízí možnosti pro pěší turistiku a cykloturistiku v okolní přírodě.

7) Mám-li pouze jeden den v Orvietu, co bych neměl vynechat?
Odpověď: Pokud máte pouze jediný den v Orvietu, rozhodně navštivte Orvieto Cathedral, kde se můžete podívat na nádherné fresky a panoramatický výhled na město. Doporučuje se také prozkoumat Orvieto Underground, kde najdete podzemní chodby a sklepy.


Počasí Itálie Orvieto


Počasí v italském městě Orvieto je typické pro středomořskou oblast. Nachází se ve státě Umbrie, který leží ve středu Itálie. Místní klima je teplé a mírné s výraznými rozdíly mezi letními a zimními teplotami.

Léto v Orvietu je horké a suché, a teploty mohou dosahovat až 30 °C během dne. Oblíbeným místem pro ochlazení se stávají místní jezera nebo venkovní bazény. Noci jsou příjemně chladné, což poskytuje úlevu před horkem dne. Srážky jsou omezené, ačkoli jsou občas možné krátké přeháňky. Je proto vhodné nosit opalovací krém a chránit se před slunečním zářením.

Podzim v Orvietu je období změn. Teploty se postupně snižují a srážky v této době vzrůstají. Listnaté stromy se pomalu mění na zlaté a červené odstíny, což z Orvieta dělá okouzlující scenérii. Turisté jsou také přitahováni místními vinicemi, které v této době sklízejí hrozny.

Zima v Orvietu je poměrně mírná, ale teploty mohou klesnout až pod bod mrazu. Sníh je vzácný jev, ale může se tu a tam objevit, což dodává městu magickou atmosféru. Místní obyvatelé i turisté si mohou užít pohled na úchvatnou krajinu pokrytou sněhem. V období Vánoc a Nového roku lze zažít tradiční italské oslavy a jarmarky.

Jaro je v Orvietu obdobím obnovy a kvetoucí přírody. Teploty se zvyšují a stávají se příjemnými, což je ideální doba pro procházky po historickém centru města. Květiny začínají kvést a celá oblast je plná barevných zahrad a parků. Návštěvníky očekávají také tradiční vesnické slavnosti a gastronomické festivaly, během kterých si mohou vychutnat místní speciality.

Celkově lze říci, že počasí v Orvietu je příjemné po celý rok. Nejlepší dobou pro návštěvu je období jara a podzimu, kdy jsou teploty mírné a turistický ruch není tak velký jako v letních měsících. Každá roční doba má své kouzlo a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek v tomto malebném italském městě.


Ubytování Itálie Orvieto


Orvieto je malebné město v italské provincii Umbria, které je známé svou historickou architekturou a nezapomenutelným výhledem na okolní krajinu. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, chtěli byste si zajistit ubytování, které bude nejen pohodlné, ale i autentické. V tomto článku vám přinášíme několik tipů na ubytování v Orvietu.

1. Hotel Duomo

Pokud hledáte ubytování s výhledem na katedrálu v Orvietu, Hotel Duomo je pro vás tou správnou volbou. Tento stylizovaný hotel se nachází v centru Orvietu a nabízí vynikající pohled na město. Každý pokoj má originální interiér s velkým postelemi a prvky dřeva a kamene. Hotel Duomo také nabízí snídani v místním stylu s produkty z místních farem.

2. B&B Ripa Medici

B&B Ripa Medici se nachází v historické čtvrti Orvietu a nabízí ubytování v romantickém a klidném prostředí. Pokoje jsou zařízeny prostornou postelí a mají krásný výhled na město. Hosté se zde mohou těšit na chutné snídaně s místními produkty a mohou relaxovat v zahradě s výhledem na údolí.

3. Podere Sette Piagge

Pro ty, kteří hledají ubytování ve venkovském stylu, nabízí Podere Sette Piagge možnost ubytování v příjemné venkovské vilce. Tento hotel se nachází jen pár kilometrů od Orvietu a nabízí ubytování v útulných pokojích a apartmánech s kuchyňským koutem a soukromým venkovním prostorem. Hosté se zde mohou těšit na chutné snídaně se sezónními produkty z místních farem a mohou si půjčit kolo, aby prozkoumali okolní krajinu.

4. La Soffitta e le Stelle

La Soffitta e le Stelle je historický dům, který byl přeměněn na luxusní apartmány. Nachází se jen pár kroků od katedrály a nabízí moderní vybavení v tradičním prostředí. Každý apartmán má výhled na město a je vybaven klimatizací, kuchyňským koutem a špičkovou audio-systémem. Hosté se zde mohou také těšit na snídaně přímo v apartmánu.

5. Locanda Rosati

Locanda Rosati je rodinný hotel se nachází v centru města a nabízí ubytování v autentickém prostředí. Každý pokoj má pohodlné postele a výhled na historické centrum. Hosté se mohou těšit na snídaně s místními produkty a mohou si zapůjčit kolo, aby prozkoumali okolní krajinu. Locanda Rosati nabízí také možnost objednání výletů a prohlídek.

Ubytování v Orvietu je vskutku jedinečné díky jeho historickému prostředí. Většina ubytování se nachází v centru města, ale některé možnosti nabízejí i ubytování ve venkovském stylu. Ať už hledáte luxusní apartmány nebo útulné pokoje, v Orvietu najdete ubytování, které splní vaše očekávání.


Letenka Itálie Orvieto


Orvieto je malebné město ležící v italské oblasti Umbrie. Jeho půvabná architektura, bohatá historie a impozantní katedrála přitahují každoročně tisíce turistů z celého světa. Pokud se rozhodnete navštívit Itálii a hledáte jedinečné místo, které ještě není příliš zasaženo turismem, Orvieto by mohlo být tou správnou volbou.

Jeden z nejlepších způsobů, jak se dostat do Orvieto, je prostřednictvím letenky. Existuje několik možností a doporučení, jak najít levné letenky do této italské destinace. Nejbližší letiště je letiště v Římě, Fiumicino Airport. Odtud je dostupná přímá vlaková linka, která vás doveze přímo do Orvieto. Letenky do Říma jsou často cenově dostupné a mnoho dopravních společností nabízí levné lety do této destinace.

Další možností je letět do florentského letiště, Středisko Vespucci, které je asi dvě hodiny jízdy od Orvieto. Za příznivých podmínek se také můžete podívat na blízké letiště Perugia San Francesco d'Assisi nebo letiště v Římě Ciampino, které jsou snadno přístupné a nabízejí několik možností letu.

Orvieto je ideálním místem pro milovníky archeologie a historie. Město bylo založeno Etrusky a o jejich civilizaci můžete zjistit více v Národním etruském muzeu. Navštivte také chrám Orvieto Duomo - součást světového dědictví UNESCO. Tato katedrála je známá svou nádhernou fasádou a ukrývá také mistrovské dílo italského renesančního umělce Lučiana di Laurany - Kapli svatého Brizia. Z vrcholku Orvieto se také můžete pokochat panoramatickým výhledem na toto malebné město a okolní krajinu.

Pokud jste gurmáni, určitě si nenechte ujít ochutnávku místní speciality - vína Orvieto Classico. Město je obklopeno bohatými vinicemi a existuje mnoho vinných sklepů, které nabízejí degustace. Po procházce uličkami města se také můžete zastavit v jedné z mnoha restaurací a ochutnat tradiční italskou kuchyni, která je známá svými čerstvými surovinami a chutnými pokrmy.

Navštívit Orvieto je jako cesta do minulosti. Malebné uličky, historické památky a okouzlující atmosféra vás přenesou zpět do starověkého Itálie. Letenka do Orvieto vám umožní objevovat krásu tohoto místa a těšit se z historického dědictví Umbrie. Pokud hledáte klidný, ale zároveň fascinující pobyt v Itálii, Orvieto by mohlo být právě tím pravým místem.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky