Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Itálie Lecce

Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Lecce


1. Jak se dostanu do Lecce?
Odpověď: Lecce je dostupné především letecky přes letiště Brindisi, které je asi 40 km vzdálené. Zde můžete využít taxi nebo autobusovou linku do Lecce. Můžete se sem také dostat vlakem z ostatních měst v Itálii.

2. Jaké jsou nejlepší atrakce v Lecce?
Odpověď: Lecce je známé svými barokními památkami, mezi které patří bazilika Santa Croce, Piazza del Duomo s katedrálou a Amfiteátr Romanum. Další zajímavé místo je Castello di Carlo V, pevnost postavená v 16. století.

3. Kde se dá v Lecce dobře najíst?
Odpověď: V Lecce je mnoho skvělých restaurací nabízejících tradiční jihoitalskou kuchyni. Doporučujeme vyzkoušet místní speciality jako pizzu, těstoviny Orecchiette nebo burratu - místní druh mozzarelly.

4. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Lecce?
Odpověď: Lecce je obklopeno krásnými plážemi na pobřeží Jónského a Otrantského moře. Mezi nejlepší patří pláže Punta Prosciutto, Porto Cesareo nebo Baia dei Turchi.

5. Jaké jsou nejlepší obchody v Lecce?
Odpověď: Lecce nabízí širokou škálu obchodů, od butiků s luxusním zbožím po tradiční trhy. Nejlepší místa na nákupy jsou Piazza Sant'Oronzo, Via Trinchese a Via Umberto I.

6. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Lecce?
Odpověď: Nejlepšími obdobími na návštěvu Lecce jsou jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a turistický ruch není tak velký. V létě je zde velmi horko, ale pokud hledáte plážovou dovolenou, je to ideální čas.

7. Jaký je typický suvenýr z Lecce?
Odpověď: Typickým suvenýrem z Lecce je keramika a místní italské víno, jako například negroamaro nebo primitivo. Další populární suvenýry jsou místní tradiční klobouky a různé suvenýry z olivového dřeva.

8. Jak dlouho bych měl zůstat v Lecce?
Odpověď: Doporučujeme zůstat v Lecce minimálně 2-3 dny, abyste měli dostatek času prohlédnout si hlavní atrakce a okolní pláže. Pokud máte více času, můžete si udělat výlety do blízkých měst jako je Brindisi či Otranto.


Letenka Itálie Lecce


Letenka do Itálie: Pojďte objevit krásy Lecce

Itálie je země, která každého zaujme svým bohatstvím historie, úchvatnou přírodou a lahodnou kuchyní. V rámci tohoto příspěvku vás rádi provedeme jedním z méně známých, ale nádherných měst této země - Lecce. A co je nejlepší způsob, jak se tam dostat? Samozřejmě letenka!

Lecce se nachází v regionu Apulie na jihu Itálie a je známá jako "Florencie jižní Itálie" díky svému bohatství uměleckých a historických památek. Pokud plánujete návštěvu tohoto úžasného města, spousta leteckých společností nabízí letenky z mnoha evropských destinací přímo do nedalekého letiště Brindisi.

Po příletu do Brindisi stačí vzít si krátký příměstský vlak, který vás za necelou hodinu doveze přímo do Lecce. Město je zároveň skvělým výchozím bodem pro objevování regionu Apulie, který je plný dalších fascinujících měst jako Alberobello nebo Ostuni.

Když se ocitnete ve městě Lecce, okamžitě vás uchvátí jeho architektura. Lecce je proslavené svými barokními památkami, které se rozprostírají po celém městě. Tento styl baroka, známý jako "lecceský baroko", je charakteristický svými detailními a bohatě zdobenými fasádami a sochařskými prvky. Není proto divu, že celé historické jádro tohoto města je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jedním z nejvýznamnějších architektonických skvostů Lecce je bazilika Santa Croce. Tato nádherná stavba z 16. století je považována za vrchol lecceského baroka a její fasáda je doslova vytesaná v kamenné fantazii. Při procházce městem byste si také neměli nechat ujít amfiteátr, který je jedním z nejlépe dochovaných římských amfiteátrů v Itálii.

Lecce je však mnohem víc než jen architektura. Je to také město s bohatým kulturním životem, plným umění, festivalů a tradičních oslav. Pokud se sem vydáte přes léto, možná se ocitnete uprostřed jednoho z mnoha hudebních festivalů, které se v Lecce pravidelně konají. A pro milovníky jídla je zde spousta místních specialit, které si můžete vychutnat v některé z místních restaurací.

Lecce a region Apulie jsou skutečným klenotem v jižní Itálii, který stojí za návštěvu. A s letenkou do Brindisi se můžete dostat přímo na místo, abyste si tuto kouzelnou oblast mohli co nejlépe užít. Připravte si svou letenku a vydejte se na cestu do nezapomenutelného města Lecce!


Ubytování Itálie Lecce


Lecce je malebné historické město, ležící v jižní Itálii v provincii Apulie. Jeho krása a bohaté kulturní dědictví přitahují každý rok tisíce turistů z celého světa. Když se rozhodnete navštívit Lecce, je důležité si zajistit vhodné ubytování, které vám umožní vychutnat si všechny jeho poklady a pohodlně se zrelaxovat.

V Lecce najdete širokou škálu ubytování, která přizpůsobí se všem preference a rozpočtu. Zatímco někteří z turistů vyhledávají luxusní hotely s veškerými moderními vybavení, jiní raději zůstanou v jednom z historických paláců proměněných v elegantní boutique hotely nebo rodinně vedených penzionů.

Pro ty, kteří se chtějí ponořit do místní atmosféry a poznat místní kulturu, existuje možnost pronájmu apartmánu nebo pokojů v tradičních soukromých domech, tzv. "masserie". Tyto venkovské usedlosti nabízejí klidné a autentické prostředí s krásnými zahradami, které poskytují pocit útulnosti a relaxace.

Pokud preferujete přirozenější prostředí, můžete si zarezervovat zážitek v agroturistické usedlosti. Tyto usedlosti se nacházejí na venkově a často nabízejí možnost ochutnat místní speciality a zapojit se do aktivit, jako je péče o zvířata nebo sklizeň zeleniny.

Ve většině případů máte možnost si vybrat ubytování s výhledem na historické centrum města, které je velmi živé a plné krásných středověkých a barokních památek. Místní architektura je jedinečná, s typickými ozdobnými znaky, jako jsou vyřezávané balkony a kamenné sochy.

Je také důležité zvážit polohu ubytování ve vztahu k hlavním atrakcím města. Mnoho hotelů a penzionů se nachází v blízkosti historického centra, což umožňuje snadný přístup ke všem zájmovým místům a památkám. Můžete se procházet po úzkých uličkách, návštěvovat lázeňské domy, kostely a paláce, jako je slavný barokní kostel baziliky Santa Croce.

Při hledání ubytování v Lecce je také dobré mít na paměti sezónu, ve které plánujete cestovat. V létě bývají hotely často plné a ceny mohou být vyšší. Proto je vždy lepší rezervovat si ubytování dopředu, abyste se vyhnuli rozčarování.

Lecce je nejen o architektuře a kultuře, ale také o vynikající kuchyni. Proto, když si vyberete ubytování, měli byste se také podívat na restaurace nebo jídelny v blízkosti, kde si můžete vychutnat místní speciality, jako je "orecchiette" (tradiční těstoviny), "pasticciotto" (sladký koláč) a místní vína.

Výběr ubytování v Lecce je důležitou součástí vaší cestovní plánování a může ovlivnit váš zážitek z návštěvy tohoto nádherného italského města. Ať už si vyberete luxusní hotel, stylový apartmán, útulný penzion nebo agroturistickou usedlost, jistě se cítíte jako doma a budete se moci naplno ponořit do atmosféry Lecce.


Dovolená Itálie Lecce


Itálie je zemí s ohromující historií a kulturou, a navštěva města Lecce na jihu země může být pro turisty ideálním způsobem, jak tuto kulturní pestrost objevit. Lecce leží v regionu Apulie a je známo pro svou barokní architekturu, výbornou kuchyni a úchvatné pláže, které vás svým kouzlem okouzlí. Pokud plánujete dovolenou v jižní Itálii, Lecce by mělo být na vašem seznamu přání.

Město Lecce je často nazýváno "Florencií jižní Itálie" díky svému krásnému architektonickému stylu. Kašny, sochy, stupně, sloupy a kaple v Lecce jsou dokonalým příkladem barokní architektury a nevynechávají detail. Tento styl byl používán při výstavbě kostelů a jiných sakrálních staveb během 17. až 18. století. Z těchto krásných budov můžete najít baziliku Santa Croce, která je považována za jeden z nejkrásnějších kostelů v Itálii. V tomto kostele můžete obdivovat nádherné sochy a fresky.

Lecce představuje výborné místo k ochutnání místní kuchyně. V této oblasti se podávají čerstvé mořské plody, kvalitní olivový olej a úžasná červená vína, která se produkují z místních vinařství. Nevynechejte místní pokrm zvaný "Orecchiette", což jsou domácí těstoviny tvaru ušních škeblí, připravené s ředkvičkami, sýrem pecorino a rajčaty. Tento pokrm se podává ohromujícím způsobem a ochutnat ho můžete v několika restauracích v Lecce.

Lecce je také blízko k několika úchvatným plážím, které se nacházejí v okolí. Mezi nejpopulárnější patří Porto Cesareo, Punta Prosciutto and Torre dell'Orso. Porto Cesareo je ideální volbou, pokud hledáte nějakou klidnou pláž, která není moc přeplněná. Punta Prosciutto je známá pro křišťálově čistou vodu a úchvatnou krajino a Torre dell'Orso nabízí mnoho vodních sportů.

Lecce také nabízí mnoho možností k nakupování. Pokud hledáte něco víc než jen suvenýry, můžete se vydat do místních butiků, které nabízejí módní oblečení a příslušenství. Je zde také mnoho starožitnických obchodů, které by vás mohli zaujmout, pokud máte zájem o starožitnosti.

V Lecce jistě nebudete litovat času, který strávíte a bude to skvělá zážitková dovolená. Město nabízí vynikající architekturu, vynikající kuchyni, úchvatné pláže, mnoho možností k nakupování a velkou dávku kultury. Proto plánujete-li dovolenou v Itálii, nenechejte si ujít návštěvu tohoto krásného města Lecce.


Počasí Itálie Lecce


Itálie je fascinující země s bohatou historií, dechberoucím uměním a také zajímavým počasím. V tomto článku se zaměříme na jedno z italských měst – Lecce a jeho charakteristické počasí.

Lecce se nachází v jihovýchodní části Itálie, v regionu Apulie. Město se pyšní svým středomořským klimatem, které je typické pro tuto část země. Průměrná teplota v Lecce se pohybuje mezi 12 °C a 24 °C po většinu roku. Nejvyšší teploty jsou obvykle zaznamenávány v letních měsících červenci a srpnu, kdy se teploměr lehce přehoupne přes 30 °C. Naopak nejchladnější měsíce jsou prosinec a leden, se průměrnými teplotami kolem 12 °C.

Lecce je známé také vysokou vlhkostí vzduchu. Tato kombinace tepla a vlhkosti dělá z města příjemné místo na dovolenou v letních měsících, ale také může být obtížné pro ty, kteří nejsou zvyklí na horké a vlhké počasí. Pokud plánujete návštěvu Lecce, nezapomeňte si vzít lehké oblečení, sluneční brýle a krém na ochranu před sluncem.

Co se týče srážek, Lecce má přibližně 50 deštivých dnů za rok. Nejde tedy o příliš deštivou oblast, ale přesto je vhodné počítat s občasnými lijáky. Nejvíce srážek obvykle spadne v podzimních měsících, zejména v říjnu a listopadu. V letních měsících jsou srážky vzácné.

Díky svému středomořskému klimatu se Lecce může pochlubit i poměrně dlouhou turistickou sezónou. Mnoho lidí je přitahováno krásnými plážemi a slunečným počasím, které se tady mohou těšit až do října. Nicméně, i mimo turistickou sezónu má Lecce své kouzlo – jarní a podzimní měsíce jsou často mírné, což umožňuje návštěvníkům prozkoumat město bez masového turistického ruchu.

Vzhledem k Lecce a jeho počasí, je důležité se vhodně obléct a přizpůsobit se daným podmínkám. V létě si připravte lehké oblečení, které vám umožní pohodlně se pohybovat a dýchat. V chladnějších měsících je vhodné se převléknout do teplejšího oblečení a nezapomínejte na deštník.

Lecce je fascinující destinací a pokud plánujete návštěvu tohoto regionu, můžete se těšit na teplé, slunečné počasí a krásné scény, které vytváří. Připravte se na teplo a vlhkost, ale nezapomeňte si užít krásy tohoto nádherného italského města.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky