Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Itálie Lago di Como

Ubytování Itálie Lago di Como


Lago di Como, překrásné jezero, které se nachází v severní Itálii, je jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších turistických cílů v zemi. Toto malebné jezero, které je obklopené horami a rozprostírá se na ploše téměř 146 kilometrů čtverečních, je oblíbeným místem jak pro italské obyvatele, tak i pro zahraniční turisty.

Pokud se chystáte navštívit Lago di Como, měli byste se rozhodnout pro vhodné ubytování. Naštěstí je zde široká škála možností, které vám umožní vybrat si takové ubytování, které bude vyhovovat vašim preferencím a rozpočtu.

Jednou z možností je pronajmout si apartmán nebo vilu na samotném pobřeží jezera. Tato možnost nabízí úchvatné výhledy na jezero a blízkost k místním atrakcím. Mnoho vil a apartmánů nabízí také vlastní soukromý přístav, což je ideální možnost pro ty, kteří se chtějí vydat na výlet lodí po jezeře.

Další možností ubytování jsou hotely a penziony, které se nacházejí ve městech a městečkách kolem jezera. Zde si můžete vybrat mezi různými kategoriemi hotelů, od luxusních pětihvězdičkových hotelů až po útulné rodinné penziony. Tyto hotely nabízejí pohodlné ubytování a často také další vybavení jako jsou bazény, restaurace a wellness centra.

Pro ty, kteří dávají přednost levnějšímu ubytování a chtějí být blíže přírodě, je vyhledávání kempování kolem jezera dobrou možností. Existuje několik kempů, které poskytují základní vybavení a umožní vám strávit noc v příjemném prostředí.

Nezáleží na tom, jaké ubytování si vyberete, Lago di Como vám nabízí mnoho aktivit a zajímavostí. Můžete se vydat na procházku nebo jízdu na kole podél jezera a obdivovat překrásné výhledy na okolní krajinu. Navštívit historická města jako Como, Bellagio nebo Varenna, která nabízejí bohatou historii a památky. A pro ty, kteří hledají trochu dobrodružství, je zde možnost vodních sportů, jako je například windsurfing nebo plachtění.

V Lago di Como se nachází také mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí vynikající tradiční italskou kuchyni. Můžete si vychutnat čerstvé ryby a mořské plody přímo ze jezera nebo ochutnat místní speciality jako je risotto alla milanese nebo tiramisu.

Celkově lze říci, že ubytování v Lago di Como je rozmanité a vyhoví různým preferencím a rozpočtům. Bez ohledu na to, jaké ubytování si zvolíte, máte zaručené krásné výhledy, bohatý kulturní dědictví a vysoce kvalitní gastronomii. Postrádat zde rozhodně nebudete.


Letenka Itálie Lago di Como


Lago di Como: Skrytý poklad Itálie

Jedno z nejkrásnějších jezer na světě, Lago di Como, se nachází v severní Itálii a je považováno za skrytý poklad této země. Toto malebné jezero leží v regionu Lombardie a je obklopeno horskými vrcholy a malebnými vesničkami, které přitahují návštěvníky svou přírodní krásou a klidem.

Lago di Como se rozprostírá na ploše téměř 146 kilometrů čtverečních a dosahuje maximální hloubky přes 400 metrů. Je to také třetí největší jezero v Itálii, což svědčí o jeho obrovské velikosti. Díky své poloze a okolním horám je jezero obklopeno nádhernou krajinou, která si získala srdce mnoha umělců a celebrit, včetně slavného amerického herce George Clooneyho, který si zde dokonce koupil letní dům.

Jezero Lago di Como a jeho okolí nabízí mnoho atrakcí a aktivit pro návštěvníky. Jednou z nejvíce navštěvovaných oblastí je město Como, které se nachází na jižním konci jezera. Toto historické město je plné nádherných kostelů, náměstí a pevností, které svědčí o bohaté historii této oblasti. Turisté zde mohou navštívit slavný Katedrálu svatého Mária a také vzít si výlet na lanovku na vrchol hory Brunate, odkud se jim naskytne úchvatný výhled na celé jezero.

Další zajímavou destinací na jezeře je město Bellagio, které je považováno za perlu Lago di Como. Bellagio je známé svými romantickými uličkami, malebnými domy a úchvatnými výhledy. Návštěvníci se mohou projít zahradou na mysu San Giovanni, pobavit se ve slavném kasinu nebo se jen tak procházet kolem jezera a obdivovat jeho krásu.

Při návštěvě Lago di Como byste také neměli vynechat vesnici Varenna. Tato malebná přístavní vesnice nabízí úžasné výhledy na jezero a okolní hory. Turisté se zde mohou projít po úzkých uličkách, prozkoumat místní hrad Castello di Vezio nebo si vychutnat tradiční italskou kuchyni v jedné z místních restaurací.

Pokud toužíte po adrenalinovějších aktivitách, můžete si pronajmout loď a projet se po jezeře. Ať už si vyberete motorovou loď, jachtu nebo kajak, všechny možnosti nabízejí úžasný zážitek a možnost obdivovat jezero z vody. Některé lodě dokonce nabízejí i možnost trošku se potopit a prozkoumat podvodní svět jezera.

Pokud si plánujete návštěvu Lago di Como, nezapomeňte si dopřát také leteckou jízdenku do Itálie. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí spojení do nedalekých letišť, jako je Milano-Malpensa Airport nebo Bergamo Airport. Na letenku můžete najít dobré nabídky online, stačí jen vybrat ten nejlepší termín a podívat se na různé možnosti letů.

Lago di Como je opravdu skrytým pokladem Itálie, který nabízí přírodní krásu, klid a možnost objevovat malebné vesničky. Užijte si atmosféru a kouzlo tohoto místa, které inspirovalo mnoho umělců po celá desetiletí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Lago di Como


1. Kde se nachází Lago di Como?
Lago di Como se nachází v severní Itálii, v regionu Lombardie.

2. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat k Lago di Como?
Nejlepší způsoby, jak se dostat k Lago di Como, jsou autem, vlakem nebo trajektem. Z Milána je možné se k jezeru dostat také autobusem.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity na Lago di Como?
Na Lago di Como je možné si užít různé aktivity, jako je plavba lodí po jezeře, procházky po malebných městečkách a vesnicích, vodní sporty, cyklistiku či pěší túry po okolních horách.

4. Která je nejkrásnější oblast na Lago di Como?
Jednou z nejkrásnějších oblastí na Lago di Como je tzv. "Západní jezero" (West Lake), které zahrnuje města a vesnice jako Como, Bellagio a Menaggio. Tato oblast je známá svými malebnými výhledy a luxusními vilami.

5. Kde se nachází oblíbené Bellagio?
Bellagio se nachází na Lago di Como, přesněji na pahorku, který rozděluje jezero na jeho dvě části – na „horní“ a „dolní“ rameno. Je to jedno z nejnavštěvovanějších měst na jezeře, s úzkými uličkami, malebnými domky a nádhernými výhledy na jezero.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Lago di Como?
Nejlepší dobou na návštěvu Lago di Como je jaro (květen a červen) a podzim (září a říjen), kdy je počasí příjemné a jezero není tak přeplněné turisty. Letní měsíce mohou být horké a velmi rušné.

7. Kde se můžeme ubytovat na Lago di Como?
Na Lago di Como je mnoho možností ubytování, od luxusních hotelů až po penziony nebo apartmány. Nejčastěji vyhledávanými lokalitami jsou Como, Bellagio, Menaggio a Varenna.

8. Jak se dostaneme z Lago di Como do dalších okolních atrakcí?
Z Lago di Como je možné se snadno dostat k dalším okolním atrakcím vlakem nebo trajektem. Například z Como je možné se vlakem dostat do Milána, nebo trajektem navštívit další města a vesnice na jezeře.

9. Které jsou nejznámější památky na Lago di Como?
Mezi nejznámější památky na Lago di Como patří Como Cathedral, Villa del Balbianello, Villa Carlotta a Villa Olmo.

10. Kde mohu vyzkoušet tradiční italskou kuchyni na Lago di Como?
Na Lago di Como je mnoho restaurací a trattorií, kde můžete ochutnat tradiční italskou kuchyni. V menších vesnicích je možné najít rodinné provozovny, které nabízejí autentické pokrmy z regionu.


Dovolená Itálie Lago di Como


Itálie je země plná krásných míst a zajímavých lokalit, které stojí rozhodně za návštěvu. Mezi takovými místy najdeme také jezero Lago di Como, které se nachází na severu Itálie v Lombardsku. Je jedno z nejznámějších jezer nejen v Itálii, ale i v Evropě. Pokud plánujete svou další dovolenou a stále rozjímáte, kam vyrazit, Lago di Como je skvělou volbou.

Právě díky své poloze mezi Alpami a Milánem nabízí Lago di Como návštěvníkům nejen přírodu, ale i kulturu a životní styl severní Itálie. Jezero klade velký důraz na udržování své jedinečnosti, což znamená, že zde nenajdete žádná velká průmyslová města ani vysoké budovy. Místo toho se můžete těšit z malebných středověkých městeček na březích jezera a krásné přírody.

Největším městem na břehu jezera je Como. Historie města sahá až do římských dob, což z něj činí fascinující místo pro návštěvu. S procházkou po krásné historické čtvrti můžete navštívit Katedrálu svatého Larena, starobylou bránu Porta Torre a mnoho dalších památek. Dalšími městy, které stojí za návštěvu, jsou např. Bellagio, Menaggio a Varenna, kde se snoubí krása italského jezera s historickými památkami a úchvatnými výhledy.

Jezero Lago di Como nabízí také množství aktivit na vodě. Můžete si pronajmout loď nebo katamarán a prozkoumat jezero sami. Pokud rádi plavete, jezero nabízí čistou vodu a mnoho pláží, kde si můžete užít slunce a relaxovat. Jezero je také skvělým místem pro rybaření a windsurfing.

Podél jezera najdete mnoho pěších stezek a cyklostezek. Můžete si užít krásné výlety po okolních kopcích s úchvatnými výhledy na jezero a okolní krajinu. Cyklisté mohou užívat mnoha serpentinami a strmými stoupáními, což se stalo oblíbeným tréninkovým místem profesionálních cyklistů.

Pokud hledáte luxusní dovolenou, Lago di Como má pro vás mnoho luxusních hotelů a vil, které nabízejí prvotřídní služby a neuvěřitelné výhledy. Na druhou stranu, je zde také mnoho cenově dostupných možností ubytování, jako jsou například malé apartmány nebo pokoje v penzionech.

V Itálii se výtečně stravujete a Lago di Como není výjimkou. Můžete ochutnat mnoho tradičních italských jídel a specialit, jako jsou například plody moře, řízky Milanese nebo Risotto alla Milanese, které pocházejí z Lombardska.

Celkově je Itálie Lago di Como ideálním místem pro dovolenou, pokud hledáte nádhernou, avšak klidnou destinaci, s krásnými přírodními krajinami, fascinující historií a místní kuchyní. Ať už jste romantický pár, rodina nebo skupina přátel, Lago di Como bude určitě nezapomenutelným zážitkem.


Počasí Itálie Lago di Como


Itálie je jednou z nejkrásnějších zemí světa a její jezero Lago di Como je jedním z nejkrásnějších jezer v této zemi. Nachází se v severní Itálii, mezi městy Milán a Lugano, a je oblíbeným cílem pro turisty z celého světa.

Počasí v oblasti jezera Lago di Como je mírné a příjemné po většinu roku. Mírné podnebí je způsobeno vlhkým vzduchem od Středozemního moře a úpatím Alp, které jezera obklopují. Letní měsíce červenec a srpen jsou nejteplejší s průměrnými teplotami kolem 25°C, ale mohou dosáhnout až 30°C. Tato doba je ideální pro vodní aktivity, jako je plavání nebo jízda na člunu.

Jaro a podzim jsou také krásné období pro návštěvu Lago di Como. Teploty se pohybují kolem 15-20°C a jsou ideální pro procházky po okolních malých městečkách a vesnicích, které lákají svým maloměstským šarmem a malebným výhledem na jezero. V těchto měsících je také méně turistů, což znamená, že si můžete užívat klidnější atmosféru a méně přeplněná místa.

Zimní období na jezeře Lago di Como je mírné a teploty se pohybují kolem 5-10°C. Hory kolem jezera jsou často pokryté sněhem, což vytváří krásné scenérie. Zimní měsíce jsou ideální pro milovníky zimních sportů, jako je lyžování a snowboarding. V oblasti je k dispozici několik lyžařských středisek, která nabízejí různé sjezdovky pro všechny úrovně dovedností.

Celoročně je v oblasti jezera Lago di Como poměrně dostatečné množství srážek, zejména v zimě a na jaře. Nejde o neustálé deštivé období, ale neočekávejte bezmračné slunečné dny v této oblasti.

Lago di Como je majestátní místo s malebnou přírodou a bohatou kulturou. Přírodní scenérie je nádherná, ať už je jezero obklopeno zelenými kopci na jaře a v létě, nebo pokryté sněhem v zimě. K řadě sportovních a outdoorových aktivit na jezeře patří plavání, vodní sporty, turistika, cyklistika a horské stezky. Nejbližší větší města, jako je Como a Bellagio, jsou ideální pro procházky s historickými památkami, nakupování a vychutnávání místní gastronomie.

Návštěva Lago di Como je nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo se rozhodne objevit tuto krásnou část Itálie. Ať už se jedná o léto, jaro, podzim nebo zimu, počasí v této oblasti vám nabídne ideální prostředí pro relaxaci, dobrodružství a objevování.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky