Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Itálie Dolomity

Ubytování Itálie Dolomity


Italské Dolomity jsou jedním z nejkrásnějších horských regionů v Evropě. Tyto horské masivy se nacházejí v severovýchodní části Itálie a tvoří jedinečný pohled z hlediska přírody a krajiny. Díky svému geografickému umístění a svým jedinečným horským vrcholům, jsou Dolomity jedinečným místem pro turistiku, horolezectví a amatérské lyžování.

Jestliže plánujete návštěvu této krásné oblasti, bude důležité načasování a výběr ubytování. Italské Dolomity nabízejí širokou škálu možností pro ubytování, které vyhovují každému rozpočtu a potřebám. Také založení si na vašem údaju, jako cestování s rodinou, přáteli nebo sami.

Nejpraktičtější ubytování ve městech

Zvažte možnosti ubytování ve městech jako je Bolzano, Trento nebo Cortina d'Ampezzo, kde najdete mnoho hotelů, hostitelů a penzionů. Tyto lokality nabízejí širokou škálu ubytování od luxusních hotelů a emblémů, až po cenově dostupné pokojové apartmány. Pokud chcete mít větší volnost, můžete zvážit pronájem apartmánů nebo rekreačních objektů, které jsou také dostupné v těchto oblastech. Tyto lokality však neposkytují takové romantické okolí a výhledy jako horská oblast.

Romantické horské ústupy

Pro ty, kteří chtějí zažít přímo horskou atmosféru, jsou nejlepší volbou horské chalupy nebo horské chaty. Tyto možnosti mají větší nezávislost na výběru turistického trasy bez nutnosti předplánovat každou aktivitu předem, a jsou ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Tyto chalupy nabízejí útulné pokoje a doplňky, stejně jako velké prostornosti a možnosti pro vaření. Seznamte se se stylem horského bydlení v útulných sálech a na terasách s nádherným výhledem na Dolomity.

Plánujete prázdniny s rodinou?

Pro ty, kteří plánují prázdniny s dětmi, se v Dolomitech nachází řada rodinných chalup, penzionů a hotelů vybavených dětskými prostorami a aktivitami. Tyto ubytování nabízejí prostorné pokoje a velké prostory pro dětské hry a relaxace.

Závěrem, Dolomity jsou neuvěřitelně krásnou oblastí Itálie, která nabízí mnoho možností ubytování. Ať už chcete strávit rodinný dovolenou nebo romantické útočiště, najdete v této oblasti ubytování, jehož úroveň odpovídá vašim požadavkům a preference. Tak neváhejte a obklopte se krásnou italskou přírodou a užijte si nezapomenutelnou dovolenou.


Dovolená Itálie Dolomity


Itálie je skvělý turistický cíl pro všechny, kteří vyznávají krásu hor a pohodu v přírodě. Dolomity jsou jednou z nejpopulárnějších částí Itálie pro dovolené. Tato největší horstva v Itálii nabízejí krásné scenérie, historické památky, dechberoucí výhledy a zábavu na každém kroku.

Dolomity se nacházejí v severovýchodní části Itálie a rozkládají se v rozsahu přibližně 350 km. Tato horská oblast je také známá jako Dolomitu Alpy. Díky své neuvěřitelné kráse a unikátním geologickým formacím je Dolomity zařazeny mezi světové kulturní dědictví UNESCO.

Jak zde trávit dovolenou?

Překrásná příroda Dolomitů láká lidi k procházkám, výletům, cyklovýletům, horolezectví a dalším outdoorovým aktivitám. V zimě se zde můžete těšit na lyžování nebo snowboarding na více než 450 km sjezdovek a 12 lyžařských areálů, z nichž nejpopulárnější jsou Cortina d'Ampezzo a Val di Fassa.

V letních měsících jsou Dolomity ideálním místem pro pěší turistiku a horské túry. Nejvyšší horou v této oblasti je Marmolada, která dosahuje výšky 3 343 metrů nad mořem. Okolí dolomitových horstev bylo v minulosti součástí první světové války a proto se zde nacházejí vojenské pozůstatky, jako jsou bunkry, tratě a tunely, které jsou otevřeny turistům.

Návštěvníci Dolomitů mají také možnost navštívit mnoho historických památek spojených s oblastí. Tyto památky připomínají historickou a kulturní hodnotu tohoto regionu. Mezi nejznámější památky patří například hrad Andraz nebo kostel sv. Vincence v Cortině d'Ampezzo.

Kde se ubytovat?

V Dolomitech není problém najít ubytování v jakémkoliv cenovém rozpětí. Můžete se ubytovat v levných mototech nebo si pronajmout luxusní hotelové pokoje. K dispozici jsou také apartmány a chaty, které poskytují pohodlné a rodinné prostředí pro dovolenou.

Jak se sem dostat?

Pokud budete chtít jet do Dolomitů letadlem, nejbližší letiště se nachází v Benátkách, Miláně nebo Veroně. Poté můžete cestovat autobusem nebo vlakem do těch největších měst v blízkosti Dolomitů, jako jsou Bolzano, Innsbruck nebo Cortina d'Ampezzo.

Dolomity jsou ideálním místem pro dovolenou plnou zábavy, přírodního krás a nových zážitků. S mnoha aktivitami a atrakcemi pro různé věkové kategorie, jsou Dolomity populárním místem pro cestování s rodinou nebo s přáteli. Pokud hledáte přírodní krásy, outdoorové aktivity, historii a kulturu, navštivte Dolomity v nejbližší době a užijte si letní nebo zimní dovolenou v jedné z nejkrásnějších oblastí Itálie.


Letenka Itálie Dolomity


Itálie je známá svými krásnými krajinami a malebnými městy. Mezi jedno z nejmalebnějších a nejnavštěvovanějších míst v zemi patří Dolomity. Tato horská oblast nacházející se v severní Itálii nabízí návštěvníkům nezapomenutelné výhledy, úchvatnou přírodu a pestrou nabídku aktivit.

Dolomity jsou součástí horských systémů Alp a jsou chráněny jako národní park. Jejich horolezecká tradice sahá až do 19. století. V roce 2009 byly Dolomity zapsány na seznam Světového dědictví UNESCO, což svědčí o jejich unikátních geologických a přírodních hodnotách.

Jeden z nejznámějších a nejvýraznějších vrcholů Dolomit je horská skupina Tre Cime di Lavaredo. Tyto tři úchvatné vrcholy mají výšku přesahující tři tisíce metrů a jsou ikonickým symbolem Dolomit. Tuto lokalitu mohou návštěvníci obdivovat při pěších túrách, cyklistických výletech nebo jednoduše ve vlastním autě.

Další turistickou atrakcí v Dolomitech je horský masív Marmolada, který je s vrcholem Altituda dosahujícím 3343 metrů nejvyšším vrcholem Dolomit. Tato hora nabízí nejen nádherné panoramatické výhledy, ale také možnost lyžování a pro ty odvážnější možnost lezení po ledovci.

Kromě hor nabízí Dolomity také malebné horské chaty a vesničky, které si uchovávají tradiční horský styl. Tyto malé a útulné místa lákají návštěvníky svou autenticitou, úžasnou kuchyní a příjemnou atmosférou. Mezi nejznámější horské vesničky v Dolomitech patří Cortina d'Ampezzo, Corvara, Arabba a Canazei.

Dolomity nabízí také mnoho aktivit pro rekreaci a adrenalinové zážitky. Návštěvníci zde mohou lyžovat na jedné z mnoha lyžařských tratí, provozovat horolezectví, horolezectví, paragliding, horské cyklistiky a mnoho dalšího. V létě je možné si užít turistiku v nejedné z mnoha turistických tras, které jsou různých obtížností a délek.

Pokud plánujete cestu do Dolomit, je nejlepší přistát v blízkém městě Bolzano nebo Trento a odtud si pronajmout auto a vydat se do hor. Je možné se také dostat do oblasti veřejnou dopravou, ale je třeba počítat s omezenými spoji.

Dolomity v Itálii jsou jednou z nejkrásnějších a nejpopulárnějších turistických destinací v zemi. Jejich návštěva nabízí nádherné scenérie, pestré aktivity a autentické horské prostředí. Při cestě do Itálie nezapomeňte nechat si dostatek času na objevování této jedinečné části země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Dolomity


1. Jaké jsou Dolomity?
Dolomity jsou pohoří nacházející se v severní Itálii, které je známé svými výjimečnými skalními formacemi a horskými vrcholy.

2. Jak se dostat do Dolomit?
Do Dolomit se lze dostat nejlépe letecky do letiště v Bolzanu nebo do Verony. Dále je možné cestovat vlakem nebo autobusem do blízkých měst, odkud je možné pokračovat do hor.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity v Dolomitech?
Nejčastějšími aktivitami v Dolomitech jsou turistika, horská cyklistika, horolezectví a lyžování. Region také nabízí skvělé možnosti pro fotografii a prozkoumání přírodního a kulturního dědictví.

4. Která je nejznámější hora v Dolomitech?
Nejznámější horou v Dolomitech je bezesporu horský masív Tre Cime di Lavaredo. Je ikonický pro svůj trojúhelníkový tvar a je jedním z nejčastěji fotografovaných míst v Itálii.

5. Jsou Dolomity vhodné pro začátečníky turisty?
Ano, Dolomity nabízí širokou škálu tras a stezek pro turisty různých úrovní. Existují i jednodušší trasy vhodné pro začátečníky i rodiny s dětmi.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Dolomit?
Nejlepší čas na návštěvu Dolomit je od června do září, kdy je oblast nejčastěji navštěvována turisty. V zimě je Dolomity populární pro lyžování a snowboarding.

7. Jaké jsou nejlepší vyhlídkové body v Dolomitech?
Mezi nejlepší vyhlídkové body v Dolomitech patří Tre Cime di Lavaredo, Sella Pass, Marmolada a Seceda. Každý z těchto bodů nabízí nádherný výhled na okolní hory a údolí.

8. Jaké jsou nejlepší horské chaty v Dolomitech?
V Dolomitech je mnoho horských chat a útulků, které nabízejí ubytování a tradiční horskou kuchyni. Mezi nejlepší chaty patří Rifugio Lagazuoi, Rifugio Fanes a Rifugio Nuvolau.

9. Jaké další zajímavé turistické atrakce se nacházejí v blízkosti Dolomit?
V blízkosti Dolomit se nachází mnoho dalších zajímavých turistických atrakcí. Patří sem například Benátky, Verona, jezera v Trentinu a historická města v Jižním Tyrolsku.

10. Jaké jsou typické místní speciality v Dolomitech?
Mezi typické místní speciality v Dolomitech patří těstoviny, polentová jídla, různé druhy sýrů a místní víno. Každá oblast Dolomit má své vlastní regionální pokrmy a speciality.


Počasí Itálie Dolomity


Itálie je známá svou pohádkovou krajinou, bohatou historií a kulturním dědictvím. Patří sem také horské pohoří nazvané Dolomity, které se nachází v severovýchodní části země. Dolomity jsou považovány za jedno z nejkrásnějších horských pohoří na světě a jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Dolomity jsou jedinečné vzhledem ke svým charakteristickým skalním formacím, které byly vytvořeny erozí a zvětráváním vápencových hor. Hory dosahují výšky až 3 000 metrů a nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu. Mezi nejznámější vrcholy patří Marmolada, která je nejvyšší horou Dolomitů s nadmořskou výškou 3 343 metrů.

Počasí v Dolomitech je proměnlivé a ovlivněné jejich nadmořskou výškou. V létě může být teplota v horách příjemná až tropická, ale na vrcholech hor zůstává stále chladno a je tam přítomný sníh. Teploty v létě se pohybují kolem 20-25 °C, ale v noci mohou klesnout na 10 °C nebo méně. Je to výborná doba pro pěší turistiku a horolezectví.

Podzim v Dolomitech je krásný díky proměnlivým barevným paletám listů, které se mění na různé odstíny červené, oranžové a žluté. Teploty se postupně snižují a mohou se pohybovat kolem 10-15 °C. Je to ideální doba pro horskou turistiku a užívání si přírody.

Zima v Dolomitech je období, kdy tato horská oblast nabízí nejvíce možností zimních sportů. Díky své nadmořské výšce a sněhové příhodnosti jsou Dolomity oblíbeným místem pro lyžování, snowboarding a skialpinismus. Teploty v zimě se mohou pohybovat od -5 do 5 °C, ale na vrcholech hor mohou klesnout až k -15 °C. Je nutné si připravit odpovídající vybavení a vrstvené oblečení.

Jaro je čas, kdy se Dolomity postupně probouzejí ze zimního spánku. Sníh začíná tát a světlé sluneční paprsky dopadají na všechny ty úchvatné vrcholy a údolí. Teploty stoupají a mohou se pohybovat kolem 10-15 °C. Je to ideální doba pro milovníky přírody a fotografování.

Není pochyb o tom, že Dolomity nabízejí návštěvníkům úžasné možnosti pro relaxaci a aktivity v přírodě. Bez ohledu na roční období je zde vždy něco jedinečného k objevení. Ať už jste milovník přírody, dobrodružství nebo historie, Dolomity vás jistě nezklamou.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky