Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Itálie Cinque Terre

Dovolená Itálie Cinque Terre


Itálie je země známá svou krásnou krajinnou scenérií, bohatou historií a přátelskými obyvateli. Jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v zemi je Cinque Terre - pohádková destinace, která vás zcela očaruje.

Cinque Terre je název pro pět malebných malých vesnic ležících na pobřeží Itálie v regionu Ligurie. Tyto vesnice jsou Vernazza, Corniglia, Manarola, Monterosso a Riomaggiore. Jsou vybudovány na strmých útesech a jejich středomořský šarm v sobě uchovávají již po staletí.

Turisté zde najdou překrásné útesy, malebné pláže, azurové moře a architekturu, která vás zavede do minulosti. Každá z vesnic má svůj vlastní charakter a nabízí jedinečné zážitky.

Riomaggiore je první vesnicí, která vás přivítá v Cinque Terre. Je proslulá svými pestrobarevnými domky, úzkými uličkami a typickým středomořským životním stylem. Procházejte se po malebných uličkách, ochutnejte místní speciality a zastavte se na některé z teras s výhledem na moře.

Druhou vesnicí je Manarola, která se nachází na kopci s výhledem na moře. Je to malebné místo s úzkými uličkami a dlážděnými cestami. Navštivte zde muzeum rybolovu a objevte tradiční způsoby, jakými se tato oblast živila po staletí.

Další zastávkou na této cestě je Corniglia, která se nachází v nadmořské výšce 100 metrů na útesu. Tato vesnice je unikátní tím, že nemá přístup k moři, což ji činí odlišnou od ostatních. Přesto nabízí malebné uličky, útulné restaurace a nádherné výhledy na pobřeží.

Vernazza je proslulá svým přístavem, který je jedním z největších v regionu. Procházejte úzkými uličkami, projděte se po pláži a zajděte na procházku do okolních vinic, kde můžete ochutnat místní víno.

Poslední vesnicí v Cinque Terre je Monterosso, která je největší a nejrušnější ze všech. Nabízí nádherné pláže, turistické hotely a restaurace. Projděte se po promenádě s palmami, ochutnejte čerstvé mořské plody a užijte si slunce na písečných plážích.

Nejenže Cinque Terre nabízí malebné uličky a nádherné výhledy, ale je také dokonalou destinací pro turisty, kteří si rádi užívají venkovní aktivity. Tato oblast je ideální pro pěší turistiku, cyklistiku a lodní výlety. Mezi vesnicemi vede známá stezka Via dell'Amore (Cesta lásky), která vás zavede na romantický procházku s panoramatickými výhledy.

Cinque Terre je nezapomenutelnou dovolenou, která vás okouzlí svojí krásou, přátelskou atmosférou a jedinečným středomořským šarmem. Budete zde mít možnost prozkoumat pět malebných vesnic, užít si slunce a moře a ochutnat tradiční ligurskou kuchyni. Jestliže plánujete dovolenou v Itálii, nezapomeňte navštívit Cinque Terre a zažít tuto úžasnou destinaci.


Počasí Itálie Cinque Terre


Itálie je krásnou zemí s bohatou historií a nádhernou přírodou. Jedním z nejmalebnějších a turisty nejvyhledávanějších míst v Itálii je skupina pěti vesnic nazvaných Cinque Terre. Tyto vesnice jsou rozmístěny na pobřeží Ligurského moře a jsou známé svými úchvatnými výhledy, pestrobarevnými domky a skalnatým terénem.

Počasí v Cinque Terre je typické pro středomořský region. V létě je zde velmi teplé a suché počasí. Teploty dosahují až 30 °C, někdy i více, a slunce svítí téměř nepřetržitě. Moře je tehdy ideální na koupání a pláže jsou plné turistů. Na druhou stranu, léto je také obdobím, kdy je zde největší nápor turistů, a tak je v těchto měsících vesnice plné davů lidí.

Na podzim teploty klesají a začíná se mírněji ochlazovat. Je to ideální doba na návštěvu, protože je méně turistů a počasí je stále příjemné. Deštivé období začíná koncem podzimu. Zima v Cinque Terre je mírná a vlhká. Teploty se pohybují kolem 10-15 °C a místy může být i mrazivěji. I když zima neumožňuje plavání, návštěva Cinque Terre v této době má své kouzlo. Méně turistů a klidná atmosféra dodávají vesnicím autentičnost.

Na jaře se počasí zlepšuje a teploty začínají stoupat. Květen a červen jsou dobou, kdy začínají kvést kytky a vesnice se začínají připravovat na nadcházející turistickou sezónu. Je to skvělý čas na procházky a poznávání okolí.

Cinque Terre je jedním z nejromantičtějších a nejkrásnějších míst v Itálii. Nezáleží na tom, kdy sem zavítáte, vždy budete mít možnost obdivovat úchvatné výhledy a užívat si atmosféru těchto malebných vesnic. Každé roční období má své kouzlo a nabízí jedinečnou atmosféru, kterou si jistě zamilujete. Samozřejmě, počasí je vždy důležité vzít v úvahu při plánování návštěvy, ale není to rozhodující faktor pro zkušení toho, co Cinque Terre nabízejí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Cinque Terre


1. Jak se dostat do Cinque Terre?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Cinque Terre, je vlakem. Existuje přímé spojení z mnoha větších italských měst, jako je Florencie, Janov nebo Pisa. Také je možné cestovat autem do přilehlých měst a odtud pokračovat vlakem.

2. Kolik stojí vstup do Cinque Terre?
Odpověď: Samotná návštěva Cinque Terre není zpoplatněna. Nicméně, pokud chcete využívat stezek Cinque Terre, je třeba zakoupit členskou kartu Cinque Terre (Cinque Terre Card), která umožňuje neomezený přístup ke stezkám. Ceny se liší v závislosti na počtu dnů a zóně, ve které chcete cestovat.

3. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Cinque Terre?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Cinque Terre je obvykle od jara do podzimu, zejména v květnu a červnu, kdy je počasí příjemné a venkovní aktivity jsou optimální. V létě bývá oblast velmi rušná a pláže jsou přeplněné turisty. Zimní období je klidnější, ale mnoho obchodů a aktivit může být uzavřeno.

4. Jak dlouho trvá procházka mezi jednotlivými vesnicemi v Cinque Terre?
Odpověď: Procházka mezi vesnicemi v Cinque Terre může trvat od 20 minut do 1,5 hodiny, v závislosti na vaší kondici a výběru stezky. Nejsnáze dostupná trasa je mezi vesnicemi Monterosso a Vernazza, která trvá asi 1 hodinu.

5. Kde se dá ubytovat v Cinque Terre?
Odpověď: V Cinque Terre je k dispozici široká škála ubytování, od luxusních hotelů až po ubytování v soukromých apartmánech a penzionech. Nejpopulárnější ubytování se nachází v centrálních částech vesnic Riomaggiore a Monterosso.

6. Je možné plavat v moři v Cinque Terre?
Odpověď: Ano, je možné plavat v moři v Cinque Terre. V každé vesnici se nacházejí pláže, kde můžete relaxovat a koupat se. Nicméně, vstup do vody může být někdy náročný kvůli skalnatému pobřeží.

Tyto dotazy a odpovědi vám pomohou se lépe orientovat a naplánovat vaši návštěvu Cinque Terre. Je vhodné se také informovat o aktuálních podmínkách a omezeních před příjezdem.


Ubytování Itálie Cinque Terre


Cinque Terre is a beautiful region on the coast of Italy, known for its scenic and colorful villages, hiking trails, and delicious seafood. If you're planning a trip to this part of Italy, you'll want to make sure you find the perfect place to stay in Cinque Terre.

There are a wide variety of accommodations available in the area, from budget-friendly hostels and guesthouses to luxurious hotels and apartments. Whatever your budget and preferences, you're sure to find something that suits your needs.

One of the most popular options for visitors to Cinque Terre is to stay in one of the five villages that make up the area: Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola, and Riomaggiore. Each of these villages has its own unique charm and attractions, from white sandy beaches in Monterosso to the stunning views of Manarola.

If you're looking for a budget-friendly option, there are several hostels and guesthouses in the area that offer affordable accommodation without skimping on comfort or convenience. For example, the Ostello Tramonti in Biassa offers dormitory-style rooms and private rooms for a fraction of the cost of a hotel room. This hostel also has a free shuttle bus service that takes guests to and from the train station, making it easy to explore the Cinque Terre region.

For those looking for a more luxurious experience, there are several upscale hotels and resorts in the area. The Grand Hotel Portovenere is a stunning 5-star hotel that overlooks the beautiful Bay of Portovenere. This hotel boasts luxurious amenities like a spa, outdoor pool, and fine dining restaurant.

Another popular option for those seeking a more private and independent experience is to rent an apartment or villa in the area. There are many vacation rental companies that offer a wide variety of properties in Cinque Terre, from cozy apartments to spacious villas with breathtaking views of the sea.

No matter where you choose to stay in Cinque Terre, you'll be surrounded by the natural beauty of the Italian coast, delicious local cuisine, and plenty of opportunities for outdoor adventure. Plan your trip now and experience all this amazing region has to offer.


Letenka Itálie Cinque Terre


Cinque Terre: Klenot italského pobřeží, který stojí za to objevit

Itálie je známá svými malebnými vesnicemi a nádhernou pobřežní krajinou. Jednou z nejkrásnějších a nejneuvěřitelnějších destinací v této zemi je Cinque Terre. Tato oblast, která se nachází na severozápadě Itálie, je považována za jedinečný klenot a je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO.

Cinque Terre, což v překladu znamená "pět zemí", je souhrnný název pro pět malebných vesnic - Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare. Tyto vesnice se nacházejí na strmých útesech a mají úchvatné výhledy na azurové Středozemní moře.

Cesta do Cinque Terre zpravidla začíná v první vesnici Riomaggiore. Když se projdete jejími úzkými uličkami, obklopenými barevnými domky, okamžitě si připadáte jako ve filmu. Malebné rybářské lodě kotvící v přístavu a svěží vůně moře vytváří atmosféru, která vás okouzlí.

Další vesnice, Manarola, je známá pro své vynikající víno a úchvatné západy slunce. Tento malebný koutek vás zaujme svou autentičností a útulností. Poté se přesunete do Corniglia, které je jedinou vesnicí, která nemá přístav. Je postavena na útesu a je přístupná pouze po schodech. Navzdory tomu, je toto místo stále stejně kouzelné a stojí za prozkoumání.

Vernazza je další vesnice, která je známá svým historickým a kulturním významem. Na jejím vrcholu se nachází kostel Santa Margherita d'Antiochia, který nabízí impozantní výhled na okolní krajinu. Návštěva tohoto místa je skutečnou odysejí do minulosti.

Poslední, ale rozhodně ne méně důležitou vesnicí na této trase je Monterosso al Mare. Tato vesnice je největší a nejrušnější ze všech. Pláže s bílým pískem a tyrkysově modrou vodou lákají turisty, kteří sem přijíždějí, aby se osvěžili v Středozemním moři.

Prostitutování Cinque Terre má obrovský význam pro místní kulturu a ekonomiku. Národní park, který obklopuje tuto oblast, poskytuje životaschopnost biodiverzitě a zajímavým ekosystémům. Kromě turismu Cinque Terre produkuje také své vlastní víno, laureátka značka Sciacchetrà, které je zde známé již od středověku.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Cinque Terre, je cestovat letadlem do nejbližšího letiště v Pise nebo Janově a pak pokračovat vlakem do vesnic. Vlaky v této oblasti jsou velmi spolehlivé a časté, což z návštěvy Cinque Terre snadný a příjemný zážitek.

Pokud jste milovníkem malebných vesnic, krásné přírody a bohaté italské kultury, měli byste rozhodně zvažovat návštěvu Cinque Terre. Tato jedinečná část Itálie vás přitáhne svým půvabem a vy si užijete opravdu nezapomenutelný zážitek.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky