Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Island Þórsmörk

Letenka Island Þórsmörk


Island je jedním z nejkrásnějších a nejunikátnějších míst na světě. Jeho nekonečné ledovce, prýštící gejzíry, ohromné sopky a dramatické horské vrcholky lákají turisty z celého světa. Jedno z nejúžasnějších a nejmalebnějších míst na Islandu je bezpochyby Þórsmörk.

Þórsmörk, což znamená „Thórova lesní půda“, se nachází v jižní části Islandu v chráněné oblasti mezi řekami Krossá, Markarfjót a Þröng. Je to prostor, který nabízí přírodní scenérie, kterou jinde na ostrově nenajdete. Jeho nádherné údolí, vodorovně se táhnoucí útesy a hustý les tvoří jedinečný kontrast.

Přístup do Þórsmörku má své výzvy, protože tato oblast je přístupná pouze terénním vozem nebo autobusem s pohonem všech kol. Cesta je známá svými brodyřkami, strmými horskými cestami a nepředvídatelnými řekami, které musíte překročit. Proto doporučujeme využít zdejších profesionálních řidičů a vozidel, která jsou speciálně upravena pro tyto extrémní podmínky.

Po výzvě cesty budou však vaše úsilí odměněno jedinečným a nepředstavitelným výhledem na Þórsmörk. Tato oblast se nachází pod ikonickou sopkou Eyjafjallajökull, která byla před několika lety vyhlášená kvůli svému erupčnímu výbuchu. Tato událost způsobila změnu v krajině a dodala Þórsmörku ještě větší lákadlo.

Ve Þórsmörku najdete řadu turistických tras pro každého, od začátečníků po zkušené výletníky. Jedna z nejoblíbenějších túr vede po stezce Laugavegur, která spojuje Þórsmörk se Skógar na jihu Islandu. Tato trasa vás provede přes rozmanité scenérie, včetně vodopádů, termálních pramenů, sopečných polí a ledovců.

Zážitek z Þórsmörku však není jen o pěší turistice. Tato oblast je také ideálním místem pro stanování, kempování a pozorování ptáků. Þórsmörk je domovem mnoha druhů ptáků, včetně orlů, káně a pěvců, kteří se zde vracejí každý rok. O tom, že je to ráj pro ornitology, svědčí i fakt, že byla vyhlášená mezinárodní chráněná oblast pro ptáků.

Pokud hledáte dobrodružství, přírodu a nádhernou scenérii, pak by cesta do Islandského Þórsmörku neměla ve vašem itineráři chybět. Ať už jste nadšený turista nebo milovník divoké přírody, Þórsmörk vás zaručeně okouzlí svou jedinečností a malebností. A pamatujte, že nejlepší způsob, jak se sem dostat, je pomocí specializovaných vozidel a zkušených profesionálních řidičů, kteří vám zajistí bezpečný a nezapomenutelný zážitek z Islandu.


Počasí Island Þórsmörk


Island je země, která je známá svou bouřlivou přírodou a extrémními podmínkami, kterým musí obyvatelé země čelit. V oblasti Þórsmörk se nachází jedno z nejmalebnějších míst Islandu, ale i zde je počasí turbulentní a nepředvídatelné.

Þórsmörk se nachází v jižní části Islandu, kolem údolí Thorsmork, které je obklopené mohutnými ledovci a sopkami. Tato oblast je oblíbená mezi turisty a milovníky turistiky, protože nabízí úchvatné výhledy na unikátní přírodní scenérie.

Avšak počasí v Þórsmörk může být nebezpečné a nevyzpytatelné. Zimní měsíce jsou extrémně chladné a větrné, s teplotami klesajícími pod -10°C. Zimní krajina je zakrytá sněhem a ledem, což dělá cesty pro turisty nebezpečné a náročné. Přesto mohou turisté navštěvovat tuto oblast i v zimě, ale musejí být připraveni na extrémní podmínky.

Letní měsíce jsou o něco příjemnější, ale ani zde nemusí být počasí jisté. Teploty se pohybují okolo 10-15°C a během letních měsíců se mohou vyskytovat bouřky s vysokými větry a silnými dešti. Výskyt mlhy je také poměrně běžný.

Západní proudy ovlivňují počasí v oblasti Þórsmörk a mohou přinést do této oblasti velmi rychlou změnu počasí, které může být nebezpečné pro návštěvníky. Proto je důležité sledovat předpověď počasí a být připraven na jakoukoliv změnu.

Navzdory extrémním podmínkám je Þórsmörk krásným a malebným místem, které může nabídnout turistům nezapomenutelné zážitky. Pro ty, kteří chtějí navštívit tuto oblast, je důležité být připraven na nejisté a nevyzpytatelné počasí, které může stále přinášet překvapení. Avšak s důkladnou přípravou a opatrností, mohou turisté poznat krásy této malebné oblasti Islandu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Þórsmörk


Q: Jak se dostat do Þórsmörk?
A: Nejlepší způsob, jak se dostat do Þórsmörk, je autem nebo autobusem ze Soužení nebo z Reykjavíku. Potom se musí překonat řeku Krossá, buď autom nebo pěšky.

Q: Je nutné mít off-road vozidlo?
A: Ano, pokud plánujete překonat řeku Krossá sami. Pokud ne, je možné zaplatit za službu přechodu řeky.

Q: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Þórsmörku?
A: Nejlepší doba na návštěvu Þórsmörku je od června do srpna, kdy je více dnů s dlouhým slunečním svitem a méně deště. Nicméně, i v létě je nutné být připraven na rychle se měnící počasí.

Q: Jaké jsou nejoblíbenější túry v Þórsmörk?
A: Jedním z nejoblíbenějších treků v Þórsmörku je Fimmvörðuháls Trek, který vede od Þórsmörku až do Skógaru. Dále jsou populární trek na Básar a túra na Saddle.

Q: Kde se dá ubytovat v Þórsmörku?
A: V Þórsmörku se dá ubytovat jak v kempech, tak v tradičních domech a chatách.

Q: Jsou v Þórsmörku nějaké restaurace?
A: Ano, v Þórsmörku je pár restaurací a kaváren, ale vzhledem k tomu, že je to odlehlé místo, jsou ceny vyšší než ve městech. Doporučuje se si přinést dostatek jídla a pití.


Dovolená Island Þórsmörk


Island je jistě jedním z nejkrásnějších a nejexotičtějších míst, která můžete navštívit. A mezi jeho mnoha okouzlujícími destinacemi se nachází také údolí Þórsmörk, které je rájem pro milovníky přírody a dobrodružství.

Þórsmörk se nachází na jihu Islandu, asi 150 kilometrů od hlavního města Reykjavíku. Je obklopeno ledovci, sopečnými horami a hustými lesy, což z něj dělá jedinečné a nepopsatelně krásné místo. Jeho název znamená "Údolí Thora", což je jméno staronorského bleskovačného boha.

Jedno z nejlepších a nejpopulárnějších způsobů, jak prozkoumat Þórsmörk, je pěšky. Existuje mnoho stezek, které vás provedou tímto ohromujícím údolím a poskytnou vám pohledy na fjordy, řeky a úžasné vodopády. Þórsmörk nabízí také výhledy na některé z největších ledovců Islandu, včetně jihoislandských ledovců Eyjafjallajökull a Mýrdalsjökull.

Pro milovníky adrenalinu je také k dispozici několik dalších aktivit, jako je horolezectví na sopečné hory, jízda na koni, rafting a téměř všechny ostatní outdoorové aktivity, které si dokážete představit. Pokud hledáte napětí a dobrodružství, pak je Þórsmörk určitě tím správným místem pro vás.

Pro ty, kteří chtějí strávit více času v této oáze klidu a krásy, je zde možnost zůstat v jednom z kempů nebo chatek, které nabízí ubytování přímo v údolí. Tato zařízení jsou skromná, ale pohodlná a poskytují vám přístup k všem přírodním krásami Þórsmörk.

Vzhledem k tomu, že Þórsmörk se nachází ve volné přírodě, je vhodné zde strávit alespoň několik dní, abyste ocenili vše, co toto místo nabízí. Můžete se vydat na vícedenní treky a objevovat skrytá místa, která jsou jen prozkoumávaná málo lidmi.

Nejlepší čas na návštěvu Þórsmörk je od června do srpna, kdy je počasí nejvíce příjemné a všechny stezky jsou snadno dostupné. V zimě je tato oblast pokrytá sněhem a přístup může být mnohem obtížnější.

Dovolená na Islandu Þórsmörk je zážitek, který nikdy nezapomenete. Přírodní krása tohoto místa je dech beroucí a dovolí vám uniknout od každodenního shonu a relaxovat v nedotčené přírodě. Pokud hledáte dobrodružství, úžasnou krajinu a inspiraci, pak je Þórsmörk to pravé místo pro vás.


Ubytování Island Þórsmörk


Islandské území Þórsmörk je jednou z nejkrásnějších oblastí na Islandu, která se nachází v blízkosti sopky Eyjafjallajökull. Toto místo je vynikající turistickou destinací pro turisty, kteří chtějí prožít přírodu v nejpřirozenějším stavu. Zde se můžete naučit, jak se připravit na období putování volně od ubytování a též odkud se dostanete k základním trasám pro výlety.

Ubytování v oblasti Þórsmörk je především kempingovým řešením s ohledem na přírodu, která se zde nachází. Nabízí se velké množství stanových míst, kde si můžete postavit svůj stan, na platně stanových míst jsou zde určené pozice pro každý stan. Pokud Vám kempingové řešení nevyhovuje, můžete také využít ubytování v různých druzích horských chat s různým standardem. Tyto chaty jsou obvykle bývají umístěny na strategických místech a jsou přístupné pro turisty, kteří přijdou k oblasti Þórsmörk, jak teprve willkommenere v utrechtu.

Hosté, kteří se rozhodli pro kempingovou variantu ubytování, mají k dispozici místa s výhledem na okolní hory a řeky. Toto ubytování poskytuje turistům dobrý přístup ke koupání v řece, nemusíte tedy využívat výhradně sprchy s horkou vodou, ale můžete si dopřát také osvěžující koupání v potoce. Chaty, které se nacházejí v oblasti Þórsmörk, nabízí svým hostům pohodlí a výbornou atmosféru, kterou nelze v kempingové variantě ubytování nalézt. Tyto chaty jsou celoročně otevřeny a nabízejí hostům, kteří se zde ubytují, zázemí a všechny služby, které potřebují pro bezpečné a pohodlné využití Þórsmörk a jejího okolí.

Celkově lze tedy shrnout, že ubytování v oblasti Þórsmörk je velmi oblíbené mezi turisty, kteří chtějí být co nejblíže k přírodě a zažít příznivou atmosféru a nádherné výhledy na okolní krajinu. Jestliže chcete během svého pobytu na Islandu navštívit tento jedinečný kus země, rozhodně byste neměli váhat a využít kvalitního ubytování v oblasti Þórsmörk. Pokud chcete šetřit finance, kempingové ubytování je tedy variantou pro všechny turisty, kteří chtějí prožít něco nezapomenutelného a jedinečného, co Island nabízí.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky